Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Partícionálás formázás nélkül? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bure


Bure
tag

Csá.
Az lenne a kérdésem, hogy fel akarok rakni egy 98-at az XP-s gépemre és lehetséges-e partícionálni formázás nélkül, vagy vmi egyéb módon felszenvedni a WIN98-at?? Köszi.

Commodore 16, 16Kb memória, 90 perces kazetta, távirányítós szines tévé...

(#2) sequator válasza Bure (#1) üzenetére


sequator
senior tag

partícionálni tudod formázás nélkül, de amíg nem formázod, addig semmit sem tudsz rátenni (max egy könyvet a tetejére:DD)
egyébkéntt a Partition Magic nevű progi kell neked ehhez

Sautia

sequator

(#3) warmaster válasza Bure (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

Csá.
Ja, szólt az előttemlevő.
Azt tudod, hogy win98-at, csak aktív elsődleges partícióra lehet felrakni, és mivel átírja az MBR-t, ezért utánna csak varázslattal lehet elindítani az XP-t?

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#4) Bure


Bure
tag

Na ez gáz. Ez így van a 2000-rel is? Max. azt rakom fel nem a 98-at.

Commodore 16, 16Kb memória, 90 perces kazetta, távirányítós szines tévé...

(#5) iwu


iwu
addikt

Hali!
a pqmagicel átméretezheted a működő xp partíciót. és utána mellé kreálsz egy új partíciót, és fel a win98at rá. a pqmagicben wan a pqboot, azzal meg tudsz kapcsolgatni a 2 partició közt.
én már megcsináltam a laptopomon, és működik azóta is!:D

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6) danzi


danzi
tag

ja, PQboot-tal tudsz kapcsolgatni, és akkor nem kell első primary-ra tenni a win98-at... mondjuk XP után vissza a 98-as ősdzsunkába ?? :)

Win98 - halott technológia :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

előbb kell felrakni az xp-t, utána a 98-at, így az XP ugyan átírja a régi MBR-t de van olyan inteligens hogy látja hogy van 98 a gépen és a saját bootoló progijában indítás után választhatsz hogy melyik progit akarod elindítani...

nekem jelenleg így megy a 98-2k-XP kombináció, nagyon jól megvannak egymás mellett :)

(#8) L3zl13 válasza hungeek (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért jó egyszerre a 2k-XP páros?

Aki hülye, haljon meg!

(#9) rdi


rdi
veterán

Az eredeti kérdésre a válasz: w 2000 alatt lemezkezelő, ott partícionálás formázás nélkül is lehet. Hogy minek ? Talány, esetleg melegágy későbbi oprenccereknek.
Boot progit meg ezrével találsz a neten..

Fej! Tor! Potroh!

(#10) sh4d0w válasza hungeek (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Fordítva... Előbb a 98-at és aztán az XP-t, mert a 95/98/ME letiltja a bootmanagert. Ha előbb az XP kerül fel és utána a 98, nem fogod tudni elindítani az XP-t, ergo nem fog a 98 bekerülni a bootmanagerbe (legfeljebb repair után).

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Partícionálás formázás nélkül? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.