Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nforce-hoz ati v. nvidia? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Shape


Shape
aktív tag

Hello mindenki.
Azért írok mert most vettem egy Nforce-os alaplapot és érdekelne hogy ahhoz milyen VGA kártyát ajánlanátok?
Tudom hogy mindenki az ATI-t szokta ajánlani, de nem lenne magától értetőtőbb hogy Nvidia álatal kifejlesztett alaplap jobban (hatékonyabban) kommunikál egy saját maga álltal gyártott csippel.
Tipp ATI 9200 v. Geforce Fx5200
Válaszokat előre is köszönöm.
:DD

[Szerkesztve]

(#2) Zethepolee válasza Shape (#1) üzenetére


Zethepolee
tag

Hello!

Nekem NF7+FX5200 szaladgál, meglepően stabilan, pedig húzva van a proci is, a RAM is és a VGA is.
Egyébként pótolj egy picit a VGA-ba és vegyél Radeon9600-ost a Hardverpiacban.

Üdv.

(#3) zsiga667 válasza Shape (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Semmivel sem jobbak az nVidia kártyák az nForce-os lapokkal.

(#4) Alvin_ti4200 válasza Shape (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

9200, de semmivel nem lesz jobb (stabilabb) a géped, mert nV-t raksz bele, nekem NF7-ben volt mind a kettő, semmi különbség nincs.

(#5) stpotty válasza Shape (#1) üzenetére


stpotty
tag

Ha egy picit hozzáraksz a pénzhez, itt árul valaki egy asus ti4600 eluxe kártyát 20k körül, sokkal jobb lenne az általad megnevezett kártyáknál, és nem sokkal drágább.

(#6) Shape válasza stpotty (#5) üzenetére


Shape
aktív tag

Kössz a válaszokat.
Én nem gondolkodok tuning-ban, csak sebesség területén érdeklőktem hogy annyival jobban eltalált chip -e az ATI-é, hogy még az Nvidia alaplapjában is jobban muzsikál mint a saját fejlesztésű Geforce.
Nagyobb kategóriában is inkább a 9600-at javasoljátok?

(#7) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

semmi tapasztalatom nincs a témában, de lehet, hogy a közeljövőben lesz... :D
valaki nyugtasson meg: ugye nincsenek kompatibilitási problémák sem.
és ne tessék belemenni semmilyen flémbe, egyszerűen csak azért kérdezem, mert annyi disznóságot hallani manapság videókártyaügyben... :(

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Tul válasza parandroid (#7) üzenetére


Tul
aktív tag

Inkompatibilitási probblémák mindig voltak és lesznek is... De ennek nem sok köze van az nv vs. ati dologhoz. Bár sokan írtuk le saját rossz tapasztalatainkat erről (többek közt nekem sem volt tökéletes 9600xt & a7n8x, most 5900xt-vel minden kifogástalan), de nincs itt gubanc, mi vagyunk kevesebben -> belenyúltunk:)) A tv tunerem sem szuperál az egyik alaplapommal:) Szóval ne ijedj meg, nem lesz semmi gond... ha mégis, akkor peches voltál:D

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#9) parandroid válasza Tul (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

azért ez így nem naon megnyugtató... :D
a gond az, hogy ár/teljesítményben pillanatnyilag a legtutibb rendszer épp egy ilyen nforce2-es vmi radeonnal, a celeront meg már ideje lenne lecserélni mire kijön az nfs underground 2... :DD bár egy kis időm még van addig.

azért szomoró, hogy nincs normális kompatibilitás. és mit mondjak, abban sem vagyok biztos, hogy az nvidia chipset soha nem ugrik össze akár nvidia kártyával... de gondolom kisebb a hibaszázalék, mint vmi radeonnal? :F

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10) Viper válasza parandroid (#9) üzenetére


Viper
csendes tag

Tapasztalataim szerint az nforce és radeon 9xxx pár kifogástalanul működik együtt. Ne vegyél gagyit egyikből sem, akkor nem lesz gond.

(#11) Shape válasza parandroid (#9) üzenetére


Shape
aktív tag

Nekem van ismerősöm akinek Radeon9600-al remekül szuperál az ABIT Nf7-es alaplapja, engem csak az érdekelt hogy nem gyorsabb -e ha nvidia VGA-val használják.
Szerintem ha nem noname alkatrészeket veszel akkor ''talán'' nem lesznek kompatibilitási problémáid. :DD

(#12) Drizzt válasza Tul (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen gubanc volt a r9600+n8x-szel?

I am having fun staying poor.

(#13) Dilikutya válasza Shape (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

attól függ milyen nvidia VGA-t raksz a 9600 helyére:D

más (ezt nem neked) : az ati kártyák és az nforce alaplap között semmivel sincs több kompatibilitási probléma mintha intelesbe raknád. ha nem müxik, peched volt.
ha mindenből minőségit veszel, nem lehet gond. gagyival meg máshogy is megszivhatod

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nforce-hoz ati v. nvidia? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.