Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) carboactivat


carboactivat
csendes tag

Hella!

Lenne egy kis problémám amire megoldást keresek; van egy Gigabyte GA-7N400E alaplapom és 2napja vettem 1 Ati Radeon 9600pro-t és azota a gépem ba**axik!!:( Beraktam a kártyát és amikor újra telepítettem az xp-t akkor telepítés közben lefagyott párszor,aztán nagy nehezen felment az xp utánna játék közben fagyott ki párX és valamikor újraindítja a gépet...és nem azért me nem bírja a kártya!Beleraktam a gépbe egy régi kártyát(S3 savage 4) és ezzel rendesen ment és nem indult újra a gép!!! Szoval lehet h ez azért van mert az alaplapom nForce-os és a kártya pedig ATI és a chip-ek nem szeretik egymást????

(#2) intelfan válasza carboactivat (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ez nem azért van mert az nvidia alaplap nem szereti a 9600pro-t hanem azért mert általában a 9600-al sok kompatibilitási probléma van. Más chipsettel sem mindig működnek rendesen.

Próbálj feltenni egy újabb/régebbi catalyst drivert.
VPU recover-t kapcsold ki.
Vedd vissza 4X-re az AGP sebességet/kapcsold ki-be a FAST Write-ot.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#3) carboactivat válasza intelfan (#2) üzenetére


carboactivat
csendes tag

Köszi!

''Vedd vissza 4X-re az AGP sebességet/kapcsold ki-be a FAST Write-ot.'' -> MEGVOLT, de semmi változás!

a VPU recover-t hol találom?

Más tanács?

(#4) fLeSs válasza intelfan (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hanem azért mert általában a 9600-al sok kompatibilitási probléma van.

Ezt ugye nem gondoltad komolyan intelfan? A ''szokásos'' észosztásodat remélem nem kell később moderálni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) carboactivat válasza fLeSs (#4) üzenetére


carboactivat
csendes tag

fLeSs??

Most mi az igazság?? :O

(#6) fLeSs válasza carboactivat (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha az nem segít, amit intelfan javasolt, akkor a kártyát vidd vissza garanciába.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Dilikutya válasza fLeSs (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

erről az sokkompatibilitási problémáról még nem hallottam, ez csak sima egyedi eset. amugy nforce és ati jól elvannak egymás mellett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) fLeSs válasza Dilikutya (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt ne nekem mond, hanem intelfannak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) intelfan válasza fLeSs (#4) üzenetére


intelfan
aktív tag

Talán fogd be a szádat kis szivem a via is foglalkozott az ATI inkompatibilitásával rengeteg embernek volt vele problémája.

Moderálni meg elég érdekesen szoktál ha nem tetszik valakinek a véleménye akkor kitörlöd ha valaki ellent mer mondani neked szintén kimoderálod.

Fogd vissza magadat és inkább ne tesztelj alaplapokat se ha egyszer tök kuka vagy hozzá.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#10) fLeSs válasza intelfan (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az az igazság, hogy alaptalanul magyarázol és súlyos dolgokkal dobálózol.
Bye-bye.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Dilikutya válasza fLeSs (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

igen bocsi nem neked akartam

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Calogero válasza carboactivat (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Milyen es mekorra tapod van?. Probald ki masik tappal is.
Alaplapi drivert feltetted?

VPU recover a catalystba van

Megjelenites tulajdonsagai-> beallitas ful -> sepicailis -> VPU recover

[Szerkesztve]

(#14) intelfan2


intelfan2
csendes tag

Érdekes módon az előző topicunkban sem szólt rám parci hanem téged is figyelmeztetett.

(#15) MaUser válasza carboactivat (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Hogy on is legyen:
Próbáld meg a biosban megemelni az agp feszültéséget egy picit.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) carboactivat


carboactivat
csendes tag

A táppal nem hiszem h lenne baj,me 3napja vettem!Coolink 350W-os 2ventis PFC-s táp szoval nem hiszem h a táp a ludas!:(

(#17) Dilikutya


Dilikutya
félisten

OFF
jól sejtem hogy intelfant bannolták? :D:D
ON

amugy nem hinném hogy AGP feszt kéne neki adni. alapfeszen is mennie kell minden karinak mégiscsak aza szabványos és a normális. ha már a normális működéshez is pici tuning kell fene megette

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) carboactivat


carboactivat
csendes tag

Nem tom már h mit csináljak!!?? Állandóan lefagy,újraindul a gép és fogalmam sincs h miért szaraxik a kártya!!?? Asszem hnap visszaviszem a kártyát csak fogalmam sincs h mit vegyek helyette!?Vki please adjon nekem vmi tippet!?thx

(#19) _Geri_ válasza carboactivat (#1) üzenetére


_Geri_
tag

Hogy a témához szóljak, a haveromnak nForce 2-es Abit NF7-je van és Radeon9200-a, és tökéletesen működik neki.

(#20) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Ha tudod, akkor próbáld ki másik gépben. Nehogy aztán az legyen, hogy visszaviszed garba és ott meg megy. Mert az elég cinkes:D.

(#21) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Win XP után milyen sorrendben telepítetted fel a drivereket?
A helyes ez lenne:
1. oprendszer
2. SP1 (ha nem integrált)
3. chipsetdriver
4. dx 9
5. VGA-driver
6. hang, LAN és egyéb dolgok.

Ha így is rossz, és ha a BIOS-ban is sakkoztál már a beállításokkal, akkor vidd vissza a kártyát garanciáztatni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) I. Richard


I. Richard
senior tag

Gamer-ben olvastam:
Az nforce2-es lapok a RADEON 9600as kártyákkal igen komoly teljesítményt vesznek fel, egy 350-es táppal hibákat produkáltak.....
Azt nem írták, milyen hibákat, de az, hogy a telepítés közben fagy, az felettébb elgondolkodtató:)) Próbálj ki egy erősebb tápot, hátha....

(#23) Tul válasza fLeSs (#4) üzenetére


Tul
aktív tag

Nem akarom én is bannoltatni magam, de ebben biza intelfannak van igaza! Érdemes ennek kicsit jobban utánanézni, sok más fórumban is foglalkoztak a témával, személyszerint nekem is beállt az nforce chipset vs. 9600xt!! Ezért kénytelen voltam nv-re váltani, most semmi gond. Ja és az xt-vel sem másik lapban:))

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#24) ShadowLord válasza fLeSs (#21) üzenetére


ShadowLord
senior tag

na most újat mondál és okosbb lettem köcce:D

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#25) klepto


klepto
addikt

NA igen, hogy én a saját érvelésemet mondjam: álltalában egy GPU-kat is forgalmazú alaplapi csipszetet is gyártó cég, nagy valószínűséggel optimalizálja az alapi csipje és a VGA kártyája közötti kommunikációt. Ez igaz a Sisre is, mert találtam olyan funkciót a Gigabyte lapomon, mai akkor válik aktívvá, ha Sis GPU-s kártyát rakok a gépbe.
OFF
Ezért gondolkozom egy Xabre600-as kártya beszerzését a mostani 64 bites Radeon9100 helyett ;]
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#26) Dilikutya válasza klepto (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

a 64 bites Radeon9100 cseréjén ne csak emiatt gondolkozz :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) carboactivat


carboactivat
csendes tag

Nah....Megoldódott a problémám,me elvittem szervizbe.Kiderült,h a samsung ramom nem kompatibilis a gigabyte alaplapommal és ez idáig csak azért nem látszódott me az elötte lévö riva TNT-m nem vette igénybe a gépet!Szoval volt 1 ram csere és most tök zsir minden!Azért kössz mindenkinek a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.