Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz philoxenia #19755 üzenetére

    Sőt, ha életveszélyes az ingatlanod, akkor nem elég mondjuk kiköltözni belőle, hanem helyre kell állítani, és ha nem lehet/nem akarod, akkor el kell bontatni. Akkor is, ha magánterületen van. Ha pedig nem bontod el, akkor más (hatóság) elbontatja a te költségedre (behajtják adók módjára). Adott esetben többe kerül elbontatni, mint az egész értéke. Ezért kell nagyon figyelni pl arra, hogy mit örököl az ember (az örökséget vissza lehet utasítani pl.).

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz philoxenia #19755 üzenetére

    Szerintem ennyire ezt nem kell komolyan venni, hogyha ki van húzva körbe egy horganyzott drót fa vagy betonoszlopokkal az már egészen biztos hogy elégséges kell legyen. Nálunk is így van, nekem nincs is vele gondom, csak a szomszéd szeretne trapézlemez kerítést.

    Illetve szerintem Mari néni mellett Irénke néni lakik általában akinek nem lesz problémája ezzel. Persze mi van ha odaköltözik egy fiatal házaspár stb..
    Illetve pont tegnap beszéltem egy sráccal, YT-on csinál kádárkocka felújításról videókat.
    Ők is vettek egy régi "Mari néni házat" és ott volt pár melléképület ami a mezsgyére épült mint "kerítés" vagy "telekhatároló" és maga a telek nagyon hosszú, nem is volt körbekerítve a telke, tehát 40-50 évig úgy volt hogy nem volt kerítés.

    Régen nem volt ebből probléma mert senkit se zavart hogy átlátott egyik a másik telkére, most meg már nagyon sokan ilyen 2 méteres betonkerítésben gondolkodnak meg ilyen trapézlemez kerítésben hogy véletlenül se lásson be senki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák