Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aza444


aza444
újonc

Sziasztok. Megjelent a Navon Mizu M500 mobiltelefon. A paraméterei nagyon jók, ár-érték aránya verhetetlen.
Szeretnék róla tesztet találni, vagy van-e valakinek tapasztalata? Köszi.

(#2) aza444


aza444
újonc

Találtam egy összehasonlítást, de tesztet még nem. Valaki???
http://www.220volt.hu/Osszehasonlitas/Navon+MIZU+M500++vs++Navon+MIZU+M400

(#3) Mura


Mura
csendes tag

Négy napja sikerült egyet szereznem a Media Marktban. Néztem az M400-at is, de annak a kijelzője ehhez képest rémisztően gyenge (tudom, hogy csak a felébe kerül, de akkor is, még a 25k-s kategóriában sem elfogadható szerintem az M400).

Ami pozitív:
- kijelző (bár a felbontás nem 720p, de a színei szépek)
- processzor (négy mag, ha nem is gyors, de teszi a dolgát)
- gyors GPS

Ami negatív:
- kevés tárhely (felhasználható valójában csak 1,5 GB, de micro SD-t természetesen eszik)
- a MIZU felirat...
- lassan töltődik (2 A-es töltőről is kell neki 3-4 óra)

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#4) aza444


aza444
újonc

Köszönöm Murának a hozzászólást. :DD

(#5) kisselli válasza Mura (#3) üzenetére


kisselli
újonc

Szia!
Szeretnék egy két kérdést feltenni!
Fényképező és videó felvétel milyen minőségű? (tudnál esetleg képeket és videót feltenni?)
Lehet külső tárolót csatlakoztatni USB-n keresztül? (film lejátszás)
Nekem egy aTAB 5 Quad telefonom van és a kamera gyengesége miatt gondolkodom a cserére erre a készülékre.
Válaszod előre is köszönöm!

(#6) Mura válasza kisselli (#5) üzenetére


Mura
csendes tag

Hali!

Szerintem nem a fényképező miatt fogod megvenni. Mivel épp sötét van és a beltéri fény mellett különösen szemetes képeket csinál, ezért nem akarom rögtön lehúzni azzal a kamerát, hogy azokat felrakom - holnap csinálok néhányat természetes megvilágításban.

Ettől függetlenül ha ebben az árban olyat szeretnél, ami fényképezni is jó (és nem csak arra, hogy párat véletlenül kattints, mert nincs más kéznél), akkor ez nem a te készüléked. Szerintem a kamerája kb. az LG P990 (2x, az első Tegra 2-es készülékem) van egy szinten, de a szoftver azóta sokat fejlődött (amennyire meg tudom ítélni, stock Android kamera szoftver van rajta, de a CameraFX sem tesz vele csodát - viszont a HDR módban egész elfogadhatóak lesznek a képek).

A videó felvétel - legalábbis az én példányomon - egyelőre bugos, ha elindítom, 10-15 másodperc után "keményre fagy" tőle a telefon, csak az akku kivétel segít rajta.

A külső USB-t még nem próbáltam, nem adtak hozzá OTG kábelt (bár valahol kellene, hogy kallódjon néhány itthon más telefonokból). Ha találok egyet, megpróbálom mindenképpen és megírom.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#7) kisselli válasza Mura (#6) üzenetére


kisselli
újonc

Minden segítséget köszönök!

(#8) noxyron válasza Mura (#3) üzenetére


noxyron
újonc

Helloka! Mennyit bír az aksi kb???

(#9) kisselli válasza Mura (#6) üzenetére


kisselli
újonc

Helló!
Most már nekem is egy 500-as Mizum van és nem értem miért halványkék az információs sáv a képernyő felső részén.
Lehet ezen állítani? Sok fényképet láttam ahol fekete alapú.
Hiába állítom át a stílust olyanra, ahol feketének kéne lennie, nem változik.

(#10) noxyron


noxyron
újonc

Sziasztok! Gps ingyenes mint a nokiákban?? Mennyit bír az aksi? Valaki help!!! Ettől függ a megvétele!!!!

(#11) kisselli válasza noxyron (#10) üzenetére


kisselli
újonc

A saját navigációs programját nem próbáltam, azonnal töltöttem rá IGO-t.
Az akkumulátor nekem másfél napot bír, de komolyabb igénybevétel esetén egy napot sem.
Ekkora kijelzővel és ilyen tudással szerintem nem nagyon lehet többet várni.
Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve!

(#12) hector91


hector91
újonc

Sziasztok! Van valakinek valamilyen új tapasztalata a telefonnal kapcsolatban. Keresgélek már egy ideje és most kaptam egy szerintem jó ajánlatot, 2 hetes a telefon fóliával mindennel együtt 35e Ft.
Köszi a segítséget!

(#13) Twist25


Twist25
tag

Ezt valaki próbálta már?

Link

(#14) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Délutántól nekem is lesz egy ilyenem :) Galaxy Mini 2-ről váltok. :C

[ Szerkesztve ]

(#15) Twist25 válasza balaaa88 (#14) üzenetére


Twist25
tag

Nekem hétfő óta megvan, eddig meg vagyok vele elégedve. Antutu-n 13600 pontot produkál, ami nagyjából hozza az MT6589 procis telók átlagát.
Játékoknál nem szaggat, böngészője gyors, menü görgetés nem akad. Az összerakás minőségével sincs gond, nem recseg-ropog. A hátlapja konkrétan olyan stabil, hogy körömmel majdnem lehetetlen feladat lefeszegetni.
Két hátrányát vettem csak észre eddig. Az egyik az "állapotsáv bug", hogy nem lehet kékről megváltoztatni a színét, de ez remélhetőleg javítva lesz a jövőben. A másik pedig, hogy nem kimondottan ismert márka, és nem rootolva érkezik, így a root-olása nem könnyű feladat. Legalábbis nekem még nem sikerült működő megoldást találni rá. USB drivert is három napba telt.

(#16) balaaa88 válasza Twist25 (#15) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát remélem ezeket azért idővel javítják majd. Meg ami talán zavaró, hogy nincs rá kapható fólia / tok / stb. De ha elterjed valamennyire, csak gyártanak majd hozzá azt is.

(#17) Twist25 válasza balaaa88 (#16) üzenetére


Twist25
tag

Nekem a lehúzható kemény "fólia" alatt volt egy normál már rásimítva a kijelzőre, illetve a dobozban adtak hozzá még egyet. De ettől eltekintve valóban sajnálatos, hogy nem lehet hozzá külön kapni még.

(#18) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Nekem 2 gondom van vele:
Egyik az akksi, pár óra alatt képes lemerülni, és sok-sok óra kell, hogy feltöltődjön. 50 ezer ft-ért 4 mag, de pont egy normális akksi nem került bele...
Másik nagyobb problémám a wifi, nálatok nincs olyan, hogy neteztek, aztán egyszer csak elmegy a kapcsolat?
Ha újracsatlakozok egy kis ideig működik, de aztán megint megszakad.
Gyári rom, legfrissebb szoftverrel.

(#19) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Megosztanám az eddigi - több, mint 12 órás :) - tapasztalataimat a telefonra vonatkozóan.:

Hardver:
Csomagolás / kidobozolás:

A dobozban a telefonon kívül pluszban van egy kijelzővédő fólia, az akkumulátor, USB-kábel és egy 5V0-os, 1 A-es töltő. Ezeken kívül magyar felhasználói kézikönyv is megtalálható. Az USB-töltőről /-kábelről látszik, hogy az olcsó kategória felé hajlanak (tehát eBay-en "Price + shipping: Lowest First" kategória), de amit kell, azt tudják, nekem a töltő is és a hozzá csatlakoztatható kábel is tökéletesen működik, bár a töltő USB-foglalata kicsit szorul és nehezen lehet be-ki dugni a kábelt, de ennyi baj legyen. Az akksi 2000 mAh-s. Eddig egyszer töltöttem fel (erről később). A telefon hátlapja nem csúszik, sima, "gumírozott" szerű hátlapja van.

Telefon hardver:

Én akadást nem tapasztaltam az alaprendszer futtatása során, játékot még nem nagyon pakoltam rá, de szerintem nem lesz vele probléma. Kijelzője - nem a tökéletesen tökéletes, de - igen szép képet ad. Fényereje is teljesen rendben van (az automatikus fényerő-szabályozás nálam működik). Hangszórója is jó minőségű. Kamerája negatívuma, hogy egy darab kicsi LED van fényerőnek, így kevés fénynél, sötétben nem csinál értelmes képet, de szerintem ez majdnem minden telefonnál le lehetne írni. Akkuidő: tegnap (03.12-én) kb. 19:00-ra töltődött fel 100%-ra, majd játék (!) / nyomogatás után most az íráskor van 63%-on WiFi-vel bekapcsolva, 1 db SIM-el. Használat közben merül az akkumulátor ;) de ha nincs ébren a telefon akkor nem eszik sokat, inkább keveset.

Telefon szoftver:

Szerintem: ez a leggyengébb része a telónak. Samsung koppintás egy kis módosítással... Még bugos az értesítősáv (a színével van probléma). A csengőhangok is Samsungról ismerősek lehetnek. Ezen kívül nincs nagy gáz. Ha folyamatosan javítják frissítésekkel a szoftvert, akkor tuti lehet. Vagy custom ROM-al kiváló is. WiFi nálam nem dobál le, az is jól működött és a BT, GPS is.

(Röviden ennyi.)

(#20) balaaa88 válasza MATEO6600 (#18) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Nekem az akksival eddig nincs nagy gáz, letiltottam / töröltem minden felesleges appot. WiFi beállításokban kikapcsoltad a WiFi optimalizálása funkciót?

(#21) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Az igaz, hogy számítógép USB-n keresztül iszonyat lassan tölti az akksiját, főleg, ha használod is... Több óra.

(#22) Twist25 válasza balaaa88 (#21) üzenetére


Twist25
tag

Nekem a saját töltőjén keresztül sem tölti túl gyorsan. Ellenben hétfőn, mikor megvettem, este hétre töltöttem 100%-ra, este készenlétben pihent, másnap egész nap nyomkodtam, telepítettem, próbálgattam, estére 45%-on állt az akksi, ami egyáltalán nem rossz. Hétfő óta folyamatosan be van kapcsolva a wifi és még egyszer sem bontott hatótávon belül.

(#23) balaaa88 válasza Twist25 (#22) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Nekem sincs vele semmi gáz, viszont ha tényleg megcsinálnák / frissítenék a szoftveres részét teljesen jó teló lenne. (+ root, esetleg custom ROM).

(#24) Twist25 válasza balaaa88 (#23) üzenetére


Twist25
tag

Itt van egy leírás ami alapján elvileg root-olható. Még nem volt alkalmam próbálni, de ha esetleg neki esel, akkor oszd meg kérlek a tapasztalataid.

(#25) balaaa88 válasza Twist25 (#24) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi! Még várok vele pár hetet, ha esetleg kijönne valami hiba rajta, ne legyen probléma, ha visszavinném. De hosszabb távon mindenképpen rootolnám majd.

(#26) decimus007


decimus007
újonc

Sziasztok egy M500 al készült képet töltene fel valaki hogy mégis milyen képet csinál előre is köszi :)

(#27) Twist25 válasza decimus007 (#26) üzenetére


Twist25
tag

Parancsolj, itt egy kép:

KÉP

Videóban hasonló minőséget produkál 720p-ben.

(#28) balaaa88 válasza decimus007 (#26) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Összehasonlításképpen egy beltérivel.

(#29) Twist25 válasza balaaa88 (#28) üzenetére


Twist25
tag

hehe, szerverszoba? :D

(#30) Kerubin9


Kerubin9
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete vásároltunk 2db M500-at. (Nejem és én). Tűrhető sőt az árához képest kiváló teló. Van azonban egy fura tapasztalatom! Időnként a wifi-s MAC address-e megváltozik. Ilyenkor, természetesen nem lép fel a routerre. Ez mind két telónál előfordul.
Van valakinek ilyen tapasztalata?

A képek nem valami szenzációsak, de eseményrögzítésnek megteszi. WEB-en "normál" felbontásban elmegy.

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

(#31) balaaa88 válasza Kerubin9 (#30) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Most, hogy ezt leírtad, én is megnéztem a dolgot, mert nekem statikus IP-címre van beállítva a telefon. És tényleg más MAC-címet ír ki most, mint két nappal ezelőtt... :Y Gondolom, szoftveres bug lehet mögötte... (Ha MAC-cím szűrést használsz, fapadosan megoldhatod, hogy felviszed a megváltozott címeket is.) Elkélne rá már egy szoftverfrissítés...

[ Szerkesztve ]

(#32) Kerubin9


Kerubin9
csendes tag

Egy kevésbé műszaki, de nagyon praktikus kérdésem van. A TOK (tartó, borító, stb.). Van e valakinek erre a készülékre pontosan illeszkedő tokja, és ha igen meg osztja e a beszerzési forrást! Úgy harminckét helyen próbálkoztam, de vagy kicsi vagy nagyobb a mérete azoknak a tokoknak ami kapható.

Az én telómra csámpásan rakták fel a védőfóliát, elég bosszantó. Ha jól tudom erre a méretre még nem kapható gyári. (persze a tartalékon kívül amit a dobozban mellékeltek).

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

(#33) balaaa88 válasza Kerubin9 (#32) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Pontosan illeszkedő tokot én sem találtam hozzá. Se szövet tokot / se készülékre helyezhető műanyag tokot (reméljük, idővel lesz hozzá). Én ezt vettem, mert méretben ezt találtam a legközelebb hozzá. És kijelzővédő fóliát sem sikerült találni.

(#34) Twist25 válasza balaaa88 (#31) üzenetére


Twist25
tag

A MAC cím váltása nem bug. Minden két SIM kártyás telefon ilyen. Két SIM = két IMEI = két MAC. Ugye, ha két kártyád van benne, és mindkettőn tudsz netezni, egy MAC címen nem létesíthetsz két kapcsolatot, mivel az az egyedi azonosítója. Az már más kérdés, hogy ha egy kártyával használod, akkor miért váltogatja. De a megoldás, ha szűrni akarod routeren, akkor mindkét címét engedd fel.

(#35) balaaa88 válasza Twist25 (#34) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát nem tudom. Ezzel vitatkoznék. Szvsz a SIM-kártyá(k)nak semmi köze nincs a WiFi hardveréhez. SIM-kártya nélkül is tudsz netezni WiFi-n rajta és a WiFi-chip MAC címe akkor is megváltozik. Ha mobilnettel netezel rajta, akkor szerintem a telefonod nem kap IP-címet, hanem az azonosítás másképpen oldódik meg (persze IP-je lehet a szolgáltató egyéb eszközének és addig az eszközig mehet IP alapon a dolog). De természetesen lehet, hogy valahol vagy teljes egészében tévedek. :)

(#36) Kerubin9 válasza balaaa88 (#35) üzenetére


Kerubin9
csendes tag

Valóban a SIM kártyáknak semmi köze a Wi-Fi-hez, egészen más device. A váltakozásokban sincsen semmi rendszer, ez úgy s z a r ahogy van. Bosszantó és még reklamálni sem lehet, a támogatás gyengén muzsikál!
Ha a szűrést leveszem a ROUTER-en akkor csatlakozik. A MAC szűrést biztonság fokozónak használtam (volna), de így csak bosszant. Ez a jelenség mind két telón lokalizálható. A legutóbbi sw frissítés 2014.02.14.-es, nem nagyon hiszem, hogy hamarosan frissülne. :W
A főzött romoké a jövő? :K

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

(#37) Twist25 válasza balaaa88 (#35) üzenetére


Twist25
tag

Kicsit utána olvastam és úgy néz ki neked lesz igazad, nem sok köze van a sim kártyákhoz. Ellenben gyakori jelenség a kínai MTK6577, MTK6589, MTK65xx chip-es telefonoknál.

(#38) Twist25 válasza Kerubin9 (#36) üzenetére


Twist25
tag

(#39) balaaa88 válasza Kerubin9 (#36) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hát én még bízom a gyári támogatásban. :) a főzött romokkal az lehet probléma, hogy egyes hardverek nem fognak működni alatta. Pl. Kamera. Csak csinálnak még valamit a teló szoftverével. Ha meg nem, akkor többé nem veszek ilyen "márkájú" eszközöket.

(#40) Kerubin9 válasza balaaa88 (#39) üzenetére


Kerubin9
csendes tag

Nos, megpróbáltam "Twist25" által kikeresett "Fix NVRAM Err = 0×10 And Random MAC Address" cikkben szereplő változtatást megcsinálni. Ehhez ROOT-olni kellene a kütyüt. Na ez nem sikerült:

Íme az eredmény: nem sikerült :(

[ Szerkesztve ]

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

(#41) sNORh


sNORh
addikt

Találtam egy alternatívát flip toknak.
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=151255621214
Nem rossz megoldás, és jól is néz ki.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#42) Kerubin9 válasza sNORh (#41) üzenetére


Kerubin9
csendes tag

Köszönöm, tetszik. Rendeltem belőle. Ha beérkezik beszámolok róla.

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

(#43) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Hülye kérdés: Azt a ROM-ot (gyárit), ami a telefonon van nem lehet valahonnan letölteni vagy a telóról lementeni? Olyan célból, hogy ha valami gáz lenne vissza tudjam rá rakni az eredeti gyárit. Rootoláshoz is szívesebben fognék így.

(#44) sNORh válasza balaaa88 (#43) üzenetére


sNORh
addikt

Az a baj a gyári cwm-ben nincs recovery.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#45) vikusz35


vikusz35
újonc

Segítség! Egy olyan problémám van a telómmal/ Mizu500/, hogy be van kapcsolva a képernyő autómata elforgatás funkció, de mégsem forog el. Pár napja csinálja de már nagyon idegesít. :W

(#46) sNORh válasza vikusz35 (#45) üzenetére


sNORh
addikt

Újraindítottad már?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#47) Twist25 válasza vikusz35 (#45) üzenetére


Twist25
tag

Lehet, hogy ez ilyen magasröptűen "helpdesk"-es tanács lesz (tudod, mint a kapcsold ki a tűzfalad), de azt próbáltad már, hogy kikapcsolod az elforgatást, újra indítod a telefonod, majd vissza kapcsolod az elforgatást és ismét újra indítod? Az ilyesmik többnyire helyre szokták rázni a dolgokat.

(#48) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Tegnap óta két SIM-kártyával használom. Akkumulátorhasználatban nem vettem észre nagyobb fogyasztást. Mindkettőt szépen kezeli, be lehet állítgatni, hogy milyen funkcióra melyik legyen az alapértelmezett vagy mindig kérdezzen. A kettő közül az egyiket engedi fel 3G hálózatra (ezen mobilnetet is használok). Szóval ez a funkciója eddig teljesen jól működik nálam.

(#49) vikusz35 válasza Twist25 (#47) üzenetére


vikusz35
újonc

Köszi a tanácsot, de sajna nem jött be. :((

(#50) Kerubin9


Kerubin9
csendes tag

Újabb megoldandó feladat. A második kártyáról ha telefonálok nem küldi el a számomat. (a másodikhoz tartozót) Sehol nem találom hol lehetne állítani. Van valakinek ötlete?

Tragédiának nézed? nézd legott Komédiának, s múlattatni fog. (Madách)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.