Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Charlento válasza BluEyes (#50) üzenetére


Charlento
tag

Még egyszer Köszi!

Charlento

(#52) fügike válasza Charlento (#51) üzenetére


fügike
senior tag

Szerintem próbálj meg szerezni egy 900MHz-es példányt, akár Athlon-ból is - bár abból talán menne az 1GHz-es -, Duronból azzal mennie kéne, és sokat dobna a rendszeren. Igaz, nem egy 1200-es, de a 600-asnál sokkal jobb.
Még egy ötlet! Próbáld meg manuálisan beállítani az FSB-t 100MHz-re, a szorzót pedig mondjuk 9-re.
Vagyis: A BIOS-ban a ''Frequency/Voltage Control'' alatt próbáld meg beállítani a szorzót 9-re, csak nem találom hogy hol. Bocs, lehet, hogy elszaladt velem a ló. De talán kisebb sebességen menne a proci!

Boci-boci tarka!:D

(#53) Charlento válasza fügike (#52) üzenetére


Charlento
tag

Szia fügike,
Valószínűleg azt fogom csinálni, hogy elmegyek egy számtek
boltba és kipróbáltatom!
Nem szeretnék blindre vásárolni egymás után a procikat.
Ha esetleg kapok olcsón működő alaplappal együtt fogok venni.
Egyenlőre még gyüjtögetni kell!

Charlento

(#54) fügike válasza Charlento (#53) üzenetére


fügike
senior tag

Az sem rossz. Én csak arra gondoltam, hogy a megélvőt lehetne alacsonyabb órajelen üzemeltetni, ha elindul vele a lap.

Boci-boci tarka!:D

(#55) Charlento válasza fügike (#54) üzenetére


Charlento
tag

Azt hiszem már nem kisérletezgetek.
A számítástechnika bonyolult dolog.

Charlento

(#56) BluEyes válasza Charlento (#55) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia Julio!
Tényleg sajnálom, hogy eddig sikertelenek a próbálkozásaid. Valóban az lenne a következő, hogy ezt a procit meg kellene nézetni másik alaplapban, amelyik biztosan támogatja őt. Fügikének igaza lenne, csak nem találtam meg én sem a szorzó állítási lehetőséget, így a legkisebb alap órajalet (100) adtuk a processzornak, de hiába. Ha van autód, esetleg a gépházat is vidd magaddal, hátha a szervízben kiböknek valami apróságot, ami a mi figyelmünket elkerülte. Ha megvan a diagnózis, publikáld itt,légyszíves, mindannyiunk okulására! Sok szerencsét!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#57) BluEyes válasza Charlento (#55) üzenetére


BluEyes
őstag

Egy dolgot tegyél még meg légyszíves, az alaplap PONTOS típusa ott lesz felírva valahol a pci foglalatok környékén, keresd meg, és írd ide! Találtam kompatibilitási táblázatokat, háááát lehet itt van elásva számtek-kutya.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#58) fügike válasza BluEyes (#57) üzenetére


fügike
senior tag

Igen, a KT133-as chipset szerintem nem viszi a 900MHz feletti procikat, csak a KT133A. Ez lehet a probléma...

Boci-boci tarka!:D

(#59) Charlento válasza BluEyes (#57) üzenetére


Charlento
tag

Szia,
Az alaplap pontos nevét az első levélben írtam le az AIDA32 alapján.
Már bedobozoltam a gépet de azt huszem csak ''K7T'' volt ráírva.Sajna nincs autóm.
Találtam egy korábbi BIOS frissítést is amely a ''K7T...Turbo Limited Edition''
alaplaphoz kínáltak és azzal is frissítettem.
Azonban így is csak kb. 90 %-ban frissített.
Az a baj, hogy a legutolsó frissítő program is csak 2002.12.havi.
Egyenlőre várok...

Charlento

(#60) Charlento válasza fügike (#58) üzenetére


Charlento
tag

Szia
Én nem tudom megitélni de szerintem ez az ''A'' hiánya 133 után
nem szabad, hogy probléma legyen

Charlento

(#61) Balinov válasza fügike (#58) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Fügike,
elnézést,hogy belepofázok,csak mivel követem a topicot érdekel a téma.
Naszóval az,hogy a KT133-as (''A'' nélküli) nem viszi a 900-asnál nagyobb procikat ez így nem teljesen helytálló. Kevésbé kvalifikált Acorp 7KTA1-es KT133-as lapomba mikor lecseréltem a 750-es durcit egy 1.33ghz-es Thunderbirdre , egy alaplapi jumper (100Mhz-ről 133Mhz-ra) ill. bios-ban a default 100-ról 133-ra történő átállításával ''csont nélkül'' ment a tbird a névleges frekvencián. Szvsz az ötleted nem biztos,hogy a hiba forrása. Attól függetlenül elképzelhető,hogy a lap a KT133-as csipszet ellenére tényleg nem tudja kezelni esetünkben a procit. Figyelmébe ajánlom a kedves topicnyitó figyelmét,hogy amikor az alaplapon megézi a pontos típust, jegyezze fel azt,hogy melyik revízióval van dolga. Valami ilyesmit kell keresnie, REV 1.0, REV 1.1 REV 2.0,stb.
Sajnos ez is fontos lehet,elmondom miért: fent említett acorp lap rev 1.0-ás revíziója (fejből írom) Palominos XP-t csak 1600+-ig bírja lekezelni,biosfrissítéssel.
Nekem az egyel utáni revízió volt,ez firss biossal már 1800+-os palót bírt kezelni.Más kérdés,hogy nem próbáltam.


Szóval tényleg pontosítsuk a lap típusát és revízióját. Talán akkor már okosabbak leszünk.

üdv és bocs
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#62) BluEyes válasza Charlento (#59) üzenetére


BluEyes
őstag

Kedves Julio!
Szemlesütve kérek bocsánatot tőled, amiért nem forszíroztam az alaplap pontos típusának meghatározását korábban, bár lehet, hogy attól még ugyanígy küzdöttünk volna, hátha mégis ...
Az MSI honlapján a k7t minden típusához van egy kompatibilitási táblázat, amelyből az derül ki, hogy bár tudja az alaplap az 1.2 gigahertzet, azonban ezen a sebességen csak a Thunderbird magos Athlonokkal kompatibilis, a Morgan magos (feltehetően ilyen a tiéd) Duronokkal sajnos nem. Bevallom, az új bios dokumentációjában olvasott 1.2 G támogatás teljesen megnyugtatott, eszembe sem jutott, hogy nem támogatja az összes korabeli 1.2-es processzort a lap. Mea culpa ezért.
A helyzet azért távolról sem reménytelen abban az értelemben, hogy van egy jól működő lap/processzor párosod, meg egy processzorod magában. Ez így remek kiindulási alap egy kis bővítéshez. A hardver piacon kellene körülnézned ezügyben.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#63) fügike válasza Balinov (#61) üzenetére


fügike
senior tag

Valóban, igazad van! Most jutott eszembe - válaszod olvasása közben -, hogy én is szereltem már így lapot, hogy nem a chipsettel volt ba, hanem a revíziószámmal. Asus volt a drága, és pont az eggyel korábbi számú lap volt, mint ami kezelte volna az 1.3-as Duront! És szintén KT133-as volt , ''A'' nélkül!:))
Topiknyitónak tisztelettel: sajnálom, hogy nem tudunk segíteni, érdemes lenne kicserélni a procit egy Athlonra - teljesítmény-növekedés miatt is, természetesen, csak ha anyagilag megengedheted magadnak!
Még valami: elvileg - ha jól tudom -, a BIOS-frissítésnél sosem fogja az egészet frissíteni, mert van egy kis része a BIOS-nak, ami védett, hogy esetleg egy rontás után vakon még frissíthetsd a BIOS-t. Ez kezeli a floppyt, meg nemtommit.

Üdv!:)

Boci-boci tarka!:D

(#64) Charlento válasza BluEyes (#62) üzenetére


Charlento
tag

Szia,
Beszéltem a proci eladójával még megvan az alaplap amiből a procit
eladta, tipusa: Asrock K7VT2 (6500 HUF)
Megéri?

Charlento

(#65) Charlento válasza fügike (#63) üzenetére


Charlento
tag

Szia, Olvasd el légyszi
BluEyes-nek
küldött írást, kiváncsi vagyok a Te véleményedre is.

Charlento

(#66) BluEyes válasza Charlento (#64) üzenetére


BluEyes
őstag

Sajnos ebben nem adhatok tanácsot, az ár megegyezés kérdése. Kicsit sokallom, főleg, hogy a prociját is megvetted.Ennyiért itt a Hardverpiacon is lehet találni lapot, pl. éppen ma ajánlott valaki ECS k7s5a pro-t 5500-ért, szerintem kis alku is van, és az egy nagyon megbízható lapocska.De ebben csak Te dönthetsz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#67) fügike válasza Charlento (#65) üzenetére


fügike
senior tag

BP-n laksz, vagy vidéken?
Merthogy valóban érdemes kicsit utánajárni, elég jó lapokat lehet szerezni ennyiért, pl. az az ECS is nagyon eltalált lap.
Kicsit keress rá itt a hardver-piacon, megéri! Olyan emberkékkel próbálj meg boltolni, akik márok szerint is tisztességesek! (Legtöbben azok, de láttunk már karón mindenféle állatkákat!)
Ha az illetőben megbízol, akinek a lapját meg akarod venni, mondjuk ismered régről, akkor kérhetsz tőle pl. 1 hónap garanciát a lapra + procira, ez ad némi plusz biztonságot.
Ha abban a lapban jól ment a proci, és neked megfelelnek a lap által nyújtott szolgáltatások, akkor akár meg is veheted. Gondolok itt integrált LAN, hangkártya, esetleg RAID-vezérlő, miegymásra. (Egy alaplap nem szokott csak úgy egyik pillanatról a másikra tönkremenni. Csak előbb az illető jelenlétében próbáld ki a procival együtt! Esetleg kérd meg, hogy BIOS-beállításokat javasoljon, vagy ő állítsa be. És jól figylej oda, kérd meg, hogy magyarázza el, mit és hogyan. Általában az emberek szívesen segítenek, örülnek, ha átadhatnak egy kis tapasztalatot!)
Valamint nem elhanyagolható, hogy van-e és mennyi pénzed egy fejlesztésre, akarsz-e egyáltalán lapot cserélni.
És még valami - a levedlett régit el tudod passzolni, vagy tudsz belőle csinálni egy másik, kisebb teljesítményű gépet.


Bocs, ha kissé hosszú lett, de szerintem ezeket érdemes átgondolni.

(Ha az illető úgy néz ki, hogy rövid időn belül nem fog eltűnni a környékről, és vissza tudsz menni reklamálni, vagy segítséget kérni, még egy jó pont.)

Ha még eszembe jut valami, majd írok. Az Asrock az Asus leányvállalata, ha jól tudom, egész jó lapjai vannak.

Boci-boci tarka!:D

(#68) Charlento válasza fügike (#67) üzenetére


Charlento
tag

Pesten lakom és holnapra megbeszéltük az adás-vételt.
Rendes srácnak látszik és azt hiszem ahogy elolvastam az alaplap
specifikációját túl sokat nem vesztek a régivel pláne ha túl tudok rajta
elfogadható áron adni.
Lehet , hogy előnyösebb vételt is ki letne fogni de nem hiszem,hogy
jelentősek lennének az áringadozások.
Lakásra, géphez megyek, viszem a procit is azután meglátjuk.
Az eredményről csak holnapután tudok nyilatkozni

Charlento

(#69) fügike válasza Charlento (#68) üzenetére


fügike
senior tag

Drukkolok, hogy legyen egy jó géped!:)

Boci-boci tarka!:D

(#70) Balinov válasza fügike (#69) üzenetére


Balinov
félisten

Én is,én is!

good luck!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71) Balinov


Balinov
félisten

Na hali,történt már valami előrelépés az Ügyben?
Kíváncsian várjuk!
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#72) Charlento válasza BluEyes (#66) üzenetére


Charlento
tag

Szia,
Nos elhoztam az alaplapot se az1200-es proci meg sem mozdítja (amibe-amiből)
kivettük.
Közbe eszembe jutott, hogy amikor az én alaplapomban már vagy 10x
próbáltam az új procit az ATX táp közben zárlazos lett.
Valószinűleg hazavághatta az 1200-est, ezért nem megy az eredeti
alaplapjábaní??????

Charlento

(#73) Charlento válasza Balinov (#71) üzenetére


Charlento
tag

Szia, Olvasd el légyszi a BluEyes-nek írtakat...

Charlento

(#74) Charlento válasza fügike (#69) üzenetére


Charlento
tag

Szia, olvasd el légyszi a BluEyes-nek írt levelet...

Charlento

(#75) fügike válasza Charlento (#74) üzenetére


fügike
senior tag

Hűha! Akár a lapot is hazavághattad! Ha szerencséd van, csak a tápod szállt el, és csak azért nem indul.
Valahonnan kéne keríteni egy kölcsön tápot, és kipróbláni vele a cuccot!
Pillanatnyilag nincs jobb ötletem, ha valami fejlemény van, lécci írd meg!

Boci-boci tarka!:D

(#76) Charlento válasza fügike (#75) üzenetére


Charlento
tag

A régi 600-as procival és a szintén régi alaplappal dolgozom csak a
táp új, tehát ezt az alaplapot nem tudta hazavágni.
Jó az ''új'' alaplap is, persze az eredetileg hozzávaló 1200-es
proci a kukában kötött ki.
Ma adtak fel hírdetést 1700+ athlon, és csk 5000 HUF, sajna
rögtön le is csaptak rá!
Várakozó állásponton vagyok, ugyanis a most vett alaplap
2400-ig viszi a procit, úgyhogy kivárok egy nagyobb de viszonylag
olcsóbbra!

Charlento

(#77) fügike válasza Charlento (#76) üzenetére


fügike
senior tag

Innentől kezdve már csak sok szerencsét tudok kívánni! Mindenesetre nézd meg, mit tud az alaplapod, és próbálj meg ahhoz választani procit - FSB, szorzó, miegymás -, hogy a pénzedből és a lapodból a legjobbat tudd kihozni.
Vagy ahogy mifelénk mondják: Hajrá, Mari néni!:)):D

Boci-boci tarka!:D

(#78) BluEyes válasza Charlento (#76) üzenetére


BluEyes
őstag

Szóval megdöglött a kicsike. Sajnálom, Julio, ez nem jó hír, de inkább örüljünk, hogy a táp mást nem vitt magával.
Nézd, géped végül is van, tehát nem kell kapkodnod a vásárlással, annál is inkább, mert egy processzor, aminek nem ismered az előéletét, kellemetlen pillanatokat szerezhet. 1700+ 5E-ért egyelőre még ritka, 7-8 ezret kérnek ezekért a procikért. Szerintem érdemes körülnézni a Hardverpiac rovatban, az egyik hivatásos kereskedő 9900-ért kínál új 2200+ Sempronokat garanciával, és mivel úgy gondolom, hogy alapon fogod járatni a processzort, ez jobb vételnek tűnik, gyorsabb, új, garis. E pillanatban ennyit tudok tanácsként mondani.Sok szerencsét a vásárláshoz!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#79) Charlento válasza BluEyes (#78) üzenetére


Charlento
tag

Szia,
Nem kapkodom el de jó lenne egy erősebb gép.
Két kérdés: -mi a különbség az atlon, duron, semptron meg még mittudomén-
között?
A másik Te nem tudsz valami forrást? -ugyanis szétnézve a HARDVERPIAC-on
nemigen igazodok ki a rengeteg levél-kínálat-stb. között.

Charlento

(#80) BluEyes válasza Charlento (#79) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Megpróbálom röviden összefoglalni az Amd jelenlegi termékskáláját, engedelmeddel a régi, már nem gyártott típusokat kihagyom.
Jelenleg az Amd kétféle architektúrával gyárt processzorokat, 32 ill. 64 biteseket. Továbbá, hasonlóan a másik nagy gyártóhoz, a teljesértékű példányok mellett gyárt olcsóbb, butított darabokat is.
A 32 bites vonal típusai a Duron és az AthlonXP. Athlonból létezik Thoroghbread A ill. B, és a csúcsmodell, a Barton magos példányok. A processzorok között a döntő, és gyakorlatilag egyetlen különbség a közvetlenül a processzorba épített Level 2 (L2) cache memória mérete. Ez a memória az Applebread magos duronok esetében 64kb, a Tbread A és B magos athlonokban 256 kb., míg a Bartonokban 512 kb. másodszintű memória dolgozik. Tbread A és B között annyi a difi, hogy a B variáns kevésbé melegszik, és jobban tuningolható, nyilván a gyártás folyamatán javított a gyár, teljesítménybeli különbségről nem tudok. A jelenleg kapható Duronok sebessége 1600 és 1800 mhz. Az Athlonok jelölése nem a valós mhz-t mutatja, hanem egy számított érték, a valós órajel jóval kevesebb, most nem merülök bele a részletekbe. Tb A legalját nem ismerem, a leggyorsabb példány talán a 2100+ lehetett(?), a Tb B 1700+ - 2600+,
a Barton 2500+ - 3200+ között létezik.
Az A64 vonal számunkra annyiban érdekes, hogy a platform lebutított változatait illeti a gyár Sempron névvel, és az a marketingdumájuk, hogy a 32 bites rendszerekbe is gyártanak belőlük. Valójában csak annyi történt, hogy az Amd a korábban Tbread B-ként azonosított Athlonjait is Sempronnak nevezi mostantól, a két processzor igazából ugyanaz, tehát TbreadB = Sempron. Van még a Thorton mag, ami ''Barton, de csak 256 kb. L2'' tehát az is Tbread B.
A rossz hír az, hogy a Barton mellett a Sempron is kiesik nálad, a 166/333-as fsb miatt,(az előző hsz-ben rosszul írtam). Neked 133/266-os proci kell, ilyenek a Duron, és az AthlonXP, tulajdonképp mindegy hogy Tb A vagy B, hiszen nem valószínű, hogy tuningra veszed. :)
Hát ennyi dióhéjban, remélem, nem írtam hülyeségeket, és találsz benne hasznosat.
Sajnos a fórumot szemmel kell tartani, mert a hiénák lerabolnak mindent.Ez van. :O

Esetleg, ha eldöntötted, kb. mit szeretnél, és az árakat is átlátod, nyiss egy topicot, hogy venni akarsz. A Duron szerintem gyengécske, Athlon a tiéd. Ha nem akarod húzni a procit, jó a Tb. A is, azt szerintem olcsóbban megkapod.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#81) Charlento válasza BluEyes (#80) üzenetére


Charlento
tag

Szia,
és köszi az infót, igazából így még nem magyarázta meg senki.
Sajna a nekem megfelelő tipusokból úgy látszik hiány van mert átnéztem rengeteg
hardver-aprót de alig van valami...
Minden esetre lementettem ezt a topicot, -tanúltam belőle.
Ha véletlenül szemenszúr egy nekem megfelelő hirdetés, köszönet ha itt
hagysz egy pár sort.

Charlento

(#82) fügike válasza Charlento (#81) üzenetére


fügike
senior tag

Azt talán még érdemes hozzátenni, hogy ha hozzá tudsz jutni egy jó Duronhoz, aminek a valós órajele annyi, amennyit a neve mutat, elég jól járhatsz, mivel ezek tulajdonképpen egész gyors kis procik, olcsón. Szerintem neked teljesen megfelelne egy ilyen.
Ráadásul jól is húzhatók, bár ez számodra nem annyira érdekes. De a lapodnak illenék tudni kezelni, főleg BIOS frissítés után!
Tudok ugyan nagykerben vásárolni, de azt postáznom kéne, procit meg nem szívesen bíznék a postára. Ha mégis érdekel valami, szólj nyugodtan, háthat meg tudjuk oldani.

Boci-boci tarka!:D

(#83) BluEyes válasza fügike (#82) üzenetére


BluEyes
őstag

Füge,merre laksz?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#84) fügike válasza BluEyes (#83) üzenetére


fügike
senior tag

Tiszaújváros.

Boci-boci tarka!:D

(#85) BluEyes válasza fügike (#84) üzenetére


BluEyes
őstag

Úhhh, én meg Kecskeméten vagyok. :Y A ''gyárban'' dolgozol? Azért kérdem, mert jár az agyam, van egy TVK-s ismerősöm, jönnek is egy hét múlva erre, csak nem tudom, Bp útba esik-e nekik.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#86) fügike válasza BluEyes (#85) üzenetére


fügike
senior tag

What kind of GYÁR???:DD Nem, bejárok Debrecenbe, a BIOGAL-ba. Csak jóatyámnak van egy kis Kft-je, bejáratosak vagyunk nagykerbe.

Boci-boci tarka!:D

(#87) BluEyes válasza fügike (#86) üzenetére


BluEyes
őstag

Közben szerkesztettem a hsz-em. Az ismerős pont ma van Bp-n, ha korábban tudunk egymásról, elvihette volna a procit Julionak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#88) fügike válasza BluEyes (#87) üzenetére


fügike
senior tag

Csak faterom jár fel, de meg lehetett volna beszélni. De ''mosmámindegy''.:) Majd legközelebb. Átlag kéthetente megy fel.

Boci-boci tarka!:D

(#89) BluEyes válasza Charlento (#81) üzenetére


BluEyes
őstag

Julio, mégis azt gondolom, nyiss egy saját topicot, ahol a címben feltünteted, hogy fsb 133 amd procit keresel, aztán nincs más dolgod, mint uppolgatni, míg megfelelő ajánlatot kapsz. Egy dologra figyelj, nagyon friss fórumtársak kis gyanakvással kezelendők, a régi seftesek, pl. Guga,Gianni, Garmacor, Gab vigyáznak a jó hírükre, sok üzlet van mögöttük, és nemigen van panasz rájuk. Jó vadászatot! :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#90) Charlento válasza BluEyes (#89) üzenetére


Charlento
tag

Végignéztel egy számtek bolt AMD kinálatát és csak 266-os fsb-vel
láttam különböző procikat.
Csak az fbs 133 jó?
Nehezen fogok találni 133-as fsb-t.

Charlento

(#91) fügike válasza Charlento (#90) üzenetére


fügike
senior tag

Ezek a processzorok DDR-rendszerűek, vagyis az FSB - front side bus, azaz alaplapi sebesség - 133, amíg a proci belül ezt duplázza, vagyis 266MHz lesz. (DDR = duble data rate, dupla adat arány vagy sebesség. Azaz egy ciklus alatt elvileg 2... na jó, ez már kicsit nekem is magas, inkább nem mászok bele, majd jön valami űbertudor, és megmondja Neked a frankót! )
A lényeg, hogy minden AMD legalább 266-os, de ma már vannak 333-asok (166fsb), és 400-asok (200-as fsb) is. Neked a legkisebb kell, biztos találsz bárhol.

Boci-boci tarka!:D

(#92) Charlento válasza fügike (#91) üzenetére


Charlento
tag

Nna ezt sem tudtam, de hogy bárhol, bármikor elfogadható áron
találnék az nem tudom elhinni...

Charlento

(#93) fügike válasza Charlento (#92) üzenetére


fügike
senior tag

Attól függ, mi Neked az elfogadható ár.

Boci-boci tarka!:D

(#94) Charlento válasza BluEyes (#78) üzenetére


Charlento
tag

Nem találom az uj 2200+ procikat 9900-ért!
Vagy már gyöngül a látásom...

Charlento

(#95) Charlento válasza fügike (#93) üzenetére


Charlento
tag

Mint már írtam volt hirdetve 17000+ 5000HUF-ért,
-Nem tudom, igazán nem vagyok otthon az ''árakban''!

Charlento

(#96) Charlento válasza fügike (#93) üzenetére


Charlento
tag

Mint már írtam volt hirdetve 17000+ 5000HUF-ért,
-Nem tudom, igazán nem vagyok otthon az ''árakban''!

Charlento

(#97) BluEyes válasza Charlento (#94) üzenetére


BluEyes
őstag

Guga nevű kereskedő ajánlotta az egyik topicban, sajna Sempron volt a proci, tehát így tárgytalan neked. Amikor ide írtam, csak rémlett a dolog, azóta visszakerestem. Bocsi!
1600-as Duront viszont árul most is 8k-ért.
Topicot nyitottál?
1700+ 5k-ért szép, de szerintem ráajánlottak, tehát többért ment el végül.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#98) Charlento válasza BluEyes (#97) üzenetére


Charlento
tag

Nyitottam de nem találom...
Már össze vissza kerestem, hogy hol lehet de nem tudok rájönni...
Nem találtam azt a hirdetőt sem amit Te leírtál!
Különben pesti vagyok...

Charlento

(#99) BluEyes válasza Charlento (#98) üzenetére


BluEyes
őstag

Az oldal jobb szélén fel vannak sorolva a topicok, ahova írtál. Kattints rá, megnyílik. Egyébként a hardver piacban én sem találtam. Hol lehet?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#100) XaraX válasza BluEyes (#99) üzenetére


XaraX
addikt

(#101) BluEyes válasza XaraX (#100) üzenetére


BluEyes
őstag

Köszi, Guga megvót, Charlento topicja nincs meg. :)


[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#102) Charlento válasza BluEyes (#101) üzenetére


Charlento
tag

Most jöttem haza vidékről, sejtheted milyen ügyben...
Nekiálltam keresni a hirdetésemet de nem találom.
Szétnézek az aproneten hátva van nekem való proci...

Charlento

(#103) BluEyes válasza Charlento (#102) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia, Julio, már nem is reméltem, hogy előkerülsz! :))
Ne menj sehova szerintem, nyiss egy újat itt a piacon, meg keresd meg pl. Bobsurfot a topicjában, ma kínált egy 1700+ procit 8k-ért, szerintem megvan még neki. Kérdezd ki, alkudj, kérj valamennyi garanciát, aztán hadd szóljon. Szerintem holnapra lesz új géped.:)
Az új topicodba írd bele, hogy tuning nem érdekel, így nem kell ''felárat'' fizetned egy jól húzható példányért.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#104) Charlento válasza BluEyes (#103) üzenetére


Charlento
tag

Szia BluEyes,
Csütörtök reggel elutazom vidékre, addig már nem
nyitok topicot mert nem leszek a NET közelében.
Csak vasárnap késő este jövök haza, így most
nincs értelme.
Találtam az aproneten 1800+ , de nem tudok kapcsolatot
létesíteni a hírdetővel, ez is marad jövő hétre.

Charlento

(#105) Charlento válasza BluEyes (#103) üzenetére


Charlento
tag

Szia BluEyes,

Megjöttem és szomorúan konstatáltam, hogy azok a procik
melyeket korábban hírdettek, elfogytak.

Úgy látszik rögtön rá kell csapni de sajna én nem voltam itthon
és NET közelben sem.

Kezdhetem újra a vadászatot...

Charlento

(#106) BluEyes válasza Charlento (#105) üzenetére


BluEyes
őstag

Szóval ott nem akartam ezt boncolgatni, ezért ide írom.Talán az Amd procikról írt postomból kimaradt a lényeg, úgyhogy most pótolom. A mostani, új lapodba olyan Athlon vagy Duron processzor passzol, aminek az alap órajele (fsb) 100/200 vagy 133/266 Mhz. Athlonból találkozhatsz többféle elnevezéssel is, ami a processzormagot illeti. Amiket KERÜLJ, mert a te alaplapodba NEM valók: Barton, Thorton, Sempron. Ezek 166/333 fsb-t kérnek.
Ami a számodra megvehető, az a Thunderbird (tbird), Palomino (palo), Thoroghbread ''A'' ill. ''B'' ( tbread A,B). Zárójelben a fórumon használatos becenevüket írtam, legtöbbször így találkozhatsz velük. Igazából a Thunderbird már elég öregecske, ilyet nem ajánlok, csak ha nagyon olcsón megkapod, mert akkor akár tartalékba is megveheted. A max órajelük kb. 1400 Mhz volt.
A palo,tbread procik közül bármelyik megfelel neked, 1600+ - 2600+ között van a gyári jelölésük, ez azonban nem a tényleges órajel hanem csak egy ''viszonyszám'', Figyelni kell ilyenekre, hogy pl. '' 2200+ procim 2000 mhz-en megy'' ez ugye nem azt jelenti, hogy visszavett a proci sebességéből, hanem ellenkezőleg, az eredetileg 1.8 Ghz-n működő processzort tolta feljebb, 2 Ghz-re.
Az árakat láthatod, ebben nem tudok tanácsot adni. Az 1900+ 9k-ért szerintem nem volt rossz ajánlat, annál is inkább, mert az ennél olcsóbb példányokat a folyamatosan őrjáratozó seftesek úgyis lenyúlják előled. 1600-1800+ nyilván olcsóbb 1-2k-val, 2000-2200+ meg drágább. Háztáji felhasználásra bármelyik bőven elegendő, párszáz forinton kár gondolkodni, ha az eladó valami garanciát ad cserébe, pláne ha működés közben is megtekintheted a procit a vásárlás előtt. A tuningoltként hirdetett procikat én a helyedben elkerülném, lehet,hogy tudnak a gyári értéknél gyorsabban is menni, a kérdés, hogy meddig? Sőt, nyitnék új topicot, mivel a két kisköcsög szanaszét offolta a mostanit, és az elején rögtön leírnám, hogy tuning nem érdekel, felárat nem adok érte.Ettől sok tuninger eladónak elmegy majd a kedve.
Amd ügyben pedig menj vissza a PH főoldalára, kattints a Cikkek menüpontra, ott válaszd ki a CPU-t, majd lapozz le a ''Minden, amit az Athlon-Xp-ről....'' című remek íráshoz, és tanulmányozd. Alatta még több cikk is foglalkozik az Athlonokkal, érdemes végig böngészni őket.
Remélem, tisztult a kép, kellemes olvasgatást, és sikeres üzletet kívánok!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#107) Charlento válasza BluEyes (#106) üzenetére


Charlento
tag

Köszi az infót!
Ha netán ''utadba'' akad egy nekem való proci, és ha
megtennéd, hogy írsz egy pár sort az adatlapomon
megtalálható freemail címre megköszönöm.
A tiédre küldtem egy üzenetet korábban de valószinüleg
nem működik!
Ha jó az email címed, ott megadom a mobilszámomat.
Elég egy SMS és én majd visszahívlak.
Előre is köszi,

Charlento

(#108) BluEyes válasza Charlento (#107) üzenetére


BluEyes
őstag

Működik a postafiókom, meg is találtam az üzeneted, de direkt ide írtam, mert gondoltam, hogy mást is érdekelhetnek a fejlemények.
Azt írtad, hogy most nincs géped. Mi történt, hol a régi? Sajna, a proci kurrens áru, szemmel kell tartanod a topicodat, és bizonyos időközönként egy Uppal a lista elejére dobni, mert elsüllyed. Jómagam is csak az első oldalon nézem végig a hirdetéseket, sztem ezzel mindenki így van. Szerintem a mostani topic végére írd oda, hogy bocs, de újat nyitsz hasonló témában, keressenek ott, majd nyiss egy újat, a cím kb. jó, az első hsz-ba írd bele, hogy tuning nem érdekel, és max 10 k van rá, így a kalandorok elkerülnek. Azt is írd bele, hogy palo, tbA és B is jöhet. Meg fizetés előtt szeretnéd látni működés közben.
Segíteni innen vidékről max annyit tudok, hogy ha valahol jó ajánlat van, belinkelem neki az új topicodat, a többi a te dolgod. Azért persze szemmel tartom, nehogy valami csalafintaság történjen. Te pedig próbálj meg minél többször napjában ránézni, és uppolni, hogy ne maradj le semmiről.
Na menjünk procit venni! ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#109) F4C3


F4C3
csendes tag

Hihi!

Végigolvastam a párbeszédet és nem szeretnék beleokoskodni... de miért nem vesz új procit? Lesarkazott, agyontuningolt procit láttam eleget. Főleg AMD-ből. Még el is volt színeződve, le volt pattanva némelyiknek a széle. Működött... de hát... Nekem elegem volt, hogy az AMD a költséghatékonyság érdekében a tartósságon spórol, és ezt most nem az AMD-INTER párharcára vonatkoztatom... de P4-et nem láttam lesarkazva /P3-at már igen/:( Egyébként mielőtt venne valami procit, meg kell vizsgálni a hűtést is. Nem vagyok biztos benne, hogy az a hűtő, mely jó volt a 600-as Duronokhoz jó egy Athlon 2400+ hoz is...
Segítségül itt egy árlista. Erre még számolj rá +25%-ot.

AMD XP 2000+ Mhz 10250
AMD XP 2400+ Mhz 13050
AMD XP 2500+ 512/333 Mhz Barton 14750
AMD XP 2600+ 512/333 Mhz 14550

Az oldal pedig... arlista.dnet.hu
semi www vagy http//. Csak simán. Zuglóban vannak a srácok és sok alkatrészt vettem tőlük. Korrektek! Sok sikert.

-F4C3-


[Szerkesztve]

- Vannak dolgok, miktől jobban félek a halálnál is, ezért néha nem kerülöm el a veszélyt! - 256MB-os PC133-as ram modul eladó - kétoldalas. Ha kell, írj vagy hívj fel! v.laszlo@vipmail.hu - 70/596-0666

(#110) BluEyes válasza F4C3 (#109) üzenetére


BluEyes
őstag

A topicgazda nevében is köszi a tippet. A két nagyobb proci sajna helyből kiesik az fsb miatt, a 2400+ meg kicsit drága, nem lesz szükség ekkora teljesítményre. Ellenben régi kedvencem, a 2000+ tulajdonképpen nem rossz, főleg hogy zsír új, garancia van ezerrel, és a teljesítménye is kellemes otthonra. Egy használt proci mindig tartogathat meglepetéseket, lehet nem kellene rizikózni. A bruttó ár 13k alatt van, ha nem ver le anyagilag, érdemes elgondolkodni ezen.
Nos,Julio, szerinted?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#111) Charlento válasza F4C3 (#109) üzenetére


Charlento
tag

Köszi a ''beszólást''!
Zugló nincs is olyan messze, -megpróbálom...
De valahogy 70 év felé már nem megy minden olyan simán mint
N E K T E K! HI!

Charlento

(#112) Charlento válasza BluEyes (#110) üzenetére


Charlento
tag

Biztosan igazad van, bár szétnézve a boltokban
sajnálattaal kellett tudomásúl vennem, hogy
nem is az árral van a probléma hanem ahol eddig
néztem 2600 Mhz alatt nem tudtak biztatót mondani.
De azért HAJRÁ EGYEDÜL....

Charlento

(#113) BluEyes válasza Charlento (#112) üzenetére


BluEyes
őstag

Vagy csak nem néztél meg elég boltot? Végül is ha minden kötél szakad, a depo.hu oldalon is van pár üzlet,ahol lehet kapni 2000+ amd-t. Meg kell nézni, mi van hozzád közel, telefon, ha van nekik, elmenni érte, és túl is vagy rajta.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#114) Charlento válasza BluEyes (#113) üzenetére


Charlento
tag

OK! Köszi, de mivel már szombat este van
csak hétfőn tudom megnézni.

Charlento

(#115) fügike válasza Charlento (#114) üzenetére


fügike
senior tag

De még csak péntek este van!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#116) BluEyes válasza fügike (#115) üzenetére


BluEyes
őstag

:C

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#117) Charlento válasza fügike (#115) üzenetére


Charlento
tag

Bocs! Tényleg...(de este!)

Charlento

(#118) Charlento válasza BluEyes (#116) üzenetére


Charlento
tag

Mulatunk, mulatunk...

Charlento

(#119) Charlento válasza Charlento (#118) üzenetére


Charlento
tag

Up!

Charlento

(#120) Charlento válasza Charlento (#119) üzenetére


Charlento
tag

Up!

Charlento

(#121) Charlento válasza Charlento (#120) üzenetére


Charlento
tag

Up!

Charlento

(#122) Charlento válasza Charlento (#121) üzenetére


Charlento
tag

Up!

Charlento

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.