Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6100 hiba!

Hozzászólások

(#1) peti85


peti85
senior tag

Van egy 6100-ás mobilom, ami néha úgy viselkedik mások számára(akik hívnak, vagy sms-t küldenek) mintha, ki lenne kapcsolva, pedig mindig bekapcsolt állapotban használom. Ha kikapcsolom és újraindítom, akkor megint mûködik egy pár hétig. Mi ennek az oka? Meg lehet javíttatni? Kb mennyibe kerülne? Köszi!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#2) Viktor0610 válasza peti85 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Val.sz.leg szoft. frissítés a megoldás. Esetleg beázhatott a készülék?
Előbbi kb. 4000 Ft, utóbbit (beázás) a gyári szervíz nem biztos, h. vállalja, ez több...

Samsung Galaxy A54

(#3) peti85 válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


peti85
senior tag

Köszi a segítséget! Az az érdekes, hogy már 2 éve megvan, de ilyen eddig nem volt, most meg már többször is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4) Coyote2000 válasza peti85 (#1) üzenetére


Coyote2000
őstag

2 eves telcsinel elofordulhat az ilyesmi. Egyebkent gratula, hogy eddig kibirtad egy telcsivel, en biztos nem leszek ra kepes soha :)
Baratnom LG-je is csinalt ilyet, o inkabb bedobta a fiokba, es vett masikat. Ezt viszont beviheted a szervizpontba, szoftverfrissitest VAGY javitast kerve (lehet hogy javitas = szoftverfrissites). Ez kb. 5000 Ft lesz. Kerdes, hogy megeri-e.

Hanyas szoftver van rajta? (telcsin *#0000# sorozattal nezheted meg)

(#5) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

elég régen volt ez a táma aktív, de segítségre lenne szükségem.

Adott Nokia 6100. 2004ben család által Vodától előfizuval vásárolt. . (doboz garijegy stb kilett dobva/eltünt) Utoljára 1.5-2 éve használtam sikeresen. Most szükségem lenne rá. Aksit feltöltöttem. Saját VF sim be, pin ok. Kiírás: Telefon korlátozva! (+stop tábla) feloldás. Kér egy számsort. 12345 -öt nem fogadja el. Majd 20-30 sec után kikapcsol.
?? mit?

Ami érdekes. elmúlt 2évben elméletileg teljesen lemerítve hever a fiókban. (új aksi segitett) Elméletileg senki nem nyúlt hozzá.
A szoft verzió:
v 05.80 28-05-04 npl-2 (c) Nokia
Imei a hátlapon megegyezik a számlán szereplővel. (számla megvan) De a *#06# után azt irja ki: imei: ????????????????????

azért erre a telora, mert az autós beépitett kihangosító régi és csak pár típussal megy. Ezzel pl ment. Amivel meg eddig használtam eltört

Sungdurung

(#6) meroly válasza hesszan (#5) üzenetére


meroly
veterán

Írd be, hogy *#92702689#
Arra mit ír ki?

Impossible is nothing

(#7) ikiviki válasza hesszan (#5) üzenetére


ikiviki
aktív tag

arra kell egy softfrissités nég és egyből helyre jőn a szám..

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=ikiviki&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#8) hesszan válasza meroly (#6) üzenetére


hesszan
aktív tag

sim nélkül, üres képernyőn bepötyögöm kettőskeresztet megnyomom és semmi nem történik. (ugyanazt írja ki: Nincs sim.)
ha rakok be simet (2 vf mükődővel kipróbálva):
pin ok.
Telefon korlátozva (+stoptábla).jobb alul Felold. A korlátozás kódja: bepötyögtem *#92702689# OK - Kódhiba (+stoptábla)

Ami nagyon idegesít, hogy magától kikapcsol 25-30 sec után. (akár nyomkodom akár hozzá nem nyúlok)

Sungdurung

(#9) Coyote2000 válasza hesszan (#8) üzenetére


Coyote2000
őstag

A *#92702689# kodot a keszenleti kepernyore kell beutni, de odaig el sem jutsz.

Ugy nezem, hogy egyszeruen a telefonzar tilt, gondolom elfelejtetted a regit (12345 vagy 0000 vagy ilyesmi.)

Amit javaslok: menj az nfader.z-host.ru oldalra, ird be az IMEIt, generalj master kodot, es azt el fogja fogadni biztonsagi kodkent.

Ha ezt sem fogadja el, akkor ugy nez ki a hosszu kikapcsolas alatt kapott valamit (pl tartosan csutkara merult) es csak szoftverfrissites hozhatja helyre - kiveve ha hardver halt meg benne.

[ Szerkesztve ]

(#10) hesszan válasza ikiviki (#7) üzenetére


hesszan
aktív tag

És ehhez kell gyári adatkábel? (Ami nekem nincs.)
2004es vásárlású a telo.
Nokia is pénzért végzi el?
Egyébként Bp bármelyik körúti gsm megcsinálja?
Kb milyen áron lehet rá szűmítani.

nem tudom mennyit ér meg nekem ez a régi telefon. de a kihangosító a kocsiba j lenne ha müködne.

Sungdurung

(#11) Wictor válasza hesszan (#8) üzenetére


Wictor
senior tag

Nem lett véletlenül szolgáltató által letiltva a telefon? Én pont most jártam hasonló cipőben egy Nokia 5630-cal. Csak az ugye működik offline módban, így valamennyire tudtam használni.

De lehet, hogy csak függelteníteni kell. Az meg kóddal megy. Abban tudok segíteni, ha gondolod. Ingyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#12) hesszan válasza Wictor (#11) üzenetére


hesszan
aktív tag

Szolg által nem lehet letiltva (nem lehetne). VFtől vásárlás pillanata óta a család tulajdona. Kizárólag ügyfél kérésére tilt imeit a VF, azt meg mi nem kértük :) a telohoz vett kártya meg 2évesen bontva lett, amiat sem tilthatta a vf

tegnap néztem egy webcimet ahol voltak kódok (unlock pont nokiafree pont org), de olyan gyorsan kikapcsol magátol a telefon hogy nem tudom beirni a kodot :(

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#13) Coyote2000 válasza hesszan (#12) üzenetére


Coyote2000
őstag

nezd meg amit lenn irtam, probald ki.

Ha az sem segit, akkor az IMEI-t tiltottak le.

(#14) hesszan válasza Coyote2000 (#9) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszi a tippet.

generáltam. - Kódhiba.

Az biztos hogy hosszú kikapcsolása volt. (1.5-2év fiókban)
ugyanolyan aksit másik telefonból (6101) átrakva egyből bekapcsolt. Úgyhogy mivel aksi van kettő mostmár mind2 feltöltve

Saját értelmi szintem azt mondatja hogy kikapcsolva fiókban sem szoft sem hardver nem mehet(ne) tönkre.

Amit észrevettem és erre nem kaptam választ/ötletet. Hátlapon imei megvan.
Telefonba *#06# imei: ??????????????
Létezik hogy ennyire tönkrement volna?

Sungdurung

(#15) hesszan válasza Coyote2000 (#13) üzenetére


hesszan
aktív tag

fenti válasz. Az eredeti imeit miért tilotta volna a szolg? számla fizetve.

Talán a fiókból elkóborolt és valaki (együgyü családtagom) valamit tett vele szoftveresen?

egyre inkább SW frissítés felé hajlok. Ha tudtok pls ötletet hogy hol mennyiért erre az ősöreg telefonra. egy ezrest azért lehet érne. (nokiánál mennyi vajh?)

Sungdurung

(#16) Wictor válasza hesszan (#14) üzenetére


Wictor
senior tag

Le van tiltva a telefon. Valszeg a szerződés felbontásakor leszedték a telót a hálózatról.

(#17) hesszan válasza Wictor (#16) üzenetére


hesszan
aktív tag

nem lehet letiltva. Szerzibontás hivatalosan történt. Hátralék nincs, több szám még mindig aktiv a csoportból. semmi nem indokolná. utánna még a telefont használtam, 2006ban bontottuk a hozzá vett számot, a telefont 2007ben tutira használtam még. Erre hogy kérdezzek rá? mi kell hozzá? garipapir nincs meg, a

Sungdurung

(#18) Coyote2000 válasza hesszan (#17) üzenetére


Coyote2000
őstag

menj be a vodahoz es kerdezz ra. Elvileg tudniuk kell, hogy az adott IMEI feketelistas-e, ha nem, talan meg a szervizben meg is csinaljak a telcsidet (mar nem gariban persze).

Vagy a B opcio, hogy magasrol leszarod az egeszet, es veszel egy masikat par ezer Ft-ert, mert tobbet nem er. :DDD

(#19) hesszan válasza Coyote2000 (#18) üzenetére


hesszan
aktív tag

hát ez az. Egy ezrest megérne, kettőt már lehet nem.

Sungdurung

(#20) kockaein


kockaein
csendes tag

Tudna valaki segíteni?
Olyan problémám lenne hogy van egy nokia 6100 és bevolt törve e a kijelzője, kicseréltem de olyan hogy fordított mintha a tükörképe lenne a kijelző, minden szöveg visszafele van és tükrözött. Mitől van ez?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6100 hiba!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.