Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) lordjancso válasza Speeedfire (#12849) üzenetére


lordjancso
senior tag

Komolyan nem értem, hogy mire gondolsz. Én nem konkrét függvényről/függvényekről beszélek.
Te milyen függvényről beszélsz, amit újra használnom kellene? :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#12852) Sk8erPeter válasza lordjancso (#12827) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem fog lefutni, mivel direkt azzal kezdtem, hogy "ha előtte kiszedted a HTML-tageket", pl. strip_tags()-zel... :U :)

Sk8erPeter

(#12853) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#12846) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért ez engem is megdöbbentett, hogy most komolyan arról megy a vita, hogy érdemes megspórolni require használatával sok-sok fájl include-olása esetén is totál irreleváns időt, viszont cserébe belerakni az alkalmazásba egy potenciális hibalehetőséget, amikor ezernyi más dolog van, amit sokkal-sokkal fontosabb optimalizálni, mint például épp az általatok is említett adatbázis-indexelés, azzal való kommunikáció, a query-k minősége (!), az I/O műveletek sebessége (akkor már mondjuk sokkal érdekesebb az is, hogy SSD-n fut-e a szerver, és így tovább).

Sk8erPeter

(#12854) lordjancso válasza Sk8erPeter (#12852) üzenetére


lordjancso
senior tag

De arról volt szó, hogy az <a> tag-eket nem bántjuk (nem szedjük ki strip_tags()-zel), mert linkeket szeretnénk a szövegbe.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#12855) Sk8erPeter válasza lordjancso (#12854) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát akkor írni kell valami tisztességes reguláris kifejezést, biztos a kommentek között is van pár ilyen példa php.net-en a strip_tags-nél, meg kész megoldások is találhatók rá némi keresés után.

Sk8erPeter

(#12856) lordjancso válasza Sk8erPeter (#12855) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, én is ezt mondtam. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#12857) CSorBA


CSorBA
őstag

Most linkelték nekem, lehet látta már valaki, szerintem mindenki magára ismerhet 1-1 helyzetben :DDD

A fejlesztők élete animgifekkel elmesélve

(#12858) lordjancso válasza CSorBA (#12857) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nagggyon jó! :D

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#12859) Coyot válasza CSorBA (#12857) üzenetére


Coyot
őstag

http://thecodinglove.com/ :K van még egy, de az most nem jut eszembe, pedig az volt az első ilyen oldal.

Má' nem

(#12860) alitak válasza CSorBA (#12857) üzenetére


alitak
senior tag

http://securityreactions.tumblr.com/

Ilyenekből mint csepp a tengerben :D

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#12861) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nem lehet valahol megadni netbeans-nek windows környezet alatt, hogy a cpu-ból mennyit használhat? Néha elég durván megfogja a gépet, ha a projekteket szkenneli.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12862) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Próbálom megfogalmazni, hogy milyen plugint is keresnék egy adott fejlesztőeszközhöz, ami nem más mint a NetBeans (vagy akár Eclipse).
Nos, szeretném ha grafikusan kerülne szemléltetésre egy adott *.php fájlban levő függvényhívások sorozata.
Szépen kilenne rajzolva, hogy ebből meg ebből az osztályból ilyen meg ilyen függvények hívódtak meg stb.
Ezt leginkább gráfos megvalósításban tudom elképzelni.
Tud vki ehhez hasonló vagy pont ezt a funkciót tudó plugint elsősorban NetBeans IDE -hez?

Segítséget előre is köszönöm,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12863) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hello!

Kis problémába ütköztem. Adott egy form, amit ha postázok utána feldolgozok (a metódus elkapja, hogy postolás volt majd frissíti a rekordokat, biztos, hogy eddig jó mert kapok róla visszajelzést, 302-es kód ok.) majd visszairányítom ugyan arra az oldalra a felhasználót. Ezután ha nyomok egy frissítést akkor újra el akar postázni mindent.

Ötlet? Esetleg Chrome bug, mert FF-val megy rendesen.

Kösz!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12864) Soak válasza mobal (#12863) üzenetére


Soak
veterán

Kód?

(#12865) mobal válasza Soak (#12864) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nagyon kód nem kell, de legyen. Első körben ellenőrzöm a keretrendszerrel, hogy történt-e postolás, ha igen akkor mentek, majd ugyanide visszairányítom a felhasználót. Ha nem történt postolás kinyomom a nézetem.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12866) Soak válasza mobal (#12865) üzenetére


Soak
veterán

majd ugyanide visszairányítom a felhasználót

A form action mezője akkor saját magára mutat?

Szerk :

Nagyon kód nem kell, de legyen

Mondjuk a kódot nem láttam :D

[ Szerkesztve ]

(#12867) mobal válasza Soak (#12866) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen! Bár nem teljesen követi a tervezési minta "menetét" de idáig nem volt ezzel gondom.

Had ne írjak kódot ;]

Szerk.: Itt a kód: [link]. Le merem fogadni, hogy idáig nem volt ezzel gond. Megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12868) Soak válasza mobal (#12867) üzenetére


Soak
veterán

Ha irtál volna kódot akkor elsőre tudtuk volna, hogy ez a baj.

Szerk : Abban nem fogadok, hogy neked eddig mi volt, de abban igen, hogy ezután ez lesz :D .

Szerk2 : A megoldás, hogy máshova postolsz és utána vissza irányitasz.

[ Szerkesztve ]

(#12869) Soak válasza mobal (#12867) üzenetére


Soak
veterán

Amugy a redirect az egy header-t küld ki? Tehát magára postol majd magára irányit?

(#12870) mobal válasza Soak (#12869) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen. Ez sem javallott?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12871) Tele von Zsinór válasza Soak (#12868) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ez így nem igaz. Teljesen valid minta, hogy postolsz valahova, feldolgozod és ugyanoda redirectelsz (egyébként PRG, post-redirect-get néven fut).

Azért lehet ugyanaz az url, mivel a második már egy újabb kérés, független az elsőtől, és sima get, szóval a böngészőnek nem szabad megkérdeznie, akarsz-e újra postolni.

mobal, nem ismerem a keretrendszert, átirányítás után megáll az aktuális controller futása? Ennyi kód alapján egyébként a tippem az volna, hogy a postot ellenőrző ifben van a hiba, és így arra az ágra fut, mintha sima get kérés lenne, kiszolgálja az üres formot, és F5-re ekkor okés a kérdés.

(#12872) mobal válasza Tele von Zsinór (#12871) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Átirányítás után meg kell állnia, mert a redirect itt egy header wrapper ahogy olvastam. Azért fura, mert FF alatt jó. Lövésem sincs mi lehet a gond, a post ellenőrzésre a módszert a fejlesztő oldalán olvastam.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12873) Soak válasza Tele von Zsinór (#12871) üzenetére


Soak
veterán

Ismerem, én is használom, de itt nem ez a minta áll fent, legalábbis a kódot legalább annyira át kéne alakítani mintha csak szeparálná a kettőt, itt csak annyi látszik, hogy magára irányít (gondolom épp a hibára megoldásként), plusz a PRG -nek csak bizonyos feladatoknál van értelme, nyilván ezt neki kell eldönteni, de mivel alapból nem így volt implementálva, mertem feltételezni, hogy nem szükséges ... :)

Szerk: Persze az lehet, hogy később van vizsgálva a get is, akkor igaz, de ennyiből nekem nem volt nyilvánvaló. :)

[ Szerkesztve ]

(#12874) mobal válasza Soak (#12873) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Kicsit utána kerestem, továbbá megnéztem és IE és FF alatt tökéletesen működik, csak Chrome akarja újra elküldeni a formot. Nem lehet, hogy ez a Chrome baja? Stackoverflowon is volt róla szó már.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12875) pvt.peter válasza pvt.peter (#12862) üzenetére


pvt.peter
őstag

vki [erre]? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12876) mobal válasza pvt.peter (#12875) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, de te UML diagramokat akarsz generálni? Talán ez: [link].

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12877) pvt.peter válasza mobal (#12876) üzenetére


pvt.peter
őstag

hát vmi olyasmit, hogy melyik függvény mit hív, és ez az egész grafikusan ábrázolva
kaptam egy ~30000 sorból álló projektet, ennek a megértése / átlátása miatt keresnék vmi progit

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12878) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!
Webfejlesztést tanulok és van egy alap webshop, amit csináunk. Az admin oldalon van egy adminisztrátorok rész, ahol az adminokat kilistázzuk és itt lehet felvinni, módosítani és törölni is őket.
A superadmin (id-ja az 1-es), mindent tud, kivéve nem tudja magát törölni. De mindenki mást módosíthat és törölhet.
Vannak sima adminok 1-es p_id-val (ez ugye a jogköre), akik a superadmint csak kilistázva látják, minddenki mást módosíthatják (ők már nem törölhetnek).
És a 0-s p_id-sok, akik csak magukat módosíthatják.
Az eddigi kód:
case 'list':
$qry=" SELECT admins.id,name as `Név`,email as Email ,admins.act as `Aktív?`,admins.newsletter as `Hírlevél?`, admins.p_id as Jog FROM admins ";
$result=mysql_query($qry) or die(mysql_error());
$tabla='';
while($row=mysql_fetch_array($result)){
if($tabla==''){
$tabla='<table cellpadding="5" cellspacing="0" border=""><tr>';
foreach($row as $k => $v){
if(!is_int($k)){
$tabla.='<td>'.$k.'</td>';
}
}
$tabla.='<td>Művelet</td></tr>';
}

foreach($row as $k => $v){
if(!is_int($k)){
$tabla.='<td>'.$v.'</td>';
}
}

if ($_SESSION["uid"] == 1) {
if ($row["Név"] == 'superadmin') {
$tabla.='<td><a href="'.$link.'&action=mod&id='.$row["id"].'">módosít</a></td></tr>';
}else{
$tabla.='<td><a href="'.$link.'&action=mod&id='.$row["id"].'">módosít</a> | <a href="'.$link.'&action=del&id='.$row["id"].'">töröl</a> </td></tr>';
}
}else if ($row["Jog"] == 1){
if ($row["Név"] == 'superadmin') {
$tabla.='<td></td></tr>';
}else{
$tabla.='<td><a href="'.$link.'&action=mod&id='.$row["id"].'">módosít</a></td></tr>';
}
}else{
if($row["id"] == $_SESSION["uid"]){
$tabla.='<td> <a href="'.$link.'&action=mod&id='.$row["id"].'">módosít</a></td></tr>';
}else{
$tabla.='<td></td></tr>';
}
}
}
$tabla.='</table>';
echo $tabla;

Ez az ág a bajom:
}else if ($row["Jog"] == 1){
if ($row["Név"] == 'superadmin') {
$tabla.='<td></td></tr>';
}else{
$tabla.='<td><a href="'.$link.'&action=mod&id='.$row["id"].'">módosít</a></td></tr>';
}

It ugye csak annál jelenik meg a módosítás, akik 1-es p_idv-vel rendelkeznek, de az a cél, hogy aki 1-es p_id-vel jelentkezett be, annak a superadminon kívül mindenhol a módosítás jelenjen meg...
Úgy ahogy az előtte levő ágban a superadminnál: if ($_SESSION["uid"] == 1) {...

Hogy lehetne ezt megoldani?

Nagyon köszönöm! :R

(#12879) mobal válasza mobal (#12874) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem is az én "problémám" csak.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12880) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

van egy honlapunk amit eddig szerkesztett egy barátom
csak nagyon sok munkája van és már nem tud vele foglalkozni
most én próbálom szerkeszteni

van ez a kód
<div id="footer">

ami csinál ilyen dobozokat

hogy tudnám növelni ennek a méretét ?

a hiba ott van hogy tettem hozzá új szolgáltatásokat + mindenféle kiegészítéseket
és így már van hogy kilóg a keretből
és sehogy nemtudom növelni a méretét

köszi előre is!

(#12881) DanielK válasza Hege1234 (#12880) üzenetére


DanielK
addikt

ha jól sejtem, ez már nem php kérdés lesz (ezért offba teszem), hanem css.
be tudod kopizni ide azt a részt, ahol a css-ben pl ez áll:
#footer {
height: 55px ;
}

vagy a szöveget kellene engedni "széthúzni"

[ Szerkesztve ]

(#12882) Hege1234 válasza DanielK (#12881) üzenetére


Hege1234
addikt

bemásolom azt a részt amikor kilóg

<div class='"; if($_GET["active"] == "kozmetika") echo "active_"; echo"content_box_big'>

<div class='content_7'>
<h3>Kosmetik</h3>
<ul>
<li>Gesichts behandlung</li>
<li>Lifting behandlung ( Ultra S. Nu Skin, IPL.)</li>
<li>Cellulitbehandlung</li>
<li>Volle lippen ohne Botox</li>
<li>Kosmetische TATTOO (Permanent Make Up)</li>
<li>Tages und Abend Smink</li>
<li>Haar-Entfernung mit Wax und cukker Paste, <br />IPL Und Epila Derm Technologie</li>
<li>3D-Wimpern Verlengerung</li>
<li>Henna TATTOO</li>
<li>Ohrlappchenstechen</li>
<li>Neu FLABÉLOS Die Vibrationsplatte</li>
<li>Mesoteraphie mit Mikro-injektion (Hautverjüngung)</li>
</ul>
</div>
</div>

ez ugye a német oldalon a kozmetikás rész

amit te beszúrtál olyat nem találtam sehol
mert akkor már megpróbáltam volna hogy mi lesz ha más számokat adok meg az 55 helyett
esetleg hozzáírtam volna a
weight -et hogy mit csinál akkor

Szerk:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12883) Ndruu válasza Hege1234 (#12880) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valóban nem php, így én is OFF-ba teszem.

A content_box_big és a content_box úgy vannak megoldva, ahogy a Szolgáltatásaink doboz is. Előre le van gyártva egy kép hozzájuk. Ha nagyobb méretűt szeretnél, akkor le kell gyártani újra (GIMP vagy Photoshop).

CSS3-mal talán könnyebb megoldani.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#12884) Hege1234 válasza Ndruu (#12883) üzenetére


Hege1234
addikt

rendben köszi a válaszokat
valóban csak tippeltem hogy
php

tehát
akkor kikeresem a big boxot és megnyújtom majd elmentem
visszatöltöm az ftp-re és ugyan azzal a névvel és akkor jó lesz ?

ezeket miben jobb szerkeszteni ?
én találomra a php edit -et szedtem le

(#12885) Ndruu válasza Hege1234 (#12884) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A css topikban szerintem tudnak segíteni, hogy rendes CSS3 kód legyen hozzá.
Ha pedig simán csak átméretezed a képeket, akkor a lekerekítés is torzul. Képszerkesztésben a Photoshopos topiklakók az ászok, tőlük kérhetsz segítséget.

Harrrr!!!!

(#12886) DanielK válasza DanielK (#12878) üzenetére


DanielK
addikt

tárgytalan... rájöttem, és nem is itt kellett alakítani (vagyis csak részben) :C :D

(#12887) futár


futár
aktív tag

Üdv mindenkinek.
a problémám a következő.
Ezt a contact formot szeretném használni az oldalamon. iframe-ba illesztve tökéletesen működik, de fix magasságot tudok megadni az iframe-nak. Ez nem annyira tetszik.
A másik megoldás, hogy beillesztem az oldalba.
Ez 95%-ban sikerült is, de ezt a részt nem sikerül megoldanom.
$formproc->SetFormRandomKey('gkEFthfv6gvGAuL');

if(isset($_POST['submitted']))
{
if($formproc->ProcessForm())
{
$formproc->RedirectToURL("thank-you.html");
}
}

ennek a kódrészletnek az a feladata, hogy ha az elküldésre nyomtam és a folyamat végbement, akkor a form helyébe írja ki a thank-you.html tartalmát.
echo-val ki tudom íratni, de akkor a form fölött jelenik meg és a formba beírt értékeket is visszaadja, ráadásul, karakterhibákkal.
Ez alatt közvetlenül ez a sor szerepel, ezt szeretném valahogy, ha ennek a helyére kerülne az oldal.

<?php include_once('./contact/contactform.php');?>

Természetesen a fenti kódrészlet php tagek között van, csak nem akartam az egészet beírni.
Ha valakinem lenne ötlete, azt megköszönném!
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12888) mobal válasza futár (#12887) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Ez így - legalábbis számomra kevés. Nem tudom mit csinál a két függvényed: ProcessForm() és RedirectToUrl(). echo helyett esetleg a print függvény?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12889) Sk8erPeter válasza mobal (#12888) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"echo helyett esetleg a print függvény?"
Ez most komoly, vagy csak viccből írtad? :DDD

Sk8erPeter

(#12890) futár válasza Sk8erPeter (#12889) üzenetére


futár
aktív tag

van egy form script, ahol a contactform.php fájlt a contact.php-be includoltam, így mivel a script írója az iframe-t javasolja, az include miatt elérési utakat kellet változtatni, de a legnagyobb probléma, hogy a script lefutása után a form helyén kellene megjelenni a "Köszönjük bla-bla-bla... szövegnek, de az iclude miatt a form már ott van, így a szöveg nem helyette, hanem fölötte jelenik meg. Találtam egy nem tűl elegáns megoldást, hahol a script lefutását vizsgálva az

echo 'style="display:none;"';

eltünteti a formot és a helyén megjelenik a szöveg.
Erre, ha lenne egy elegánsabb megoldás, az jó lenne.
:)
Vagy szerintetek ez is teljesen jó?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12891) mobal válasza Sk8erPeter (#12889) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igaz. Nem gondoltam végig a másik két függvénnyel voltam elfoglalva. Vegyétek semmisnek :B Ja hogy csak a visszatérési értékben térnek el egymástól :)

#12890: és ha két különböző fájlba tárolnád a megfelelő formázást és az éppen aktuálist töltenéd be?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12892) futár válasza mobal (#12888) üzenetére


futár
aktív tag

egyben válaszoltam mindkettőtöknek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12893) futár válasza mobal (#12891) üzenetére


futár
aktív tag

nem formázás, hanem form

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12894) DanielK válasza futár (#12890) üzenetére


DanielK
addikt

Ez miért nem jó megoldás?

(#12895) futár válasza DanielK (#12894) üzenetére


futár
aktív tag

Ha jó, akkor már hallgatok is. :D
Még most ügyködök a PHP-vel, és ez nem kimondottan elegáns, de a célt elértem vele.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12896) DanielK válasza futár (#12895) üzenetére


DanielK
addikt

Nem ez a lényeg? :D

(#12897) futár válasza DanielK (#12896) üzenetére


futár
aktív tag

De, de amikor a kérdést feltettem még nem volt meg a megoldás.
Így akkor minden ok.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12898) mobal válasza futár (#12893) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Értem, szerintem te nem érted amit írtam. Szóval lesz két fájlod, html részlettel, alapértelmezetten a form, a másikba pedig az üzenet. És ezt cserélgeted helyzetnek megfelelően.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12899) futár válasza mobal (#12898) üzenetére


futár
aktív tag

Így értem, de hogyan. A form az alapértelmezett, ezt az inludoltam be. Amikor rányomok a küldés gombra, és a script lefut, akkor tölti be a thank-you.php tartalmát, eredetileg redirecttoURL-lel, de az nem akart működni. Echo, vagy include, a formot otthagyja és fölé kiírja a thank-you.php értékét. Hogyan tünteted el a formot, amit korábban includoltam a contact.php-be?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12900) mobal válasza futár (#12899) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Elmented egy session sütiben a form küldés állapotát. Vagy egy másik url-re irányítasz át, mondjuk a thank you oldalra.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.