Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63645) Borisz76 válasza pjetree3 (#63643) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Sajnos a Digi szokott olyan szolgáltatói eszközöket adni amin hiába van 4 db LAN csatlakozó azokból csak
1 db Gigabite Ethernet ( 10/100/1000 ) a maradék
3 db Fast Ethernet ( 10/100 ) csatlakozós.

Sőt van olyan tipus is amin a portok nem átjárhatóak....
Azaz rákötsz 2 db PC-t és nem tudod megosztani a tartalmat közöttük mert a routerükön szeparáltak a portok.

De ez sajnos bevált módszer mert a szolgáltató az 1 azaz 1 db gigabites portra garantálja az ígért sávszélességet.
Tehát a WIFI is csak extra szolgáltatás....garancia nincs rá, hogy rendesen is megy majd....

Erre alapvetően 3 megoldás létezik !

1.
Ha a szolgáltatói eszköz számodra elegendő beállításokat tud és a wifi képességei is kielégítőnek gondolod....akkor csak a LAN portok szeparálását kell megoldani.
Ekkor jön képbe a SWITCH.
A szolgáltatói eszköz 1 db gigabites portjára kell rákötni 1 db 5 vagy 8 poros Gigabites Switch eszközt. Erre a switch-re köthetsz minden saját eszközt vezetékkel. Ezáltal a te , saját belső hálózatod Gigabites lesz és minden amit a switch-re kötsz egy hálózaton belül lesz.
Az 5 ports switch 1 portja megy a router-be.
A maradék 4 port-ba pedig a te eszközeid.
Nem kell konfigurálni csak bedugod és megy.
Tehát ebben a felállásban lesz 4 LAN csatlakozód és lesz wifi is a szolgáltatói router által.

2.
Ha a szolgáltatói eszköz számodra elegendő beállítást nyújt de a wifi-t gyengének találod és a portok száma is kevés akkor jöhet egy
Saját Router Acces Point módban.
Ekkor a szolgáltatói eszköz is és a saját router is sugároz wifi-t !
A szolgáltatói eszköz gigabites portjára kell kötni a saját routert.
A saját routeren pedig lesz még 3-4 LAN csatlakozási lehetőség is a wifi mellett.

Ha van saját routered és a menüjében van gyárilag
Acces Point mód ( AP mód ) , akkor ott beállítod majd kell neki egy restart , újraindítás.

Ha van saját routered de nincs benne AP mód gyárilag, akkor pedig kézzel kell konfigurálni ezt a megoldást :
Én ez alapján csináltam meg a saját régi routeremen.

Fontos még megemlíteni , hogy a 2 db wifi hálózatnak AJÁNLOTT
külön SSID nevet és jelszót adni !
( Hiába lesz ugyanaz a neve és a jelszava a két hálózatnak...sok készüléket ez megzavarhat és különös hibákat produkálhat.
Valamint ha ránéz az ember a telefonra, laptora , tabletre , akkor tudja , hogy melyik wifi-re is van éppen csatlakozva az adott eszköz. )

3.

Ha a szolgáltatói eszköz beállítási lehetőségei és a wifi-je sem nyerte el a tetszésedet, akkor jöhet ez a megoldás :
A Szolgáltatói eszközt az ügyfélszolgálat segítségével BRIDGE módba kell állítatni.

Vagy a [https://ugyfelkapu.digi.hu/login] bejelentkezés után
Szolgáltatások / Eszközkezelés menüpontban te magad is állíthatod a szolgáltatói eszköz működését : BRIDGE vagy ROUTER módba
lehet kapcsolni.

Bridge módban viszont nem lehet elérni a szolgáltatói eszköz felületét és wifi-t sem szór !

Ekkor kell / lehet rákötni egy SAJÁT routert amiben be kell állítani a
PPPoE csatlakozáshoz szükséges adatokat :
- Csatlakozási pont azonosító
- Hozzá tartozó jelszó
( Ezeket az adatokat a bekötéskor kapott munkalapon találod vagy az ügyfélszolgálat tudja megmondani azonosítás után. )

Tehát szolgáltatói eszköz BRIDGE módban és a saját eszköz végzi a PPPoE csatlakozást.
Mivel saját routered van....szabadon konfigurálhatod a WIFI-t és lesz 4 szabad LAN csatlakozód is amire a további eszközeid csatlakozhatnak.

Ha kevés a 4 LAN csatlakozó, akkor a már korábban említett SWITCH-el további portokat lehet hadrendbe állítani.

Ha nincs saját routered de ezek után vennél , akkor érdemes a
Milyen Routert ? fórum összefoglalóját átnézni , esetleg kérdezni ott.

Amúgy van kifejezetten Digi internet fórum is.

Remélem segít dönteni ez a sok infó :)

Üdv !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63913) MaCS_70 válasza sigidi (#63902) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

"Az egy SSID-t ezekkel nem lehet ugyanugy megoldani?"

Külön AP-oknak azonos SSID-t adni semmit nem old meg (nem, nem lesz tőle roaming), ellenben szemét problémák okozója lehet. NAGYON nem ajánlott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63993) Vasti74 válasza Galopp (#63987) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Na ennek utána kell néznem - piszkosul csodálkoznék azon, ha egy eszköz állandóan változtatná a MAC címét, mert az egy egyedi azonosító, és általában még megváltoztatni sem egyszerű! Igaz, rég nem foglalkozok ilyen kütyükkel, azóta változhatott ez-az: de ez annyira alap dolog (egyedi MAC azonosító) , hogy azért eléggé csodálkoznék rajta.

Sőt, mivel azt az eszköz gyártáskor kapja (hat számjegy, ebből az első három a gyártót azonosítja, a második három azon belül az eszközt) vicces lenne, ha feltűnne az interneten néhány azonos MAC című eszköz, mert véletlenül ugyanazt a címet generálják maguknak, vagy mi ;-) OK, tudom, szinte minden WIFI-s cucc NAT mögött van, de akkor is...

Egyébként az SSID és a jelszó mindig ugyanaz nálam, a fene sem akar annyi mindent átállítgatni egy router cserekor...

Az ismert eszközöknek meg nevet adok a routerekben, amit MAC címhez rendel a router: és mivel felismeri az eszközöket (van több droid, iphone, ipad, meg persze laptop is) , ezért én arra tippelek, hogy nem változtatgatják csak úgy a MAC címüket ;-)

Az IP címük persze változik, miután lejárt a bérleti idő, valószínűleg újat kapnak, de az engem nem érdekel.

(#64088) MaCS_70 válasza Reggie0 (#64086) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A szóköz egy ősi probléma. Engem éppen harminc éve figyelmeztetett a rendszergazda egy távoli egyetem géptermében, hogy ha jót akarok, akkor semmilyen névben, azonosítóban nem használom.

Szóközös SSID-t mondjuk tán még nem is láttam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64101) MaCS_70 válasza zsiga68 (#64100) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Smart Connectet használ, ergo azonos a két SSID, hiszen ez a Smart Connect lényege (band steering).

A Smart Connect sajnos hajlamos hülyeségeket csinálni. Ha csak annyi vele a gond, hogy váltogatja a frekvenciatartományokat, akkor a Smart Connect szabályoknál lehet neki beállítani a küszöbszinteket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64105) MaCS_70 válasza Marci112233 (#64102) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A helyzet egy kicsit összetettebb.

A Smart Connect (Band Steering) lényege a dinamikus kezelés, azaz, ha jól működik (működne), akkor a beállított jelszintek szerint mindig a jobbikhoz csatlakoztatná a hosztot.

Ha viszont nincs ilyen dinamikus kezelés, akkor (függetlenül az azonos vagy különböző SSID-ktől) ha egy kliens egyszer belekapaszkodott egy AP-ba, akkor azt el nem engedi, amíg csak le nem szakad róla -- hiába használhatatlan már a kapcsolat és van közben kiváló másik.

Azonos SSID-ket persze nem használunk, de más okok miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64113) mezis válasza DNReNTi (#64112) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Beállítás ennek megfelelően.

A különböző SSID nem okoz problémát. Az azonos SSID van akinél rendben működik, másoknál bizonytalan működést eredményez.

Csatorna választás a környezet függvényében.

mezis

(#64118) MaCS_70 válasza DNReNTi (#64112) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mezis már leírta a lényeget, de engem furdal a kíváncsiság: miért akarsz két különböző AP-nak azonos SSID-t?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64120) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv be lett üzemelve a Tuf AX3000 V2 . Nagyon tuti , de vissza raknám a másik lakásban a switch helyére az AC55U-t. Kérdés , hogy ap ként tegyem ezt Vagy repeater ként tegyem ezt ? Azonos SSID-ket szeretnék amennyiben lehetséges. A lényeg egy Mesh -hez hasonló rendszer létrehozása , amíg nem kerül megvételre az asus ax1800 rt-ax55 .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64122) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#64121) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor úgy lesz. Okoz valami problémát , ha a két AP SSID -je azonos lesz ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#65141) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Sziasztok! A következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.

Adott egy DIGI-s internet modemmel, amire rá van kötve egy wifi router (alsó szint). A wifi router LAN portjához hozzá van kötve AP-ként egy másik wifi router WAN portja (felső szint). Ez így működik is szépen, SSID szinten két külön "hálózat" van.

Jelenleg ez a setup azonban egy egységes hálózatot eredményez, mindként szint eszközei látják egymást. Az a lenne a cél, hogy az alsó és felső szint két külön hálózat legyen, annak ellenére, hogy azonos modemen (és egymáson) keresztül csatlakozik az internethez.

Ami felmerült, hogy a DIGI modemhez közvetlenül csatlakozna a két router egyszerre, de sajnos nem sikerült megoldani a belépést, csak az egyik routeren, így ez megoldás nem működött (nem tudom hogyan működhetne, mivel a DIGI Huawei modem elvileg egy darab dedikált LAN porttal rendelkezik, hogy routert lehessen hozzá kötni).

Mindenkinek köszönöm, akinek van javaslata!

(#65643) mezis válasza anaqer (#65642) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Live Linux-al rendben működik?
- Számítógép, router nevében nincsenek ékezetes karakterek? (Láttam már olyat, hogy a kábeles kapcsolat azonosítója is megkapta a WiFi AP SSID-jét. Mi alapján? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65644) anaqer válasza mezis (#65643) üzenetére


anaqer
veterán

Szia,

- kösz a tippet, ezt még nem próbáltam. ez egy windows box, és nincs is natív CD olvasó benne... eléggé le vagyok maradva linux live megoldásokkal, USB-ről is megy már?
- nincsenek, rendszerközeli azonosítókban ragaszkodom a kizárólag ASCII karakteres alfanumerikus megoldásokhoz. (tehát nincs "JóskaGépe" @ "feljösszenetemrefelveszekhitelthúgodnevére" SSID féle tréflizés)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#65648) woodworm válasza mezis (#65643) üzenetére


woodworm
veterán

"a kábeles kapcsolat azonosítója is megkapta a WiFi AP SSID-jét. Mi alapján?"

Sokszor a routereken a lan és az egyik wifi sáv mac címe megegyezik.

(#65768) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Adott egy kétszintes ház, mellette vendégházzal. A főépület alsó szintjén kellett eddig a net és a vendégházban. A fő router egy ASUS AX5400, a vendégházban egy TP Link van. Lankábel elég hosszú, ráadásul csak az emelten keresztül tudtuk elvinni, így még egy lan összekötő is van benne. A TPLink lan-lan/DHCP kikapcsolva, azonos SSID/PASS beállításokkal van rákötve az AX-re. Felmerült az igény, hogy kellene az emeletre is egy kis net, mert a földszintről a beton födém nem neged fel szinte semmit. Mivel az emeleten úgy is van egy lantoldó, így arra gondoltam, hogy ennek a helyére beteszek egy harmadik routert a másodikkal azonos beállításokkal (lan-lan, SSID/PASS, DHCP kikapcs) és ebbe dugom bele az eredetileg közvetlenül kapcsolódó harmadik routert. Jól gondolom, hogy ez így teljesen megfelelően fog működni? Illetve nem kellene esetleg így már mülönböző SSID-kat adni a hálózatoknak? Vagy elég ha különböző csatornákon szórnak?
Esetleg lenne jobb megoldás/beállítás?

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#65783) Gubek-Einste válasza bpmcwap (#65768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az emeleten úgy is van egy lantoldó, így arra gondoltam, hogy ennek a helyére beteszek egy harmadik routert a másodikkal azonos beállításokkal (lan-lan, SSID/PASS, DHCP kikapcs) és ebbe dugom bele az eredetileg közvetlenül kapcsolódó harmadik routert. Jól gondolom, hogy ez így teljesen megfelelően fog működni?
Elvileg igen

Jól gondolom, hogy ez így teljesen megfelelően fog működni? Illetve nem kellene esetleg így már mülönböző SSID-kat adni a hálózatoknak? Vagy elég ha különböző csatornákon szórnak?
A vendégházba jobb lenne másikat beállítani, a fő épületben nem feltétlenül szükséges.

Esetleg lenne jobb megoldás/beállítás?
Ha az új eszköz is Asus lesz és AiMesh kompatibilis akkor érdemes ahhoz beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66665) kesztió


kesztió
aktív tag

A lehető legrosszabb fajta kérdező vagyok, akinek vannak hálózati ismeretei (mégis csak szoftverfejlesztéssel keresem a kenyerem), de kérdezhetek hülyeséget, mert alapelvekkel sem vagyok mindig tisztában. De hátha nem fogtok kiutálni. :D

Szóval, próbálom megérteni, mi a poén az új slágerrel, a mesh típusú hálózatokkal. Mindenhol azt magyarázzák, hogy ez az alternatívája a router + range extenderes felépítésnek, magyarán arra megoldás, hogy utóbbinál „nincs roaming” és ha a ház egyik feléből a másikba sétálunk, akkor hálózatot kell váltani, mert „más SSID-je lesz a hálózatnak”. Ami nyilvánvaló baromság, ma már a legócskább extender is képes arra, hogy ugyanazt az SSID-t/kulcsszót „hosszabítsa meg”, ráadásul kis ügyeskedéssel két vagy több routert is össze lehet kötni a hálózatban és olyankor a roaming is seamless.

Nálunk pl. a következő az architektúra:
A Digi Fiberlink Gigabit-es modemtől UTP kábelen jut el az internet egy Mercusys switch-hez, ahonnan indul egy-egy vezeték az okostévékhez (3 db) és a routerekhez (2 Mercusys AC12G + egy AC12). A routerek LAN-on (NEM WAN-on!) vannak összekötve, azonos SSID, azonos password, kézzel beállított IP szám, kézzel beálított, eltérő csatornaszámok, valamint engedélyezve van az SSID boradcast.

Mitől tud ez a konfiguráció kevesebbet, mint a mesh, valamint érdemes-e innen továbblépnem egy felsőközép-kategóriás Mesh-rendszerre, mint pl 3 db. TP-Link Deco X55?
Ha meg tudtok győzni az esetleges előnyökről (leszámítva a nyilvánvaló sebességkülönbséget, mert mégis csak AX3000, nem AC1200),, hajlandó lennék befektetni, de ha gyakorlatilag ugyanazt kapom, nem tudom, érdemes-e szétbarmolni valamit, ami működik.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#66686) mezis válasza kesztió (#66684) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak aza gond, hogy csatornákat nem routereknek, hanem AP-knek osztogatunk, továbbá másképp kell kezelni az önálló AP-ket és másképp a repeatereket, MESH hálózatokat.

Az adatkapcsolatot a hw-ek a BSSID (MAC Address) alapján intézik, de nem minden software képes jól kezelni az azonos SSID-vel rendelkező AP-ket.

Fórumon ezekről található bőven tapasztalat

[ Szerkesztve ]

mezis

(#66688) coco2 válasza kesztió (#66684) üzenetére


coco2
őstag

Az ap-k, routerek a mai világban automatán választanak csatornát, már vannak annyira okosak. Ha fix csatornát adsz neki, valójában rosszabb lesz. A telefonok is vannak annyira okosak, hogy be van nekik állítva halom ssid, név, jelszó, azokat megjegyzik mind. Nem kell neked külön kézileg utasítanod. Ha az internet elmegy (mert még azt is külön ellenőrzi, nem csak a routerhez / ap-hez kapcsolódást), automatikusan nézi a következő kapcsolatot egy zokszó nélkül. Mászkálsz az emeletek között, váltáskor átmenetileg elmegy majd a kapcsolatod, de automatán helyreáll az internet.

Az azonos ssid, ahogy a mesh, még gyerekcipős dolgok. Majd idővel terjednek, ahogy a wifi 6, de addig jobb a külön ssid használata.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66689) kesztió válasza Marci112233 (#66687) üzenetére


kesztió
aktív tag

„a telefonom ugyan a kettő közt elejti a hálózatot”
Magyarul a streamelés pont megszakad. Nincs több kérdésem.
És windowsos laptopnál – mert ugye ott fontosabb, akármilyen furcsa, okostelefonokon túl is van élet – a váltás még nehézkesebb.

Komolyan nem értem, miért rossz az azonos SSID, kézzel beállított csatorna. De mindegy, jön a Mesh, ott ha akarnám se lehetne külön SSID, túl van tárgyalva.

Bug és debug fia vagyok én

(#66690) kesztió válasza mezis (#66686) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ki beszélt repeaterekről? A routereket LAN portokon kereszül kapcsolom össze (NEM WAN porton, egyenrangúak, a DNS szervert IP alapján találják meg a hálózatban!), fix IP számuk van. Kézzel beállított csatorna, azonos SSID, azonos password. Hol lehet itt a baj?

Bug és debug fia vagyok én

(#66825) mezis válasza passatgt (#66815) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"Netatmo Presence...elég gyenge wifi van benne...UPC saját ConnectBox...
TP-Link router access point-ként használva, ugyanaz az SSID"

Próbáld ki az egyedi SSID-t. Hátha csak annyi a probléma.
Van akinél zavart okoz, van akinél rendben működik minden azonos SSID-vel.
(Még az ikreknek is saját nevük van, pedig annyira egyformák! :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#67411) MaCS_70 válasza kirkri (#67409) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Egy AP is egy IP-hálózatként működik azzal a hálózattal, amelynek a része.

Nem felügyelt körülmények között (mint pl. mesh) a különböző AP-oknak legyen eltérő az SSID-jük! Az többszörös SSID-k alattomos zavarokat tudnak okozni, valós előnyük viszont nincs.

A mesh tényleges víványa a zökkenőmentes váltás az AP-ok között. Ezt valamilyen szintű menedzsment nélkül nem lehet megoldani, így az azonos néven futó sima AP-ok sem segytenek ebben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67426) mezis válasza snyper990 (#67425) üzenetére


mezis
nagyúr

"... bár OpenWrt-n elvileg megoldották."
Erre írtam hogy a gyakorlatban is működik.
Ezt az OpenWrt úgy oldja meg, hogy kliens-ként csatlakozik egy AP-hez (innen kapja az IP címét) és másik IP tartományban működtet egy AP-t, másik SSID-vel. Ezt én jelismétlésnek gondolom.
Korábban az OpenWrt-vel települt a relayd üzemmódot lehetővé tevő pr. modul. Ezt újabban külön kellene telepíteni. Az én esetemben nem volt szükség azonos alhálóra és a sebesség is rendben van.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#67582) BitRider


BitRider
aktív tag

Sziasztok! A következő lenne a setup:

a felső szinten van egy Telekom-os jelosztó 1000-es nettel, ez lefedi a felső és az alsó szint ezen felét wifivel (kipróbáltam, tök jó az alsó szinten is a jelerősség)
erre rá van kötve egy 10 portos switch, amiből minden szobába vezet LAN
a felső szint másik felén kell még egy router, hogy az is le legyen fedve (WiFi + 4 LAN)
• a pincében is lenne egy router (WiFi + 4 LAN), ahol szintén van asztali gép

Kérdések:

1. milyen switch-et és routereket ajánlanátok?
2. érdemes olyanban gondolkodni, hogy azonos legyen az egész házban az SSID?
3. érdemes kiiktatni a Telekom-os jelosztót, hogy egyetlen márkával legyen megoldott minden WiFi és az egységes SSID? és akkor 3 router kell összesen
4. a konfiguráció hogy nézne ki nagyjából? melyiket kéne AP módba rakni? vagy mi lenne az ideális? jó lenne például, ha a hálózati nyomtatót minden wifiről és asztali gépről látni lehetne?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#67583) Gubek-Einste válasza BitRider (#67582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1. milyen switch-et és routereket ajánlanátok?
Switch-ből bármilyen megfelelő lesz, router-ből mindenképpen mesh képes kellene.

2. érdemes olyanban gondolkodni, hogy azonos legyen az egész házban az SSID?
Igen

3. érdemes kiiktatni a Telekom-os jelosztót, hogy egyetlen márkával legyen megoldott minden WiFi és az egységes SSID? és akkor 3 router kell összesen
Igen

4. a konfiguráció hogy nézne ki nagyjából? melyiket kéne AP módba rakni? vagy mi lenne az ideális? jó lenne például, ha a hálózati nyomtatót minden wifiről és asztali gépről látni lehetne?
Az első egység menne a szolgáltatói eszköz mellé ami csak modemként működik és minden router-i feladatot a saját eszköz lát el. A másodlagos egységeket node-nak kellene, hogy meg legyen az egységes hálózat kezelés így mindenki látna mindenkit és menne a shameless roaming is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67961) gyuszos válasza Vasti74 (#67959) üzenetére


gyuszos
tag

Biztosan megpróbálnám azonos fázison, mert működnie kell annak.

De ha van normális wifi ott a rádió körül akkor inkább egy tp-link wa850re.
Én is használok egy helyen ilyet, alig lát wifi jelet, de stabilan tudja a 20-30Mbit-et le is fel is.

Esetleg csinálj a rádiónak egy dedikált ssid-t és próbálgasd a beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#68606) MaCS_70 válasza atirag (#68605) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mivel nincs okosság a wifi AP-választásban (próbálok diplomatikusan fogalmazni), erősen kerülendő az azonos SSID-k használata. Előnye alig, hátránya az átláthatatlanság és a folymatosan fennálló insatbilitási kockázat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.