Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacafaca


lacafaca
őstag

sziasztok. egy kis segítség kéne. a64 előtt éllok és nem tomeldönteni hogy melyik deszkát vegyem:Bővebben: link VAGY Bővebben: link
:F
azt hozzáteszem hogy nem vagyok én már nagy játékos, tehát hogy pcie, vagy agp-s videókari megy bele, az nekem mellékes. a gép sebessége ami számít, és ebben kellene a segítségetek. szóval agp-s karim van, ami nekem bőven +felel, de ha az nf4 et veszem akkor kariba is be kell ruházni ami összességében +17K töbletkiadást jelent. kapok én akkora különbséget az nf4 javára?
előre is thx minden építő jellegű hozzászólást.:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#2) Nyuf válasza lacafaca (#1) üzenetére


Nyuf
senior tag

Ha nem játékra lesz akkor egyértelmüen az olcsóbbat.
Nekem 9600-as karival szárnyalt az a64-em.800x600-ban toltam mindent 4xaa mellett, majd leestem a székről, hogy mennyire hasit:)

[Szerkesztve]

Debian amd64 sarge

(#3) lacafaca válasza Nyuf (#2) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem is egy 9600 prom van, ami tökéletesen + felel nekem.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#4) #72042496 válasza lacafaca (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az nF4 előremutatóbb megoldás, már ha hardver esetében lehet ilyenről beszélni. A S939-es prociké a jövő, az AGP is lassan kihalni látszik (sajnos) ...

Ha meg tudod engedni a +17k-t, vedd a K8NS-t, s a legközelebbi bővítés estén sanszos vagy megúszni az új alaplapot...

(#5) lacafaca válasza #72042496 (#4) üzenetére


lacafaca
őstag

a másik is 939es.de az agp még nem halt +! gondolj bele, hogy mennyi lesz 1 év múlva egy x800 as kari? szerintem lehet bőviteni avval is. nem?:F

[Szerkesztve]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#6) Nyuf válasza #72042496 (#4) üzenetére


Nyuf
senior tag

Sztem nem félévre veszi a cuccot:)

Amugy nekem is 2200+ xp volt elötte + 9600-as.Hát a64-be beraktam a karit és szárnyalt minden game:) Ugyhogy semmiféleképpen se dobd ki azt a karit nagyon sok van még abban...

Debian amd64 sarge

(#7) lacafaca válasza Nyuf (#6) üzenetére


lacafaca
őstag

ez egy extrán húzható giga 9600 pro silencer2 hűtővel. csak mondom, hogy a farcry 1280*1024en megy vele full minden fölhúzva. egy nf7 s 2100+ aiuhb-val
szerintem tökéletes ez nekem


[Szerkesztve]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8) #72042496 válasza Nyuf (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én pedig már kezdtem temetni a 9600-ot, pedig nekem is az van... Emiatt is javasoltam a S939-et. Most kellemesen lepődtem meg!

(#9) lacafaca válasza #72042496 (#8) üzenetére


lacafaca
őstag

dehát mindkét lap 939-es!

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#10) #72042496 válasza lacafaca (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Uh, hogy az a ...! Bocs, ezt benéztem! :B Hamu a fejemre, a PCIe miatt tényleg ne adj ki +17k-t!

Legközelebb figyelmesebb leszek!

szerk: Ráadásul már az #5-ben is írtad! (Bár mentségemre szóljon, a szerkesztett változatot nem olvastam.) Totál hülye vagyok! :(

[Szerkesztve]

(#11) HERR Z


HERR Z
veterán

ha nem játszol akkor az AGP-s lap bőven elég, mert abból pl a Giga K8NS-939 17-18k körül van...MSi Neo2 van 25k-ért ami full extrás...
és ez hogy az AGP kihal ezt pont ellensúlyozza hogy most jelent meg az X800XL AGP itthon és lassan jön az X850 XT...9600után ha 2-3 év múlva találsz egy ilyen kareszt még az is atomnagy fejlődés lesz

(#12) lacafaca válasza #72042496 (#10) üzenetére


lacafaca
őstag

nincs gond, azér nyitottam hogy mindenkinek +halgassam a véleményét. szal akkor 2:0 eddig az nf3-ultra javára.;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#13) lacafaca válasza HERR Z (#11) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem is pont ez a véleményem. mint az első hsz ben írtam, +nézheted hogy mire gondolok. ezek a lapok már megvannak, csak választanom kéne.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#14) #72042496 válasza lacafaca (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

HERR Z pedig pedig az AGP ellen szóló érvemet is ledöntötte! 3:0 :)

(#15) Nyuf válasza #72042496 (#14) üzenetére


Nyuf
senior tag

Félidő:)

Debian amd64 sarge

(#16) lacafaca válasza Nyuf (#15) üzenetére


lacafaca
őstag

:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#17) lacafaca


lacafaca
őstag

és a sebességkülömbség a két chipset között?:F

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#18) Nyuf válasza lacafaca (#17) üzenetére


Nyuf
senior tag

Az a 2% , 50% árért + az új vga áráért?:)

Debian amd64 sarge

(#19) lacafaca válasza Nyuf (#18) üzenetére


lacafaca
őstag

szerinted annyi?
:Y

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#20) lacafaca


lacafaca
őstag

másnak? nincs véleménye?:U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#21) lacafaca


lacafaca
őstag

szal akkor nyugodtan vegyem meg az nf3-ultrát?:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#22) #72042496 válasza lacafaca (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze. :))
Itt már a chipseten múlik a legkevesebb, ha a sebességet nézed.

(#23) lacafaca válasza #72042496 (#22) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor semmivel sem lassabb mondjuk digitalizálásnál?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#24) #72042496 válasza lacafaca (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyenben nincs tapasztalatom, de csodálkoznék, ha a már említett néhány százaléknál nagyobb különbség lenne a két chipset között.

(#25) lacafaca válasza #72042496 (#24) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor kezdek +nyugodni
:C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#26) lacafaca


lacafaca
őstag

akkor valszeg az nf3-ultra lapocsa lesz a befutó! eddíg nem olvastam egy érvet sem az nf4 mellett.:o

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#27) Dassler


Dassler
őstag

Amúgy RAID10-nál meglátszik valamiben, hogyha 2+2 SATA csati van, vagy egy chip vezérli mind a négy vinyót? Csak mint kíváncsiság, mert ugye nf3-nál ha jól tudom a chipset csak 2 portot támogat, és néhány lapnál +2 külső vezérlővel van megoldva, és így is lehet 0+1-et alkalmazni.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#28) he7edik.


he7edik.
addikt

Azért egy Chaintech nf4 alaplap 20000.- + Abit x700Pro 34875.- sem megfizethetetlen, és azért ez nem 9600 kategória.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Égő szöveg a flém vázon

(#29) Dassler válasza lacafaca (#26) üzenetére


Dassler
őstag

Hardveres vírusvédelem :) nemtom, hogya funkcionál, de talán az csak az nf4-ben van. amúgy Bővebben: link

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#30) Dassler válasza Dassler (#29) üzenetére


Dassler
őstag

ill. sorry, volt már a 3-asban is, csak itt ki lett egészítve egy kis hálózati dologgal

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#31) lacafaca


lacafaca
őstag

azt inkább nem veszek. arról mindenki csak a rosszat mondja. egyébként a kofig egy GA-K8NS Ultra-939 deszka( dobozos vaci új) és egy 3200+ box 65k-ér. ez áll szemben egy GA-K8NF-9 és egy 3000+ al áll szembe ami 50k + ugye egy pci-e vkari
szal.....

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#32) sd90


sd90
csendes tag

Ha video-t akarsz digitalizálni, akkor nézd meg,hogy bios frissítéssel támogatja-e az nf4-es lap a dualmagos procit.Az már a valósidőtől valszeg gyorsabban csinálja a kódolásokat (pl:avi->mpeg). Ha nem támogatja akkor egyértelműen nf3-as. Egyébként az Abit fatal1ty an8-as bios frissítéssel támogatja majd.:)

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#33) lacafaca válasza sd90 (#32) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor +egy érv az nf3-ultra mellett

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#34) HERR Z


HERR Z
veterán

dualcorenak kva sok értelme van, mivel elég nagy az esély hogy az FX szériát váltja innentől kezdve pedig a megfizethetetlen lesz eleinte......erre felesleges most alapozni hogy dualcore.......

(#35) lacafaca válasza HERR Z (#34) üzenetére


lacafaca
őstag

ez is igaz. de nem is ez a lényeg most. jó lesz-e nekem az nf3 ultra, vagy inkább nf4?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#36) HERR Z válasza lacafaca (#35) üzenetére


HERR Z
veterán

tőlem már halottad a válasz...nVidia és ATi pedig adja a válaszát a HSI és a Rialto személyében;)Szal lesz AGP-s kari bőven....a Giga K8NF-9 pedig egy szolgáltatásával se rendelkezik, amit az nf4 ad az nf3-hoz képest...ha azzal számolsz....véglegesen nem éri meg

(#37) #72042496 válasza lacafaca (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Figyi, nem tudom, mennyire vagy fogékony az ilyenre, de Lil' Lali 32,5k-ért hoz 3200+-t, dobozosan, egy év garral: Bővebben: link
A baj csak annyi, hogy várni kell rá.

Viszont a különbözetből kijön egy nF4, és / vagy egy jobb videokártya. De kitarthatsz a jelenlegi felállás mellett is, s marad egy rakat pénzed. :))

Remélem nem számoltam el magam... :)

[Szerkesztve]

(#38) lacafaca válasza HERR Z (#36) üzenetére


lacafaca
őstag

ahogy nézegetem a gyárto honlapját, ez egyre világosabb. az nf-9 egy alap nf4, mig az ultra939 egy fullosan felszerelt nf3. szal valszínű hogy az lesz belőle.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#39) g@bo válasza #72042496 (#37) üzenetére


g@bo
nagyúr

most árulok ilyen cuccot, lehet megvenni bolti garival. ( hw piac / kereső / gigabyte )

vagy várni lalira. :DD

(#40) lacafaca válasza #72042496 (#37) üzenetére


lacafaca
őstag

lali eltűnt mint szürkeszamár a ködben. majd nézhetnek a gari miatt akik vettek tőle valamit. :Y

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#41) lacafaca válasza g@bo (#39) üzenetére


lacafaca
őstag

az akkor drágább mint amit én tok. ue 50k.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#42) g@bo válasza lacafaca (#38) üzenetére


g@bo
nagyúr

ejj ejj. hiába mondtam hogy pci-e.... fullosan felszerelt minek? mi? abból nem használod a töredékét.

ha új gépet veszel akkor ne agp, nem jobb a pci e, ( most vagy mittomén ) de a 6600gt 6+fával volt olcsóbb mint ugyanazon kari agp tesója, nem volt kérdés.

(#43) g@bo válasza lacafaca (#41) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha odaadom annyiért. ( hwsw ;) )

(#44) lacafaca válasza g@bo (#42) üzenetére


lacafaca
őstag

?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45) lacafaca válasza g@bo (#43) üzenetére


lacafaca
őstag

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
[kép]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#46) g@bo válasza lacafaca (#44) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi ?

(#47) lacafaca


lacafaca
őstag

akkor már szinte biztos hogy eldőlt a kérdés. 55k áll szemben 65k-val.:O

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48) g@bo válasza lacafaca (#47) üzenetére


g@bo
nagyúr

melyik melyik?

(#49) lacafaca válasza g@bo (#46) üzenetére


lacafaca
őstag

leesett
:Y

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#50) lacafaca válasza g@bo (#48) üzenetére


lacafaca
őstag

#31

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.