Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) molnarcs


molnarcs
tag

Előzmény - monitor fórumban: Bővebben: link

Ezt a linket kéne megnézni, hogy megy-e:
a tft-és weboldal: Bővebben: link

Ez kontroll link, hogy bejön-e más ugyanarról a domain-ről:
Bővebben: link


Az is érdekelne, hogy melyik szolgáltatótól és milyen böngészővel csatlakoztok. Aztán ha mindenkinek megy, elkezdek visszakapcsolgatni dolgokat, és akkor újra megnézzük.

Köszi :)

(#2) gLes válasza molnarcs (#1) üzenetére


gLes
őstag

Minden bejön, Axelero ADSL, IE :U

Sztem ha frissen regisztrált doméjnekről van szó, akkor még egy picit várni kell míg körbeszinkronizálja a világot ;) (Az előzményt lusta voltam elolvasni, bocsi :DDD) Az is jellemző, hogy egyes magyar tárhelyszolgáltatók egyáltalán nem elérhetőek külföldről :( (Asszem tar.hu meg fw.hu, de még az axelero házi web.axelero.hu-ja sem :((( - legalábbis néhány hónappal ezelőttig, külföld alatt értsd a tengerentúlt/távolkeletet :) )

(#3) anulu válasza molnarcs (#1) üzenetére


anulu
félisten

előzményt én sem olvastam, sry :)

tökéletesen megy, #2-höz hasonlóan Axelero, csak MyIE2.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) molnarcs válasza anulu (#3) üzenetére


molnarcs
tag

Köszi az eddigi hozzászólásokat. Ez egy egyetemi szerver egyébként, szóval nem hiszem hogy szűrnék. Asszem az én beállításaim van gond, csak nem tudom, hogy mi, vagy hogy melyik miatt nem jött be néhány emberkének. Ezért szépen visszakapcsolok mindent amit kikapcsoltam, hogy lássam melyik paraméter a ludas. Csak előbb várok még pozitív visszajelzésekre - főleg azoktól, akiknél nem ment korábban.(neduddki pl).

Köszi mégeccer a visszajelzéseket :C

(#5) molnarcs


molnarcs
tag

most akkor azt kéne megnézni, hogy mindkét link bejön-e. Az első, maradt ugyanaz, a másodiknál (az ftp lesz) bekapcsoltam még két paramétert a tűzfalon:
1 Bővebben: link
2 Bővebben: link

(a két paraméter a flags S/SA és a synproxy state. első azt csinálja, hogy megvizsgálja a tcp headerben a syn és az ack részt, és csak akkor engedélyezi a kapcsolatot, ha a syn be van állítva az ack meg nincs - semmi más kombót nem enged. második azt csinálja, hogy a tűzfal - mint proxy - előbb létrehozza a kapcsolatot a távoli géppel, és csak utánna passzolja át a szervernek. Első syn+ack támadások ellen, második hamis címről érkező syn floodok ellen védi valamelyest a szervert).

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Bejön, Axelero ADSL, Opera 7.54.
#5: mindkét link megy.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Esmein válasza molnarcs (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nálunk a koleszháló hülyére van szűrve ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) AlBundy válasza molnarcs (#5) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Mindkettő bejön: :)

Mozilla Firefox 0.9.3 Linux alól
Kábeles TVNET

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#9) ollie válasza molnarcs (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindkettő bejön, Firefox 1.0.1. és Invitel ADSL, MATÁV területen.

***

(#10) anulu válasza molnarcs (#5) üzenetére


anulu
félisten

valamit elbaltázhattál! ugyanis még mindíg működik! :D:D:D:C:D:D:D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) molnarcs válasza anulu (#10) üzenetére


molnarcs
tag

:DD

köszi a válaszokat. :) aztán pont amikor ilyesmit tesztel az ember, ez történik (copy & paste a monitorok szekcióból) - és csak most vetttem észre O:

ezt nem hiszem el ... vagy valamelzik marha kikapcsolta (volt már ilyen) - vagy a takarítónő (pedig ráírtam hogy ne) vagy áramszünet volt (erre is volt már példa).

su-2.05b# uptime
4:00PM up 5:05, 1 user, load averages: 0.00, 0.00, 0.00

Tehát 11 körül lett csak újra bekapcsolva (és valamiért az apache nem indult el, pedig kellett volna). No mindegy, most próbáljátok ki

(#12) Lacix29 válasza molnarcs (#11) üzenetére


Lacix29
őstag

Hi,

Bejön (Opera 7.54, Enternet)

A táblázatban a gyártó neveket, a jobb olvashatóság érdekében, szerintem jó lenne vastag betűvel szedni.

(#13) molnarcs válasza Lacix29 (#12) üzenetére


molnarcs
tag

Köszi a válaszodat, nyitottam neki saját topikot a monitorokban - ilyen javaslatokra gondoltam pont :) Az LCD teszprogikról - :C:C - van FTP is, úgyhogy ha el tudod küldeni emailben akkor fel is teszem. Vagy ha túl nagy, tudok neked csinálni egy ftp accountot ahova feltöltheted, és majd átpakolom a publikus ftp-részbe.



[Szerkesztve]

(#14) molnarcs


molnarcs
tag

Egyébkén érdekes, de úgy tűnik hogy Operával nem jön be? Jól látom? (mikor firefoxal nem jött be valakinek, akkor nem is ment az áramszünet vagy mittomén miatt). Érdekes mert a különbség egy db. beállításon múlik úgytűnik:

Azok kedvéért akik érdeklődnek ilyesmi iránt:

su-2.05b# cat /etc/pf.conf | grep www
#services (ssh, ftp, www)
pass in quick on $ext_if proto tcp to port www synproxy state

ha ezt keep state-re változtatom, akkor műxik. A synproxy state pedig nagyon hasznos kis funkció. Itt van az angol leírása:

Normally when a client initiates a TCP connection to a server PF will pass the handshake packets between the two endpoints as they arrive. PF has the ability, however, to proxy the handshake. With the handshake proxied, PF itself will complete the handshake with the client, initiate a handshake with the server, and then pass packets between the two. The benefit of this process is that no packets are sent to the server before the client completes the handshake. This eliminates the threat of spoofed TCP SYN floods affecting the server because a spoofed client connection will be unable to complete the handshake.Bővebben: link

Még nem hallottam olyat, hogy ez kapcsolódási problémát okozott volna, de lehet hogy ez Opera specifikus (márha tényleg ez a közös a sikertelen próbálkozásokban).

(#15) Allien


Allien
veterán

Csak beírom én is, bár régi totyik, de axelero adsl, IE, Firefox 1.0, Opera 8-l (ez a lényeg, szvsz), bejön.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) #64791808


#64791808
törölt tag

axelero adsl, windows, ie6, bejön

pannon gprs, linux, konqueror (mozillával is), bejön

berlin, szél, a frizura mégis tart.

Drei Wetter Taft. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.