Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pánik! eltünt az outlook adatbázisom! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Hatalmas az én bajom: eltűnt a teljes outlook adatbázisom! Minden naptárbejegyzés, telefonszám, címlista, mailcímek, minden-minden. A poén az, hogy az archive.pst-t (amit óvatosságból havonta - kéthavonta lementek) sem nyitja meg. Azt írja ki, hogy ''Ez az információs szolgálat nincs konfigurálva. A konfiguráláshoz válasszon egy létező fájlt, vagy írja be a létrehozandó fájl nevét.''

Az a durva az egészben, hogy tűzfal mügütt vagyok, és van vírusirtó a szerveren, meg az én gépemen is (Symantec AV). Nem talált vírust a legújabb update-tel sem...

I don't fit in. I fit out.

(#2) moonman válasza simonzé (#1) üzenetére


moonman
titán

vagy megsérült a fájl vagy az outlooknak van valami nyűgje. próbáld meg, hogy súgó menüből nyomsz egy ''hibakeresés és javítás''-t.

(#3) L3zl13 válasza simonzé (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Maguk a levelek PST fájlba mentődtek, vagy valami exchange szerveres megoldás van? Ha utóbbi akor a saját gépeden hiába keresed.
Ha előbbi, akkor meg kéne keresni a PST fájlt, és megnézi, hogy mi van vele. Sérült esetleg vagy ilyesmi.

Archive.pst-t más gépen próbáltad megnyitni? Lehet, hogy az Outlookod szált el...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) simonzé válasza L3zl13 (#3) üzenetére


simonzé
addikt

A hibakeresést most kedem, hátha eredményes lesz.

L3zli3 - A levelezést nem az outlookban bonyolítom, az nem túl jó progi ilyen célra. Viszont az összes kapcsolatomat (cím-telefonszám-nevek-hatáskörök, minden-minden) és a napi teendőimet is az Outlookra bíztam. Úgy tűnik hiba volt. Az eredeti elérési úton nincs semmi, egyetlen pst sincs a szokott helyen. Bemásoltam az archive.pst-t, de nem tudja megnyitni. Az még a jobbik eset lenne, ha az Oultook lenne halott, de akkor nem törlődött volna a .pst fájlom. :U

I don't fit in. I fit out.

(#5) khalox válasza simonzé (#4) üzenetére


khalox
őstag

használja más is azt a gépet? ...

(#6) L3zl13 válasza simonzé (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Adatvisszaállító progival nem próbálkoztál esetleg? Mert ha törlődött a fájl, akkor talán csak vissza kéne állítani...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) bcs válasza simonzé (#4) üzenetére


bcs
aktív tag

archive.pst nem read-only véletlenül?

(#8) moonman


moonman
titán

még egy kérdés: más programmal ugye nem mentettél bele a pst-be?

(#9) simonzé válasza moonman (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Akkor sorban:
Nem használja más a gépemet.
Nem mentem bele más programmal (nem is tudtam, hogy lehet)
Az Archive.pst read only, de azt sem tudja megnyitni. Közben volt egy Office XP reinstall, de az sem segített. Most kb. 200 határidőt kellene kiszopnom az ujjamból, amiket nem találok meg sehol. A tel.számokat még nagyjából vissza tudom nyerni, de egy 480 fős lista begépelése nem egy fél óra... :(((
Ezennel kijelentem, hogy nem fogom többé az Outlookot használni.

I don't fit in. I fit out.

(#10) khalox válasza simonzé (#9) üzenetére


khalox
őstag

Az utolsó kijelentéseddel mélyen egyetértek, de én azért nem adnám fel. Másik gépen beolvasni, az nem segített?

(#11) L3zl13 válasza simonzé (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerinted a pst-fájl eltünését az Outlook okozta? Hát azt erősen kétlem.
Sokkal valószinűbb fájl(rendszer)sérülés, attól pedig semmilyen levelező progi nem védett volna meg.

Archive.pst-n tolj egy scanpst.exe-t. A másiknak meg gondolom már mindegy (win install), de egy adatvisszaállító progival utánna néztem volna, hogy hova tünt.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) simonzé válasza L3zl13 (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Az adatvisszaállító progin már túl vagyok, nem talált semmit... :((
Tökéletes rejtély.
''Szerinted a pst-fájl eltünését az Outlook okozta?'' - nem hallottam még ilyenről, de a Microsoft programjai sok meglepetéssel szolgáltak már, úgyhogy el tudom képzelni, még ha megmagyarázni nem is.
A fájlrendszer sérülését szokta reklamálni a gépem néha, de mindig helyreáll. Már vagy három hónapja nem törtétn ilyen, szóval mosnemtommivan. :(
Az azért érdekes, hogy semmilyen *.pst-t nem tud megnyitni, ami pedig a saját formátuma... :U
Más gépen sem nyitható meg az én *.pst-m...

I don't fit in. I fit out.

(#13) L3zl13 válasza simonzé (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Korábban is Office XP-d volt? Mert ha esetleg 2003-ad lett volna akkor az megmagyarázná, miért nem lehet másik gépen megnyitni a pst-det.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) simonzé válasza L3zl13 (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Ezen a gépen vinyócsere volt februárban, azóta rajta van egy WinXP+OfficeXP. Semmi kavarás. Ezért olyan rejtélyes az egész ügy...

I don't fit in. I fit out.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Pánik! eltünt az outlook adatbázisom! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.