Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) Slax válasza SAMYka (#6050) üzenetére


Slax
senior tag

Öhm, hupsz. :B Túl egyszerű volt a válasz ahhoz, hogy erre gondoljak. ;) Amúgy a feltételek.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6052) SAMYka válasza Slax (#6051) üzenetére


SAMYka
aktív tag

:DDD

Gyááá di-csák lehet egyéni arcképem gyááááá
Ha lesz időm majd elgondolkozom rajta :)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6053) Slax válasza SAMYka (#6052) üzenetére


Slax
senior tag

Nem lehet. :DDD Ne is gondolkozz rajta. ;]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6054) SAMYka válasza Slax (#6053) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Inkább úgy sem lesz időm foglalkozni vele

Kuty jól van tetszik neki a hely

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6055) Slax válasza SAMYka (#6054) üzenetére


Slax
senior tag

Mármint időd arra, hogy szakmai topikokban ontsd a tudást magadból sok rövid hszen keresztül. A senior tagságig. ;)

Akkora birodalom tetszhet is neki. A macskák mit szóltak a veszedelmes vérebhez? :D

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6056) SAMYka válasza Slax (#6055) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Jaaaaa ahhhhhhaaaaaaaaa hmmmmmmm
Na ekkora visszafejlődés se sok van. Voltam már őstag is egy kevés ideig Legközelebbi módosításnál meg már újonc leszek.Nem baj hátha kapok ezért egyéni rangot. Mondjuk antifejlődés :DDD

Egyenlőre a garázs a birodalma de járkál azért az udvaron is. Egyet sem látok mostanában, de mondjuk másfél hétig nem is voltam itthon :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6057) Slax válasza SAMYka (#6056) üzenetére


Slax
senior tag

Antifejlődés...

Legalább megtanul odalent az a pár extrém túlélő egér rettegni. ;] Nálunk már csak a melléképületek zárt ajtajai mögött vannak egerek, mert ami eddig kimerészkedett az udvarra, vagy bemerészkedett a kerítésen, két lehetőséget kapott. Első lehetőségként a kutyák kapták el, második lehetőségként az albérlő menyétünk. :DDD A végeredmény kész pusztulás. Az eddigi egyenlegük az elmúlt közel két év alatt, majdnem két tucatnyi patkány, megszámlálhatatlan apró rágcsáló és madár, egy görény. Meg amiről még nem tudunk. ;)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6058) SAMYka válasza Slax (#6057) üzenetére


SAMYka
aktív tag

És ezek után mondja nekem bárki hogy nem hatékony kutyuk :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6059) biga


biga
senior tag

Miféle új rangrendszer?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6060) SAMYka válasza biga (#6059) üzenetére


SAMYka
aktív tag

[link]

Link a linkre :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6061) biga válasza SAMYka (#6060) üzenetére


biga
senior tag

vénülök...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6062) Slax


Slax
senior tag

Samy, úgy látom te is rátaláltál a mini-itx router/tűzfal cikkre a logouton. Pofás egy eszköz. :)

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6063) SAMYka válasza Slax (#6062) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Rá de ahogy látom csak egy drága tűzfal/dhcp/logger gép
Ha tudná a torrent/print server funkciót még komolyan fontolóra venném de így szerintem marad az asus n16u

Biga esetleg valami ötlet/tanács/tipp/tapasztalat ebben a témában?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6064) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Kellene valami megoldás hálózatra
router vagy nem tom mi
Megbízható legyen viszonylag könnyű konfigolni (nem akarok minden héten 10-20 percet parancs sorban gépelni hogy legyen net)
print szerver (usb)
ha már ilyen ügyes gép akkor a torrent is mehetne róla
egyenlőre 5/500net mert ez
Ötletek tippek valami valaki?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6065) biga válasza SAMYka (#6064) üzenetére


biga
senior tag

A blogot nem olvastam (de lehet majd fogom), így nem tudom mi a viszonyítási alap, de a te kívánságodat bármelyik komolyabb router teljesíti. Nekem az üreg TP-Link 1043ND is tudta ezt (bár asszem print server csak firmware frissítés után ment). De ennél vannak komolyabb cuccok is. De a torrentezéshez+print szerverhez nem árt, ha van rajta 2 USb :) Inkább az a ritka.
Vagy veszel egy olcsó NAS-t. Nekem van egy kis Netgear stora. Az alapból tud torrentezni plusz van rajta egy USB, amire köthetek plusz vinyót vagy akár printert.

Jelenleg egyik funkcióját sem használom, a nethez kapott routerem és medialejátszóm ennél sokkal többet tud, így a routert apámnak ajándékoztam, a NAS-t meg csak szimplán tárolásra használom (családi cuccok vannak rajta RAID1-ben).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6066) SAMYka válasza biga (#6065) üzenetére


SAMYka
aktív tag

TP-Linkről azt irogatják hogy 2 év és feldobja a talpát hosszú távon nem megbízható
Igaz 2 tp meg egy asus van a szemem előtt
wdr3600
wdr4300
n16u
Mind a kettő 2 usb-s de hubbal is mennek tomato vagy vargalex firm-el
linksys-cysco drága (a wrt54gl egy jó gép mai napid dolgozik de kell az usb)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6067) biga válasza SAMYka (#6066) üzenetére


biga
senior tag

Nem feltétlenül a TP-link a megfelelő, csak példának írtam, hogy az is tudja ezeket és olcsó :) Az enyém egyébként jóval öregebb 2 évnél, a 1043nd megjelenésekor vettem, szóval vagy 4 éves minimum :) Nekem nincs vele rossz tapasztalatom, legfeljebb annyi, hogy melegedésre hajlamos. Volt olyan, hogy wifin (ami egyébként tapasztalatom szerint bár támogatja a n-es szabványt, de a sebességét nem tudja annak), gigabit LAN-on és USB-n egyszerre tartósan terhelem (gyk folyamatos fájlmozgatás, pl filmek másolása wifiről és LAN-ról USB vinyó felé 2-3 vagy több forrásból), akkor (szerintem túlmelegedés miatt) egy fél-1 óra után kiakad, leáll és kell neki pár perc, hogy újra magához térjen. E miatt ilyen felhasználásra nem feltétlenül ez a legjobb (bár lehet, hogy az újabb firmwarekkel már jobb).

De mondom, egy olcsó NAS is megfelelő, és mellé egy olcsó router :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6068) SAMYka válasza biga (#6067) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A torrent másodlagos a printserver fontosabb
1043 tényleg jó de manapság már nem biztos hogy jó vétel.
Még nem találtam ki mi lesz

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6069) Slax válasza SAMYka (#6068) üzenetére


Slax
senior tag

Hm, ez, esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6070) SAMYka válasza Slax (#6069) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Igen 3 hsz-el ez előtt ezeket írtam :DDD
Nagyon vegyes a szórás a TP körül nem tudom hogy mennyire megbízható az új gépei ezért is gondolkozom még asus-ban n15u vagy n16u (most már csak azt kéne tudni mi a különbség a kettő között a házon kívül)
Nem akarok olyat venni ami akadozik meg szenved mert az SMC WBR14-G2-EU megtanított hogy illik jól választani.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6071) Slax válasza SAMYka (#6070) üzenetére


Slax
senior tag

Óóóbazz, megyek aludni.

Előtte még ez?

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6072) SAMYka válasza Slax (#6071) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Semmit nem tudok róluk
Haveromnak volt ők BiQuad antennával 8-10km-t lőttek át vele
Milyen rendszer van ezen? Vagy mi rakható rá?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6073) Slax válasza SAMYka (#6072) üzenetére


Slax
senior tag

A márka jó hírnévnek örvend, de azon kívül, hogy otthoni/irodai környezetbe ajánlják ezeket a kisebbeket, usb-n printszerver/torrentről nem találok semmit. Illetve torrentről annyit, hogy fel kell tolni rá egy openwrt-t, azzal meg lehet oldani. Ám ezzel lőttek a "nem turkálunk 20 percig" feltételednek.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#6074) SAMYka válasza Slax (#6073) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ahogy olvasgatok a rendszerekről OpenWRT biztos nem akkor vagy DDwrt vagy Tomato esetleg vargalex.
A turkálás az nem gond ha egyszer kell megcsinálni csak nem minden gondnál az legyen hogy parancssor és gépelj 20 percig.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6075) SAMYka válasza Slax (#6073) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Félek a mikrotik től. Nem tudom miért
Azt hiszem eldöntöttem Asus N16U lesz amint 30K alá megy az ára.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6076) biga válasza SAMYka (#6075) üzenetére


biga
senior tag

30k? :Y Ennél olcsóbb egy kisebb üres nas és ha teszel bele egy vinyót, akkir is csak kb itt van az ára! Én a stora-t 60€-ért vettem. Ez mai árfolyamon vagy 15e Ft! Ha otthon drágább akkor is max 20k...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6077) SAMYka válasza biga (#6076) üzenetére


SAMYka
aktív tag

De akkor a printserver gondom még nincs megoldva
És a nas-okról fogalmam sincs

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6078) biga válasza SAMYka (#6077) üzenetére


biga
senior tag

Nekem a stora megy printserverként is természetesen. Van rajta hátul egy Gb-es csati (bár gigabit teljes sebességét csak megközelíteni tudja sajnos, de azért egy sima 10/100-nál jóval gyorsabb :) ), egy táp meg egy tápkapcsoló, az előlapon meg egy USB. Ebbe pl 2 hdd tehető és akár raid1-ben is használhatod, ha úgy akarod. Az előlapi USB-re tehetsz plusz vinyót vagy akár printert. A gép úgy látja, mint egy sima hálózati eszközt (kb mint egy másik gépet). Konfigurálni primitív (nekem kicsit túlságosan is), mert ezt kifejezetten otthoni felhasználásra szánták, így kicsit csicsás, némi varázsolgatássos a konfig. Illetve cserébe kicsit kötöttebb a könyvtárrendszer, amit érdemes használni. De a felajánlott tökéletesen elég mindenre. Ezen kívül ha akarod eléred netről is vagy ftp-ről is bármikor. Rendelhetsz hozzá felhasználókat, akiknek akár saját, a többiek elől elzárt mappái is lesznek természetesen. Stb.
És ez a piac egyik legolcsóbb kis otthoni NAS-! Mellé meg olyan routert teszel, amilyet akarsz :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6079) SAMYka válasza biga (#6078) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Egy konkrét linket dobj már erről a gépről

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6080) biga válasza SAMYka (#6079) üzenetére


biga
senior tag

Ez pl az 1TB-os vinyóval szerelt változata: [link] Még ez is olcsóbb 30k-nál (vagy kb annyi), a vinyó nélküli meg pláne (csak azt így hirtelen nem találtam).

Itt a gyári oldala a fent linkeltnek:

[link]

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6081) biga válasza biga (#6080) üzenetére


biga
senior tag

És bár manapság ez azért nem nagy szó, de azért routernél nem mind tudja: DLNA képes, így pl a media lejátszók illetve a tv-m simán látja minden bűvészkedés nélkül és le is játszik róla bármit :)

A torrent egyébként külön kapcsolható be benne (bár arra nem emlékszem, hogy alapból is ment-e rögtön, vagy csak miután megvettem hozzá a premium "előfizetést" (nem jár le elvben, ez csak némi plusz). Az vagy 15 eur volt akkor pluszban. Nem esküszöm meg, hogy a torrent e nélkül volt-e, én az előfizut a zárt FTP miatt vettem, meg így feloldódott benne az eredetileg azt iszem 3-ra korlátozott felhasználók száma. De a fene emlékszik már rá pontosan, a torrentet meg talán kétszer használtam benne :) Azt a 1-20 €-t akkor is megéri pluszban, ha a torrent akkor kapcsolódik csak be (már persze ha használod). De ennek nézz utána, mert lehet nem is kell hozzá a premium :)

Na meg a többi gyártónak is van azért ez a kategóriáju NAS-a, nézz körül ott is :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6082) biga válasza biga (#6081) üzenetére


biga
senior tag

Nem, nem kell premium a torrenthez. Ezt adja a premium (viszont itt azt írja éves előfizu. Ez érdekes, mert szerintem nem :)

Take your Stora features to the next level with Stora Premium Service!*
For a small yearly fee, these extra features can be added to your Stora:

Mobile access - Access music from iPhone, upload pictures from Blackberry®, browse content on Windows® mobile phones and many more!
Website integration - Automatically upload pictures into Flickr. Use RSS feeds to keep your friends updated with your latest holiday photos.
Cooliris Integration - View photos and media on the Cooliris 3D flying wall or display slideshows with ultra smooth animations and transitions.
Unlimited Additional Users - Unlock the Stora experience for your family and friends with the ability to add more than three user accounts.
Secure FTP - Looking to ensure your remote communications are lock down secure? Add FTPS to your Stora.
Automatic upgrades - upgrades for all new Premium features during the subscription period.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6083) SAMYka válasza biga (#6082) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ez az előfizetősdi nekem nem igazán szimpatikus de maga a nas az egész jó de akkor még mindig ott van a gond hogy kell egy gigabites eszköz

Amúgy meg tv-be lan??? Minek?? Mik vannak?? :DDD
Legközelebb már a kenyérpirítóba is? :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6084) PindurAnna válasza SAMYka (#6083) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Mosógépbe már találtam olyat Samy :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#6085) SAMYka válasza PindurAnna (#6084) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Végül is a vizet valahonnan le kell tölteni :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6086) biga válasza SAMYka (#6083) üzenetére


biga
senior tag

Az előfizu plusz dolog, neked semmi szükséged rá, ha megnézed. Gb-es eszköz sem kell hozzá. Megy az 10/100-on is :)

A TV-mben konkrétan WLAN van (bár vezetékes is lenne, de az macerásabb). Ha akartam se tudtam volna e nélkül venni). Egyébként elvben a beépített youtube, fb stb kliensekhez való, de én hasznosabbnak érzem az integrált media lejátszót benne (ami persze USB-ről is menne, de minek USB-s vinyóval szórakoznom, ha a hálózaton ott van minden media, és a tv úgy is eléri, ha ott akarom lejátszani :) ).
Megjegyzem: ezeket a funkciókat alig használom benne, mert szerencsére internetszolgáltatónk által adott media player ezeknél jóval többet tud, így legtöbbször egyszerűbb onnan indítani mindent :) Esetleg 3D tartalomhoz szoktam a tv saját lejátszóját használni, ha azt jobbnak látom, mint a HDMI-n áttolt képet (már ha épp látom :( ).

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6087) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Szerintetek miért lehet az hogy egyetlen egy oldalt nem érek el az itthoni netemmel és egyik gépen sem megy ami itthon van. Viszont máshol ugyan az a gép megnyitja ezt a bizonyos oldalt vagy ha mobilnettel próbálok akkor is megy.
Router tűzfala ki van kapcsolva

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6088) Sianis válasza SAMYka (#6087) üzenetére


Sianis
addikt

Valami ip blokk szolgáltatói oldalról?

(#6089) SAMYka válasza Sianis (#6088) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nem tudom
a másik oldal Finnországban van próbáltam már egy párszor újra csatlakozni de semmi.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6090) Kephamos válasza SAMYka (#6089) üzenetére


Kephamos
addikt

Számlat befizetted? :)

(#6091) SAMYka válasza Kephamos (#6090) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Igen minden más működik
Azaz az internet üzemel :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6092) biga válasza SAMYka (#6091) üzenetére


biga
senior tag

DNS-edet nézd meg. Nem lehet, hogy valahol beállítottad arra a hálózatra fixen, a szolgáltató meg váltott?
Ez LAN-nal mondjuk kevéssévalószínű, ha máshol megy, de wifin lehet ilyen.

Vagy ha LAN, akkor lehet szar a kábeled :)

Vagy szimplán csak letöltötted már az egész netet és nincs már mit tölteni :D (Töröld az előzményeket és kezdd elölről :P )

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6093) SAMYka válasza biga (#6092) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Hmm
a dns-t megnézem de nem fix dhcp van
Nem fér át a kábelen a cím?

Megtelt a lemez :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6094) Sianis


Sianis
addikt

Szóval akkor szilveszterre milyen tervek vannak? Hol csapjuk szét magunkat?

Sianis

(#6095) SAMYka válasza Sianis (#6094) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Zalakaros :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6096) ngabor2 válasza Sianis (#6094) üzenetére


ngabor2
nagyúr

debrecen, csapó utca...

(#6097) Sianis válasza SAMYka (#6095) üzenetére


Sianis
addikt

SAMY: Az rohadt messze van.

ngabor2: Oszt' hely van? :)

Többiek mit terveznek? Slax, Béla?

Az exportált kollégák is írhatnak, bár gondolom nem igen jönnek haza, vagy úgysem érdekli őket a pofánk.

Sianis

(#6098) biga válasza Sianis (#6097) üzenetére


biga
senior tag

Az exportált kollégák ezt a szilvesztert (is) Guebwillerben (FR) tartják. Nincs konkrét tervünk, ha jösztök - mert a pofátokra azért kiváncsiak vagyunk - kitalálunk valamit :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#6099) Matr x válasza Sianis (#6097) üzenetére


Matr x
aktív tag

A másik exportált kollégának meg szilveszterkor jár le a próbaideje, addig nem vehet ki szabit, csak januárban..

Úgyhogy részemről szilveszterezés Cricklewood / Willesden (London, UK) környéken.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#6100) SAMYka válasza Sianis (#6097) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Mert talán Guebwillerben (FR) az itt van Újfehértó mellett? :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.