Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Üdv!

Ebben a topikban szeretném kérni azon emberek segítségét, akiknek esetleg pont ilyen, működő, alaplap-videokártya páros van, vagy akik járatosak a témában.

A kérdés az, hogy egyáltalán miért nem lehetséges (!?) a páros rendeltetésszerű működtetése, tehát 8x AGP + gyors írás vagyis a gyári 'látványtervek' megvalósítása,

továbbá az hogy az én konkrét configomban miért nem működik rendesen, csak kizárólag VGA módban, még 4x AGP és gyors írás kikapcsolása esetén sem?

Az eddig egyetlen működő beállítás az alap, vagyis a mellékelt CD-n található driver feltelepítése volt, ami azonban egy rendkívül régi 3.8-as Catalyst drivert foglal magában. Ez alatt az újabb játékok nagy része egyszerűen kifagy és 10-20% -os teljesítménycsökkenést, néhol mégnagyobbat tapasztalok.

Az összes többi - 4.1->4.8 - driververziónál a GPU az első 'használatbavételkor', tehát amikor be kéne fadelni az 'Üdvözöljük' logót WinXP bootkor, feladja, és itt a VPU recovery sem segít, tehát szó szerint ráfagy a kép a monitorra. A 3.8-as Catalystal annyi volt más, hogy ott bejött a VPU recovery és valamilyen csoda folytán az AGP gyorsítást sikerült kikapcsolnom, miközben a többi verziónál addig el se jutok.

Tehát akkor plz írjátok le véleményeteket, hogy mit csinálhatok rosszul, mert így használhatatlan szinte a konfig; előre is köszi,
clayman

(#2) Cruz válasza clayman (#1) üzenetére


Cruz
aktív tag

Ha fixre van véve az agp mhz akkor nincs ötlet, hogy mi lehet a baj (csak a tuning miatt). Nálam megy gond nélkül az xt (tökmindegy hogy a biosban a fast write hogy van állítva; sebességben nem oszt/nem szoroz).
Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#3) clayman válasza Cruz (#2) üzenetére


clayman
aktív tag

ja, de neked IC7 nem NF7 vagy AN7

(#4) clayman


clayman
aktív tag

a legpoénabb meg ha nem rakom fel a GART drivert, akkor megy minden, igaz nincs AGP texturúragyorsítás ... bár az elég nagy hátrány

(#5) Cruz válasza clayman (#3) üzenetére


Cruz
aktív tag

Igen tiszta sor, de ettől fügetlenül a tippem letettem...
No meg hát kíváncsian várom a továbbiakat. Bár azt hozzá kell azért tenni, hogy a 98xt nem egy gyakori kártya és ha még egy szűrővel keressük a célalanyokat - alaplaphoz párosítunk - akkor pláne kisebb az esély. Ekkor legfeljebb az marad, hogy másik alaplapban kipróbál és ha ott is szar akkor gar. De sztem itt vmi drivergond lehet...
C.

[Szerkesztve]

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#6) vjannus válasza Cruz (#5) üzenetére


vjannus
aktív tag

már másik alaplapban volt(asus a7n8x-e delux+Asus P4P800SE)

(#7) vjannus válasza clayman (#4) üzenetére


vjannus
aktív tag

ha jó neked akkor én vissza veszem adok helyette egy másik karit 9800xt 256 club3d +zalmanc(op 1 nélkül ) na?

(#8) clayman válasza vjannus (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

nem hinném hogy nem driver hiba... csak az lehet.... a kari amit adtál most már nem is kerreg a ventije (biztos szétrázodott a bkv-n :D) nagyon baba, nem azzal van a baj - sztem holnap megyek kipróbálom haver gépébem és sztem zsír jó lesz abban egy MSI lapka csücsül.

(#9) vjannus válasza clayman (#8) üzenetére


vjannus
aktív tag

jó csak azért írom hogy háthe megy ez a gépedbe kitudja ?

(#10) Flashy


Flashy
veterán

arról volt szó, hogy a fast write-ot kapcsoljuk ki biosban, mert ati radeonokkal gondot okozhat. ha mégis menne, akkor sem jelent semmi plusz sebességet. ezt mondja az ati. szóval fast write-tal eleve ne is próbálkozz, max ha minden megy, csak akkor a legvégén. ugye alaplap chipsetdrivert is feltetted?

(#11) clayman válasza Flashy (#10) üzenetére


clayman
aktív tag

Nos a helyzet épp a fordítottja: ha az alaplapi GART driver fennvan, a videokari megpróbálja igénybevenni a AGP 8x gyorsítást és helyben behal a 4.1->4.8 Catalyst driverekkel, míg a 3.8-assal VPU recovery software módba küldi, így igaz nagyon lassú lesz nem hal le. Ha uninstallálom a GART drivert, akkor a kari tökéletesen működik, igaz PCI módban, ami komoly sávszélességkorlátot jelent.

(#12) clayman


clayman
aktív tag

az a 4x AGP + FastWrite disabled trükk nálam nem jött be, kizárólag a 3.8-as drivernél, ahol a VPU recover helyrehozta (kikapcsolta az AGP gyorsítást mivel átment softwares üzemmódba) így lehetőségem nyílt SmartGART-al újraszkenneltetnem, és észrevettetnem hogy 4x -esen akarom. Azonban az újabb drivereknél a VPU recover nem menti meg a dolgot és a kártya helyben behal. ÉS mivel VGA módban nem indul el az ATi vezérlőpult, nem tudok szólni a SmartGARTnak hogy szkennelje újra.

(#13) vjannus válasza clayman (#12) üzenetére


vjannus
aktív tag

na msi-ben hogy smint muzsikál?

(#14) clayman válasza vjannus (#13) üzenetére


clayman
aktív tag

Pill asszem átugrok és megnézem.

(#15) vjannus válasza clayman (#14) üzenetére


vjannus
aktív tag

na?

(#16) Lou válasza vjannus (#15) üzenetére


Lou
csendes tag

Nos, MSI-vel megy?

Nekem egy Sapphire 9600XT + egy ASUS P4P8X alaplap páros ugyanezt produkálja. Még 1 napos a kari, jó lenne tudni, hogy vigyem vissza gariba, vagy kompatibilitás gond és próbálkozzak még valami mással?

Normális vagyok... A hangok is megmondták...

(#17) clayman válasza Lou (#16) üzenetére


clayman
aktív tag

Igen, MSI-vel tökéletesen működik. Tegnap tudtam csak kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.