Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csokika


Csokika
tag

Sziasztok!

Szóval nagyüzemi (főleg recept és zárójelentés) nyomtatáshoz kellene nyomtató!
A követelmények:
- két szabályozható tálca (vagy esetleg két lapadagoló) persze tudja a recept méretét
- havi 6.000 - 7.000 oldalas terhelhetőség
- megbízhatóság

Ami eddig volt és a hibák.
- HP 1020: havonta elnyírtak egyet, egyrészt nem támogatja a receptnyomtatást (mivel a recept nem takarja az egész tonert, így a toner mágnesezése 1000 oldal után megmakkant ami a por szóródását okozta. HP beismerte a hibát, mondjuk úgy nem erre lett kitalálva
- HP 1320: ez már jó lett volna, viszont a síma változatban (egy tálca egy lapadagoló) nagyon kicsi nyílású az adagoló, így macerás volt a nyomtatás.
- HP 1320 (full kéttálcás): a tálcák nem kezelik a receptmérete, vagyis nem lehet annyira összetolni a laptartókat, hogy fixen rögzítse a receptet, így azok állandóan elcsúsztak.
- Az összes Samsung: túl lassú, hosszú bemelegedési idő
- Xerox: drága fenntartás

Szóval tapasztalat és ötlet kellene ezeknek a kritériumoknak megfelelően.

(#2) Goose-T válasza Csokika (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Canont próbáltad már? Mutternak otthon van egy LaserBase MF3110-e, csak jókat mondott eddig róla, nagyon faja kis multifunkci gép. Esetleg egy ilyen Canon jó lehetne: [link].

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) futár válasza Csokika (#1) üzenetére


futár
aktív tag

Egy kis segítség. Próbáltátok már a Canon IP 1500-as nyomtatót? Lehet, hogy furcsának tűnik, de sok háziorvos erre esküszik. Nem egy háziorvossal beszéltem, és azt mondták, hogy recept nyomtatásra a legjobb. A fenntartása olcsóbb, mint a lézer. És az ára is kedvező.
És itt meg is veheted.
[link]

[Szerkesztve]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4) futár


futár
aktív tag

Ja és a gyorsasága nem elhanyagolható: 18 lap/perc, míg a HP 1020 14 lap/perc!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#5) Krix válasza Csokika (#1) üzenetére


Krix
őstag

Nálunk egy ilyen van a rendelőben: [link]

Recepteket és zárójelentést nyomtatnak rajta. Van lpt portja és Epson módja, így régi dos-os programból is lehet rá nyomtatni (Az egyik programunk még dos-os amit használnak az orvosok, úgyhogy ez nálunk követelmény volt.) Tud kétoldalas nyomtatást, van kézi papír adagolója és gyors is. (22 oldal/perc) Fél éve van meg kb. de nekünk bejött. 40k körül volt az ára bruttó.

If it is not broken then don't fix it!

(#6) Krix válasza futár (#3) üzenetére


Krix
őstag

Ne haragudj, de egy IP 1500-öst semmiképpen nem ajánlanék havi 6-7 ezer oldal nyomtatásra...

If it is not broken then don't fix it!

(#7) erdey_a válasza futár (#3) üzenetére


erdey_a
őstag

Mekkora egy kufár vagy ecsém. A csillagot az égről is ledumálnád :DDD
LOOOL

Vérboci

(#8) Goose-T válasza Csokika (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Pontosabban ez a jó link a Canon LBP-2000-hez, amit ajánlani akartam: [link].

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) karib válasza Krix (#5) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, vmiért nekem is az Oki jutott eszembe :) Semmi faxni, de elég strapabíró nyomtató hírében állnak (LED technológia, valami élettartam garanciát is adnak bizonyos részére).

Department of Redundancy Department

(#10) futár válasza Krix (#5) üzenetére


futár
aktív tag

Akkor mostantól olyan írjon ebbe a topicba, akinek konkrét tapasztalata van. A lézert semmiképp nem ajánlom én sem mert a receptnyomtatás csak kis mértékben használja ki at OPC hengert, ezért nam igazán jó a keskeny nyomtatásokra. A mátrixok kora kezd lejárni, pedig a recepteket a legjobban ezzel lehetett nyomtatni. Az IP 1500-as 18 lap6perc sebessége úgy gondolom, /és erről vannak információim is/ megfelelő lehet erre a feladatra.
Akkor mi a kérdés?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11) futár válasza erdey_a (#7) üzenetére


futár
aktív tag

Jól látod a dolgot, tényleg nagy dumás vagyok, de nem rossz szándékkal írtam, amit írtam. De beszéljétek rá egy milliós masinára! Próba szerencse!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12) tothbe válasza Csokika (#1) üzenetére


tothbe
addikt

Nem lehet kettéválasztani a papirokat? Mert sztm a záróra egy gyors lézer vagy mátrix esetleg egy tally sornyomtató az ideális, de a receptre meg más, pl. az emlitett Canon-ok.

By(e) Tothbe

(#13) futár válasza tothbe (#12) üzenetére


futár
aktív tag

Ez ebben a formában igaz. Ez lenne talán a legjobb megoldás.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#14) Csokika


Csokika
tag

Az igazság, hogy használtak már IP1500-at, csak ház az volt a baj, hogy 2 havonta kellett egy újat venni. Sok esetben a fej ment tropára (mert ugyebár a Canon beépített fejes, nem cserélődik együtt a patronnal), a másik pedig hogy 2 havonta beszámolta a gyártó által maximalizált nyomtatási számot, ilyenkor jött a reset, de sajnos ezt valamilyen oknál fogva csak egy-két héttel élte túl a nyomtató!

Sajnos a nyomtatást nem lehet szétválasztani, mivel egy progiból nyomtatják mind a két fajta formátumot, s a nyomtatás megkezdése előtt nincs mód nyomtatóválasztásra :F
Szóval mindig a setupot kellene állítgatni, amire sajna nincs idő.

Amúgy ezt az OKI modellt hallottam mástól is, szerintem megpróbáljuk.

(#15) Krix válasza futár (#10) üzenetére


Krix
őstag

Amit leírtam az konkrét tapasztalat. Nem tudom mi vele a gondod. :F Ellenben ha a #14-et elolvasod, kiderül, hogy még azt a terméket sem ismered amit el akarsz adni. :DDD Ez a nyomtató egyszerűen nem erre a terhelésre való, ezt próbáltam érzékeltetni a #6-ban.

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.