Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pci comm. device elveszve (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Processzor


Processzor
tag

Már régebben is szembekerültem a következő problémával csak nem érdekelt annyira mint most...:
Fekvőház, alaplapra merőleges Slot1 xerű PCI-slot lap.
W98 részlegesen látja, W2000 szintén.
A kártyalapocskában van egy hk. és egy modem. A hk.-val semmi gond a modemet viszont a jóistennek sem akarja látni, az eszközkezelőben mind2 oprendszer. sárga kérdőjellel, problémás eszközként jelzi. Átpakolásztam másik slotba és 3x telepítettem a 98-at, 1x a 2000-t /98-PCI communication device, 2000-PCI 1xű kommunikációs vezérlő/
Bios-ban elvben minden engedélyezett, egy PII géppel van ez a gond, de mint említettem már volt ilyen PI, szintén fekvőházas gépnél.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#2) L3zl13 válasza Processzor (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hülye kérdés, de drivert raktál hozzá? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Processzor


Processzor
tag

Bocs, igen raktam gyári CD-ről meg netrőlletöltöttel is próbálkoztam. Azonban xintem az a gond, hogy nem látja már a slotot sem, ha látná de ''értelmezni'' nem tudná akkor jó lennék mert a drájvert feltolnám oszt csűű.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#4) Processzor


Processzor
tag

egy csak 1 legény - vagy leány -?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#5) L3zl13 válasza Processzor (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha egyátalán nem látná a slotot, akkor nem is szerepelne az eszköz az eszközkezelőben. Esetleg lehet valamelyest hibás az érintkezés, és ezért hibásan kezeli az eszközt, ez esetben megpróbálhatnád a hangkártya helyére betenni, hogy ott müxik-e.
Ill nem tudom jól értem-e, de ha ilyen PCI-riser lapról cuccról van szó az általában egy PCI slotba szokott illeszkedni. Ha így van, akkor közvetlenül abban is kipróbálhatod, így kiküszöbölheted annak az esélyét, hogy a riser card érintkezésével legyen gond.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Flashy


Flashy
veterán

esetleg kézenfekvő lenne a kártyát másik gépben kipróbálni.
amúgy a pci comm device azt jelenti hogy a kártya benn van a gépben, megtalálta, de érvényes driver nincs hozzá felrakva.

(#7) Processzor


Processzor
tag

Bepróbálom este a hk. slotba is és magába a kártyaslotba is. nem ez az első ilyen esetem, miért van ez?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#8) Processzor


Processzor
tag

''...de érvényes driver nincs hozzá felrakva.''
Miért nincs? Egy teljesen újrahúzott gép miért nem rendel hozzá alapból? Ez az eszköz rendszereszköz nem? Mint a CD-rom. Mármint a slotra gondoltam.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#9) Processzor


Processzor
tag

1ébként újrahúzás előtt ment minden rendesen, illetve nem rendesen, azért kell újrahúzni, de pld. a modemmel nem volt gond. Kipróbáltam más modemmel is ami tudom, hogy műxk azzal sem tudtam kibillenteni ámulatbaejtő világtalanságából.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#10) Flashy válasza Processzor (#7) üzenetére


Flashy
veterán

nem az első eseted? ha még így tartod számon akkor még jó. ezt a terhet az architektúrával meg a gagyi hardver gyártókkal cipeljük már évtizedek óta. elvileg kompatibilis hibátlan hardverek nem működnek együtt, vagy csak hosszas állítgatás után működnek, ilyesmi informatikában mindennapos. néha előfordul az is hogy a gyári driver nem működik a hardverrel. tulajdonképp márkás komplett gépet venni ilyesmi miatt is érdemes, mármint céges környezetben. azonos, kipróbált konfigok, működő, a gyártó által ellenőrzött driverek, stb. a szürke felhasználó meg vagy hívjon szakembert, vagy küzd napokig a sárga felkiáltójelek ellen :)

(#11) Flashy válasza Processzor (#8) üzenetére


Flashy
veterán

a slot meg a modem 2 külön dolog. és a cdrom se rendszereszköz, ha az ide vezérlőhöz nincs megfelelő driver, akkor nincs XP-ben cdrom. vannak eszközök amikhez van tutikompatibilis drivere, a vinyó pl ilyen. bár mintha XP-ben már a cdrom is ilyen lenne, win98ban pl egyáltalán nem. a modem meg főleg. ha van driver akkor megy, ha nincs akkor nem. az hogy install után felismeri és megy, az speciális eset, az csak annyit jelent hogy az XP-ben van hozzá beépített driver.

[Szerkesztve]

(#12) Processzor


Processzor
tag

Le az antikrisztustikus hardvergyártókkal!

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#13) Processzor


Processzor
tag

Akkor most a slothoz nincs drájverem vagy a modemhez? +jegyzem a W2000 sem boldogul a konfigurációval. Mit tegyek? Poroljam ki a slotokat, nyomkodjak össze minden kapcsolatot és újratelep?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#14) Flashy válasza Processzor (#13) üzenetére


Flashy
veterán

mi a felkiáltójeles? a pci kommunikációs device. az meg valószínűleg a modem.

(#15) Processzor


Processzor
tag

Hát, nem egy egzakt todomány ez...
Köszi!

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#16) Processzor


Processzor
tag

R-GO, dobjam ki az egészet? Ha a 2000 sem látja, akkor hvhiba lesz.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#17) Processzor


Processzor
tag

up!

Esetleg más tipp?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#18) Processzor


Processzor
tag

A gép uaz. néha, ha időm engedi nekifutok. Nem bírja a W2000-et - PII350/128mb -. Most W98-al fogok próbálkozni, 5x-re - :Y :( -. Minden vidáman megy a maga útján, azonban az USB-portokat a meghajtóhoz kapott telepítőcdvel dolgozva minden indításnál elfelejti betölteni a drága. A 3 szükséges fájl közül az első a W98 CD-ről a másik 2 az USB CD-ről telepíthető fel /gyökérhub, mass..../. Ötlet, tanács, szemétdombcím?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#19) Processzor


Processzor
tag

Fel!
#18

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pci comm. device elveszve (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.