Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ger|||


Ger|||
aktív tag

érdekes dolgokat láttam, mikor egy GeForce2 és egy FX5200 grafikai teljesítményét hasonlítottuk össze. A gép ugyanaz volt.
A gf2höz valami 40es drájver volt fenn, az fxet ötven valahányas döngette, és megdöbbentő dolgot vettünk észre:

1. A tükröződések GeForce2vel kb 3x akkra felbontásban voltak láthatók, ugyanazon beállítások mellett
2. Az FX néha nem is rajzolta ki a tükröződéseket
3. Particle effekteknél ugyanannyi fps-t kaptunk GeForce2vel, mint FX-el
4. FX-el fakók voltak a színek, még akkor is, ha a gammát jól fel sikerült nyomni.

Bár az fx majdnem dupla annyi fpst dobott átlagba, úgy nézett ki, mintha úgy rókázta volna ki az fx a képet a monitorra.

Tud valaki valami pecsről ami normalizálja kissé a grafikát?

(#2) klepto válasza Ger||| (#1) üzenetére


klepto
addikt

Hiába eddig is köztudott volt az FX 5200 antiminősége, de hogy ennyire vacak, azt nem hittem volna.
Grafika normalizáló pecsről nem, de egyéb megoldást tudok javasolni ;)
A kari gépből kivesz, a sarka lágyan megfog, lendít, elengedi, és nézi, hogy repül ;] Ha visszajön, az gáz :DDD
Egyébként érdemes lecserélni bármire, amit a bukszád még megenged.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) Wildmage válasza Ger||| (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Kipróbálhattátok volna ugyanazzal a driverrel is, mert így nem sokat lehet leszúrni a dologból. Vagy a legújabb detonátorokban már nincs benne a gf2 driver? (atis vagyok egy ideje :B )

(#4) Pukii válasza Ger||| (#1) üzenetére


Pukii
senior tag

Ezt hol látad?

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#5) Raider79 válasza Ger||| (#1) üzenetére


Raider79
csendes tag

Érdekes dolog ez.Én elég lelkes nv párti vagyok,és az én vasamban is egy fx dolgozik.asusv9950@5950ultra.Jelenleg az nfsu2-vel játszom és nem vettem észre semmi problémát.Igaz nem is teszteltem másik karival.De a barátom 9800proját láttam dolgozni vele,és igysem vettem észre különbséget.Probáljátok ki a 61.77 driverrel.Szerintem az lesz a gond.Ha nem akkor nemtudom.A kari tutira jó?

asusp4c800-e deluxe,3ghz prescott@3.6ghz,asus v9950@5950ultra,400mhz kingston 512dual,sb audigy 2 platinum

(#6) Ger||| válasza Pukii (#4) üzenetére


Ger|||
aktív tag

haverom gépébe néztük ezt a játékot, itthon is kipróbáltuk, itthon már ugyanazzal a drájverrel, bár az újabb drájverrel (ötben valahányas) a GF2 már kissé instabil és lassú volt.
Ugyanez vonatkozik a hatvanas szériára: 5200 alatt elképesztő bugokat produkál nálam, m,int ahogy azt már egy másik topikban leírtam, szal kékhalálok, kernel inpage fault.
Haverom GeForce2 PRO kártyája szintén ilyen gondokkal küzd, de az már az ötvenes széria óta, pedig teljesen más konfig.

Én gépem: k7s5a 384 mbyte ram, amiből 256 most garizódik, szal boldog vagyok :)
FX5200 128mbyte 128 bit, 384/545 Mhz
AMD 2200Mhz

haverék gépe #1:
kb 1500as Celeron, nemtommilyen alaplap, GeForce2 MX valami
#2: 1.6 AMD, nForce2 alaplap, talán abit. GeForce2 PRO 32 megás, 125 mbyte DDR
#3: 1.6 AMD, VIA, GeForce2 MX 64 megás, 256 mbyte ddr

(#7) Raider79 válasza Ger||| (#6) üzenetére


Raider79
csendes tag

A haverodnak csak azt tudom ajánlani,hogy a gf2-es karira rakja rá a 29.42-es detot,mert azok a karik,ill a gf4-es sorozat is azt díjazta a lejobban.Ez saját tapasztalat.A markokat nem szereti,de viszont minden játék szebben fut ezzel a driverrel,és azokkal a karikkal.Az 5200-esdre nem tudok mint mondani,csak annyit hogy probálgasd cserélgetni a drivereket mindaddig amíg nem találsz olyat amit a karid szeret.



asusp4c800-e deluxe,3ghzprescott@3.7ghz,asusv9950@5950ultra,dual400mhzkingston@480mhz

asusp4c800-e deluxe,3ghz prescott@3.6ghz,asus v9950@5950ultra,400mhz kingston 512dual,sb audigy 2 platinum

(#8) Ger|||


Ger|||
aktív tag

az ötven hatos béta detonátort szereti. Kép szép, pont sok, csak a drájver béta, félig angolul van.

(#9) gézu válasza Ger||| (#8) üzenetére


gézu
őstag

Dobd rá az 52.16-ot.Ha a karival nincs gond,akkor azzal jó lesz.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) Ger|||


Ger|||
aktív tag

jah majd lehet hogy előtúrom. Meg aztán megnézem régebbi, negyvenes drájverral is. Havernak a 44esek jöttek be rohadtul, csak kicsit lassú volt vele pár cucc.

(#11) VladimirR válasza Ger||| (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat nemtom nekem egy tnt2-m van mar jo ket eve es mindig az aktualisan legujabb detonatort (mar amennyire kovetem a megjeleneseket) hasznalom hozza, de soha instabilitasi gondom meg nem akadt

mas: az, hogy az fx5200 es a gef2 ugyanannyi fps-t er el, tobbek kozott annak is koszonheto, hogy mig a ezlobbi 9es, az utobbi csak 7-es directx-et tamogat, s ennek megfeleloen mas es mas latszik a ket kartyat hasznalva a jatekban (mint az egynel is volt)

(#12) HavocS válasza VladimirR (#11) üzenetére


HavocS
senior tag

Az egy dolog hogy az az fx5200 dx9-es, mikor rondább képet jelenít meg mint a gf2. Inkább ne lenne dx9-es de lenne szép képe...

(#13) Pukii válasza VladimirR (#11) üzenetére


Pukii
senior tag

De az nfs6 nem használja a dx9 et nem ?:)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#14) VladimirR válasza Pukii (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha a 9-et nem is, a 8-at valoszinuleg igen, mert pl, motion blur, meg fenyszoro nincs dx7-es kartyan

(#15) Ger||| válasza VladimirR (#14) üzenetére


Ger|||
aktív tag

régebben a motion blur szoftveresen ment.
Amúgy az nfsu az 8as játék. Igaz, se motion blur se fényszóró nincs benne.
Jut eszembe a fényszóró az már voodoo1en is tökéletesen működött, pedig az csak directx5 ös

(#16) VladimirR válasza Ger||| (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a fenyszoro fenycsovajara es az uttest megvilagitasara gondolok, nem arra, hogy szembol nezve vilagit valami a kocsin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.