Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4p800 bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BrianX


BrianX
csendes tag

Hi!

Az lenne a kérdésem hogy a P4P800-as alaplaphoz melyik a legjobb bios?
Most jelenleg a legújabb van fent (1019) ,de úgy vettem észre ,hogy mintha ezzel lassabb lenne a gép. Lehetséges ,hogy a bios visszafogja v.mennyire a teljesítményt? Egyébként nincs húzva semmi ,minden defaulton van.

Jobb Úrnak lenni a pokolban ,mint szolgának a Menyországban

(#2) Gábor vitéz válasza BrianX (#1) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Hát én is régóta kísérletezek, melyik lenne az igazi. Most a 1017-est használom. Pont arra lettem volna kíváncsi, hogy a 1019-es hogy muzsikál..

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#3) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

No én is feltettem 1019-est. Meg a 1020-as bétát is. Aztán stabilitási gondok miatt mindkettőt leszedtem. Aztán mivel a stabilitás a 1010-es visszarakásával sem oldódott meg (vszínű a gyengén rögzített northbridge hűtés az oka - amivel most nincs kedvem bajlódni), így visszakerült a 1019-es, és az FSB-ből visszavettem 5MHz-et így most kőstabil a rendszer. Eddig..

Az említett lassulást nem tapasztaltam, ellenben már csúcsmemóriák nélkül is működik a performance menü turbo módja. Ugyan nálam a hűtés miatt nem megy most a tuning rendesen, de úgy látom ezen a téren is van javulás, mert újra tudok bootolni 256MHz-es FSB-vel is. (a 1016-ossal 250 fölött meg se nyikkant.)

Külföldi fórumokon is pozitív véleményeket olvastam, szóval szerintem nyugodtan ki lehet próbálni.

Ja van egy érdekes újítás a 1019-estől kezdve: Az Asus oldalán CPU lockfree function néven emlegetett dolog is belekerült. Gondolom ez sajnos csak a gyári szorzó-lock mentes procikkal használható ki... mert (igaz, józan ésszel nem is reméltem) de továbbra sem állítható a szorzó :U

[Szerkesztve]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#4) Gábor vitéz válasza BrianX (#1) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Ja most nézem, minden defaulton van? Legalább a Memory Acceleration-t kapcsold be a chipset menüben. (Meg a Performance módot is tehetnéd Standardra legalább - de a Turbo is stabil már). Már ettől is minden tuning nélkül kb 1000MB/s gyorsulás érhető el a memória olvasásban. (Nálam tuning nélkül kb 3500MB/s-ról 4500-ra nőtt az olvasás - persze ezt egy kis tuninggal és az időzítések állításával még tovább tudtam növelni.)

[Szerkesztve]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#5) dchard


dchard
veterán

Üdv!
Pont 3 napja nyitottam topikot a P4p800-zal kapcsolatos BIOS ''problémáknak'', de leírom ide is:
A lényeg, hogy a P4P800hoz most a latest stable verzió az 1019-es, melyben az 1018-asban elbarmolt dolgokat javították ki, nevezetesen azt, hogy a POST idő úgy kb. a 8szorosára nőtt az 1018-as BIOSszal. Ezt megoldották az 1019-esben, illetve az IDE settingsnél nézzetek körül: oda is került egy plusz funkció (HDD detect mode vagy ilyesmi) melyet célszerű Quick-ken (default) tartani.
Én az IDE detect time-ot is 35-ről 15-sec-re vettem vissza, és így is hiba nélkül megy (még egy amúgy tetű lassú LG CD-RW meghajtóval is :U).
Meg ugye minnél több beállítás van Manuálisan előre definiálva, annál kevesebb dolga van a BIOS-nak BOOT-oláskor.
1szó mind100: P4P800-am van, most az 1019-es BIOS-szal, és az említett beállításokkal jobban (gyorsabban) műxik, mint az előzővel.
De az 1018-asat felejtse el mindenki!
ÜDv:
Dchard
BUÉK

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) -Philip-


-Philip-
tag

Azt hiszem ideje újraéleszteni ezt a topicot :)

P4P800 Deluxe alaplapomon Biost szeretnék frissíteni...

A 1008-as BIOS van benne, ami még a gyári. Próbáltam frissíteni az AFUDOS-sal, elméletileg meg is csinálta, viszont mikor a biosban nézem a verziószámot az még mindig a 1008-as, és nem látok változást.

Akkor feladtam :) Valamelyik nap olvastam, hogy az alaplap CD-jén van egy LIVEUPDATE, ami szintén tudja frissíteni. Feltelepítettem, elindítottam, csatlakozott, kiválasztottam a 1016-ost, letöltötte, majd valami olyasmit írt, hogy a jelenlegi későbbi dátumú, mint amit be akarok tölteni, és ha mindenképpen akarom, akkor használjam a DOS-os eljárást. Egyáltalán hol tudom megnézni, hogy éppen milyen verziójú BIOS-om van ?

Segítségeteket előre is köszi :)

- Rallymania -

(#7) #67688960 válasza -Philip- (#6) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az ''asus update'' progival például, válaszd a ''chek bios information''-t.
Javaslom, hogy a legújjabbat használd, asszem még v6.05.01-nél járunk, legalábbis én.

(#8) -Philip- válasza #67688960 (#7) üzenetére


-Philip-
tag

Igen, automatikusan frissítette a legújabb verzióra a liveupdate-t :)

Az viszont még érdekes, hogy az ASUS honlapján találtam 1019-es BIOS-t, a liveupdate pedig csak a 1016-ig kínálja fel..

az is érdekes, hogy a legtöbb helyen azt írják, hogy a BIOS fájlnak .ami kiterjesztésűnek kell lennie, amit letöltöttem .zip-ben, az .rom kiterjesztésű :)

[Szerkesztve]

- Rallymania -

(#9) #67688960 válasza -Philip- (#8) üzenetére


#67688960
törölt tag

A német ftp-n szokott lenni a legújabb, meg a béta is, de azt nem használnám.
A rom-fájlt, tudod floppy-ról is csinálni, szerintem úgy jobb én álltalában úgy csinálom, mert volt olyan, hogy az progival nem lett valami jó.

(#10) -Philip- válasza #67688960 (#9) üzenetére


-Philip-
tag

oksi köcce :)

- Rallymania -

(#11) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Hali!Nekem P4P800-X van, az lenne a kérdésem, hogy a biosban azt vettem észre, hogy a procit 5-30% ig tudom csak húzni.Szoval csak így lehet benne húzni? Nem lehet manuálisan megahertz lépésenként?Vagy valahogy másképp, mert nekem nem igazán jön be ez a százalékosdi.:D

(#12) #67688960 válasza Mr_Vercetti (#11) üzenetére


#67688960
törölt tag

Van ott egy olyan állás, hogy ''manual'', arra állítsd, a %-os dolog nem csak a cpu-ra vonatkozik.

(#13) -Philip- válasza -Philip- (#10) üzenetére


-Philip-
tag

Láma vagyok :C

Már az első biosfrissítésem is sikeres volt, a 1019-es van benne :)

- Rallymania -

(#14) kiskacz


kiskacz
senior tag

rpeter!

Emil ment, választ a bsziszi@citromail.hu -ra kérek!!! Köszi

Huawei Mate 8

(#15) vgavga


vgavga
tag

Hali!
Bios lassusággal van bajom!
Kaptam egy nem mai asus p4p800s lapot!
A biosba beleépve (már ez is idöigényes) , a menük és sorok között közlekedni nagyon lassu! látszik ahogy minden soron végig szaladva frissit!
Minden p800 ilyen? vagy tapasztalt már valaki hasonlot?
amugy hibátlanul müködik!
csak zavar hogy bármilyen kis bios állitás hosszu perceket vesz igénybe!

(#16) rétisün


rétisün
veterán

alaplapcsere miatt kb egy hétig nem üzemelt az asus p4p800 se-m. aztán mikor megint használni akartam, sehogyan se tudtam müködésre birni... pontosabban egyszerüen nincs kép. a videokártya tuti jó, másik lapban müködik (pl. most is) találkozott valaki ilyen problémával? valami megoldás?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  P4p800 bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.