Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-08 16:46:41

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) blp85 válasza koby11h (#188) üzenetére


blp85
aktív tag

Sajnálom, kalaptippből nem lesz toll, az már biztos. :O
Legfeljebb virtuális baráti hátba veregetést küldök. :D

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#202) Rotyi válasza olle (#200) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Hatféle - fröccsenő víz, szélsőséges hőmérséklet, röntgensugár, mágnesesség, leejtés és kopás ellen (ez volt a helyes válasz)
A képen pedig négyféle külső behatás van. Fröccsenő víz, szélsőséges hőmérséklet, röntgensugár, mágnesesség
A négyféle válaszlehetőségben pedig ez szerepel:
Négyféle - fröccsenő víz, mágnesesség, leejtés és kopás ellen
Darabra lehet, hogy stimmel, de a részletekben egyáltalán nem.

Ami majdnem az, az nem az!

(#203) mouzrr válasza olle (#200) üzenetére


mouzrr
őstag

Erről én is írtam korábban. A helyes válasznál ráadásul a képen fordítási hiba is volt, a kisbetűs részben volt a megoldás.
Első találatra nekem is a 4-est dobta fel, de ott nem egyeztek a szövegek. Szóval ebből kellett rájönni sajnos. Vagy mint írták, el kell olvasni a kérdést... :U
[6-os ]
[4-es]

(#204) koby11h válasza blp85 (#201) üzenetére


koby11h
aktív tag

Erre sajnos már rájöttem, 200-al fölé tippeltem, optimista voltam, mert olyan könnyű kérdések voltak... :U

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#205) Neurotoxin válasza mouzrr (#203) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A magyar oldalon lévő képen valóban rossz a képre írt fordítás, de a piktogrammból egyértelmű, hogy drop-proof, ami nyilván nem cseppállót jelent. Rotyi is logikusan leírta, hogy miért a 6-féle behatás a jó megoldás.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#206) BiP válasza vince (#182) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak 15-tel lőttem mellé, de így se kerültem be az első 10-be. Most igencsak jó tippek érkeztek.

(#207) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#208) BiP válasza gyimger (#163) üzenetére


BiP
nagyúr

Tanulság: Sosem szabad Google keresés alapján választani. Vagy alaposan megnézni, hogy mit is dobott fel, mert néha kis eltérések esetén (pl. nagyon hasonló típusnevek) sokszor nem jót dob fel, megtévesztő lehet. Főleg a kereső által kiemelt részek vihetnek félre.

Egyszerűen kézzel kell végigmenni a válaszokon. Így fél perc helyett 1 egész percbe is beletelhet a válaszadás :)

[ Szerkesztve ]

(#209) zoltan6


zoltan6
őstag

Jól fölé lőttem a kalaptippnek.De mostmár le lehet vonni a konklúziót hogy van kb.olyan 1100-1300 állandó játékos minden játéknál a statisztikák alapján.

(#210) Tiger.


Tiger.
nagyúr

15-os kérdést beneztem. Meg jó, hogy az oldalukon semmi nincs róla.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#211) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Ó, egy kérdést benéztem. :(

(#212) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Most sikerült nem elrontani egyet se. Várom a monitor jó lesz otthona az acer mellé. :)

(#213) DrBubo77 válasza zoltan6 (#209) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Én csak 7-tel lőttem mellé.
De sajnos valaki már korában tippelte ugyanezt. :O

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#214) zoltan6 válasza Tiger. (#210) üzenetére


zoltan6
őstag

Google "pro endurance" kifejezésre keresve.Első találat samsung.com magyar oldala:

[ Szerkesztve ]

(#215) RoyalPredato


RoyalPredato
csendes tag

:)) Mindenre HELYES választ adtam, még se vagyok a listában. Ennyit erről... :C

A kanalakat a menzáról lopom... Műanyag tálcákról. Lehet ezért haragszanak rám a konyhásnénik. De nem tehetek róla, ha a menzás spenótra gondolok, a kanalak maguktól elgörbülnek O.o

(#216) zoltan6 válasza RoyalPredato (#215) üzenetére


zoltan6
őstag

Ne a zöld szöveget nézd,mert mindíg a helyes válasz a zöld.Hanem hogy ott van-e a fekete pöttyőd a zőld szöveg mellett baloldalt.

(#217) SyMbioTe válasza RoyalPredato (#215) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Akkor nézd végig újra. Minden játék esetében van pár játékos aki azt hiszi mindenre jó választ adott, aztán kiderül hogy félrenézett valamit. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#218) l.skywalker válasza RoyalPredato (#215) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én meg mindig nyerek, csak nem kapom meg sose a nyereményem :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#219) Joci10 válasza zoltan6 (#209) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem több az, csak vannak, akik benéznek valamit, elfelejtenek valamelyik kérdésre válaszolni, ....
Néha szokott Eszterencs statokat dobni (hányan válaszoltak legalább 1 kérdésre, melyik kérdés volt a legnehezebb (vagyis melyik kérdésnél volt a legtöbb hibás válasz), melyik volt a legkönnyebb (vagyis melyiket válaszolták meg a legtöbben jól), ...); ha szépen megkérjük, talán most is megteszi ezt, és akkor látni, hányan is estek neki, amiből ennyi lett kalapos.

(#220) Richard! válasza olle (#198) üzenetére


Richard!
addikt

Minden játéknál van egy szelektálós kérdés. Itt ez volt az... 🤷🏻‍♂️

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#221) kicsako válasza Richard! (#220) üzenetére


kicsako
őstag

Mondjuk ez nem "szelektálós" kérdés, hogy ha a hivatalos oldal mást ír mint ami a helyes válasz. Írom ezt úgy, hogy én kalapos vagyok.. :U

(#222) BiP válasza Joci10 (#219) üzenetére


BiP
nagyúr

Néha szokott Eszterencs statokat dobni
Sajnos nagyon néha. Pedig tök érdekes lenne.

(#223) Dragon3000 válasza olle (#200) üzenetére


Dragon3000
veterán

Látom már megválaszolták.

[ Szerkesztve ]

(#224) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Amikor található rossz válasz a hivatalos oldalon, olyankor mérgelni szoktuk, hogy elfogadjuk-e azt is. Ennél úgy gondolom, hogy mivel oda volt írva a válaszokhoz, hogy konkrétan milyen védelmekról van szó, egyértelműnek kellett lennie, hogy valami nem stimmel a 4-védelmes válasszal. Tény, hogy nem szerencsés, hogy két különböző Samsung Evo Plus memkártya-széria létezik, amúgy a samsung.com hazai oldalán a régebbi már nincs is fenn.

A statjaink nem publikusak, ezért szoktam csak néha megosztani részleteket, de pl. ennek a kérdésnek a helyes megválaszolási aránya 99,2% voilt, amivel a játék legkönnyebb kérdései közé tartozott, ezért sem gondolom, hogy itt el kéne fogadni a rossz választ is.

És akkor még egy meglepő stat: a "legnehezebb" kérdés a válaszolási arány alapján a 3-as volt. Sosem tippeltem volna erre. :Y

[ Szerkesztve ]

(#225) INGJOKE válasza eszterencs (#224) üzenetére


INGJOKE
veterán

"de pl. ennek a kérdésnek a helyes megválaszolási aránya 99,2% voilt"

Szóval szokás szerint az 3-4 ember nyafog aki elrontotta... :)

(#226) somogyib válasza INGJOKE (#225) üzenetére


somogyib
őstag

Lehet, hogy ők azok, akik a 3. kérdést is elrontották, csak azért nem érdemes nyafogni. :D

(#227) BiP válasza INGJOKE (#225) üzenetére


BiP
nagyúr

És persze ők szoktak lenni a leghangossabbak :)

#224 eszterencs
a "legnehezebb" kérdés a válaszolási arány alapján a 3-as volt. Sosem tippeltem volna erre. :Y

Azta. :Y Tippre ennél a 99.2%-os találati arányt is kevésnek éreztem volna, ez volt kb. a legegyértelműbb, keresés nélkül is.
Fura helyzeteket szül az élet, na.

(#228) Dragon3000 válasza BiP (#227) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kb mindegyik kérdésre 1 perc alatt meg lehetett találni a választ, ha mindegyik válaszra rákereset az ember és mindegyikre ott volt a válasz a samsung magyar oldalán. A 3-as kérdésre a válaszok alapján már sejtettem a helyes választ, de inkább rákerestem, hátha van valami kutyulás a számozásban :D Aki eltévesztette lehet, hogy a CG utáni számot nézte.

[ Szerkesztve ]

(#229) Rotyi


Rotyi
aktív tag

a "legnehezebb" kérdés a válaszolási arány alapján a 3-as volt. Sosem tippeltem volna erre. :Y"
Még gugli sem kellett hozzá. :U

Ami majdnem az, az nem az!

(#230) koby11h válasza Rotyi (#229) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát ez az, hogy a válasz lehetőségekben benne volt a válasz... :K

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#231) ratcache válasza koby11h (#230) üzenetére


ratcache
aktív tag

áh, inkább semmi

[ Szerkesztve ]

(#232) Dragon3000 válasza koby11h (#230) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem mindenkinek egyértelműek a típusjelzések, így biztos sokan nem tudták, hogy melyik érték jelenti az átmérőt.

(#233) MaxxDamage válasza eszterencs (#196) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi mindenki nevében! :R
Sok sikert a sorsoláson mindenkinek! :P :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#234) BiP válasza Dragon3000 (#232) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyankor egyenként meg kell nézni a típusokat, nem pedig vaktában lövöldözni :)

Én se tudom, mit jelent az AUXEN meg UUPXEN, meg NPXEN, pedig biztos van ennek is jelentése, mint a múltkori Acer játékban a típus végi extra jelölés, pl. bmiiprx és társai.
Ezért egyeként megnéztem.
(na jó, a 3-as pont ment csípőből, de ahogy Te is, én is azért megnéztem, biztos, ami biztos)

(#235) somogyib válasza Dragon3000 (#232) üzenetére


somogyib
őstag

Én pl. annyira nem vagyok képben a Samu monitorok típusjelzéseivel, hogy nekem egy random betű/szám katyvasznak néz ki. :D

De rákeresve sikerült megtalálnom a helyes választ mindenre. :K

(#236) Rotyi válasza Dragon3000 (#232) üzenetére


Rotyi
aktív tag

...átló lesz az ;]

Ami majdnem az, az nem az!

(#237) Joci10 válasza somogyib (#235) üzenetére


Joci10
őstag

Mondjuk azért a legelső szám minden dekódolási képesség nélkül is egyértelmű lehet, hogy a képátló mérete. Az utána jövő betű- illetve számhalmaz már más kérdés. :DDD

(#238) DrBubo77 válasza Dragon3000 (#232) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Azért tévék és monitorok esetén elég könnyen megállapítható a képátló, gyártótól függetlenül.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#239) vince válasza DrBubo77 (#238) üzenetére


vince
őstag

Mérőszalag?

;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#240) zoltan6 válasza vince (#239) üzenetére


zoltan6
őstag

Általában a típusszám elején lévő első két szám jelzi a képátlót.Mondjuk sok cégnek van ilyen 21,5 meg 23,8 képátlójú monitora,ott felfelé kerekitik 22-re meg 24-re.

(#241) cSuwwi válasza Rotyi (#229) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Jah, a hármast én se értem, már a típusszámból is kitalálható, főleg ha párat megnéz előtte az ember.
Az endurancenál is ránézésre tippeltem (persze utólag megnéztem) de érzésre az volt.

20 év után jó lenne legalább egy tollat nyerni [szugerál]

(#242) CSZTech&Mod


CSZTech&Mod
csendes tag

Èn már nem vagyok kalapban. Sajnos a 13 kérdést elrontottam, sőt hibás vagyok, mert àt kellett volna nézni az összes kérdést. Majd legközelebb, viszont a kalaptippem 1250. 😁

CSZModTech

(#243) vince


vince
őstag

A kalaptipp játékot krizmo_ kolléga nyerte, gratulálok :C

Kalaptipp végeredmény

#244 somogyib
Akár. Vagy centis és akkor osztjuk 2,54-gyel :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#244) somogyib válasza vince (#239) üzenetére


somogyib
őstag

Colostok? :D

(#245) l.skywalker válasza vince (#243) üzenetére


l.skywalker
félisten

A 97-el majdnem közel jártam :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#246) somogyib válasza zoltan6 (#240) üzenetére


somogyib
őstag

"Általában..."

Ezért érdemes inkább rákeresni... :)

(#247) Hauptmann válasza vince (#243) üzenetére


Hauptmann
addikt

Majdnem... :DDD

(#248) Meridian


Meridian
senior tag

én minden kérdésnél google, majd azadott terméken a gyártói oldalra mentem ezzel. Ott végignéztem mit írt a gyártó, és ennyi. Minden kérdésre jól válaszoltam, és sehol nem volt bizonytalansági faktorom, hoyg lehet hogy nem jólválaszoltam. Pl ide is most néztem be először :) azaz nem kelltt forumokon topikokban kérdezősködnöm.

Amúgy sztem mindegyik kérdés így könnyű volt. Csak arra kellett figyelni, hogy a gyártó oldalán nézd meg a termék specifikációt, vagy a hozzá készített csili-vili marketingrizsát :)

(#249) csako válasza vince (#243) üzenetére


csako
veterán

Gratula a Facebook topikgazdának :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#250) Dragon3000 válasza DrBubo77 (#238) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért a többség nincs tisztában azzal, hogy ekkora monitorok vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.