Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabranek


gabranek
aktív tag

hello!

a fenti problemre keresek valaszt. Kesz ogm file-t kellene picit megkavarni.
pl.: megvaltoztatni az alapertelmezett audiosavot (ne az elso streammal, hanem mondjuk a masodikkal induljon alapbol a film). Ugyanez a felirattal.
Esetleg a magyar feliratot is belefuznem, hogy konnyebb legyen kezelni.

probaltam oggmux nevu prg-vel, de ha jol ertettem azzal csak kesziteni lehet ogm-es, szerkeszteni nem. googlen is keresgeltem, nem nagy sikerrel.

remlik, hogy itt a forumon mintha lett volna szo errol, de azt sem talalom.

elore is koszonet

田中れいな

(#2) L3zl13 válasza gabranek (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Van a VDubnak egy OGM-et támogató verziója. Azt próbáltad?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) gabranek válasza L3zl13 (#2) üzenetére


gabranek
aktív tag

virtualdub nalam nem tudja megnyitni. virtualdubmod igen, latom is a kulonbozo chaptereket de nem igazan tudom nit kellene vele csinalni :)
meg ha ezzel csinalom akkor ujra kell kodolni az egesz filmet nem? annyit nekem nem er meg.

田中れいな

(#4) L3zl13 válasza gabranek (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerinted választható, hogy a 2. audió stream-et nyissa meg? Nem mindig az elsőt nyitja meg ha nincs máshogy beállítva a lejátszó?
Mert akkor csak az lenne megoldás, hogy felcseréled a két audio streamet.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) gabranek válasza L3zl13 (#4) üzenetére


gabranek
aktív tag

lejatszoban max annyit tudok beallitani, hogy egyszerre lejatsza az osszes streamet, (ffdshow+vobsub). jol mondod, fel akarom csarelni a streameket. virtual dubhoz kellene keresnem vmi plugint? (nem igaz nincs erre vmi celprogram :(

田中れいな

(#6) L3zl13 válasza gabranek (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én OGM-nél a tálcán megjelenő kis cuccon tudok audio stream-et váltani.
Media Player 9 valamiért nem az igazi. Classic-kal a lejátszóban is lehet váltani, feliratot bekapcsolni stb.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) L3zl13 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondjuk nem ffdshow-t használok.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) KovacsUr


KovacsUr
addikt

*khm* http://ld-anime.faireal.net/guide/ogm-hu
Ha nem lehet váltogatni a hangsávokat, akkor valami hiányzik. Vagy valamivel több van a kelleténél. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) gabranek válasza KovacsUr (#8) üzenetére


gabranek
aktív tag

ismerem az oldalt, de nem talaltam megoldast ott sem. Azert lenne jo megvaltoztatni az alap audio-t, mert pl sorozatnal idegesito 20 percenkent allitgatni milyen nyelven hallgassam. Az elso resznel hiaba allitom be mondjuk a japan nyelvet, a 2-ik ujra angolul fog szolni mivel ez az alap. 26 vagy tobb resznel azert ez mar gazos :)

田中れいな

(#10) KovacsUr válasza gabranek (#9) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ühüm. Pillanat, konzultálok valakivel ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#11) KovacsUr válasza KovacsUr (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

VDubModban Streams/Stream List..., kiválasztod azt az audio streamet, amit alapértelmezettnek szeretnél, Move Up az összes többi audio stream fölé, aztán mentsd el OGM-ként (minden direct stream copyban...)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) gabranek válasza KovacsUr (#11) üzenetére


gabranek
aktív tag

igen igy mar mukodik, koszonet. :)

田中れいな

(#13) gabranek


gabranek
aktív tag

na ujra egy kis ogm szerkesztes :)

szal hogyan lehetne kiszedni a feliratot az ogm file-bol? srt vagy sub formatum legyen a vegeredmeny. (virtualdubbal nem tudtam megcsinalni, vagy en voltam nagyon lama)
azert lenne jo mivel ezeknel mar megvan az idozites, nem kellene azzal vacakolnom.

elore is koszonet

田中れいな

(#14) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy az újabb típusú asztali DVD lejátszók tudják-e kezelni ezt az ogm formátumot?

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#15) agyrém


agyrém
csendes tag

Megvan a Jóbarátok néhány évada .ogm formátumban + .srt felirat.
Hogyan tudom megcsinálni, hogy ráférjen egy DVD-re 1 évad, választható legyen, hogy melyik részt játsza le, és a felirat ki/bekapcsolható legyen. Egyáltalán meg lehet e csinálni?

Minden segítséget előre is köszönök :DD

(#16) dwiki


dwiki
senior tag

Bár nem teljesen ide tartozik a kérdés, de nem akarok új topicot nyitni, (majd csak akkor, ha itt nem kapok választ :) ) .
Hogy lehetne - minél egyszerűbben - OGM-et divx/xvid-re konvertálni?
Virtualmod-ot prószáltam, valamit csinált is, de csak egy merő feketeséget kaptam :( ...
Ja a lényeg, hogy az asztali lejátszó is megegye.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#17) dwiki válasza dwiki (#16) üzenetére


dwiki
senior tag

Ja ,és úgyértve az egészet, hogy avi legyen. (mert azt tom hogy elvileg a ogm is csak konténer file mint az avi, tehát pl xvidből és ogg-ból áll össze)
Előbb kicsit félreérthetően fogalmaztam. (vagy egyszerűen csak rosszul, de zavartak :( )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#18) vtechun válasza dwiki (#17) üzenetére


vtechun
veterán

virtualdubmod, direct stream copy és avit választasz elmentéskor, ha eredetileg is divx/xvides volt....

(#19) vtechun válasza gabranek (#13) üzenetére


vtechun
veterán

feliratot lazán ki lehet belőle szedni virtuladubmodban, rámész a stream list-ben és ott demux vagy save, most fejből nemtom....

(#20) vtechun válasza agyrém (#15) üzenetére


vtechun
veterán

asztali lejátszóban nehézkes lenne, de ha ott akarod akkor: nyomd át aviba rakd be részenként külön könyvtárba azonos nevü feliratfájllal...

nemtom, hogy az asztalik lejátszanak-e ogm-et

(#21) gromble_ziz válasza vtechun (#20) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

nekem elveszett a hangja, tudna valaki pontosan segíteni

ogm -> avi (DVD lejátszóba)

előre is köszi

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#22) AGE-T


AGE-T
senior tag

Tiszteletme!

OGM múvis problémám lenne. VirtualDubMod-al leszedtem a hangokat a fájlról. Avi-t szeretnék a múviból csinálni. A hang fájl hosszabb mint a film, és a sima visszaillesztésnél (Streem Add), el van csúszva a hang. Hogyan lehet pozicionálni, ezzel az SW-rel? Vagy esetleg vvalamilyen egyszerübb megoldásnak nagyon tudnék örülni. Esetleg tudtok-e olyan sw-t amivel egyszerübben meg lehet oldani ezt a problémát. Esetleg olyat, ahhol néhány kattintással, át lehet konvertálni az OGM-et AVI-ba, úgy hogy minden hang megmaradjon. Persze csodát nem várok:))

THENX közösség!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.