Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mura81


mura81
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ki mit tudna ajánlani Norton Ghost helyett, mert az nem vitte át a dolgokat tökéletesen, az XP nem akar elindulni. Vagy ha vkinek már volt ilyen problémája melyik Norton Ghosttal ment rendesen át.
Köszönettel

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#2) sh4d0w válasza mura81 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

PowerQuest Drive Image Pro.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Ketama válasza mura81 (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Nekem Norton Ghost 2003-al minden gond nélkül műxik XP alatt az image készítés/visszatöltés.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#4) RAM válasza Ketama (#3) üzenetére


RAM
őstag

Hogy is működik pontosan eltudja mondani vki?

1 oprendszer van.
Ha eltávolítom
És van egy előzőleg lementett GHOST-om, hogy tudom elővarázsolni az IMAGE fájlból a rendszert, Image fájl a merevlemezen van.

Szóval hogyis műxik?

Thx.

Csak tisztán

(#5) ocso válasza RAM (#4) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Ghost-tal lementesz egy partíciót egy image file-be. Ez tartalmazza az egész partíciót és a bootsector-t is.(lehet tömörítve is menteni) Ha pl. elszáll az op.rendszered vagy más gáz van, akkor elindítod a Ghost-ot és megkeresed ezt a file-t, ami vinyün van , vagy akár kiírva CD-én. (ha ráfér). És ezután az adott partícióra (op.rendszer) ''visszatöltöd'' és úgyanolyan lesz, mint amikor lememtetted. Persze az Image file-nek más partíción kell lennie, mint amelyiket újrahúzod. És a lementésnél is más partíciót kell megadni célnak, mint amelyiket le akarod menteni.
Ennyi!

Üdv.:

(#6) rezlabos válasza ocso (#5) üzenetére


rezlabos
csendes tag

PQ fele drive image meg csinal egy sajat boot lemezt es azzal lehet visszatenni a lementett image-t ha jol remlik. Tehat ha minden igaz egy full ures hddre vissza tudod tenni a mukodo OSt egy db 3.5os floppy segitsegevel. Illetve en spec ketszer probaltam a Norton Ghostot, mindketszer elb.. elbaltazta a mentest es nem tudtam visszairni. PQval nem volt ilyen gondom.

(#7) ocso válasza rezlabos (#6) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Használtam én is a drive Image-t. Az is jó, de nekem még a Ghost nem hibázott, pedig rengetegszer használtam. De az új Drive Image 7 -ben már nincs floppy-s megoldás, hanem boot CD van. Ez nem valami jó, mivel innen menteni nem tudsz csak visszaállítani.
Még mindig a Ghost-ra szavazok! :)

(#8) Flashcash válasza rezlabos (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Norton Ghost-al még nekem sem volt semmi gondom, emiatt nem is próbáltam ki más programokat.
A Ghost is tud csinálni bootlemezt ami teljes értékű menthetsz és visszaírhatsz particiókat. (NTFS-t is)

(#9) dr_karcsika


dr_karcsika
tag

szevasztok!

Honnan tudnám letölteni a norton ghost 2003-at?
Persze csak kipróbálásra, hogy érdemes e megvenni :DDD

(#10) RAM válasza dr_karcsika (#9) üzenetére


RAM
őstag

Nincs TRIAL verziója! :))
fájlcserélő program

Csak tisztán

(#11) beeboy válasza mura81 (#1) üzenetére


beeboy
addikt

nálam fura módon ez jött be:
2. oprendszerről beléptem, és egyszerűen a C system mappáit összetömörítettem.
meg a gyökérfájlokat ntldr stb.
formázás után kicsomagoltam ide és tök ugyanúgy működött!!
és visszakaptam egy ''friss'' állapotot.

2. oprendszer azért kell, hogy hozzáférj a fájlokhoz

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) ocso válasza beeboy (#11) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Ez is jó, de bootsectort így nem mentesz. (hátha kell)
És NTFS partícióról MFT tábla és log-ok sem, vagyis nem lesz úgyanolyan teljesen. De úgyanúgy müködik. :DD

(#13) nagyvagy


nagyvagy
csendes tag

Én PowerQuest Drive Image 3.0 használtam, de kb. 3 hónapja a 2003 as verziót használom. Tökéletesen működik mind a kettő, de az NTSF 4.0 tól fölfelé a 3.0 ás már nem működik.
A 2003 as verzió tökéletesen kezeli a FAT és az NTSF rendszereket, én win 2000 serverről is csináltam imaget, és sajnos már szükség is volt a lementett képfájlra, és rendesen visszaálított mindent.
Image készítés módszerem a következö: egy üres hdd be a gépbe amin rajta van a Drive Image 2003, image készítés, image kiirása cd lemezre ha szükséges (cd bootolható és rajta van a DI.
Visszaálítás: CD röl bootolás DI indítása Image visszaálítása.

Egyébként én is probálkoztam a Ghostal és nem mindig kaptam meg az eredeti tartalmat, szerintem a Drive Image sokkal megbizhatóbb!!

(#14) loszerafin


loszerafin
senior tag

Van egy zpart nevu ingyenes progi.
Sokat dolgoztam vele evekkel ezelott. Ha ugyanarra a winchesterre kell visszaalitanod az adatokat, mint amirol lementetted, nem lesz gond vele.

Kék Ló

(#15) fbal


fbal
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok tanácsot adni abban hogy a Norton ghost-al visszaállitottam egy
régebbi lementett rendszert (mert kék halál volt), ez idáig minden
rendben, de ebben a régebbi lementésben nem volt benne egy mappa
ami meg most természetesen nagyon kéne. Lehet ilyenkor valamit
csinálni? A Norton nem tud ebben segiteni vagy más progi? Köszi
minden segitséget
Üdv: fbal

/Kérem szépen, én nem szeretek hazudni./

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.