Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Olcsó mini-notebookok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) p_adam


p_adam
addikt

Gondoltam, hogy mivel mostmár nyakunkon a Computex ezért mivel sorban jönnek majd az újdonságok, és egyszerűbb ide írni mint más topikokat offolni.

Na akkor egy gyors és új körkép általam érkezési sorrendben:

Asus Eee PC 701 & 900 szép lassan szinte kifutottnak tekinthető.

HP 2133 a hibái miatt ugyanez igaz lesz nemsoká erre a gépre is.

ECS G10IL (bár már egy ideje van fotó róla de több részlet egyelőre nincs)

MSI Wind (legtöbbek szerint a jelenlegi favorit)

Asus Eee PC 901 & 1000 (az utóbbiról pár nap múlva derülnek ki a részletek)

VIA Nanobook platfrom (ugyanaz mint az Everex Cloudbook Max)

VIA (Isaiah)+nVidia integrált platform (olcsó Blu-Ray játszási képesség) Megjelenik: ???

Dell: "Mini-Inspiron" a mai újdonág [link]

Acer: ??? (Állítólag 12 colos lesz, de ki tudja)

Kinek mi tetszik a legjobban - jelenleg? Mi a véleményetek a Dell-ről? :)

(#2) MRaptor válasza p_adam (#1) üzenetére


MRaptor
tag

Hi!
Jó, hogy nyitottál egy ilyen topicot:)
Pár hónap, max 2év és olyan természetes lesz ilyen kütyüket használni, mint anno a mobiltelefont...
Olvastam egy helyen, hogy a mobil és a pc összeolvad és "maxiultra" minipc-k lesznek. Az Asus nem rossz (jövőhéten jön meg a feketém:)),
Az Acer lesz a király ár/érték arányban.
Üdv

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#3) Bibby válasza p_adam (#1) üzenetére


Bibby
addikt

Szép a dell, sőt valószínűleg jó is lesz a minősége. De 8,9-es a kijelző... Az nekem kevés így, hogy a wind-ben 10" van. :( Nem mennék ekkora méret alá.

Ελευθερια η θανατος

(#4) MRaptor válasza Bibby (#3) üzenetére


MRaptor
tag

Ejjjj de fölvitte a jódolgodat az isten :))
tavaly még eeepc 7"-nak is örültél volna mint majom a farkának :DDD ... most meg 10"??
Pár év és visszatér a trend 12-13.3"-ra. Ott leszünk a suboknál, és megint min 200-500e HUF lesz az ár. ;]
A 7" untig elég. nagyobb mint egy PDA kisebb mint egy noti. ELÉG az :DD

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#5) p_adam


p_adam
addikt

És íme az Acer "Mini-Aspire": :) [link]

Ha igaz a amit a link ír akkor az első non-widescreen (1024x768) versenyző. És 8,9 col szóval csak az MSI és az ASUS meg talán az ECS amiből 9 colnál nagyobb is van.

Közben már a prohardveren is írnak a VIA Nano-ról ami eddig Isaiah fedőnéven futott. Reméljük gép is lesz hamarosan ami erre épül, nem baj egyáltalán, ha még tovább nő a verseny :)

[ Szerkesztve ]

(#6) doc válasza MRaptor (#4) üzenetére


doc
nagyúr

alapvetően igazad is lenne, ha az a 7" nem úgy született volna, hogy a 9 colos helyére rakták be, nagy randa kerettel körülötte...
fizikailag bőveb elfér ott a nagyobb kijelző is

(#7) Bibby válasza MRaptor (#4) üzenetére


Bibby
addikt

Neked talán. Láttál is már eee-t vagy csak mondod? Ezzel a felbontással és ilyen kis képernyőmérettel maga a böngészés is erős kompromisszumokat követel, ami pedig az egyik lényege lenne.

És igen, én nagyon örülnék ha lenne 12"-os subnoti emberi áron, ki tudja lehet hogy az Acer megcsinálja, vannak rá utalások.

Ελευθερια η θανατος

(#8) p_adam válasza Bibby (#7) üzenetére


p_adam
addikt

Helyesbítve voltak, már az előbb belinkeltem az Acer által csatasorba állított versenyzőt. Méghozzá azért lesz 10 col a max az ilyen gépeknél hogy el tudják határolni a többi kategóriától. Szóval 12 colos gép 'emberi' áron nem várható :(

[ Szerkesztve ]

(#9) MRaptor válasza doc (#6) üzenetére


MRaptor
tag

OK-OK igazad van:)
De én nem fogok +15-20e HUF-ot kifizetni egy 10"-ra, mert akkor inkább veszek egy 15,4"-ost mégha nagyobb is és picit drágább is.
:))

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#10) MRaptor válasza Bibby (#7) üzenetére


MRaptor
tag

Láttam, söt 1 napig rendelés előtt használtam is. PDA-t akartam venni, egy komolyabbat. Ennyiért (80.000.-HUF) megkapom az eee-t és némileg többet is tud.
De ez a privát véleményem, mindenki más azt gondol róla amit akar:)

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#11) p_adam válasza MRaptor (#9) üzenetére


p_adam
addikt

Hát egy 15,4 viszont már teljesen más kategória szóval ezzel azért hiába hasonlítgatjuk. Ezek nyilván azoknak szólnak akik egy pici és design-os könnyen hordozható olcsó új gépet keresnek. És a félmillás ultralight subnoteszek teljesítményét a legtöbben úgysem használják ki.

(#12) toldy


toldy
őstag

Hali, örülök a topicnak föleg h elkeztem szemezgetni egy-két ien mini-notival.Egyébként úgy tom h lesz Via noti Openbook néven és állítólag vmikor júlis/augusztusban akár piacra is kerülhet.

Az élet nem habostorta.

(#13) toldy


toldy
őstag

Egy újjabb , szerintetek érdemes lenne egy MSI Wind-et ( linuxosat) 95ért?

Az élet nem habostorta.

(#14) nebali válasza toldy (#13) üzenetére


nebali
tag

üdv, szerintem igen, c-enternél 125k-ért lehet előrendelni

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#15) toldy


toldy
őstag

Info: nem tom h ki tudja, ki nem de a winden elvileg van overclock gomb ami kb +20% ot húz a procin

Az élet nem habostorta.

(#16) p_adam


p_adam
addikt

Módosítás: 1024x600 az Acer felbontása is, véglegesek a specifikációk: [link]

(#17) Sefter


Sefter
veterán

a dell-t és az acer-t mikorra ígérik :F lehet meg kellene várni őket, mielőtt belenyúlok egy wind-be....

Psn ID: sefter_hun

(#18) toldy


toldy
őstag

Üdv, az asus jövőhét kedden a Computex-en bemutatja az eeepc 1000-t és meglehet h nagyából Novemberben kerül a polcokra ( sajna nem nálunk :( )

Az élet nem habostorta.

(#19) p_adam


p_adam
addikt

Új versenyző, méghozzá egy Tablet PC: [link]

(#20) bandus válasza MRaptor (#4) üzenetére


bandus
veterán

attól függ, hogy mire használnád. wordben pötyögni talán elmegy, de ha hirtelen valamit át kell rajzolnod egy cad programban, akkor nemmész semmire a 7" vagy 10"-al, szerintem. leglaábbis engem zavarna nagyon. a 13,3" pont ideális szerintem.

mod: Wind 113k-ért. nekem nem érné meg ilyenbe beruházni :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21) MRaptor válasza bandus (#20) üzenetére


MRaptor
tag

Hi
Igazad van én is használok tervező/grafikus programot, de arra ott van a pc az asztalon.
Én, ahogy már leírtam, PDA helyett veszem.
Még honlapot is tudok rajta szerkeszteni, ha kell:)
A 13,3" meg baromi drága!:)
Üdv MR

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#22) sszasza


sszasza
csendes tag

Szóval EZÉRT az a gagyi 945ös a körete az új Atomnak.
Sejtettem én, hogy itt valami bibi van...

Bölcs dolog gyerekek, hogy akinek nem sürgős az várja meg a duplamagost ősztől. Annak remélhetően kissebb gyorsabb és szerényebb étvágyú chipsetet biztosítanak majd és nem egy olyan szükségtákolósat ami 2x annyit fogyaszt mint maga a proci és még lassítja is...

(#23) sszasza


sszasza
csendes tag

Elméletileg ezek a platformok az egész Centrino családot érintik és ezért húztam olyan könnyen párhuzamot az UMPC-s elavult 945ösökkel.De aki jobban konyít a dologhoz kérem javítson ki!

[ Szerkesztve ]

(#24) p_adam


p_adam
addikt

Új versenyző: Sony (VIA C7-M...) [link]

Hamarosan egy Intel Atom-ra épülő (több márkanév alatt futó) Netbook is meglenik majd.

(#25) radamsky válasza p_adam (#19) üzenetére


radamsky
senior tag

nagyon csicsa, szemezgettek is vele, de az ár még elriaszthat:))

(#26) p_adam


p_adam
addikt

Ma elindult az invázió:

Új AMD platform: [link]
EEE 1000 [link]

Acer közelebbről: [link]

(#27) sszasza


sszasza
csendes tag

40 gb SSD az 1000-es EEE-ben????? :Y
Annak akko milyen ára lessz kérem??
Vagy ilyen gyorsan le tudták volna zsarolni az árát?
Szóval télire nemcsak kétmagosban és zsír chipsetben, hanem 80giga ssd-ben is reménykedhetek egyes drágább opciókban?? :B

(#28) MRaptor válasza sszasza (#27) üzenetére


MRaptor
tag

Hi
Megmondtam:D, visszatérünk a subnotikhoz, lassan árban is :)

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#29) Lavves


Lavves
tag

Azért tetszik, hogy naponta átlag 2 hír szól egy újabb EEEpc klónról :)
Ősszel tervezek venni, és ha marad ez a tempó a fejlesztésben... ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) sszasza válasza MRaptor (#28) üzenetére


sszasza
csendes tag

Hát ha hinni lehet a cikkeknek (pl. ennek [link] ) esély van rá, hogy esetleg jókora összegért felupgradeolj egy 64-est. Nem hiszem azonban, hogy máris 2 dollár körül lenne a dolog /GB. Talán év végére és nem mezei felhasználóknak...

Esetleg valaki meg tudná mondani nekem, hogy mai sima 80-120 GB-os2,5" vagy 1,8"-as HDD SATA háttértárat lehet-e a későbbiekben "házilag" egy ugyanolyan méretű SSD SATA háttérre cserélni UMPC-kben is?
Lehet csak egy egyszerű driver és pénztárca kérdés lessz?

Mert sztem idén senki nem fog 36-40 fölé menni, elnézve a most piacra dobott olcsó UMPCkbe való kínálatot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#31) toldy


toldy
őstag

notikban általában lehet cserélni házilag is ,bár umpc-t még nem volt alkalmam szétszedni, de elvileg abban is. driver ezekhez nem szükséges mer lemezmeghajtóként látja és felismeri ( mint egy jókora pendrive) és valóban csak pénztárca függő a dolog, bár már idehaza is lehet venni 32gb transced ssd 37e huf-ért

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#32) toldy


toldy
őstag

Egy kérdés, nem tom h kinek van eeepc je vagy ki az aki nézte már , de azon gyárilag is vannak háttérképek igaz? és az kb hány mb méretű összesen? van 150? mer a birtokomba kerül egy ien mappa ( több almappával) és kíváncsi lennék h tényleg ezek vannak e a gépen? Ha vki tud erről vmit akkor köszi

Az élet nem habostorta.

(#33) MRaptor válasza toldy (#32) üzenetére


MRaptor
tag

Hi
Gyakorlatilag ua mint a sima xp semmi extra.
Legalábbis az xp-st ismerem, a linuxot nem:).

Egyébként kedden átvettem a 701-et, szerdán már ment is vissza tapipad hiba miatt. F@sza.

Nem voltam 1 hónapig. Naés?

(#34) toldy válasza MRaptor (#33) üzenetére


toldy
őstag

értem, köszi

Az élet nem habostorta.

(#35) PNP


PNP
őstag

Van arról adat hogy az SSD mennyivel fogyaszt kevesebbet (nekem ez úgy érzékletes, hogy a komplett gép üzemideje mennyivel nő), illetve mennyivel gyorsabb az oprendszer működése (boot, másolás)?

(#36) toldy válasza PNP (#35) üzenetére


toldy
őstag

Én úgy tom h az ssd-k max 1 a régebbiek esetleg 2 wattot fogyasztanak ez időben kb +20% körül van boot-ban illetve másolásban sztem érdemes ezt a videót megnézni [link] azért tegyük hozzás h a "legjobbakat" használják illetve mégis csak egy gyártói videó vagy pedig még ez [link]
ui: amennyiben tévedtem kérlek javítsatok

Az élet nem habostorta.

(#37) PNP válasza toldy (#36) üzenetére


PNP
őstag

Ez elég meggyőző. SSD miben különbözik egy CF kártyától? Rémlik, hogy azt is be lehet rakni vinyó helyett.

(#38) p_adam


p_adam
addikt

ECS G10IL bemutató videó: [link]

(#39) p_adam


p_adam
addikt

Clevo TN271M bemutatás: [link]

(#40) Lavves válasza PNP (#37) üzenetére


Lavves
tag

Jah, ez engem is érdekelne. Egyébként CF-IDE átalakítót elégge egyszerű beszerezni.

(#41) Lavves válasza p_adam (#39) üzenetére


Lavves
tag

Wow, beépített GPS.
Ez se lesz túl olcsó... :(

(#42) PNP válasza Lavves (#40) üzenetére


PNP
őstag

Pár megoldás. Valószínüleg drágábbra jönne ki, sebességben viszont nem tudom hogy viszonyul egymáshoz a két megoldás.

(#43) Lavves válasza PNP (#42) üzenetére


Lavves
tag

Lol, 3 CF kártya RAIDben? :C
Hát nem olcsó, az biztos.

(#44) toldy válasza PNP (#37) üzenetére


toldy
őstag

hali , tudomásom szerint az ssd-k írási/olvasási sebessége jobb illetve ezek a meghajtók úgy vannak kialakítva h ezt jobban is bírják ( mert ügyebár az oprendszer folyamatosan ír/olvas a meghajtón és azért nem lehet vagy nem bírja sokáig egy memóriakártya mint rendszer lemez, általános dokumentom tárolónak még elmennek a jobb fajták)

Az élet nem habostorta.

(#45) Sefter válasza Lavves (#41) üzenetére


Sefter
veterán

nem hiszem, hogy drága lesz, mivel clevo... (hulladék..)

Psn ID: sefter_hun

(#46) Bibby válasza p_adam (#38) üzenetére


Bibby
addikt

Hiába 10es a kijelző, a billentyűzet nagyon kicsi. A wind-nél legalább szépen ki van húzva kétoldalt, ebben meg inkább összenyomták. :W

Ελευθερια η θανατος

(#47) Sefter


Sefter
veterán

kapható az eee900 a fukarban 100e ft 12GB SSD-vel...

Psn ID: sefter_hun

(#48) p_adam


p_adam
addikt

Az Acer Aspire One németországi alapára: 329 Euro.
Intel Atom N270 1.60GHz
512MB
8GB SSD
3x USB 2.0/LAN/WLAN 802.11bg
5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD)
SD-Card Slot
Webcam (0.3 Megapixel)
8.9" WVGA LED TFT (1024x600)
Linux
Li-Ion Battery (3 Cell)
0.99kg

+ 80 GB HDD 30 EUR + Windows XP 40 EUR

Elég olcsó.

(#49) Sefter válasza p_adam (#48) üzenetére


Sefter
veterán

nehogy már a 80gb vinyóra kelljen +30eurót dobni mikor az ssd drágább... :(((

nettó vagy bruttó ár..?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#50) p_adam válasza Sefter (#49) üzenetére


p_adam
addikt

Pedig a 8 GB SSD változat az olcsóbb itt azért nem túl sok a tárhely. Bruttó ár.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Olcsó mini-notebookok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.