Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Nos üdv mindenkinek!

A lényeg :
Fater megkapta a fizetését, anyám nem dolgozhat, de kap nyugdijat
szoval : a számla már igy is minuszban van és még kellene 85k és akkor még nem ettünk nagyon semmit.
Nos én nem azt kérem tőletek hogy adjatok 85kt hanem ötletet hogy honnan lehetne pénz,
Én filoztam bankon de szerintem igy nem nagyon ad a bank...
Szoval PLS segitsetek

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#2) Superman válasza Honda_Fire (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

És így mennyire jöttök ki? Úgy értem édesapád fizetése és édesanyád nyugdíja mennyi együttesen? És mennyi a havi számlátok? Te munkaképes vagy, dolgozol, vagy iskolás vagy? Mert ha dolgozol, akkor kölcsönt talán tudsz felvenni.

Persze a tények ismerete nélkül nehéz bármit is mondani.

(#3) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Apám kb 120kt
Anyám : 40kt KB
Én suliba járok és melozni eggyátalán nem tudok elmenni sajnos, pedig az lenne a legjob de sulit nem akarom ithagyni :(

Most multhonapban anyu kért kölcsön barátnőjétől könyvekre meg mert az is legaláb 40k volt bátyámnak és nekem.
És költekezni felesleges dolgokra soha nem költenek szüleim, mindig inkáb csak kaja legyen, és ne legyen tartozás.

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#4) Eagl3


Eagl3
veterán

Ha banktól veszel fel kölcsönt, azt később ugyanúgy vissza kell fizetni, csak nő a tartozás.
Mod.: Mennyi idő van a 85K-ra?

[Szerkesztve]

(#5) Honda_Fire válasza Eagl3 (#4) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

Igen, de azt részletben kéne legalább.
De tudom hogy ez sem megoldás,
A 85k-ra pár nap... mivel ugye a számlák... :(
Fogalmam sincs hogy tunék nekik segiteni.

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#6) Eagl3 válasza Honda_Fire (#5) üzenetére


Eagl3
veterán

Pár nap alatt a semmiből sajnos nagyon nehéz (nem lehet) 85 ezret összeszedni. Családtagok esetleg? Nem lehetme tőlük kölcsön kérni?

(#7) concret_hp válasza Honda_Fire (#3) üzenetére


concret_hp
addikt

hm... azért havi 160K-ból sztem ki lehet jönni, ha nem is fényűző módon :U
honnan lett az a 85K tartozás?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) föccer válasza Honda_Fire (#3) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]


törlesztésre pedig neked is be kell szálni melóval tesóddal. Diákmeló. rugalmas munka, kevés adó. Havi 25-30k-t össze lehet szedni suli mellett hétvégézéssel. ketten +50k/hó.


Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) Honda_Fire válasza concret_hp (#7) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

nem tartozás van.
Számlák, meg ugy minden
És pedig plus dolog szinte nincs ithon, csak esetleg ilyen hogy : Net

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#10) Superman válasza Honda_Fire (#5) üzenetére


Superman
nagyúr

Sok megoldás nincs. A banki jelzálogkölcsön a legrizikósabb dolog, de az pár nap alatt elintéződik, ha a tietek a lakás, ahol laktok és nincs rajta teher. De ugye ezt a kölcsönt, még ha 15-20 évre veszitek fel, is fizetni kell, havi 15-20 ezrével, melyik banknál hogy, nem tudom pontosan és persze függ attól is, mennyit vesztek fel.

85 ezer forint: ez rezsiköltség, vagy egészen pontosan micsoda? Mert részletfizetést is lehet kérni például fűtésre.....

(#11) Honda_Fire válasza Eagl3 (#6) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

De 85kt kitől kérnél kölcsön ? sajna nincs gazdag rokon a családban...

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#12) Honda_Fire válasza Superman (#10) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

Hát nézzük :
Gáz számla
Villanyszámla
Net
Telefon


Mod : Igen teljesmértékben miénk a lakás
És nincs rajta teher.

[Szerkesztve]

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#13) concret_hp válasza Honda_Fire (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

Regisztrált
2006-09-10 11:55, azaz 0 napja -- újonc
te most nem mondod, hogy ide regeltél, hogy majd itt valaki megmondja Neked, hogy honnan szerezz pár nap alatt 85K-t? :U


más: mi ez a 85K?? 4 fős háztartásban sztem pl. nemigen van ennyi a rezsi...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#14) Robaj válasza Honda_Fire (#12) üzenetére


Robaj
addikt

Hát
Gáz: ilyenkor nyáron MAX 5K
Villany: szinte mindig megy gép, 5K, MAX 8K
Net: 10K
Teló: hát ez ugye embertől függ, én keveset szoktam telózni, inkább neten keresztül:), de ha 85K, akkor 60K a telószámla?

concret_hp: nálunk télen a fűtés miatt simán összejönne... 5x5x5-ös szobák rlz...

[Szerkesztve]

(#15) föccer válasza concret_hp (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

4hős háztartás az én mércémmel még közös költség mellett is megél 160k-ból havonta, ha akar, de most ebbe ne menjünk bele.

Megoldás: #8

topik....

szerk: igaz, ne volt szó, csak arrol, hogy anyu, apu te, tesó. VAn még valaki?

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) Honda_Fire válasza concret_hp (#13) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

légyszives, most erre nincs szükségem, egyépként ki monda h 4 en vagyunk ?
Na mind1.

Ötletek kellenek,
Nem lebaszás,
És ez a nickes dolog semmi közöd sincs semmihez, érdekel pl :10 ember segiteni akar és te meg kötöszködsz,
Légyszives visza se nézz a topicba és nem kell válaszolni na bye

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#17) #16741888 válasza Robaj (#14) üzenetére


#16741888
törölt tag

Igen valami lyesmit számoltam én is, tehát nem értem. Nekünk családi örökség révén egy óriási házunk van, kvázi ikerház, nagy telekkel de még ígyis megáll 100ezerbe a rezsi, 65ezerből plána kertesházba meg ki kell hogy jöjjön a kaja.:F És nekünk egy csomó autóhitelt is törleszteni kell.:(

Kedves topiknyitó szerintem nagy segítség lenneha leírnád pontosabban a tényeket, mert ez így félreértésre adhat okot, nem nagyon tudom elképzelni, hogy250ezerbe legyen 4ember fenntartása+kaja, nekem ez így kicsit sántít.

(#18) Honda_Fire válasza föccer (#15) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

Igen de a 85kt pár nap alat kel kifizetni
Bátyám : Őt haggyuk ki a dologbol ő meglopja a saját családját szvsz soha nem fog dolgozni inkáb lesz csöves...
Én amit birok melozok és segitem szüleim.
De nekem is vannak pénzbajaim, és azokat is meg kel oldani amit megoldok egyedül de igy elég keveset tudok segiteni szüleimnek...

A jelzálog jo ötlet és más esély nagyon nincs is, de Fater túl büszke vagy nemtom de hallani se akar róla

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#20) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

El kell menem pár orára, ha hazajöttem mindent leirok pontosan csak hogy ne legyen félreértés és ''ugatás''

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#23) rup1u5 válasza Honda_Fire (#20) üzenetére


rup1u5
nagyúr

a hevenyészett infók alapján:
-ingyenélő bátyust kirúgni
-net, telefon előfizetést és egyéb luxus dolgokat lemondani.
-dolgozni, vagy drogdílerkedni

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26) j.bravo válasza Honda_Fire (#12) üzenetére


j.bravo
addikt

Robaj: Lehet hogy nem egyhavi, hanem pár havi felgyülemlett rezsiszámla-tartozás.

Honda_Fire:
Suli utáni diákmunka nem rossz ötlet. McDonalds-ba, ilyesmire akárkit felvesznek, munkaidőben meg lehet állapodni. Pocsékul fizet de a semminél több, szorult helyzetben pedig életmentő lehet. Az én diákkoromban még a Pepsihez és hasonló helyekre kamionsofőr mellé (aki a közértekbe szállította a nedűt) rakodó-segítőnek is el lehetett menni diákszövetkezeten keresztül, strapásabb volt de jobban fizetetett.
Ha vágsz valamilyen tantárgyat nagyon, akkor kevésbé tehetségeseket korrepetálhatsz is, ez jóval jobb órabért jelent mint a többi, bár nehezebb is.

Mondjuk ha tényleg napokon belül kéne a 85k, az kemény dolog.
Ilyenkor az ember meg szokott próbálni valami értékesebb de nélkülözhető dolgot pénzzé tenni. Ha nagy gamer vagy és bivaly videokártyád van, azt pl. lecserélheted egy egyszerűbbre, ebből lesz némi pénzmag és mivel az FPS már nem megy, a felszabaduló időben lehet a fenti melók közül valamelyikkel (vagy másikkal) foglalkozni.

Ott vannak még az azonnali gyorskölcsönök de az is kemény dolog, hogy vissza tudd fizetni muszáj valami plusz meló után nézni.


Félre ne értsétek, nem akarok unok lenni vagy hogy bármi negatív hang legyen a soraimban, csak ötletelek, találgatok (így konkrétumok ismerete nélkül).


Ja igen, a net sajna - ilyen helyzetben - tényleg luxus. Net marad a suliban... Telefon szintén, ha nem is lemondani de minimumra visszavenni (lehet szolgáltatónál korlátoztatni hogy pl. csak helyi hívások mehessenek ki, de bárhonnan elérhetőek vagytok. Ekkor a tróger bátyó nem tudja megdobni a családi telószámlát mobil vagy nemzetközi hívásokkal.)

Faternak el lehet talán magyarázni hogy ha felvesz hitelt úgy hogy a lakás/ház a fedezet, azzal még nem adja fel a büszkségét. A jól keresők is így vesznek lakást vagy autót. Hogy nektek másra kell az mindegy. Szóval ez nem ciki. A ciki az ha kikapcsolják az áramot vagy a vizet a kifizetetlen számlák miatt, vagy ha később a hitelt nem fizeti és akkor árverezik a házat.
Azaz, ha rendesen törleszti a hitelt, akkor mindenki hepi, a szomszédnak nem is kell tudnia róla.


[Szerkesztve]

Whatever.

(#29) Notes válasza Honda_Fire (#20) üzenetére


Notes
senior tag

Nem ugatás megy, csak így nem tudunk segíteni, hiába szajkózod, hogy 85k-t szeretnél. Le kéne írnod minden körülményt mert ennyi pénzből ki kéne jönnie egy család rezsijének meg kajájának. Mert ha ez nem jön ki, akkor hosszú távon nem 85k-ra lesz szükségetek hanem sokkal többre...

Romanes eunt domus!

(#30) Eagl3 válasza Notes (#29) üzenetére


Eagl3
veterán

Konkrét megoldást arra, hogy hogyan szerezzen 85K-t mondjuk 1 hét alatt, suli mellett, egyedül a család segítsége nélkül (mert nekem úgy jött le a dolog, h. neki kell megszereznie ezt a 85 ezret.) úgysem fog kapni itt a fórumon. Esetleg rávilágítani tudnak az emberek, h. a közeljövőben mégis mit-hogyan kéne.

(#32) Superman válasza j.bravo (#26) üzenetére


Superman
nagyúr

Én is erre gondoltam: több havi felgyülemlett tartozásról van szó, bírósági felszólításokkal, miegyébbel.

A diákmunkát én is jó ötletnek tartom, de ha napokon belül kell a pénz, akkor az csak hitelből megoldható. A papával meg beszélni kellene, mert ilyen szorult helyzetben nincs olyan, hogy büszkeség, így is úgy is behajtja a szolgáltató rajtatok az összeget.

Felvehetnék azt a jelzáloghitelt, a srác meg elmenne dolgozni diákmunkára, abból lehetne a részleteket fizetni, ha mást nem is, bár ezt írom úgy, hogy nem tudom, milyenek a körülményei a családnak (kell-e gyógyszereket szednie a mamának, mert ez is sokba lehet).

(#35) föccer


föccer
nagyúr

Ha szülők bármelyike számlára kapja a pénzt, akkor a számlavezető bant-ban tuti adnak hitelt kis összegben 150-200k, és itt ez is elég. A rendeszeresen érkező havi 140k elég fedezet szerintem a legtöbb bankban. A gyöskölcsönnel meg hamar megvagy. 12 nap osz csókolom.

j.bravo: írtam privit topiknyitónak, hasonló témával, csak egy kicsit velősebben, és azért lett privi. Teljesen egyetértek az álláspontoddal.


üdv.: föccer

mod: toty: nem baj, bannoltak már ennél kevesebbért is. valaki csak megunja....

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37) ESP


ESP
senior tag

A gygors(?)kölcsönök azért veszélyesek...ad a bank, de kőkeményen be is hajtja...

A legjobb és a legelső legyen valamiféle szociális segély...ha korrekt és valóban ésszerű az indok (főleg ha az idő is sürgető), akkor ad az önkormányzat valami támogatást...főleg egy kisebb városban...

Amúgy a telefon/tv/net lemondása is minimum 10-15k egy hónapban...a tankönyveket meg lehet venni olcsóbban akár felsőbb évesektől is...s az önkormányzatok is adhatnak ezirányú azonnali támogatást...a számítógépet is el lehet adni, mert ugye azért senki sem gondolja komolyan, hogy a neten fogja bárki is élőben közvetíteni, ahogy éhenhal...

Ergo...

Először ki kell lőni az ilyen helyzetben luxusnak mondott kiadásokat és utána lehet átgondolni mindent előlről...

Végül...
Mivel nem ismeretes a történet teljes egészében nem tudok segíteni...ez lehet akár egy átmeneti pénzzavar is, amit ráadásul szinte azonnal kell megoldani...
Ha erről van szó, akkor segíteni csak magatokon tudtok (barátok/rokonok/stb.)...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#39) viharhozo válasza Robaj (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

A gaz+villanyt a legtobb helyen evente olvassak le, ergo tokmindegy, h tel vagy nyar van. Szinten hasonlo okbol tud letrejonni szep, nagy szamlatartozas. Nalam mindenfele okok miatt tobb mint harom evig nem volt leolvasas, aztan megjott a kulonbozeti szamla 250k-rol. Erre szinten kerheto reszletfizetes, esetleg ez lehet nagyobb osszegu.

A villany max. 8k nagyon vekony. Egy egyszeru huto onmagaban havi 3k.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40) tildy válasza viharhozo (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem vékony az!
Egy éjjel nappal menő gép+hütő+bojler + 2 napi 5 órát mennő szgép ez kb 7E ft.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) föccer válasza ESP (#37) üzenetére


föccer
nagyúr

Önkormányzatnál kérhető segély nem nagy összeg talán 10 vagy 15k...

Jut eszembe. A számlatartozások kiegyenlítését lehet részletekben is, ha a szolgáltatónál kérvényezed, és megadják. Indokolt szociólis esetben <nem nagyon kell papír, csak jó rádumáló kéesség ;]> meg szokták adni, és akkor akár 12 hónapra is szét lehet osztani azt a pízt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Én abszolut megértem a srácot... Hasonlo helyzetben voltunk mi IS.
Nekünk az éves külömbözeti villanyszámla volt 200k! igaz 3gép ment meg 3hütő 2tüzhely stb... és eddig is havi 15k felett volt a villanyszámla. Persze ezeket olvasva felmerül a kérdés hogy milyen szinvonalon élünk?! Igen valóban kurvajól élünk de az a 200k hirtelen nagyon rosszul esett az volt a megoldás hogy bebaktattunk ELMÜ-höz és részletfizetést kértünk.. kamatmentes 4havi részletfizetési lehetőséget ajánlottak és minden megoldodott...

a 85-kt tényleg nem értem havi 160k melett... vagy az apuka nem keres 120at vagy valami mert ez igy kevés.. nicns ottmgé egy autó?:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#49) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Nos It vagyok, nemtom miért de tegnap egyszerűen nem volt net :F
Na mind1


Szoval:
Multhonapban anyám a könyvekre kért 40kt kölcsön.
Most a villany : 13k
Gáz: 15k
Telefon : 3,5k
Net : 7k
Othon Bizt. :3k

Nah még 1-2 dolog aminek pontosan nem tudom mennyi is majd megkeresem a számlát mindjárt csak igertem hogy pár ora és 1 napot csusztam... :(
Köszönöm azoknak akik segitenek és nembasztatnak
pl: ''biztosan egy új GeForce kell'' nem arra kell a zs megnyugodhatsz...

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#52) Superman


Superman
nagyúr

Én nem igazán látok más megoldást, mint amit már én és mások is elmondtak: nem kell feltétlenül jelzálog, de ott van a provident ''gyors kölcsön készpénzben'' ajánlata. Igaz, hogy horribilis kamatokkal dolgoznak és hetente kell törleszteni a pénzt, de gyorsabb megoldás nincs. És tanulás mellett munka, besegíteni a családi kasszába, így ki lehet nyögni a Provident hitelt is. Persze mindez csak félmegoldás, én is tudom....

(#54) I_Am


I_Am
veterán

A totyik kitakarítva, a nem ide illő hozzászólások törölve.

Mostantól figyelemmel kísérem a totyik sorsát bármi is lesz a vége, de a negatív nem ide illő megjegyzéseket törlöm és az írókat figyelmeztetem.

Amugy Apollo17: igen két középiskolás beiskolázása simán kerülhet 40k-ba. Mert nem mindig van lehetőség az öregdiákok könyveit megvásárolni, hiszen érettségiig még kell nekik, azután meg egyből kuka.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#55) Apollo17hu válasza I_Am (#54) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Sry, átfutottam azon, h a 40k-t még múlt hónapban kérték kölcsön, így valszeg már el is költötték. A törölt hsz.-em másik fele mellett viszont továbbra is kitartok, de mind1.

(#56) Honda_Fire válasza I_Am (#54) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

Köszi a Takaritást.
Igen most nemigazán jártunk jol a könyvekkel...:(
A Provident tényleg oriási kamatokat ( 400%THM ) az nagyon sok...:(
A jelzálogot probálnám meg, szerintem beszélek apámmal, mert igy nagyon nem lesz jo vége, de az kb mennyi idő ? amig kézhez kapjuk ?

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#57) Superman válasza Honda_Fire (#56) üzenetére


Superman
nagyúr

Én vettem fel házvásárlásra. Igaz az is más tészta, de személyikölcsön-szerű jelzálogot jövedelemigazolás nélkül 1 hét alatt megkapjátok, de sajnos (nem mindegyik banknál), nektek kell állnotok a földhivatali bejegyzést (12000HUF) és az értékbecslés díját. ha ezek megvannak és a bank biztatónak találta, elbírálta a kérelmet, akkor 1 hét. Mindez persze függ az ingatlan értékétől, de a helyzet a következő: ezt is jól gondoljátok meg, mert ha jól tudom ennek a kölcsönfajtának a legkisebb összege 500000HUF, ami jóval több, mint ami nektek kellene. Egyszóval csak óvatosan.

(#58) sasa311 válasza Honda_Fire (#56) üzenetére


sasa311
veterán

Ilyen ''kis'' pénzre jelzálogot rakatni a házra nagyon nagy butaság! Ezt sürgősen felejtsétek el.

Ennél még az ilyen instant kölcsönök is jobbak, azokon talán lehet kapni max 100K-ig jövedelemigazolással / nélkül kölcsönt. Csak utána sürge vissza kell fizetni mert brutális rá a kamat. :(

Addig meg hát spórolni kell amin lehet / szendó otthonról, innivaló is, könyveket megpróbőlni szerválni felsőbbévesektől, lehetőleg nem elbarmolni most semmi hülyeségre a lóvét - mint ahogy írtad bátyád hajlamos rá /
Mondjuk nekem biztos első 5letem lett volna, hogy lemondom az internetet, az havi 5-10K, és annyira nem létszükséglet, az e-maileket és 1-2 fontos dolgot akár suliból is el lehet intézni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#59) j.bravo válasza sasa311 (#58) üzenetére


j.bravo
addikt

Végülis ebben is van ráció (nem belekeverni a lakást, nem áll arányban...)

A providentről: a 400%-ot nem úgy kell ám érteni hogy a pénz ötszörösét fizeted vissza. Mondjuk olyan másfél-kétszeresét, ami persze még mindig kegyetlen sok...

Kérdés persze még mindig hogy akkor miért 400% a THM? Azért, mert a sima bankokhoz képest marha hamar kapod a kölcsönt és marha hamar vissza is fizeted, ez hetekben, hónapokban mérhető.

(A THM-nek van egy szigorú, bonyolult képlete, amibe sokmindent bele kell venni, többek között - természetesen - az időtényezőt is. Az összes sima banknál mindent években számolnak, és a thm-et is évre kell megadni (törvényi előírás), holott a providentes kölcsönnél hetente kell törleszteni, és néhány hét-hónap alatt visszafizetésre is kerül a kölcsön.)


Van nekik telefonos ügyfélszolijuk, azt felhívva konkrét összegre rákérdezve elmondják hogy s mint (tipikusan ha jól tévedek hetente 5-10 ezer Ft lehet a törlesztőrészlet).

Drága kölcsön nagyon de valóban reális alternatívája a jelzálogosdinak, mert ott tényleg vsz. inkább ennél nagyobb összegre adnak, illetve tovább tart, a Földhivatalt be kell vonni és az lassú és még drága is, satöbbi.
Ja és olyanoknak is adnak aki sehol máshol nem kap, szóval szinte biztos hogy két nap múlva kezetekben a pénz.
Ha az ember nem fizeti rendesen, akkor legalább nem kerül veszélybe a lakás - igaz ha feltesznek a bankközi feketelistára akkor egy darabig sehol nem kap az ember bankhitelt, úgyhogy nem árt rendesen törleszteni.

(a kérdések megelőzése végett: nem, nem ott dolgozom; ellenben egy ismerős igen, akit mindig ugratni-piszkálni szoktak a munkahelyével, mire ő egyszer megelégelte és elmesélte hogy is van ez. Ja és van még hasonló cég, már nem ők az egyetlenek akik szinte mindenkinek adnak kölcsön, a marbles mintha ilyesmi lenne.)

Whatever.

(#60) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok!

Annyit tudnék hozzáfűzni: ehh.

Igazából spórolásra kell figyelni, akár apróságok is ezreket jelenthetnek. Nem szégyen ha kádban fürödtök, utána a vizet felhasználni WC leöntésre... Világításra figyelni, tecsógazdaságos kompakt-fénycső ~250ft akcióban (14.én pl.) ott is sok megy el, az a pénzt amibe kerül 1-2 hónap alatt bőven behozza. Gáz, furdés-fűtés például, külföldön harmadannyi energia megy fűtésre, ha fáznak, először kicsit melegebb ruha, aztán zúznak oda a konvektornak. Persze a ház szigetelése is sokat számít.

A pénzszerzésről: OTP jó számlamúlttal 200k-t ad 1 évre havi 20. Raiffeisen meg Erste meg Citibank is ad készpénzes kölcsönöket. K&H 6havi rendszeres utalás után az átlag 2x-ét. Pl. De providentféle csalókat kerüldd, mint a rosszpénzt! Legális uzsorakamat. Lehúzó mocskosbanda. Inkább éhenhalnék, de olyat soha.

A fentiek mind a személyes tapasztalataimon alapuló vagy a tudomásomra jutott információkra épülnek, bárminemű hasonlóság a valósággal nem puszta véletlenség. ;)

Ennyit tudok segíteni, xarban vagyunk mi is párommal. :(

Üdv: Nig.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#61) róland


róland
veterán

Kóla helyett ásványvíz, netán sima víz (citrommal nagyon finom, frissítő, ráadásul trendi is felsővezetői körökben). Édességek csak ünnepnapokon. (Saját tapasztalat, hogy egy év alatt egy vadonatúj felsőkategóriás mobiltelefon árát elvertem nasira.)

Hideg vacsora (egészségesebb, mintha főtt ételt ennél este).

Kompakt fénycső (bár hirtelen drágább, mint a hagyományos izzók, de több évig használod és azalatt töredéke energiát fogyaszt).

TV helyett könyv (könyvtárból).

Kínai ruházat (a márkás ruhák többsége is a távol keleten, sőt Kínában készül), van köztük jó minőség is normális áron.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#62) Bandit21


Bandit21
addikt

Remélem megoldódik a topicnyitó problémája, én 7.8.os koromban mentem kőműves mellé (igaz ismerős volt) de csempét leverni sittet lehordani újat felrakni mindenütt uaúgy kell...
Szóval ha látsz 1 építkezést v a családban akárki akárhol dolgozik olyan helyen ahol fizikai meló van ott biztos elkel a segítő kéz. Amúgy meg mcdönci vagy ilyesmi. A diákmunka kft-ket kerüld el sztem az órabéred majd 20-40%-át ők kapják csak a közvetítésért...
Amúgy vmi rossz vicc, hogy az offtopic témák közt ennek a témának az össz hsz-e mellett van egy minusz ( - ) jel?
szerk: rosszul írtam, nem a hsz-ek hanem a megtekintések száma mellett van.

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#63) j.bravo válasza róland (#61) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez elég OFF, de azért talán van helye...

Kompakt fénycső:
sajnos a 250Ft-osban hatalmas a minőségi szórás. Lehet hogy mázlid van és elmegy 2 évig (tovább nem valószínű), de inkább megdöglik pár hónap után (jellemzően az elektronika adja fel). A rendes kompakt fénycső (minőségi gyártó, azaz Tungsram/GE, Osram, Philips trió bármelyike) pedig sajnos annyira drága, hogy bár jó eséllyel (és ha nem kapcsolgatod sokat fel-le, hanem ha felkapcsolod akkor legalább egy órát úgy is hagyod) működik pár évig, az árát csak jóval egy éven túl hozza vissza a villanyszámlában, azaz a jelenlegi szorult helyzetben, amikor gyorsan kell pénz, sajnos nem alternatíva. Hosszútávú befektetés.

A 250Ft-ossal pedig a fentiek fényében sajnos szintén lehet hogy többet buknak mint nyernek.
(igen, a márkásak közül is sok lámpa készül Kínában - de ott van komoly minőségbiztosítás, még ha nem is olyan durván betartva mint Európában. A Tungsram/GE kompakt fénycsövek túlnyomó többsége pedig még mindig a nagykanizsai gyárban készül. Igen, dolgoztam ott. :B )

Gyors pénzszerzés még:
a TV talán nélkülözhető és pénzzé tehető, ha egynél több van otthon akkor egész biztosan. Számítógép is, kivéve ha van olyan tanulnivaló amit a suli géptermében nem lehet megoldani; illetve vga csere gyengébbre/olcsóbbra stb.
Ugyanez igaz a mobilra is, ha van (alapmodellre cserélni hogy elérhető légy, különbségből számlát fizetni). Hifi torony sajna luxus, ilyenkor pénzzé tehető, csakúgy mint fényképezőgép, mp3 lejátszó, discman, bicikli, bármi ilyesmi.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#64) róland


róland
veterán

Hosszabb távon redőny (nagyon sok energiát lehet vele megtakarítani, télen és nyáron is), réteges öltözködés otthon is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#65) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Nagyon köszi a sok okos ötletet a segitőkész PH! soktol.
Igen mindenen megprobálok sprolni.
Bátyámal meg tényleg kezdeni kell valamit...

j.bravo :
Bátyám elintézte hogy ne nagyon legyen pénzszerzési modszer, Másik tesomtol ( nem itlakik de segiteni ő sem tud, Hétvégén hazajár mert más városban van )
Multkor hozot Kingston 1024 es Pendrivot meg 256 Mp3 lejátszot, ez simán meglenne 15k mert helyben lenne rá vevő de bátyám sikeresen elopta... igy ez sincs.
Ezt a gyorshitelt akkor megprobálom vagyis beszélek szüleimmel.
meg én is sprolok amennyire csak lehet.

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#66) hobizoli válasza Bandit21 (#62) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemtom mi bajod diakmelokkal, anno en is csinaltam, nem kellett meghalni, es kerestem annyit, mint pl anyam 8 oraban (bejelentve).
Egyebkent a rezsi nemtom hogy jon ossze ennyi zsetonra, LTP-n ahol tavho van, mindig dragabb a futes+melegviz -azonos alapterultre nezve-, mint egy olyanban ahol gaz van, megsem jon ki nalunk 45-50k-nal tobbre a rezsi a villannyal, vizdijjal, kukadijjal, kabelTV-vel, kozos ktg-l egyutt...ha megmarad 100k, abbol azert egy honapig mar ki lehet jonni, napi ~3-3.5k....szerintem


hobizoli

több drón kell ;P

(#67) Nándiee válasza hobizoli (#66) üzenetére


Nándiee
tag

Én most nyáron is diákmelóztam:) mivel még csak 16éves vagyok és teljenes igazad van...úgy hogy még le is rántott a cég mondván az ''adóval''(ami nekem csak maximum 2-3%ot jelntett volna mivel diák vagyok)72.000-t kerestem és igazábol pedíg 10.8000-t kelett volna.

(#68) hobizoli válasza Nándiee (#67) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A diakmeloztatos cegek majdnem ugyanannyit kapnak orankent a melodert cegektol, mint amibe a sajat melosuk kerul nekik a jarulekokkal stb-vel egyutt, csak ez mas koltsegkeret, leirhato, meg ha vege a szezonnak nem kell kirugniuk senkit, stb



hobizoli

több drón kell ;P

(#69) Nándiee válasza hobizoli (#68) üzenetére


Nándiee
tag

Én nem diákszövetkezeten keresztül voltam :R hanem rendes szerződésem volt a cégnél mint állandó melós csak éppen határozatlan ideig,de mint diák!:)(protekció :P )

(#70) Nándiee válasza Nándiee (#67) üzenetére


Nándiee
tag

ja és még hozzá tenném hogy a 72k egy hónap alatt vagyis 23 munkanap alatt történt és nem fizikai meló,hanem irodai egésznap ülünk meló volt:)(de eléggé unalmas volt)

(#71) SzalaiG válasza Honda_Fire (#65) üzenetére


SzalaiG
addikt

Provident 06 40 50 50 50 v 06 20 555 50 50
Gyorskölcsön készpénzben.

(#72) sasa311 válasza hobizoli (#66) üzenetére


sasa311
veterán

lejjebb asszem megtárgyalták már, hogy felhalmozódó rezsiköltségről van szó.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#78) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Nos feldobtam az ölteteket szüleimnek most átgondolják h mi lenne a legjob majd irok ha megszületet a válasz köszi mindenkinek a segitséget.

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#79) rien válasza Honda_Fire (#65) üzenetére


rien
senior tag

Anyukád vagy apukád nem kapja véletlenül OTP-s bankszámlára a fizuját?
Nem tudom más banknál van-e ilyen (bár biztos), de lehet igényleni hitelkeretet. Az OTP-t írom mert azt tudom: semmi nem kell hozzá, csak bekell menni a számlatulajnak és igényelni. A havi számlára érkező fizunak több mint. a 1,5-szeresét megadják amivel átllehet menni mínuszba. Pl. a 120.000-nél kb. 200.000-ig lehetne menni mínuszba és azonnal hozzáférhető ha jól emlékszem. Ez mindig a rendelkezésedre áll, nincs havi ''kötelező'' törlesztő részlet, majd ha lesz pénz visszaálltok nullára és a kamat se durva egy cseppet se.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#80) wwenigma válasza SzalaiG (#71) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak legeslegutolsó esetben... inkább teszkó személyi kölcsön, vagy a postán is van, 100000 ft 1 évre jó feltételekkel!!!!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#81) Honda_Fire


Honda_Fire
csendes tag

Köszönöm az ötleteket,
Nagyon sokat segitettek, szüleim megoldották, igaz nem 7fogásos kaják ( nem szokot ilyen lenni még mielőt vki férre értené :P ) de tuléljük,
És én is sporolok mindenen amin csak lehet... amig teljesen lábra nem állunk

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#82) ALI_G


ALI_G
veterán

csak én érzem úgy, vagy ti is, hogy a bratyó kicsit sokba van ott? Értem ez alatt a mentalitását is. Nem kritizálni akarok, de először vele kezdeném, ha már tőled/tőletek is lop (te írtad).

(#83) Honda_Fire válasza ALI_G (#82) üzenetére


Honda_Fire
csendes tag

Hát igen.. de szüleim nem dobhatják ki... csak a fiuk, és még nincs 18!

Matrica igényfelmérés : http://hardverapro.hu/apro/matrica_igenyfelmeres/hsz_1-50.html

(#84) aXXon válasza Honda_Fire (#83) üzenetére


aXXon
senior tag

És te hány éves vagy?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#85) brownus válasza Honda_Fire (#65) üzenetére


brownus
veterán

a bátyádat seggbe rúgtátok-e már? azzal kezdeném... mi az, hogy ellopja a család elől az új dolgaitok amikor megvagytok szorulva? ha meg elmúlt 18 el kell küldeni otthonról! csak ne hagyjátok, hogy elvigye a fél házat

na, közben tovább olvastam és kiderült, hogy még nincs 18, akkor az idősebb bátyjád legközelebb pénzt hozzon, adja el ő a kütyüket.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.