Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A mulltkoriban olvasgattam ujságokat, és olyat láttam benne hogy majdnem lehidaltam ,ilyen smsben lekérős bisz basz volt.Olyat láttamhogy majdnem lehidaltam elkég furcsa megjelölésű telefonok, de leginkább csak nokiák, pl:nokia 3105 3585i , meg ehhez hasonló soha nem létezett telefonok.Nem tudja valaki, hogy mik lehetnek ezek , mert még sose hallotam ilyen telefonokról

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) Goose-T válasza Jégkokó (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem csak a GSM világ létezik, ilyen telefonok vannak. Bővebben: link

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) sky77 válasza Jégkokó (#1) üzenetére


sky77
aktív tag

Nokia 3105: Bővebben: link
Nokia 3585i: Bővebben: link

Barátod a google. ;)

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Furcsa, mert a magyar nokia oldalán nincsenek ezek a telefonok feltüntetve.De az a 3105 ös nokia eléggé ugyan ugy néz ki mint a 3100 ás.De azt nem érte, hogy miért számozzák ilyen hülyén meg ezeket?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) Viktor0610 válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Val.sz.leg azért nincs rajta, mert ezek hivatalosan nem kaphatóak Mo.-n.
A számozás pedig azért ilyen fura, mert az alapmodellek számából generálhatták az általad említett típusok megnevezését.

Samsung Galaxy A54

(#6) S.J.M. válasza Jégkokó (#4) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Az lehetséges hogy ugyan az is a telefon csak pl más szolgáltatónak lett gyártva ezért kapott más nevet?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#7) Jégkokó válasza Viktor0610 (#5) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én azt rögtön gondolom, hogy nem kapható itthon, de hogy a nokia.com on se tüntetik fel ezeket a telefonokat.De az a 3586i meg valami monokróm kijelzős izé.De miért nem lehet ugyan ugy számozni a telefonokat mindenhol, miért kell külömböző számozás nekik?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8) eXodus válasza Jégkokó (#7) üzenetére


eXodus
őstag

Ezt nézd meg: Bővebben: link

Ilyen még a 6681 vs 6682 is.

(#9) Jégkokó válasza eXodus (#8) üzenetére


Jégkokó
veterán

Meg néztem , és van egy két telcsi ami elég jól néz ki ahhoz képest amit it nálunk árulnak.De a más számozást még mindig nem értem, a nokia 3310 es t miért nem lehet amerikában is ugyan azon a néven árulni ,mint itt nálunk

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) rii válasza Jégkokó (#9) üzenetére


rii
nagyúr

''..........van egy két telcsi ami elég jól néz ki ahhoz képest amit it nálunk árulnak............''

nekem is egyből felünt 3 telefon, ami talán tetszik, (Bővebben: link Bővebben: link Bővebben: link) ellentétben a magyarországon kaphatók közül egy sem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) Fercsa válasza Jégkokó (#9) üzenetére


Fercsa
senior tag

ájszkoki:)
amerikaban es azsiaban is mas rendszereket epitettek ki.
mivel a nokia europai ceg ezert itthon hozza vagy szokva ,h egyszeru a tipus jelzes:) pl 5110 ennek megfeloje 5130 amerikaban:)
azert az 5110-est hoztam fel peldanak ,mert anyam egyik ismerose jon hozzam ,h nem tudja a kartyat belerakni a telefonjaba:D kozbe kiderult amcsibol szarmazik a telo es digitalis ''simkartya'' van vagyis beutsz egy kodot es mukodk a telo.. :) szoval nincs simkartya tarto:DD

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

CDMA (Code Division Multiple Access) rendszerről senki nem hallott még? Ázsiában az van a GSM helyett, teljesen más, ezért a telefonok belseje is különbözik sokban. Ott a GSM nem volt alternatíva az alacsony cellakapacitás miatt, ezért egyből kódosztásos rendszert kezdtek el használni. Itt majd a 3G rendszerek fogják ennek a fejlesztett változatát használni (CDMA-2000, W-CDMA).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) Jégkokó


Jégkokó
veterán

De akkor azt nem értem, hogy, hogyan tudja azember mondjuk amerikában használni a mobilját, ha ott azok teljesen más rendszer szerint működnek, vagy lehet simán használni.Mert az itteni telefonok többsége már mind tudja a 900 1800 1900 mhz et.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#14) Goose-T válasza Jégkokó (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor leírom harmadszor is: ezek nem GSM, hanem CDMA telefonok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Jégkokó válasza Goose-T (#14) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az világos hogy ezek nem gsm telefonok, de azt kérdeztem, hogy a gsm telefon hogy tud működni olyan országban ahol más a szabvány?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) Goose-T válasza Jégkokó (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Sehogy.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) Sanya válasza Jégkokó (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

úgy, hogy veszel ott egy nagyonolcsó készüléket, hozzá kártyát. ennyi.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Jégkokó válasza Goose-T (#16) üzenetére


Jégkokó
veterán

Akkor én valamit végkép nem értek.Azt hogy ha nekem van egy viszonylag modern telefonom szines kijelzővel és 3 sávon működik, 900 1800 1900 mhz, akkor az a telefon nem működik mondjuk amerikában?Jól gondolom ezt?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19) Goose-T válasza Jégkokó (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Az USA-ban van GSM 1900 és CDMA 800/1900 lefedettség is: Bővebben: link. Ázsiában viszont javarészt csak CDMA van, ott elfelejtheted a GSM telefont. Akkora ott a népsűrűség, hogy ott a GSM eleve használhatatlan lett volna.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) AS


AS
félisten

Pontosan ezért nem jönek hozánk a fejlet mobilok mert nem müködnének ithon,
:((

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#21) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Viszont ha ázsiában lévő telefonok egyálltalán nem kompatibilisek az európaiakkal, akkor miért nme csinálják meg úgy őket ázsiában a ferdeszeműek hogy az a telefon működjön európában meg mindenhol a világon.Akor nem lebnne az hogy csak japánban van 10 megabixeles telefon meg hasonló dolgok.Szerintem nagyon nagy biznisz lenne benne mert tuti hogy megvennék a telefonokat, ha működne és lehetne egyálltalán kapni őked idehaza

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#22) AS


AS
félisten

Mért?? Mert nem fognak egy öskövület hállozatal foglalkozni.
Nagyon elavult a gsm hállozat.

Pl Japánban a mobilok 10 megabitel komunikálnak egymásal,
TV is az internetröl megy.. stb stb.

Ennyit eröl...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#23) Jégkokó válasza AS (#22) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ha annyira elavult, akkor miért nem térnek át egy másikra, vagy már a kezdetek óta mást kellet volna használni, ha az annyival jobb

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#24) sbazsi válasza Jégkokó (#23) üzenetére


sbazsi
veterán

mert előbb kipréselik ebből a kipréselhető hasznot...

(#25) Goose-T válasza sbazsi (#24) üzenetére


Goose-T
veterán

Ott a pont, meg kell térülni a hálozat kiépítésébe fektetett tőkének. Viszont nem kell elégedetlenkedni, már itt van a 3G, mit akartok még? Amint lesz rá fizetőképes kereslet, pillanatok alatt el fog terjedni itthon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) CYBERIA válasza Goose-T (#25) üzenetére


CYBERIA
őstag

3G-nél mit az árak?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#27) Ricardo


Ricardo
félisten

''Ott a pont, meg kell térülni a hálozat kiépítésébe fektetett tőkének. Viszont nem kell elégedetlenkedni, már itt van a 3G, mit akartok még? Amint lesz rá fizetőképes kereslet, pillanatok alatt el fog terjedni itthon.''
Ott meg tesztelik a 4G-t:U

(#28) Viktor0610 válasza Ricardo (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért a japánok (meg az a térség) kicsit fejlettebb technikailag, mint mi...

Samsung Galaxy A54

(#29) eXodus válasza Viktor0610 (#28) üzenetére


eXodus
őstag

Nem csak nálunk fejlettebbek.

(#30) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én azt nem értem, hogy akkor a sárgák, amikor elkezdték fejleszteni a telefonokat, már akkor se használták a gsm rendszert, mert ha nem akkor itt európában miért vban még mindig ugyan az a rendszer már közel 10 en akárhány éve:F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) Viktor0610 válasza Jégkokó (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Val.sz.leg u.azon okból kifolyólag, amiért Amiban -többek közt- 1900 Mhz-es rendszer van. Az ottani fejesek ezt látták jónak.

eXodus:
''Nem csak nálunk fejlettebbek.''
Mire/kire gondolsz?
Azzal tisztában v.ok, h. Japán a világ élvonalában (ha nem az első helyen) van a számítástechnikában/mobiltelefóniában.
Azért vetettem össze őket Mo.-val, mert az előttem író fórumtárs is ezt tette.

Samsung Galaxy A54

(#32) eXodus válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


eXodus
őstag

Japánnál melyik ország fejlettebb? Jelen esetben telefónia terén?

(#33) Viktor0610 válasza eXodus (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''... (ha nem az első helyen) ...''
Ez azért van ott, mert nem akartam hülyeséget írni...

Samsung Galaxy A54

(#34) eXodus válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


eXodus
őstag

Akkor félre értettem.

(#35) micro


micro
addikt

Kinek milyen szolgáltatás hiányzik a GSM rendszerből?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#36) S.J.M. válasza micro (#35) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Nem tud pirítóst készíteni! :C :C :C
BOCS! :)

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#37) micro válasza S.J.M. (#36) üzenetére


micro
addikt

A 3G sem. ;)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#38) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én még mindig nem értem, hogy mi értelme van anak, hogy az emberek videótelefonáljanak másokkal, a telefon az arra való, hogy beszéljek bele ne az hogy lássam a másikat

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#39) #64791808 válasza Jégkokó (#30) üzenetére


#64791808
törölt tag

ugye nem gondoltad komolyan a kérdést.

ha igen, egy szóban válaszolok: profit

(#40) #64791808 válasza S.J.M. (#36) üzenetére


#64791808
törölt tag

dehogynem tud, beállítás kérdése. az én nokiámra telepítettem a MicroWave Oven V3.2-t és most kalácsot is tud pirítani

(#41) Jégkokó válasza #64791808 (#39) üzenetére


Jégkokó
veterán

De ez csak a mobi gyártó és szolgáltató cégeknek éri meg ha én videótelefonálok, de értelme szerintem nem sok van.Hogy a nyaralásból az ember hazaüzenjen , hogy jól van meg ilyenek

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#42) #64791808 válasza Jégkokó (#41) üzenetére


#64791808
törölt tag

nézd abszolút igaz, amit írsz, de érsd a lényeget.

az, hogy értelme van, az alatt mit értessz? mert a szolgáltató számára van értelme. A videotelefonálás és a nagy sávszél egy olyan dolog, amire az embereknek JÓVAL kevesebb százalékban van szüksége (vagy nincs szüksége), mint amennyire ráerőltetik marketinggel. Ettől függetlenül nagy biznisz, beizzítják a népet, a nép meg tejel. Ennyi a lényege.

Hogy mért van még itt GSM hálózat? Mert amikor lehetett hálózati rendszert választani, akkor ezt választották, és ahhoz, hogy most ne ez legyen, ahhoz ezt a sutba kell dobni és egy újat létesíteni. Ennek Európában a költségmegtérülése annyira hosszú, hogy ennyire hosszú távra nem mernek tervezni. That's all.

(#43) sbazsi válasza #64791808 (#42) üzenetére


sbazsi
veterán

20 éve hiányzott valakinek a mobilja? Nem! Mert ügye nem is volt.
Mint ahogy videotelefonálás sem volt 5 éve.
És ma már nemritkán látom, hogy egy embernek 2-3 vagy esetleg több telefonja van...
De pl amikor beülsz egy étterembe valahova, és az egy före jutó telefonvonalak száma meghaladja a másfelet, azt álmodban sem gondoltad volna 17 évvel ezelőtt.
(de talán még otthonra sem, nemhogy máshol)
Ettől függetlenül szerintem a videotelefonálás sem hiányzik sem most, sem 5 év múlva, mint ahogy az mms sem lett sláger, jóval többen használják az sms-t.
Én is csak nagy ritkán használom, mondjuk évente max 10 mms, és akkor már sokat mondtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.