Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Orc


Orc
senior tag

Van egy gigabyte 8pe667 ultra 2 alaplapom. Nem lehet állítani sehol a ram időzítéseit. Nincs ilyen biosz opcio. Ilyen egész egyszerűen nincs, ezt egyetlen gyártó sem merné megcsinálni! Tehát csak én lehetek a ludas, tudna esetleg valaki segíteni?A ''szokásos'' helyen nincsen. Valahol elrejtve lehet, vagy esetleg elő kell hívni valamilyen billentyűvel.Plíz segítsetek.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#2) erdoke válasza Orc (#1) üzenetére


erdoke
titán

BIOS főmenüt nézed, aztán nyomsz egy Ctrl+F1-et, akkor előbújik az Advanced Chipset Features menüpont.
Üdv

A legjobb aláírás a héten

(#3) Orc válasza erdoke (#2) üzenetére


Orc
senior tag

Ezer köszönet!:DD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#4) erdoke válasza Orc (#3) üzenetére


erdoke
titán

Egészségedre. Aztán csak óvatosan.:P

A legjobb aláírás a héten

(#5) g@bo válasza erdoke (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

dual bios a lap... de ettől függetlenül óvatosan. :)

(#6) erdoke válasza g@bo (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is volt Dual BIOS-om a GA-8SQ800 Ultra2-n, nem számoltam, hányszor kellett elemet kipiszkálnom... :D

A legjobb aláírás a héten

(#7) Atlantis válasza Orc (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Bizony, óvatosan. Múlt héten engem juttatott infarktusközeli helyzetbe egy Ga-8KNXP. Nem erősségük a tuning.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Atlantis válasza erdoke (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Orc


Orc
senior tag

Kezdésnek beállítottam Cl1,5-re a ramotés megemeltem a feszt 2,6 voltra.Háát a ram nem nagyon bírta, elem kiszed visszaállít 2,5-re. Inkább nem szórakozok vele, mert még a sz@r is megállt bennem.
ui.:Hiába szeded ki a ramot, meg a videókarit , nem segít semmit, csak az elemkivétel a megoldás.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#10) Orc


Orc
senior tag

Nem értem miért kell elrejteni ezt a menüpontot. Talán az ilyen lámerek elöl, mint például én?:DDD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#11) Ronin válasza Orc (#10) üzenetére


Ronin
aktív tag

Hát mindenesetre nagyon kevesen állítják a CL-t 1.5-re. :DDD

(#12) Orc válasza Ronin (#11) üzenetére


Orc
senior tag

Hát azért akad egy-két ilyen hülye.:DDD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#13) Orc


Orc
senior tag

Na azért tudok, mint atom. 266Mhz-en bírja a Cl1,5-öt és a többi beálítás is a legkisebb értékre van állítva.De még igy is lassab, mint 333Mhz-en cl2,5-ön.Ami a legszebb, hogy a ma vásárolt 2,66Ghz-es procim D1-es;] steppinges, ritka nagy mázlista vagyok.Ha jól tudom, akkor 2,4-esből is már csak d1-es volt a nagykerben.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#14) Atlantis válasza Orc (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Az ügyes.
Nekem nem is engedi 2,5 alá állítani a CAS-t. Valószínűleg ezt majd egy újabb BIOS orvosolja, de azért meglep, hogy a többi Gigabyte-nál van rá lehetőség. Dual BIOS ide, vagy oda, valóban csak az elemkivétel a nyerő.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) erdoke válasza Orc (#13) üzenetére


erdoke
titán

#4&6 alaposabb elolvasása, tanácsok megfogadása kéretik.:))

UI: Minden 2,66-os P4 D1 steppindes sztem.:D

A legjobb aláírás a héten

(#16) Orc válasza erdoke (#15) üzenetére


Orc
senior tag

Nem minden 2,66-os D1-es. A nagy részük C1.Nagy szerencse kell, hogy kifogj egy D1-est. A ramom (ideiglenesen) egy 256Mb-os pc2700-as Hynix.Az az igazság, hogy ahogy megírtad, hogy lehet előcsalogatni az ''extra'' biosz opciot, egyből nekiálltam buherálni. a sikertelen tuning után olvastam csak el a bölcs tanácsaidat.Ja a videokari az egy asus G3 ti 200. Van valami ötleted, tanácsod?:)

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#17) erdoke válasza Orc (#16) üzenetére


erdoke
titán

Akkor a D1 steppinges elvileg hajtható lenne 200-as FSB-n? Csakhát a 2,66-os nak 20-as a szorzója, tehát 4 GHz-nél lenne 200 az FSB-je. Mind1, jó esetben a 166-os FSB-t viheti kis feszemeléssel (1,525->1,575 pl.).

A RAM-ot próbáld 266-on szoros időzítésekre késztetni, a Hynix legtöbb modulja nem rossz ilyen szempontból. 2-2-2-5-ös beállítás a cél, de lehet, hogy csak pl. 2-2-3-6 lesz stabil, ez az adott chip fajtájától és az MCH-tól függ (jól láttam, hogy i845PE lapod van?).
Ha lehet, az AGP és PCI frekiket fixáld 66/33-ra, ha nem lehet, akkor válassz olyan osztókat, amivel az ehhez lehető legközelebbi értékeket kapod, de kisebbet sose!

Ha bírná a proci a 166-os FSB-t (~3,33 GHz), akkor ott biztosan találsz olyan osztót, ahol az AGP/PCI 66/33 MHz. Talán a 133 és 166 közötti tartományban is van 1-2 ilyen osztó.

Üdv

A legjobb aláírás a héten

(#18) Orc válasza erdoke (#17) üzenetére


Orc
senior tag

266-on a ram megy 1,5-2-2-5-ös beállítások mellet,de mint azt már irtam, lassab ,mint 333-on. Tuningolni nem akarok egyenlőre. Feleslegesnek tartom egy G3 ti200 mellet. Igen 845pe chipsetes és fixen be lehet állítani a agp és a pci órajeleket.Sajnos a kis táp(300w-os codegen) gátat állít a tuningnak, ha akarnék, se nagyon tudnék.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#19) erdoke válasza Orc (#18) üzenetére


erdoke
titán

Akkor használd aszinkron 333-on, ott találd meg a legszorosabb időzítéseket, amit még stabilan visz.
A videokártya csak akkor korlátja a tuningolt rendszernek, ha vmilyen VGA-intenzív alkalmazást futtatsz, pl. játszol. Ha egyebeket csinálsz, attól még gyorsabb lesz a gép. Egyébként most a 256 MB RAM a korlátod, előbb abból szerezz be 512-t. :)

A legjobb aláírás a héten

(#20) Orc válasza erdoke (#19) üzenetére


Orc
senior tag

Tényleg a ram a korlát, jövöhéten már 512Mb lesz. Most éppen a realtek integrált hangkártyát próbálgatom.Eddig Live 5.1-et használtam,és szerintem a Live jobb. Neked mi a tapasztalatod hangkártya ügyben?

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#21) Orc válasza Orc (#20) üzenetére


Orc
senior tag

Izé: Live a jobb.:DDD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#22) erdoke válasza Orc (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nincs tapasztalatom, de az enyémen valamivel újabb Realtek van, és ez se nagy szám. A Live tutira jobb. Igazából én csak arra használom a gépen a hangot, hogy halljam, mi történik, esetleg belenézzek egy-egy filmbe. Arra jó az integrált, amíg nem lesz egy jobbra pénzem.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Orc válasza erdoke (#22) üzenetére


Orc
senior tag

Kösz a segítséget.:)

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.