Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P54c kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) petakpa1


petakpa1
őstag

Szóval az érdekelne, hogy mi történik akkor, hogyha beleteszek egy P200MMX-et egy olyan P1 lapba, amiről nem lehet tudni, hogy kezeli e az ilyen procikat! Jelenleg egy 100Mhz-es P1 van benne.
Tönkremegy a proci vagy maga a lap???

Gondolom a lapnak kéne tudnia az MMX-et logikailag, meg 2,8V is mert az MMX-es procinak annyi kéne és nem 3,2 ugye?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#2) Grim Reaper válasza petakpa1 (#1) üzenetére


Grim Reaper
csendes tag

Milyen chipkészlettel van szerelve a lap?

Most olyan hangon, akár ólomtömbök koppanása a grániton, azt mondja: IGEN

(#3) petakpa1 válasza Grim Reaper (#2) üzenetére


petakpa1
őstag

Asszem Intel VX

én inkább attól félek, hogy ''leég'' a proci mert túl sok feszt kap!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4) AND1 válasza petakpa1 (#3) üzenetére


AND1
őstag

Nekem VX-ben volt 233MMX

Egy régi PH-s.

(#5) tocsa válasza petakpa1 (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Igen, szerintem tudja, de P1-es időkben még nem volt SoftMenu III, úgyhogy minden bizonnyal jumperolnod kell!!! Ha nem jumperolod vissza a fesz-t, akkor eléggé megküldöd a szerencsétlen MMX-et.

Meg valszeg szórzót és esetleg FSB-t is jumperelned kell. Nézd meg az alaplap leírásában. Ha nincs meg az alaplap mellé, akkor tuti megtalálhatod neten következőképpen. Nézd meg mit ír ki lent bootolásnál, pl:

10/23/96-i440FX-8680-2A69HH2AC-0D

Ebből pl. a ''2A69HH2A'' a lényeg, te is az ennek megfelelő stringre keress rá google-ön, és előbb-utóbb megtalálod a leírásokat. Én 2 héttel ezelőtt kerestem meg hár kőkorszaki alaplapnak a leírását (az egyik a fenti példa, ez egy PentiumPro alaplap; igen, nem LX-es, ahenm FX-es). Persze ha pl. tudod a lapról, hogy pl. DTK, akkor nem kell ilyen vaktába keresni.

Csumi

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) DcsabaS válasza petakpa1 (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Valóban, az MMX-es Pentium-ok (P55C) core feszültsége kisebb volt, mint az I/O feszültsége (az akkor új 0,35 mikronos technológia tette lehetővé). Ezért ha az alaplapon nem lehet külön kezelni őket, akkor a proci belseje meglehetősen túl lesz hajtva. Komolyabb hűtéssel lehet mérsékelni a problémát, és akkor van esély a normális működésre is. Elvileg az alaplapi BIOS is okoskodhat, de én már láttam ilyen alaplapban működni P55C-t. (Voltak kimondottan ''upgrade'' verziók is a régi alaplapok számára, ezeken volt egy járulékos feszültség stabilizátor is.)

(#7) Pala


Pala
veterán

Csak egy a lényeg, nem kell itt a feszültségekkel babrálni: Az Intel VX chipset alapvetően a sima, nem MMX-es P1-hez van kitalálva, és csak némelyikük (alaplaptól függően) támogatja azokat, de akkor is inkább csak a 166MMX-et! Van egy-két alaplap,ami VX-es és fogadja a 233-mas MMX procikat, de ha mindenképpen ezt a procit akarod használni, akkor inkább keress egy LX chipsetes alaplapot, azok mind támogatják!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P54c kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.