Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24845312

    törölt tag

    válasz b. #5755 üzenetére

    Próbáltam már mindent, DDU csökkentett módban, Nvidia driver telepítése logolva, frissítések, stb., stb. Végül az új Windows telepítése után már működik. Előtte viszont egyik gépemben sem. A közös jellemzőjük, hogy mindegyikben Win7 x64 volt, és mindegyikben e kártya előtt a GTX 1070 volt utoljára használva, majd driver uninstall, és utána Intel IGP. Hogy van-e összefüggés vagy sem, azt nem tudom. Az biztos, hogy a DDU-ban hiába csináltam többször is a "Tisztítás és újraindítás"-t, minden egyes újraindítás után újra jelezte a GTX 1070-et a GPU-k között a DDU.

    A venti az továbbra is ugyanazt csinálja, illetve újraindításkor/bekapcsoláskor sem pörög föl, hanem csak szépen egy helyben "mocorog" ide és oda, míg terhelést nem kap a kártya. Akkor már nekiáll forogni rendesen, aztán nyugalmi állapotban újra leáll, pontosabban a szokásos ide-oda billenést csinálja. Végülis engem zavarni nem zavar, csak érdekes.
    Ha kézzel megpörgetem, akkor szépen szabályosan akadásmentesen pörög, majd beáll valamelyik fix pozíciójába. Tehet nem akárhol fog megállni a 360 fokon belül, hanem vannak fix állomásai, ezek egyikében áll meg. Amikor ide-oda "billeg", olyankor szabályosan kimozdul a fix pozíciójából, majd ugyanolyan szabályosan vissza is áll. Kb 1 centit mozdul. Ha ilyenkor kézzel kicsit visszább tekerem, tehát a fix pozíciójától 2 centire mondjuk, akkor ezután már 2 centit fog előre, majd pedig kis szünet után 2 centit vissza is mozdulni. Szabályos, fix időközönként fix távolságokat tesz meg előre és hátra.

Új hozzászólás Aktív témák