Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rodrigo


Rodrigo
tag

Sziasztok, lenne egy Philips 37PFL7605h televízióm.

Olyan problémám lenne hogy van számos .mkv fájl aminél hangot nem játszik le (LAN DLNA számitógéppel csatlakoztatva). PC-n pedig normálisan lejátsza. De viszont vannak oylanok is amiknél tökéletesen játsza le. Sőt egy oylannal is találkoztam aminél se kép se hang.

TVersitas progit használok. Már próbáltam mindent. Valaki aki esetleg tud segíteni. Ja amugy az egyik hangnélküli film az az Avatar 1080p.

(#2) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

nem DTS kódolású a hangsáv, amit nem játszik le?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3) Rodrigo válasza Turbobacsi (#2) üzenetére


Rodrigo
tag

de ha midnen igaz dts, mit tudok ilyenkor tenni?

Előre is köszi szakmai segítséged :R :R

(#4) Rodrigo válasza Rodrigo (#3) üzenetére


Rodrigo
tag

ha iylenkor mondjuk összekötném optikai kábellel egy harman kardon avr 130-as erősitővel, akor leeht hang, vagy tök mindegy...?

(#5) #40835072


#40835072
törölt tag

"...szerkeztés..." gomb használata! :R

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

Szia!
Ha jól értem DLNA-ról volt szó, így a TV a "média lejátszó" ami belelát a wincsibe és ott talál lejátszható fileokat. A Tv mint lejátszó nincs csak egy bizonyos mennyiségű codec-et ismer, a pc-n meg van naponta új fajta és mindenki ész nélkül rippelget amivel ér. Ha nem indul el a film akkor azt inkább ilyesmi codec problémára tippelem. De most egy másik kérdés a hang, a filmednek mondjuk DTS hangja van, ehhez mindenképp kell DTS dekóder is, számítógépről lehet hogy a hangkártya neked software-ből lejátsza de az közelében nincs annak amiről a DTS szól. Ha jól értem van egy H/K erősítőd, ez király (így a kerülő megoldásokat ugorjuk), abban van DTS dekódered (is) csak oda kell vinni a hangot. Ezen a Philips-en coax digit kimeneted van arra a célra hogy a hang eljusson az erősítő dekódereiig DAC-okig (optikai nincs), dugd be (amúgy) is ezzel a coax-al új világba fox tévedni. Vegyél hozzá egy rendes RCA dugós coax kábelt. Ettől lesz DTS hang is és amúgy is sokat fog javulni, a TVk-ből hangszóróiból meg jobb ha soha nem jön ki hang.
A számítógéped is kösd az erősítőre digitális coax vagy optikai kimeneten és akkor a hangkártya egydolláros DAC-jai helyett a H/K procijai állítják elő a hangot a bitfolyamból.
Remek TV-t választottál én is egy hasonlóra pályázom.
Itt egy érdekes cikk, hasznos olvasmány http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=4&aid=3
(Azt hogy a TV DLNA lejátszóként is megy, csak plusz lehetőségnek tekintsd, ne elvárás legyen mindentjátszó médialejátszó helyett.)
Üdv, jó flimezést! :D

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.