Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

A közeljövőben tervezem egy új alaplap beszerzését, és ebben kérnék segítséget, ki melyiket, miért?

Epox 8RDAE Nforce2 SocketA DDR ATX 2év 16 536
ABIT NF7 nForce2 S.A dualDDR ATX 17 940
MSI K7N2V-L nForce2 18D SocketA ATX bulk 18 324
ASUS A7N8X-X+LAN StA ATX 3év!! 19 716
MSI K7N2 Delta-L nForce2 18D SocketA ATX 20 736
ASUS A7N8X Basic+LAN StA ATX 3év!! 22 392
Epox 8RDA+ Nforce2 SocketA DDR ATX 2év 23 796
MSI K7N2GM-IL nForce2 SocketA mATX 24 300
MSI K7N2G-L nForce2 18D SocketA ATX 26 844
Epox 8RDA3+ Nforce2 SocketA DDR ATX 2év 27 732
MSI K7N2 Delta-ILSR nForce2 18D SocketA ATX 29 256
ASUS A7N8X-E Deluxe StA ATX 3év!! 32 184


Ez lenne a választék, bár az alsó fele lenne a cél, de ha van amelyik nem éri meg innen...Várom a javaslatokat.

very thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) StoneBridge válasza domedee (#1) üzenetére


StoneBridge
senior tag

I. ABIT NF7-S

II. EPoX 8RDA3+

III. ASUS A7N8X-E Deluxe

mert.. mert :))

/flame lesz!/ :t

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#3) caprine


caprine
aktív tag

A sima NF7-es Abit-ot kihagytad, nekem ez van és pöpec. Semmi gond vele. A hangchipet nem használom de minek. 21e, ;]
NF7-S 23e, ez tuti jó ár
az Abit AN7-is kimaradt 29e, Tuning esetén ez a két utobbi jobb (rev2.0).

Amugy ki kell fogni, mert van akinek az Asus Deluxe-al vannak gondjai (legalább 5ezerrel drágább mint az NF7S) van akinek az NF7S-el. Ki kell fogni. Van olyan ismerősőm akinek a SoundStorm vacakol, újra kell inditania a gépett és akkor megjavul.

Az Abit VS. Asus vita legalább olyan mint az Intel VS AMD. Egykutya, és sosem lesz vége. Nálam az ár döntött.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#4) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nekem NF7-V2.00-m van. Jó.

I am having fun staying poor.

(#5) StoneBridge válasza caprine (#3) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Egyetértek! :C

[ abit poWer :DD ]

SoundStorm nagyon szépen muzsikál, régi C-Media chipet semmi pénzért nem sírnám vissza...

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én MSI-t nem vennék, és a singel channel-es Epox-ot is kerülném, Maradékból amelyik szimpatikus, mindegyik jó lap.

(#8) HiperG


HiperG
addikt

ABit NF7 :P

!!! Asus A7N8X-X semmiképp !!!

(#9) Legolas


Legolas
senior tag

Epox 8RDA+ !!!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#10) anulu válasza HiperG (#8) üzenetére


anulu
félisten

a számból vetted ki amaz szót :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) fokukac válasza anulu (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

hagyod, hogy a szádban nyúlkáljanak ??? :DD

egyébként én letenném a voksom az epox mellett... 8rda3+ :)
de hát elfogult vagyok, istenem...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12) anulu válasza fokukac (#11) üzenetére


anulu
félisten

szigorúan csak bemosakodás után :)

Epoxot nem ismerem, de eddig nagyjából csak jókat hallottam róla. azért nem ajánlom, mert látatlanba nem szoktam :) nem szeretnék napokon át sem én sem anyukám feleslegesen csuklani :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) aurum válasza domedee (#1) üzenetére


aurum
senior tag

nekem van egy nf7-s es egy asus a7n8x. mindketto mukodik rendesen, nincs vele, gond. az nf7-s talan egy picivel jobb, ami a bios beallitasait illeti es van rajta sata +a hangcship is komolyabb rajta. az nf7-s-ben vuzhutes van, eddig 4..5 alkalommal fordult elo, hogy valamiert ki volt huzva a szivattyu. ilyenkor fel perc utan leallitja a gepet.

[Szerkesztve]

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#14) amegt válasza domedee (#1) üzenetére


amegt
aktív tag

Nekem NF7 van. Tök jó, stabil, viszonylag megfizethető.

(#15) domedee


domedee
senior tag

Köszi mindenkinek eddig is.

ami azt illeti az MSI K7N2 delta-L ILSR és az EPOX 8RDA3+ között gondolkodom, mindenképp valami olyan kellene, amin van még PATA csatlakozó.

fél OFF:

úgy tudom, valamelyik laphoz adnak sata->pata átalakítót is, melyik az?
vagy lehet ilyet valahol kapni? és mennyiért?

ON

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16) tuctuc válasza domedee (#15) üzenetére


tuctuc
aktív tag

EpoX 8RDA3i? Ez az ''E'' és a ''+'' közt van, tudja a dualt, és 22 bruttó. Nekem bejött, inkább vedd meg ezt,mint azt ''E''-t, alig több. A ''+''-os viszont 30 körül van, ha jól tudom.

20 éve a PH-n

(#17) domedee válasza tuctuc (#16) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna az a baj, hogy csak az elején felsoroltak közül tudok szerezni:(

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#18) aurum válasza domedee (#15) üzenetére


aurum
senior tag

az nf7-s hez adnak. kiprobaltam mukodik, aztan valahol elkallodott az asztalon levo rendetlensegben :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#19) Neylon


Neylon
tag

Hi!
1.ASUS A7N8X
2. ha nem annyira ragaszkodsz az nforce-hoz, akkor ASUS A7V8X-X ( jó alaplap olcsón.)

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#20) Alvin_ti4200 válasza Neylon (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha a másodikat HiperG meglátja, véged;]

(#21) Neylon


Neylon
tag

Miért?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#22) Alvin_ti4200 válasza Neylon (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ki tudja?:DD Majd meglátod ha erre téved:))

(#23) HiperG válasza Neylon (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Mit képzelsz?
Kicseszel szegény sráccal aki megveszi azt a szar -X es Asust aztán szívhat hogy nem mindig kapcsol be megg dobálja dobálja az ilyen olyan hibákat...

(#24) Neylon


Neylon
tag

HiperG! 5 dolgot mondj amiért szar az ASUS A7V8X-X!

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#25) Alvin_ti4200 válasza HiperG (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megjött:DD:C

(#26) madve válasza domedee (#1) üzenetére


madve
tag

Csao,

Nekem Abit NF 7-s -em van. Nagyon jó lap. A Soundstorm király, a lap nagyon jól tuningolható. Bár én kifogtam egy lock-os Barton procit és ''csak'' 2,1 Ghz-en megy. Tudok élni vele mivel még az alapbeállítás is bőven elég. Szóval Abit....

[Szerkesztve]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#27) HiperG válasza Neylon (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Használd a keresőt... találsz pár -X es Asus pcskondiázó topicot...

(#28) Aram válasza HiperG (#27) üzenetére


Aram
tag

HiperG, Te már használtál ilyen lapot, hogy ennyire határozott véleményed van?

Több barátomnak is szereltem már -X ASUS lappal gépet, de eddig nem panaszkodott egyik sem. Volt 2 db. A7V333-X és 1 db. A7N8X-X. Az előbbi 1 éve megy ugyan azzal az XP telepítéssel az utóbbit én nyüstöltem fél éven keresztül, de mivel FireWire és WiFi igények merültek fel, ezért vettem egy A7N8X-E Deluxe-ot, a -X meg ment nagybátyámékhoz HardCore Gamer alaplapnak tizenéves rokonokhoz.

Kicsit vegyünk vissza ebből a tutifrankót megmondó hozzáállásból emberek!

Az pedig, hogy Lamerkéim mit nem tudnak beállítani a számítógépen, kit befolyásol? Az alapján fogok hardvert venni, hogy Pisti meg Jancsi a PH! fórumon hogy szídja az alaplapját, mint a bokrot, de még egyszer nem olvasta el az ajánlott memóriamodulok listáját sem?

Információgyűjtésre rendben van a dolog, de ha igazi tapasztalatokra vágyik az ember, akkor komolyabb fórumokon érdeklődik, nem kissebségi komplexusokkal küzdő magyar fiatalok ''tanácsiat'' olvasgatja... (pl.: nforcershq.com)

Ez volt részemről a flame... Elnézést érte.

Üdv!

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#29) Aram válasza domedee (#1) üzenetére


Aram
tag

Na akkor az eredeti témához hozzászólva:

Tedd attól függővé az alaplap vásárlását, hogy mennyi pénzed van rá és milyen szolgáltatásokra van igényed.

Ha alap szolgáltatások megfelelnek, (tehát nincs SATA, IEE-1394, Dolby, Gigabit ethernet stb...) akkor én az AOpen AK79D-400VN alaplapot ajánlom. 2 év garancia, gyors, stabil. Eddig a memóriákkal sem igazán volt problémája. Kb. 5 ilyen alaplappal szerelt gépet raktam össze, eddig mindegyik hiba nélkül boldogítja tulajdonosát. Boltot nem tudok, hívd fel a Sowah Hungary-t, ők a disztribúció, tudnak mondani viszonteladót.

Ha EXTRA szolgáltatásokra vágysz, akkor ASUS ajánlok. Most sokan fognak írni, hogy ne tedd, de ettől függetlenül nyugodtan megveheted. Ebből a legújabb A7N8X Deluxe-ot (Rev. 2.00-), vagy A7N8X-E Deluxe-ot javaslom. Ilyen jól felszerelt alaplapokkal nem nagyon találkoztam, nekem a márkával sincsen bajom, ugyanis bejáratott helyeken vásárolok, ahová a disztribútorokon keresztül kerül az áru. ASUS-ra 3 év a garancia, ahogy Te is írtad. Boltnak az Aspectet javaslom. Kitűnő szervíz, jó árak.

Amire vigyázz, hogy olyan memória-modulokat vásárolj, melyek fel vannak tüntetve a gyártó WEB-oldalán, mint támogatott egységek!

A többiről nincs véleményem, mert nem találkoztam velük.


Remélem tudtam segíteni.

Üdv!

Aram

[Szerkesztve]

Ez a felirat 20byte!

(#30) Lord!


Lord!
csendes tag

Hali!

Nekem még csak abitom és Gigabyteom volt mind a kettő nagyon nagyon jó benyomást tett rám. Szerintem vess egy pillantást a Gigabyte GA-7xxx sorozatának a végére mert nagyon jó alaplapokat (felszereltség, stabilitás sebesség) találhatsz ott. Szervíz és garanciaháttere számomra ismeretlen, de szerintem az addig jó amíg így is marad... Lehet tuningolni, de inkább a ''felhúzom és úgyhagyom'' kategória...
Ha a Mhz-ek bűvöletében élsz és nagyon fontos az állandó macerálás és tuningolás akkor viszont Abit. Volt egy pár abit alaplapom és elmondhatom róla, hogy az a dobozból történt kévetel után két állapot közöt mozgott: vagy be sem indult soha (garis csere) vagy beindult és azóta semmi baja. (A munkahelyemen 5-6 éve megy kikapcsolás nélkül leszámítva a 3 tápcserét ami feladta a harcot)
Asus felett nem mondok ítéletet mert nem volt hozzás szerencsém...

ez egy szubjektív vélemény. remélem segített.

by

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#31) Kirbly válasza Aram (#28) üzenetére


Kirbly
aktív tag

ez teccett! vegre vki megmondta mire en idetevedtem :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#32) Cefa


Cefa
senior tag

nf7 -m nekem bejött

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#33) somé válasza HiperG (#8) üzenetére


somé
őstag

Csak így egyszerűen? Miért semmiképp?:(((

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#34) Aram válasza somé (#33) üzenetére


Aram
tag

Mert aki sokat költ gépre, annak fáj, ha olcsón is meg lehet oldani ugyan azt a teljesítményt... Ez kicsit sarkítva van, de mint minden karikatúra, ez is csak a valóságot nagyítja fel.

Ez a felirat 20byte!

(#35) somé válasza Aram (#34) üzenetére


somé
őstag

:C:C:C Jól beszélsz...:P A szeg a fején találva:DDD

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#36) Cefa válasza domedee (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

amúgy nekem van olyan nforce driver ami kimondottan elcseszi az oprendszert.
pedig az nv oldaláról szedtem le.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#37) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

háát, ahogy nézegettem, amiket írtatok, egyelőre ez a 3 maradt(3 árszint):
abit nf7
asus a7n8x basic
msi k7n2 delta ilsr

DE, 1:elvileg ha jól tudom, az nf7-hez adnak sata->pata átalakítót, haver is ilyet vett, de neki nem volt hozzá, lehet ilyet valahol kapni Mo.-n, és mennyiért?
2:olyan középút lenne
3:az msi tetszene, a sok extra miatt, de ez van a lapon:[L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=436[/L]

'' Support 2 serial ATA + 1 ATA133
- RAID O or 1 are supported
- RAID function works w/ATA133 + SATA H/D or 2 SATA H/D
? Connect up to 2 Serial ATA devices and 1 ATA133 device''

szóval akkor egy IDE csatlakozóra nem két eszköznek kellene mennie?

Mert nekem 6 eszköznek kellene hely (vagy sata->pata átalakító, tényleg ezek mennyire válnak be?)

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#38) Alvin_ti4200 válasza domedee (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

NF7-hez nincs SATA-PATA átalakító, hiszen SATA sincs rajta. NF7-S-en van SATA, és jár hozzá az említett átalakító (serillel).

[Szerkesztve]

(#39) domedee válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


domedee
senior tag

thx,

a típust elírtam, de az övén van sata csatlakozó, még kábelt is kapott, csak olyan átalakítót nem, ha jól tudom, akkor most szegény rosszul járt?:P

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#40) Alvin_ti4200 válasza domedee (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Olyan változat is van, az az NF7-SL:)

(#41) domedee válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


domedee
senior tag

és az mit tud? esetleg:L=lan:F

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#42) Alvin_ti4200 válasza domedee (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Annyi a különbség, hogy nincs hozzá SATA-PATA átalakító, míg az NF7-S-hez van. LAN mindegyiken van.

(#43) domedee válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


domedee
senior tag

OK!

már rájöhettem volna az előző írásodból is, hiába, no, nem megy ez így nekem, most éppen az influenzával harcolok!:(
Már áldozatok is vannak, nevezetesen pár csomag papírzsepi.:P

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#44) Alvin_ti4200 válasza domedee (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor végül melyik lap mellett fogsz dönteni?

(#45) A TAHÓ válasza domedee (#1) üzenetére


A TAHÓ
csendes tag

Üdv!

Ha minőséget akarsz, a gyorsaság és a stabilitás mellett akkor: Gigabyte vagy Epox!! Ebben a sorrendeben:))

Az kizárt dolog, mee nem tudhatom!!

(#46) Alvin_ti4200 válasza A TAHÓ (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak azt hagytad le, hogy mindezt hol lehet a legjobb áron megkapni:DDD

(#47) domedee válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


domedee
senior tag

Hát, egyelőre az MSI tűnne a befutónak, de még van kérdésem vele kapcsolatban, lásd 37# 3.-as kérdésem, azaz
'' Support 2 serial ATA + 1 ATA133
? Connect up to 2 Serial ATA devices and 1 ATA133 device''
az ide az nem 2 eszközt tudna elvileg?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#48) A TAHÓ válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


A TAHÓ
csendes tag

Húú...vazz,de feledékeny vagyok:DD

Az kizárt dolog, mee nem tudhatom!!

(#49) szeku


szeku
tag

Szia, én az MSI-t ajanlom, most nekem is az van.
Nemrégiben kiprobaltam a fentebb említett alaplapokat (Abit, Aopen, Asus), teljesítményben ez volt a legjobb...Bar, azt meg kell hagyni, nekem ebben a legmelegebb a procim (2500+Barton)

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#50) domedee válasza szeku (#49) üzenetére


domedee
senior tag

és tudsz valamit mondani a 37#.-ben a 3-as kérdésemre?

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#51) Alvin_ti4200 válasza domedee (#47) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nemtom, én a 3 közül az MSI lenne az uccsó, amit vennék, valahogy az eddigi beszámolók, amiket MSI lapokkal kapcsolatban olvastam, nem igazán győztek meg.

(#52) Neylon


Neylon
tag

én még mindig az ASUS A7V8X-X -re esküszök. nem érdekel hogy szidják, igenis nagyon jó alaplap.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#53) szeku válasza domedee (#50) üzenetére


szeku
tag

Többféle ''kiszerelésben'' létezik, az alaplapi extráknak csak a pénztárca szab határt. Többnyire úgy vagyok vele, hogy alaplapibol max. a hálókártya...

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#54) domedee válasza szeku (#53) üzenetére


domedee
senior tag

Azt udom, hogy a kiszerelés többféle van, de hogy a plussz ide csati akkor most tényleg csak egy eszközt bír kezelni?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#55) wassermann


wassermann
addikt

Ezt nem írta eddig senki:

ECS N2U400-A Lan/SocketA,nForce2/ 14.992 Ft 18.740 Ft

[Szerkesztve]

(#56) Flameus válasza domedee (#37) üzenetére


Flameus
aktív tag

3. kérdésre
Van valahol egy topic ahol ezt a dolgot vizslantották.
Én is msi k7n2 delta ilsr párti vagyok.
Hiper G-nek meg nagyon igaza van.... Erről meg számtalan topic szól, akinek mükszik az használja egészséggel (majd egyszer csak nagyhirtelen....) :O

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#57) domedee válasza Flameus (#56) üzenetére


domedee
senior tag

Na de hol van az a topic?

na mindegy megpróbálom megkeresni majd.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#58) Cane válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Cane
őstag

Hagyd!
Ő már köztudottan P4 platformon nyomja. Kis befektetéssel ért el nagy eredményeket. :) :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#59) domedee válasza domedee (#57) üzenetére


domedee
senior tag

Hát...Keresgélte, de csak annyit sikerült találni, hogy volt akinek nehézkesen ment a beüzemelése, de hogy hány eszközt lehet rákötni...:F

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#60) Alvin_ti4200 válasza domedee (#59) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én hanyagolném az MSI-t, nem sok jót hallottam róla, akinek műxik, az szereti, de rengetegen vannak, akinek nem igazán jött be. És ha jól tudom, drágább egy NF7-nél.

(#61) domedee


domedee
senior tag

Helloka!

Hosszu hallgatas utan, mar lassan meg is veszem, ugyebar mi a datum? Igen, diakhitel:)

de kozben bejott egy uj versenyzo:
GIGABYTE 7N400PRO2 NFORCE2, SATA, 8X, DUAL 33400

errol mit tudtok mondani?

Mert ami nekem kellene:LAN,min 5-6 IDE eszkoz kezelese,5.1hang

ez a lap pedig, ha jol vettem ki, 8 IDE eszkozt tud kezelni, ugye? :P

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#62) Mákosmetélt válasza domedee (#61) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hali. Az 5-6 ide cuccot hogy akarod SATA-val vagy Raid-del vagy mind1? Az NF7-S lapon csak SATA van. Viszont (NVIDIA SoundStorm (R) with real-time Dolby Digital 5.1 encoder) hagkártya van rajta ami állítólag frankó.
A GIGABYTE 7N400PRO2 viszont raid vezérlőt is tartalmaz + SATA-t is + gigabites LAN ami megint jó és DUAL !! Bios. Csupa nyalánkság!!
A minőségéről nincs tapasztalatom, de rosszat még nem hallottam róla.
Szerintem jó választás.

Éljenek a nyulak!

(#63) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Szasztok. Azt hallottam az Epox lapokról hogy nagyon minőségiek! Ez a 8RDA3I-re is igaz? Mit lehet tudni erről?

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#64) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Viszont ami kicsit gáz, hogy Audio (1 x Line-in / 1 x Line-out / 1 x Mic)
csatlakozó, szal ha 5.1-et akarsz, akkor a line-out-ot és mic-t is kimenetként kezeli a Gigabyte amíg nekem az NF7 lapomon 3 kimenet + mic +l ine-out van=5 csati 3 (Gigabyte) helyett. De ez csak szépség (funkcionális) hiba.

[Szerkesztve]

Éljenek a nyulak!

(#65) domedee válasza Mákosmetélt (#62) üzenetére


domedee
senior tag

Az IDE-k csak siman, RAID nelkul, natur PATA mind, 2 cd/4 hdd.

sajat tapasztalat valakinek a Gigabyte-rol?

Az epox-ok jok, de pontosan errol a tipusrol nem tudok mit mondani.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#66) domedee válasza Mákosmetélt (#64) üzenetére


domedee
senior tag

Ugy is kellene majd venni valami jo kis hangkarit kesobb, de addig ki fogom birni igy is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#67) Mákosmetélt válasza domedee (#66) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Vágom. De ha NF7-S lapot veszel azon jó hang van + optikai (az enyémen is), szal meg izé SATA is. Esetleg nézegess tesztet a NVidia SoundStorm (R) hangrendszerről úgy tudom jót írnak. Nekem nagyon ajánlották a Gigabyte-ot, stabil, jó, de csak sima nforce2-s lapra lett volna pénzem ohne SATA,RAID,Mi1más ezért Abit NF7 mellett döntöttem ugye több audió csati, optikai is, lan is, dual is ugyanabban az árban. De én is jó sokáig gondolkodtam.

Éljenek a nyulak!

(#68) Bass


Bass
addikt

1 Abit
2 MSI
3 EPOX Az asust el kell felejteni ennyi

amúgy a sorrend mind1 egyikel sem fogsz rosszul járni.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#69) Tul


Tul
aktív tag

Szerintem Epox, Gygabyte vagy ASUS, amelyiket olcsóbban meg tudod venni.
Ja és egy kérdés: mi a különbség az ASUS a7n8x deluxe és a deluxe-e között???
Amúgy nem tudom sokaknak mia baja van as asussal:F, föleg a deluxe-val. A -x-et még csak-csak megértem, de a deluxe??????
Különben nekem az epox a sok extra miatt is nagyon szimpatikus, meg ugye a tuning...
Apropó: miért van az, hogy sok tesztben az epox lapok nem a legelőkelőbb helyeken végeznek, mégis ezt írják a legjobb tuning lapnak? Vagy csak az a lényeg hány mhz, a leadott teljesítmény nem számít???

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#70) Bass válasza Tul (#69) üzenetére


Bass
addikt

Az hogy ratyi a környezetemben nem egy asus lap van ami gáz mind via mind nforce-al szereltek úgyhogy nem a lapkákkal van a baj és csak az egyik x-es(a via-s)de abból is van sima. Nekem soltek lapom van amit itt is teszteltek de én is próbáltam és egész más eredmények jöttek ki úgyhogy ha neked megfelel akkor nem kell parázni az a lényeg hogy vigye amit kell és 2-3%-os külömbségért nem kell parázni:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#71) zeus90


zeus90
aktív tag

Szasztok!
Én is készülök nemsokára egyet venni és nem tudom melyik ASUS-t vegyem!
Ne is akarjon senki másra rábeszélni!3 év garival nem lehet annyira szar, jókat olvastam róla!OFF Nekem egy ASUS VGA kártyám van és nagyon szeretem semmi gond nincs vele és simán kicserélték pedig az én hibámból volt a gond mert túl zsúfolt és meleg volt a gép és 3 nap múlva leált!ON
NA ennyit erről
a következők közül melyik lenne a legjobb?:
ASUS A7N8X
ASUS A7N8X-Deluxe
ASUS A7N8X-E-Deluxe

És mivel jobb ezeknél az a ABIT alaplap?

[Szerkesztve]

(#72) Ekváádor válasza zeus90 (#71) üzenetére


Ekváádor
őstag

ASUS A7N8X-E Deluxe.Ugyanannyi mint a sima delux, csak valamivel jobb.És ha szerencséd van, akkor még kapsz hozzá WLan-t is.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#73) zeus90


zeus90
aktív tag

Wlan mi a fene lenne?Nekem az árlistán van egy olyan fajta aminek van valami Wifi funkciója is! Sajna az angol leírásból pedig nem tudtam meg hogy mit jelent vagyis inkább nem értettem!

(#74) Ekváádor válasza zeus90 (#73) üzenetére


Ekváádor
őstag

Wifi vagy Wlan ugyanaz.Magyarul rádiós hálózat.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#75) bogingrol


bogingrol
aktív tag

En az MSIK7N2 ILSR-t merem ajanlani,ha nem vagy nagy tuningos.En a laphoz 105 euro pezert jutottam hozza,de persze hat pata eszkozrol akkor le lehet mondani,mert az IDE3 ra tenyleg csak egy eszkozt lehet rakotni,hogy miert azt nem tom.Valszeg mer igy csinaltak :DD .Amugy a Gigabyte al en is nagyon szemeztem,szemezek,szivesen kiprobalnam.Tapasztalataim ugy altalaba az MSI vel egesz jok,kiveve hogy kb egy honap karomkodas,mire ugy muxik ahogy en elgondolom,de akkor aztan muxik atomstabilan,ezert is van hogy 5 eve MSI deszkaim vannak,es tudtommal erre a lapra elvileg a gyarto harom ev garanciat ad...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#76) zeus90


zeus90
aktív tag

Tudja valaki mi a külömbség a Deluxe és az E-Deluxe között ha nincs rajt Wlan?:F
Azt tudom hogy árban van külömbség?!:DD

(#77) Ekváádor válasza zeus90 (#76) üzenetére


Ekváádor
őstag

Deluxe:
[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=12218&lid=1&csid=92[/L]
E Deluxe: [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=15501&lid=1&csid=92[/L]

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#78) Barton


Barton
senior tag

Abit NF7 2.0 rulez !

(#79) zeus90


zeus90
aktív tag

Thanks!:DD:DD:DD:DD

(#80) HiperG válasza Aram (#28) üzenetére


HiperG
addikt

Használtam....

(#81) Aram válasza HiperG (#80) üzenetére


Aram
tag

:)

Ez a felirat 20byte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.