Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Openarena

Hozzászólások

(#1) zed01


zed01
őstag

Az OpenArena a Quake III Arena motorjára épülő nyílt forráskódú játék, melyhez szerencsére nem szükséges, hogy a birtokunkban legyen a Quake.

Ezúttal azok is belekóstolhatnak a multiplayer FPS-ek egyik legnépszerűbb képviselőjének világába, akik nem voltak hajlandóak nagyobb összeget befektetni egy-egy játék érdekében. Az OpenArena láthatóan hasonlít a sokak által legjobbnak tartott Quake III Arena-hoz, és remek szórakozást biztosít teljesen ingyen, akár gépi ellenfelek ellen, akár hálózatban játszva. Kissé javított grafika, de talán ez az egyetlen lényeges különbség az eredetihez képest. Egyedül vagy hálózaton keresztül barátainkkal is játszhatunk - mindezt több különböző szinten. Már most érdemes kipróbálni. Fegyverek terén széles a választék: géppisztoly, shotgun, gránátvető, rakétavető, elektromos bot, plazma, BFG, tehát minden megtalálható, amire egy shooter vágyhat. Az öt nehézségi foknak köszönhetően a kezdők sem maradnak sikerélmény nélkül. Az irányítás a szokásos FPS sablonra épül, a mesterséges intelligencia elsőre megfelelőnek tűnik, így azoknak is érdemes kipróbálniuk, akiknek nincs lehetőségük hálózatban megmérkőzni embertársaikkal. A grafika természetesen pár évvel ezelőtt számított kiemelkedőnek, de cserébe zökkenőmentesen fut, és kiválóan felépített helyszíneket kapunk. A játékélmény inkább kezdőknek, nosztalgiázóknak lehet emlékezetes, a mai szemkápráztató effektek elmaradnak, ám ettől függetlenül ne kerülje el a multiplayer FPS rajongók figyelmét.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2) alien_ válasza zed01 (#1) üzenetére


alien_
őstag

De jól néz ki =) Lehet meglesem. Van normális strafejump, meg sok mod, valami clan arena szerűség?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3) zed01 válasza alien_ (#2) üzenetére


zed01
őstag

Mi az a strafejump? Modok nincsenek hozzá, de mit vársz egy teljesen ingyenes játéktól? A clan arena az ami a Q3ban van hogy egy arenaban kell megmérközni? Csak az van benne. Rengeteg pálya, sok szerver, mindig tele játékosokkal, még a menüje is hasonló mint a Q3.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4) alien_ válasza zed01 (#3) üzenetére


alien_
őstag

Pedig egy freeware játék népszerűségén pont az dob nagyot, ha még opensource is, lehet hozzá házilag hegeszteni a sok plusz dolgot..
Clan Arena egy hivatalos osp-mod, Q1 dinamikával mászkálhatsz, alapból 200/200 összes fegyverrel kezdesz, és a pc-s játéktörténelem legnagyobb hentelése. CA egy fogalom, iszonyat jó =)
Strafe jump: Wikipedia, Youtube.
A strafelés a quake lelke.
Clan arena meg valami ilyesmi =)

Swarm is coming.

(#5) zed01


zed01
őstag

Azért röhejes hogy a Quake 3 Arena topicja megért 1853 hozzászólást, ezt a topicot meg nem érdekli senki. Pedig a Q3-ért kemény pénzeket kell fizetni, az Openarena ami szinte ugyanaz mint a Q3, ingyenes.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#6) Vladi válasza zed01 (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sajna nem túl népszerűek ezek a free fps-ek. Pedig vannak szép számmal és egészen jók.

Közösségi játékélménynek kiváló. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) zed01 válasza Vladi (#6) üzenetére


zed01
őstag

Én nyitottam topicot az Urban Terrornak, a True Comabet Elite-nek is, ezek is megértek vagy öt hozzászólást. Mert úgy van a magyar, ami ingyenes az csak sz@r lehet, a hülyék. De a fizetőst sem veszik meg, hanem letöltik warezról.
Én nem értem miért gondolják azt hogy ezek a játékom rosszak, mikor ugyanazt a játékmotort használják mint a Q3, ugyanolyan élvezetesek, ugyanazt tudják, még csak meg sem próbálják ezeket a játékokat inkább játszanak a warezről letöltött Q3-al. Ráadásul én például jobban szeretem az Openarenát, mint a Q3-at, pedig nekem megvan mindkettő linuxon.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#8) Vladi válasza zed01 (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pontosítok: magyarnak minden játék ingyen van és a jobbat használja.

De néhány upot megér a gém. Lássuk. :C

Legújabb verzió: 0.7.7 Letölthető egyben, vagy pach formájában, 0.7.6-os verziót frissítve. link

Főleg hibajavításokat tartalmaz. Részletek.

Más! Van ennek magyar szervere? Szokott lenni az ilyen játékoknak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

Más itt is a folyattás: openarena 0.8 link :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) zed01 válasza Vladi (#9) üzenetére


zed01
őstag

Köszi hogy belinkelted, már töltöm is.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#11) Vladi válasza zed01 (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Helyesss! :D Lehet később tolok egy kicsit. Aztán rakok fel néhány képet is.
Ahogy néztem egy csomó új modell van benne. Új fegyó skinek és a grafika is szebb egy picit.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) fekeandras


fekeandras
őstag

Ma reggel töltöttem le a 0.8.0-t az itthoni gépemre.Személy szerint nekem jobban tetszik a játék mint a Q3A.És érzésre talán picivel gyorsabban is fut.Toborozzunk össze pár PH!-s arcot és öljük halomra egymást! ;] Ha valakit érdekel privátban bármikor elér.

Vladi:Metált bírod? :C :DD :)) (felnihitel :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#13) fekeandras válasza fekeandras (#12) üzenetére


fekeandras
őstag

Elég lag-os nálam az miért lehet?Más játékok jól mennek.(Gore:Special edition,Alien Arena)
jogtiszta Xp sp3 van az itthoni gépemen,1mb/s a net.Minden más játékban 40körüli pingeket szoktam mérni.Ez baxakxik itt nekem. :(((

(#14) sviba


sviba
tag

Nekünk ez fent van a suliban, csak néhány szót róla:
1. Van konzol, de nincs szabadon írható cfg-fájl.
2. Szerintem nincs olyan szép design-ja mint az alap kvéknek.
3. Semmi új a q3-hoz képest és ahogy láttam, a pályák se nyújtanak sokmindent.
4. Már a quake 3 is ingyenes gyakorlatilag. (lévén hogy nyílt forráskódú, meg a quake live is a küszöbön)

No, csak annyit hogy én azért nem szeretem (meg nem írok ide, ahogy mások se) ezt, mert a q3 kiforrottabb és nincs értelme készíteni mégegy félkész Quake-t

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#15) fekeandras válasza sviba (#14) üzenetére


fekeandras
őstag

A Q3 marhára nem ingyenes. :(

(#16) sviba


sviba
tag

azt mondtam "gyakorlatilag"

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#17) fekeandras válasza sviba (#16) üzenetére


fekeandras
őstag

Elmélet és gyakorlat között óriási a szakadék.Ezt a saját bőrömön kellett megtapasztalnom...Drága lecke volt. :U

(#18) fekeandras


fekeandras
őstag

Itt az újabb verzió az openarena v0.81.A legjobb, hogy teljesen ingyenes program.egyébként nem tudom, hogy mitől van de ez valamiért igen csak jobban fut a gépemen mint az előző változat! :D Átírhattak valamit vagy 'mittomén.
Nem jön valaki egy jót multizni?Jó kis CTF, DM vagy TDM? ;]
Csináljunk egy Magyar csapatot.

[ Szerkesztve ]

(#19) bors péter


bors péter
csendes tag

hello.van valaki aki meg mondja hogy lehet ijen személyes kiss rublikát késziteni? nem csak hozá szolni?

(#20) bors péter


bors péter
csendes tag

Szerintem baromi jó egy játék! minden kinek ajálom.
:K :K :K :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Openarena
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.