Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2651) Hold válasza CsendPenge (#2650) üzenetére


Hold
őstag

azokat az apró dolgokat amivel nem csak én gondolom jónak egy fórumot.. pl saját max 2-3 kb-os képet.. csináltam vastaggá a nevem leszedték..idézetnek beraktam nagyonn képet 2-kb nem tetszett stb..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2652) tomcs válasza Hold (#2649) üzenetére


tomcs
őstag

le7 en vagyok nem olyan de ilyesmiket fel sem veszek.... 10 perc mulva meg mar el is felejtem.. most kepzeld mar el oamennel mi tortenne? a lehetoseg: localhost fogna a soretes puskat es veszpremig kergetne.. b lehetoseg szepen elbeszelgetnetek aztan ha nem is tortent semmilyen tranzakcio szepen mosolyogva hazamennel hogy milyen jofej emberek vannak..

segitek, a b lehetoseg szokott megtortenni _normalis_ emberek kozott te6 1 ilyen kis artatlan szoviccet nem kene komolyan venni, ergo en csak rohogni tudok rajta

(#2653) Hold válasza tomcs (#2652) üzenetére


Hold
őstag

de amikor 10-20 50 apró ilyen szóvicc csattan rajtad valamikor megtellik a pohár

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2654) Hold


Hold
őstag

én nem akarom bántani localhostot csak pont tőle nem vártam az utolsó cseppet

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2655) tomcs válasza Hold (#2653) üzenetére


tomcs
őstag

arra nem gondoltal hogy talan te adod az alalmat ezeknek a szovicceknek? aki jopofi az akkor is legyen jopofi ha momentan ot ugratjak...

(#2656) PeliScan válasza Hold (#2651) üzenetére


PeliScan
addikt

Hold, ha a többségnek nem teszik, akkor azt el kell fogadni. Szar a demokrácia, de nincs jobb per.pill. :D

(#2657) guess.who válasza Hold (#2648) üzenetére


guess.who
senior tag

''ha valaki új és csinál valamit azt az elején lehurrogják azonnal..''
Azért egy apróságot nem árt figyelembevenned: itt kialakult szokások, szabályok vannak, egy aránylag összeállt közösség. Ha valaki egy közösségbe be akar kerülni, beilleszkedni, akkor igyekszik elfogadni az ottani szabályokat, s nem pedig a sajátjait ráerőszakolni a ''többségre''... Szerintem ez így normális.

''bezzeg azon elgondolkozni hogy valami frissítés legyen a prohardveren arra nincs energia a csak veszekedni..''
Ezt nem igazán értettem. Mi köze van a PH! fórumozóinak a PH! frissítéséhez? Megjegyzem: lehet, hogy azoknak az embereknek, akik a frissítésért felelnek, más dolguk is van, ráadásul nem is biztos, hogy azok a frissítések, amiket Te megálmodsz, beleillenek a PH! koncepciójába... És a PH! tudtommal (még) nem Holdé... Ugye? ;]

Amúgy meg: nem kell mindent mellreszívni. Ha itt mindenki minden beszólásgyanús dolognál megsértődne, akkor lehet, hogy kb. 1 állandó tagja lenne a PH!-nak Parcin kívül... ;] Szóval: nyugi.

(#2658) Hold válasza tomcs (#2655) üzenetére


Hold
őstag

egy ideig tűri az ember de van határa mindennek :))

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2659) CsendPenge válasza Hold (#2651) üzenetére


CsendPenge
őstag

''idézetnek beraktam nagyonn képet 2-kb nem tetszett stb..''
Ennyi erővel a gprs-t használók meg mit szóljanak? Vagy rájuk nem gondolsz? Amúgy meg vannak bizonyos szabályok. Ember alkotta, tehát nem tökéletes. De ne akard jobban tudni pár hét fórumozás után, hogy mi lenne jó, amikor a házigazdák évek tapasztalatával rendelkeznek. (a szabályokat meg ők alakítják, és tartatják be)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2660) Hold válasza guess.who (#2657) üzenetére


Hold
őstag

sok mindenben igazad van de itt nem arról szól a dolog pl frissítés hogy jó majd elgondolkodunk rajta hanem : Nem és kész !
csak ezt szürtem le és most csak kibeszéltem magamból amit itt tapasztaltam..
ezért nem kell leharapni a fejemet okés ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2661) Hold válasza CsendPenge (#2659) üzenetére


Hold
őstag

te csak azt hiszed hogy pár hét.. de ez igy van jól.. nem kell neked is mindent tudnod :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2662) CsendPenge válasza Hold (#2658) üzenetére


CsendPenge
őstag

Túl érzékeny vagy. Most fórumozni akarsz, vagy sértődni? Első esetben alapból próbálj úgy állni a dologhoz, hogy nem akar itt senki senkit bántani, de vannak kialakult szabályok...ezt már guess.who leírta, nagyon jól.
Utóbbi esetben...hát, van jobb dolgom is.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2663) Hold


Hold
őstag

Látjátok milayen jól fellehet dobni egy unalmas vasárnapot ? :DD

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2664) CsendPenge válasza Hold (#2661) üzenetére


CsendPenge
őstag

Tudod, ez egy kicsivel provokatívabb, mint amit anno Local írt neked.
Mit értesz az alatt, hogy csak hiszem, hogy pár hét? Más néven is voltál már itt? Vagy?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2665) tomcs válasza Hold (#2663) üzenetére


tomcs
őstag

eskuszom nem ertelek............

(#2666) PeliScan válasza Hold (#2663) üzenetére


PeliScan
addikt


Hát nem tom. Kezd az a véleményem lenni, hogy neked min1 h mivel kapcs, csak veled foglalkozzon mindenki. Nem bántás,

''csak ezt szürtem le és most csak kibeszéltem magamból amit itt tapasztaltam..
ezért nem kell leharapni a fejemet okés ?''
(kitől idéztem?) :D

(#2667) guess.who válasza Hold (#2660) üzenetére


guess.who
senior tag

''itt nem arról szól a dolog pl frissítés hogy jó majd elgondolkodunk rajta hanem : Nem és kész !''
Tehát megint: Neked nem tetszik itt valami, kéred, hogy változtassanak, s valaki (házigazda, moderátor, tulajdonos, stb. -aki kompetens ilyesmiben) azt mondja, hogy nem, mert nem fér bele a PH! szellemiségébe, dizájnjába, stb. Mi ezzel a baj? Írtam az előbb is, hogy ez itt nem Hold ProHardver! oldala, hanem A ProHardver... Lehet, hogy szerinted ez apró különbség, de mégis fontos...

De gondolkodjunk a Te logikád szerint: ha teszem fel megváltoztatják azt, amit szeretnél, s holnap én mondom azt, hogy nekem az úgy nem tetszik, legyen máshogy, akkor megint kötelező megváltoztatni? És így hová jutunk? Gondolkodj légy szíves kicsit...

(#2668) localhost


localhost
Közösségépítő

(csak nekem nem jönnek támogató e-mailek) :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2669) CsendPenge válasza localhost (#2668) üzenetére


CsendPenge
őstag

Majd felíratlak egy-két olyan oldalra, és akkor jönni fognak 1000L! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2670) localhost válasza CsendPenge (#2669) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Áhhh szóval te vagy AZ! Megvagy! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2671) CsendPenge válasza localhost (#2670) üzenetére


CsendPenge
őstag

Local, majd az én hozzászólásaimat is töröljék, oké? (mármint a pesti talis topicból)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2672) Edem válasza localhost (#2668) üzenetére


Edem
senior tag

Mail ment! :P

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#2673) venember válasza CsendPenge (#2659) üzenetére


venember
tag

ne haragudj, de nincsenek (írott) szabályok...
egy másik fórumban azért kaptam orrot, mert hiányoltam...
azért, mert valaki házigazda, nem biztos, hogy igaza van, főleg, ha a jogsértés mibenlétét annak megtörténte után definiálja..
a tapasztalat sem jelent semmit... az igazság szempontjából ez két külön dolog...
meg meglehetősen farizeus dolog a házigazdák, őskövületek részéről mindig az egyenlőségre hivatkozni, de konkrét viták során érvként említeni a tapasztalatot... ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek legyen egyenlő joga, hanem az, hogy a nem egyenlő jogok jól legyenek definiálva...

azonkívül persze ez nem jelenti azt, hogy a Hold keltette cirkuszt védeném, illetve lehet arra is szabályt alkotni, hogy erőforrásokat korlátozzuk, de nem mindig utána, szóban és kizárólag a megsértőre vonatkoztatva...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#2674) Hold válasza CsendPenge (#2662) üzenetére


Hold
őstag

ezt érdekesen látom az én szemszögemből.. én ha beviszek valakit a hűvösre nem érdekel ha megsértődik .. nem én döntöm el hogy bűnös vagy sem. én is csak a dolgomat teszem..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2675) Den válasza localhost (#2668) üzenetére


Den
veterán

Támogató levelek? Várj, mindjárt kerítek egy mailbombert ;]

www.simson4t.hu

(#2676) Hold válasza Den (#2675) üzenetére


Hold
őstag

Látod Den erről beszéltem..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2677) Den válasza venember (#2673) üzenetére


Den
veterán

Melyik fórumról volt szó?

www.simson4t.hu

(#2678) Hold


Hold
őstag

Ha valakinek volt valami jó ötelte azt magasról.. régen is igy volt és most is

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2679) Den válasza Hold (#2676) üzenetére


Den
veterán

Miről?

www.simson4t.hu

(#2680) jojojo válasza Hold (#2678) üzenetére


jojojo
senior tag

Kezdesz durva lenni

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#2681) guess.who válasza Hold (#2674) üzenetére


guess.who
senior tag

Egy kérdés: ha ''beviszel valakit a hűvösre'', azt általában nem azért teszed, mert rossz kedved van, hanem azért, mert a BTK-ba ütköző dolgot tett. Így van?
Emlékszem jól, hogy mennyire fel voltál háborodva azon, hogy Den ''be mert szólni'' Neked azért, hogy fogd vissza magad -pedig nem Ő döntötte el, hogy ''bűnös'' vagy, szerintem a fórum nagyobbik része hasonlóan gondolta... Csak a dolgát végezte, mikor figyelmeztetett, s akkor is azt tette volna, ha esetleg felteszi a bant az IPdre. Ezen meg lehet ugyan sértődni, meg lehet utólag magyarázkodni -de ettől még így van. És ez nem Holdellenesség, hanem van egy általánosan elfogadott netikett, amit többé-kevésbé mindannyian próbálunk betartani... Egyszerű, de nagyszerű. :)
Peace! :)

(#2682) Den válasza Hold (#2678) üzenetére


Den
veterán

Hát persze... ebből látszik, hogy csak hazudozol itt arról hogy te milyen régen vagy itt... az új dizájn előtt is ki lettek kérve a vélemények, meg utána is, nagy részük meg is lett valósítva. Mellesleg a te fórumodon nem látom a nagy ötletbörze megvalósulását. Itt panaszkodsz hogy nincs arcképed, ott meg még a nicket sem lehet regisztrálni.

www.simson4t.hu

(#2683) venember válasza Den (#2677) üzenetére


venember
tag

Hold törlése (..) #69, ha a szabályokra gondolunk...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#2684) Hold válasza jojojo (#2680) üzenetére


Hold
őstag

csak annyira amit páran velem művel(nek)tek

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2685) tomcs válasza venember (#2673) üzenetére


tomcs
őstag

csakhogy.. nem le7 elore latni minden es7oseget, ezert szvsz a hazigazdanak igenis joga van kitalalni es alkalmazni a megfelelo lepeseket ha olyat lat ami eddig nem volt. lehet elsore egy kicsit igazsagtalannak hat de ne hasonlitsuk mar ossze azzal amikor a rendor megy az utcan es olyat lat ami szerinte nem jo.. pl az egesznek nincs is akkora sulya, szvsz nem sok ember eletet lehet elcseszni azzal hogy kitorlik a hozzaszolasait, ellenben ha leultetik mar annal inkabb.. valamilyen modon meg rendet kell tartani, igy marad a ''spontan'' modszer, precedensek megbeszelesevel. meg aztan sehol nincs leirva hogy mindenkinek joga van hasznalni barmely internetes ''portal'' es amugy barmilyen neten fellelheto cucc szolgaltatasait ingyen es bermentve -> a gazdai akkor es ugy jarnak el ahogy akarnak. persze gyakorlatban minel jobban kozeiti ez a ''demokratikus'' modszert annal inkabb nepszeru lesz..

persze most nekem is van nemi rama kremalap a fulem mogott, emlekezzunk csak mit marhultam a kepekkel nehany napja szal bocs parci, emvy, den.. :)

(#2686) Hold válasza venember (#2683) üzenetére


Hold
őstag

tessék ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2687) guess.who válasza venember (#2673) üzenetére


guess.who
senior tag

''ez nem jelenti azt, hogy a Hold keltette cirkuszt védeném, illetve lehet arra is szabályt alkotni, hogy erőforrásokat korlátozzuk, de nem mindig utána, szóban és kizárólag a megsértőre vonatkoztatva...''
Azért kiegészítésként csak annyit: egyáltalán nem arról volt szó, hogy ''utólag'' készültek volna szabályok. Ha jól rémlik, egyrészt Holdat sokan és sokszor figyelmeztették, hogy fogja visszább magát, másrészt szerintem látta Schenker ''vergődését'', ahol szintén ugyanez a játszma ment, amíg elég nem lett belőle... Harmadrészt pedig ezek általános illemszabályok, semmi ''új'' nincs bennük...

(#2688) Hold


Hold
őstag

béke veletek

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2689) Den válasza venember (#2683) üzenetére


Den
veterán

Már máskor is elmondtam, az a kiindulási alap hogy itt normális emberek vannak, és a szabályok nem mások mint bármely emberi közösség íratlan szabályai. Ha összejössz a barátaiddal ott sem kell irott paragrafusokban rögzíteni a társalgás szabályait.

www.simson4t.hu

(#2691) localhost válasza Hold (#2688) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Békeszándékodat és jóakaratodat kifejezhetnéd, ha válaszolnál a felvetésemre itt:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9590#msg21[/L]

:O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2692) venember válasza guess.who (#2687) üzenetére


venember
tag

tomcsnak, quess.whonak:
hát sajnálom, de ezek csak egy gyenge kísérletek arra, hogy megpróbáljuk megmagyarázni, hogy miért nincsenek szabályok (amik a házigazdákra is vonatkoznának és titeket is védenének, meg egyértelműsítenék a helyzetet mindenki számára...), mire emlékeztet is ez engem? :(((, addig nincs baj, amíg az erősebbel vagy?
aztán meg:
- pontosan hány kB-os képet nem szabad betenni?
- miért is szólhat be a házigazda?
- mit kell tennie (amin a delikvens se csodálkozhat...)?
- sötöbö, sötöbö...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#2693) jojojo


jojojo
senior tag

Localhost

Eltennéd az ajándékom legközelebbre?:P

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#2694) localhost válasza jojojo (#2693) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha lesz legközelebb! - mert ezt ugye én eddig még nem ígértem :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2695) jojojo válasza localhost (#2694) üzenetére


jojojo
senior tag

Csak úgy már be sem lehet hozzád menni???:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#2696) guess.who válasza venember (#2692) üzenetére


guess.who
senior tag

Visszakérdeznék (stílusosan Matávos témában): a telefonálásnak vannak írott szabályai? Nincsenek, mégis általában igyekszünk betartani, hogy este 8-9 után és reggel 7-8 előtt nem telefonálunk magánlakásra, csak ha fontos. Nem tartunk fel másokat telefonos csevegéssel, ha tudjuk, hogy más dolga van. Nem mobájlozunk színházban, étteremben, moziban, operában, stb., pláne nem hangosan üvöltve, két kézzel gesztikulálva. Stb., stb., stb. -gondolom, nem szükséges sorolni.
Természetesen jogod van mindezt ''gyenge kísérletnek'' minősíteni, de ezek a dolgok (a telefonosak és az itteni szabályok is) másutt is ugyanígy működnek, a szép emlékű MTV Fórumán, vagy a Zindexen is. Normális emberek közt ilyesmit nem kell kőbe vésni szerintem...

(#2697) venember válasza Den (#2689) üzenetére


venember
tag

Sajnálom Den, de ez olyan, mint a kutyaidomítás: ha jót csinálsz, megdícsérlek, ha nem, megbüntetlek, _de ezt_mindig_utólag_fogod_megtudni_...
Civilizált közösségekben vannak kultúráltabb módjai is a közösségi követelmények ismertetésének. Nem mindeki őstagként kezdi és ez egy lehetőség az egyenlő bánásmód bevezetésére. Persze nem vagyunk egyformák, de te is nyugodtabb lennél szvsz, ha azt mondanád, hogy 6.par.2.bek (persze kis túlzással :) ). Vagy amellett vagy,hogy azt büntetek meg, akit akarok és ezt vagy elfogadod, vagy mehetsz innen, ha gyorsan nem sajátítottad el az íratlan szabályokat? És persze vannak illemtankönyvek is...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#2698) tomcs válasza venember (#2697) üzenetére


tomcs
őstag

most mi a problema azzal hogy netikett + jozan esz?

(#2699) guess.who válasza venember (#2697) üzenetére


guess.who
senior tag

''vagy elfogadod, vagy mehetsz innen, ha gyorsan nem sajátítottad el az íratlan szabályokat?''
A konkrét példánál maradva: nem egy ember és nem egyszer szólt, hogy jobb volna Holdnak visszafognia magát. Most mégis úgy tűnik, mintha úgy szeretnéd beállítani a helyzetet, mintha Holdat egy korábban nem ismert, Den által éppen akkor kitalált szabály alapján mogyorózták volna meg... Én inkább ezt érzem ''gyenge belemagyarázásnak''...

(#2700) Den válasza venember (#2692) üzenetére


Den
veterán

Jaj Venember kit kell védeni kitől? Mondjál már légyszíves olyan esetet. amikor valaki csak úgy gyanútlanúl fórumozgatott, aztán egyszer csak minden előjel nélkül lecsapott rá a csúnya gonosz házigazda és jól megmoderálta. Ha normálisan viselkedsz a sima hétköznapi ,elemi udvariasságí szabálxokat betartva (nem velem szemben, hanem a tobbi fórumozóval szemben), akkor senki nem fog rádszólni, azt hogy itt házigazda van max abból tudod meg hogy a neve alá oda van írva. Ha olyat csinálsz ami a közösséget sérti, akkor rádszólnak, nem egyszer, soxor. Ha szemel láthatóan ennek nincs foganatja akkor marad a moderálás.

Szerinted akit hidegan hagy ha szólok, hogy légyszíves ezt meg ezt ne csináld, azt meghatná ha ez az elején van leírva. Egyáltalán gondolod hogy elolvasná?

Nem hiszem hogy egy hardver fórumon kéne azt pótolnunk, amit otthon kellett volna megtanulni aputól, meg anyutól.

Másrészt ha egy kis pozitív hozzáálást látok az illetőtől, úgy kezelem mintha mi sem történt volna. Miután hold-on láttam hogy próbál alkalmazkodni, többször is szóltam más fórumtagoknak hogy ne piszkálják.

A mostani cirkuszhoz meg semmi közöm. Egy felnőtt ember mondott valamit, erre egy másik felnőtt ember elsütött egy poént. Ez az ő dolguk, nem óvodások már, mi meg nem vagyunk ovóbácsik.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.