Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz syIex #109319 üzenetére

    Ilyenkor szokták felhozni az Nvidia ellen hogy, de fakóbb a képe. Emiatt meg hiányoznak adott színek.

    Igen, ez így is van, mert régről hozott valós problémára kínáltak megoldást azzal, hogy alapból korlátozott mennyiségű színnel operál a VGA. Ami inkompatibilitási problémákat igyekezett elkerülni ami adott panellel szerelt monitorok esetén jelentkezett.

    Mivel ha teljes színskálát jelenítette meg a VGA akkor ezek a monitorok be sem kapcsoltak. Így át sem lehetett állítani.

    Ha az ember bele megy a VGA driver-be, akkor adott helyen át tudja állítani:

    Display -> Change resolution -> Output dynamic range -> Full

    Ez egy ilyen régről megmaradt berögződés. Viszont még így 2021-ben is sokkal inkább "Plug & play"-ebb az Nvidia.

    Mivel szét is szoktam matatni a driver-t így a gyakorlatból tudom mondani azt, hogy nekem még egyszer nem omlott össze vagy fagyott ki.

    A felülete meglehet, hogy már eléggé elavult, de legalább stabilan működik és úgy is friss Windows, új driver vagy új játék telepítése esetén kell csak benne állítani bármit is.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés