Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alan


Alan
aktív tag

Nagyon jó kis program ez, most próbálgatom és látom, kiváló PDF-eket ír. A HTML-szerkesztővel kapcsolatban lenne egy kérdésem a gurukhoz. A kiírt HTML oldal (tartalma egy sima sor szöveg, ''Lássuk a nagy medvét!'') ilyeneket tartalmaz, mint

<META NAME=''GENERATOR'' CONTENT=''OpenOffice.org 1.1.0 (Win32)''>
<META NAME=''CREATED'' CONTENT=''20031106;9445727''>
<META NAME=''CHANGED'' CONTENT=''20031106;9472660''>
<STYLE>
<!--
@page { size: 21cm 29.7cm }
-->
</STYLE>

és

<P>Lássuk a <B><FONT SIZE=7><FONT FACE=''Tahoma, sans-serif''>nagy
</FONT></FONT></B>medvét!</P>

A kérdésem az, hogy hol lehet azt beállítani rajta, hogy (1) nem kérem ezeket a fejléceket és (2) nem kell az aacute meg az eacute, hanem a beírt ékezetes betűket egy az egyben hagyja meg, majd én az elején a charset-tel megmondom, mit tartalmaz a szöveg. Sajnos sehol sem találtam ilyen beállítást.

(#2) Alan válasza Alan (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Túl okos ez a fórummotor, mert nem látszik, hogy az OO az ékezetes betűket a ''hagyományos'' formában írja ki, tehát az é az eacute, az á az aacute stb.

(#3) Alan


Alan
aktív tag

up.

(#4) Tarka


Tarka
tag

Hello!
Tanácsot szeretnék kérni h az Openoffice ''bemutató'' készítő része mennyire jó, mert édesanyámnak szüksége van ilyen programra az új munkahelye miatt, de arra nincs pénzünk h MS Officet vegyünk. Bármilyen tanács vagy vélemény jó lenne:mennyire használható, felér-e az MS officeban levő powrepointtal stb...segítséget előre is THX!:Y

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#5) echo001 válasza Tarka (#4) üzenetére


echo001
aktív tag

tan ki kene probalni nem :)) mert ki tudja mire kell anyukadnak ha meg nincs penz az ms-re akkor eleg egyertelmu lessz a valasztas...

Echo

(#6) Tarka válasza echo001 (#5) üzenetére


Tarka
tag

Hát igen...a választás végülis a pénz miatt ígyis úgyis eldőlt. De lehet h a munkahelyén tudja majd használni az MS verziót is. Akkor meg nem kéne megszoknia az Opent. Viszont csak itthon tud gyakorolni és ha megszokja az Opent esteleg nehéz lesz áttérni az MSre. Mennyi a különbség a kettő között?

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#7) Tarka


Tarka
tag

UP!

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#8) echo001 válasza Tarka (#6) üzenetére


echo001
aktív tag

hat van boven foleg a menuk teren de szerintem nem egy ordongosseg...

Echo

(#9) gvass válasza Tarka (#6) üzenetére


gvass
tag

jó maga a progi mindent tud amit az MS Ppoint csak ha anyukád bennt Ppointtal nyítja meg (hiába mented .ppt formába) a hosszú ő betűket és még egy párat nem fog rendesen kezelni.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#10) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

gondoltam felhozom ezt a topikot, hátha valaki szeretne áttérni erre a remek kis programra.

Rögtön egy kérdéssel is kezdeném. Éppen képletet írnék a writerben, de van egy kis bibi. Nem tudja, valaki, hogy honnan lehet visszavarázsolni azt a lebegő eszköztárat, vagy mit, amiből ki lehet választani azt,hogy mit akarok belerakni a képletbe? Mert nekem sikerült bezárni, és most nem találom, hogy honnan lehetne előhívni.

THX előre is

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) domedee válasza domedee (#10) üzenetére


domedee
senior tag

Egy UP a baglyoknak!

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#12) Sanya válasza domedee (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

nagyon jó kis progi, nagyon szeretem. főleg akkor kedveltem meg, mikor a microsoft termék 150 megás file-t csinált egy egyszerű szövegből és 5 darab kb 150pixel*150pixel-es képből, míg az openoffice alig növekedett.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) domedee válasza domedee (#10) üzenetére


domedee
senior tag

UP!

valakinek ötlet? :O

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#14) domedee válasza domedee (#10) üzenetére


domedee
senior tag

Tényleg nem tudja senki, vagy nem is használjátok?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#15) loszerafin válasza domedee (#10) üzenetére


loszerafin
senior tag

Zárd be, állj a képletre az egérrel, nyomd meg a jobb gombot, a menüből ''Edit''.

(#16) loszerafin


loszerafin
senior tag

Szeretném a paragrafus (bekezdés) jeleket egy kijelölt tartományban sortörésre (Shift+Enter) cserélni.

Mire jó ez?

Van egy verszak egy dalból, amit bemásoltam az OO Writerbe:

When I wake up in the morning, love
And the sunlight hurts my eyes
And something without warning, love
Bears heavy on my mind
Then I look at you
And the world's alright with me
Just one look at you
And I know it's gonna be
A lovely day

Ebben a verszakban minden sor végén bekezdés-jel van. Ez formázáskor nagyon kellemetlen.
Ha ki tudnám cserélni a bekezdés-jeleket sortörésekre, akkor egybe formázhatnám a verszakot.
(Lehetne pl. egy versszak stílusom).

(#17) loszerafin


loszerafin
senior tag

Amit eddig próbáltam:

Keresés cserével, reguláris kifejezések pipa be,
keres: $
cserél : \n

Sajnos, a \n-re szintén paragrafus-jelre cserél.

(#18) loszerafin


loszerafin
senior tag

Úgy emlékszem, M$ Wordben ez nagyon egyszerű, mert ott egy lenyíló listából ki lehet választani a
különleges karaktereket.

Csak hát sajnos nics M$ wordom.

(#19) loszerafin


loszerafin
senior tag

up

(#20) loszerafin


loszerafin
senior tag

#16-ra tudja vki a választ?

(#21) loszerafin


loszerafin
senior tag

#16-ra tudja vki a választ?

(#22) loszerafin


loszerafin
senior tag

Hátha. Ez volt az utolsó upom ehhez a topikhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.