Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy GeForce 6600 non-GT topic Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Előzmény: Bővebben: link

FAQ:
Bővebben: link

Driver:
-A leggyorsabb driver általában mindig a legújabb hivatalos, az nVidia oldaláról letölthető példány Bővebben: link
-A legstabilabb driver címet általában a userek tapasztalatai alapján osztjuk, jelenleg ez a 71.20as driver Bővebben: link

Hűtés:
A gyári hűtők általában elég jól teljesítenek, amennyiben mégsem, akkor a következő példányok tartoznak a javasolt kategóriába:
- Zalman Vf 700 (Al)-Cu
- Glacialtech Northpole 1000
Egyik hűtőt sem ajánljuk passzív üzzemódban.
Barkácsolókedvűek akár processzorhűtőt is tehetnek a kártyára, ilyenkor viszont alapos tervezésre van szükség. Ezt a megoldást sem ajánljuk passzív üzemmódban.

Tuning:
A kártya alapórajelei gyártónként, eltérhetnek, az nVidia ajánlása szerint 300/250 (effektív 500) MHZ-es órajelen üzemel.
-A legegyszerűbb módszer a túlhajtásra a Coolbits 2 nevű registry fájl, amivel a driverben aktiválhatjuk a túlhajtás fület. Bővebben: link
-A Rivatuner nevű program egy komolyabb alkalmazás a túlhajtásra Bővebben: link
A tuningolást mindenki csak a saját felelősségére végezze, a túlhajtás sikerességére garanciát nem vállalunk!

BIOS:
A BIOS frissítésére két okból lehet szükség:
1.: Aktiválni szeretnénk a hőmérőt a kártyán. Ekkor a következőkre van szükség:
-''Nvflash''-el, lemented a biosodat, utána a ''Nibitor'' nevű progival megnyitod a lementett biost, és ott a ''Temperatures'' menüben, bepipálod a ''Enable 6600Gt ...''-ot. Ezután elmented a biost, majd frissíted az ''Nvflash'' nevű programmal.
2.:Komolyabb órajeleket szeretnénk eléri a túlhajtásnál.
-Ilyen esetben a Prolink BIOS-t javaslom, mert ennek alkalmazása folytán sem megy el a DVI, mint mondjuk a Sparkle BIOS esetében. Letölthető innen : Bővebben: link
A gyári BIOS-t érdemes mindenképpen kimenteni, hogyha esetleg nem jól sikerült a frissítés!

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Köszönjük neked!:DD:B

(#3) Lord Zero válasza Esmein (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

semmi felvezető hsz? ;]

nem, mindegy

(#4) Rover623 válasza Lord Zero (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Nem az ő dolga...:U
A ''törzstagoknak'' kellene elkészíteniük egy rendes összefoglalót a legalapvetőbb ill. leggyakrabban előforduló kérdésekből és az azokra adott válaszokból...

primus inter pares

(#5) (Kolombusz) válasza Rover623 (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Holnap összeáálitok valami értelmes kezdő hsz-t, vagy talán még ma este.;)
Esmein:
Remélem is. :))

[Szerkesztve]

(#6) Esmein válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Fogalmazzunk úgy nem leszel érte megfenyítve :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) erdeya


erdeya
senior tag

Nekem nem hangos az Inno3D Geforce 6600 gyári hűtője.

(rejtett jobbra fel, ha már megnyílt az új :D)

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#8) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No itt van:
tessék szépen betenni az első hozzászólásba, ebből epdig törölni. :))

done

(#9) t1


t1
addikt

Hali!
2 hét múlva valószínüleg gazdája leszek egy Palit 6600-nak(128mb;AGP).
Létszi írjátok le hogy melegedik milyen a gyári hütő hogy lehet tunizni meg ilyenek...

(#10) mycso válasza t1 (#9) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

#1 :DDD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11) erdeya válasza mycso (#10) üzenetére


erdeya
senior tag

Valóban, ezután minenkinek az első hsz-t linkeljük :DDD

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#12) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, akkor első kérdésem az új topicban:
Chaintech 6600ról mit hallottatok?
Inno 6600ról váltanék chaintechre, egyrész márkahűség miatt, másrészt pedig, hogyha jól húzható, akkor amiatt.
Nyilvánvaló, hogy nem a 64 bites verziót választom, ha váltok. :)

(#13) Lord Zero válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

az ominózus 64 bitet csak a 6600LE hozza, a simák 128 bitesek (kellene legyenek)

nem, mindegy

(#14) mycso válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az LE topicban, látom te is olvastad, az inno OC kariját.
Na nekem egy olyan tökéletes lenne, csak gondolom nem lesz olcsó, meg ahogy láttam, csak PCI-E, úgyhogy az nekünk kiesett.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15) (Kolombusz) válasza mycso (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nálam még nagyon messze van a pci-expressre váltás.
A 6600 LE OC jó kari, de drága is lesz tuti, azért a gddr3 ramokat, meg a szelektált, magas órajelen működő gpu-t is meg kell fizetni. Én úgy gondolom, hogy 95%ban moddolhatók lesznek, mert ha birják a 400 mhz feletti órajeleket, akkor szerintem nem hibás példányok, és a +4 pipa bekapcsolható. :F

(#16) Tobika1


Tobika1
senior tag

Üdv! Nemrég vettem 1 zalmant és nemrég raktam fel a karira. Szerintetek jól van felrakva? Itt ez nembaj hogy nem fedi le teljesen? vagy ti hogy oldottátok meg?
[kép]

(#17) Tobika1


Tobika1
senior tag

[kép]

(#18) Rover623 válasza Tobika1 (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Hát ez így nem lesz klafa...:(
A HSI chip-ednek 0 hűtése vagyon jelenleg...ebből fagyások lesznek...:U
Szvsz be se kapcsold...vagy ha most is ezen vagy, kikapcs! De gyorsan!

primus inter pares

(#19) neduddgi válasza Esmein (#1) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Rendben. :) :) :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#20) Tobika1 válasza Rover623 (#18) üzenetére


Tobika1
senior tag

jó de akkor ezt hogy csináljam meg? gondolo más is használ zalmannt ők hogyan oldották meg?

(#21) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nosza, úgy néz ki, hogy lesz egy 3 évig garis chaintech 6600am. :DD

(#22) Loha


Loha
veterán

túl sok a feltétel, amihez a kijelentés - miszerint az 5900(xt) ma is jó kártya - kötődik, nem gondolod?
ha nem hasznász élsímítást (ami az fxek achilles-sarka), ha elfelejted a tényleges dx9 alkalmazásokat, ha nem érdekel a hdr, ha nem törődsz a szép és jó shadereléssel, ha nem a mai/holnapi engineket nézed, hanem a tegnapiakat, ha hátrafele kacsintgatsz és nem előre nézel, stb... akkor igen..
(mintha azt mondanám, h ha nem jelent volna meg a gf6/rx800 család, akkor ma is a 9800pro/xt lenne a csúcskirálynő)


Én azt mondom, hogy egyik kártya sem csúcskártya, nagyobb felbontásokban egyiksem szereti az élsimításokat...
Úgy tudom a HDR-hez kevés a 6600 ereje is.
DOOM3 alatt, elég gyors az FX5900XT, erre még sok játék épülhet, és amíg támogatják a DX8.1-es módot, addig minden játék szaladni fog rajt...

A lényeg az, hogy aki nem a felsőkategóriás kártyákat veszi, annak úgyis kompromisszumokat kell kötnie.

FX PS része pedig csak egy egykori csúcskártyához mérten gyenge, de egy 9600PRO/XT sebességét hozza shaderintenzív alkalmazásokban is.

Használt piacon az árak nincsenek kőbevésbe, tehát ha vki lát olcsón egy FX5900XT-t akkor nyugottan megveheti, mert nem jár rosszúl vele...

(#23) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Holnaptól egy Aopen Aelous 6600 dv128 Boldog tulaja leszek :D Majd mondom mire jutottam tuning téren (a Hűtés képről jónak tűnik :D

(#24) Rover623 válasza Tobika1 (#20) üzenetére


Rover623
félisten

A következő a gond...te feltételezted, hogy mivel másnak is van, ezért megoldható...:(
Minden megoldható, csak más és más a ráfordított erőforrások mértéke...
A gond ott van, hogy nem néztél utána dolgoknak a vásárlás előtt!
Az NV43-as chip eredetileg PCI Express buszra készült, ezért az AGP-s változatokat egy HSI nevű chip illeszti erre a buszra.
Az NVIDIA minden chip esetén készít ún. referencia nyákokat, ami egy ajánlott kivitelezési mód az adott chippel szerelt kártyák számára. Az NVIDIA ilyen felépítés esetén garantálja 100%-ig a működést (frekik, melegedés, stb. szempontból). Egyes gyártók eltérnek/eltérhetnek ettől, de ekkor nekik kell megtervezni az új nyákot, az új hűtési rendszert. Csinálnak ilyet teljesítményfokozás miatt is, de költségcsökkentési okokból is...
Az NVIDIA az NV43-as AGP-s rendszerekhez ezt az elrendezést ajánlotta:

[kép]

A legtöbb gyártó tartja is magát ehhez. Erre általában felmegy a Zalmi, mivel a ''legyező'' nagyobbik felfelé esik (le is lóg a kariról), ezért alatta szabadon marad teljesen a HSI, tehát hűthető...abban az esetben, ha a gyártó eleve külön bordával oldotta meg a GPU és a HSI hűtését!!!!
''Egybeborda'' esetén a felhasználónak kell faragnia oda egy bordát!

Néhány cég eltér ettől a felépítéstől, és ilyesmit csinál:

[kép]

Ha jól látom, a tied is ilyen...
Ebben az esetben a szokásos lyukkiosztás mellett nem tehető fel úgy a VF700 hogy szabadon maradjon a HSI...:(
Ha mégis, akkor is lehetséges, hogy a HSI bordájának felső részéből reszelni kell...feltéve, hogy külön borda volt rajta eredetileg...

primus inter pares

(#25) Rover623 válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Pl. ezt a Zalman dolgot is be lehetett volna tenni az első hsz.-be...:D

primus inter pares

(#26) (Kolombusz) válasza Rover623 (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Majd a következő topic nyitóhsz-ben benne lesz. ;]
Chaintech 6600asról miket hallottál?

(#27) Rover623 válasza (Kolombusz) (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Nem sokat...:U
Amit ebben a fórumban hallottam, meg amennyire általában ismerem a céget/piacot, kb. egy kategória az Inno-val.

primus inter pares

(#28) erdeya válasza Tobika1 (#20) üzenetére


erdeya
senior tag

Mások úgy oldják meg, hogy bizony az Inno karira nem nagyon raknak zalmit. Mert nincs így rajta hűtés. Ahogy korábban elmondták, vagy hamar barkácsolsz egy lapos bordát (nem tudom, megoldható-e egyáltalán) vagy vissza a gyári hűtés.

Jobban belegondolva a plusz borda sem segít, mert azzal a HSI chipet tudod hűteni, de a nem referencia lyuk elrendezés miatt kétlem, hogy a GPU-n egy az egyben rajta lenne a zalman.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#29) (Kolombusz) válasza Rover623 (#27) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor nemigen éri meg ráfizetnem?
Egy prolink bios feltételével jobban járnék?

(#30) Rover623 válasza (Kolombusz) (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Ráfizetni semmiképpen...
Max. ha sokkal jobban húzható...de ezt ne bemondásos alapon csináld, hanem teszteld le...ha nem lehet tesztelni, át se vedd...szerintem...:U

primus inter pares

(#31) Tobika1 válasza Rover623 (#24) üzenetére


Tobika1
senior tag

Feltudnád mégegyszer tenni a képeket, mert nekem nem jelenik meg. elöre is köszi.

(#32) erdeya válasza Tobika1 (#31) üzenetére


erdeya
senior tag

Itt vannak a képek.
Referencia: Bővebben: link
Nem referencia (mint valszeg a tied is, ha inno): Bővebben: link

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#33) Tobika1 válasza erdeya (#32) üzenetére


Tobika1
senior tag

és akkor sehogyan sem tudnám ráeröltetni? a www.gepbolt.hu -n néztem ott azt írták hogy a 6600ra jó. na jól megszívtam:F:(((

[Szerkesztve]

(#34) erdeya válasza Tobika1 (#33) üzenetére


erdeya
senior tag

6600-ra, némelyikre. De nem az innora. Lehet hogy van valami módja, de ha rájössz, osztd meg velünk is!

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#35) Tobika1 válasza erdeya (#34) üzenetére


Tobika1
senior tag

na erre a hütőre vártam már 2 hete :(:( , nem kell valakinek eladó?
Akkor milyen hütő való erre a karira?

[Szerkesztve]

(#36) erdeya válasza Tobika1 (#35) üzenetére


erdeya
senior tag

jelen ismereteink szerint a nem referencia felépítésű 6600-ra a gyárin kívül más kereskedelmi hűtés nem szerelhető fel.

Csináltass valakivel spéci bordát, arra egy 8 cm venti és mehet.
A borda nem is fontos. Ha a gyári hűtést egy 8cm ventivel megfujatod, az is elég. Nem olyan dizájn, nem olyan menő, viszont hatékony.
Én egy ilyet fabrikáltam, be lehet tenni a kari alá egy PCI helyre. Bővebben: link

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#37) Tobika1 válasza erdeya (#36) üzenetére


Tobika1
senior tag

ha így járatom akkor lehet valami baja?

(#38) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az mitöl lehet hogy két inno 6600 ban is más ram van, mert nekem infeon van de hallotam már olyat hogy másnak pedig másmilyen.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#39) Tobika1 válasza Jégkokó (#38) üzenetére


Tobika1
senior tag

nekem samsung ddr-ek vannak rajta

(#40) Jégkokó válasza Tobika1 (#39) üzenetére


Jégkokó
veterán

Neked melyik változat van a 128 megás vagy a 256 os , mert nekem az utóbbi.
És mennyire fogják a közeljövő játékai kihasználni azt hogy 256 mega ram van a kártyámban?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#41) c.zsolti válasza Jégkokó (#40) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerintem sehogy sem fogják kihasználni... :(

[Szerkesztve]

...

(#42) Comm válasza Jégkokó (#38) üzenetére


Comm
senior tag

Amilyen van a rambótba olyat raknak rá.:R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#43) Jégkokó válasza c.zsolti (#41) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, mert pl a gta san anderasnak is kell egy 128 megás videókártya.
A normális futáshoz, itt nem a ulltrszar gefoce 4 mx 440 128 megásakat értem hanem valami sokkal jobbat, lehetőleg valami 9600 szintű radeont, vagy 5700 es fx et

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#44) B-L-A-C-K válasza Jégkokó (#43) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt nem az játszik nagy szerepet hogy 128 vagy 256 megás hanem hogy milyen a ram sima ddr vagy ddr3,128 bites vagy 256 na szóval inkább ezek dominálnak!

(#45) Tobika1 válasza Jégkokó (#40) üzenetére


Tobika1
senior tag

nekem 128-as van

(#46) neduddgi válasza Rover623 (#24) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Nem jönnek be a képek... :F

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#47) Rover623 válasza neduddgi (#46) üzenetére


Rover623
félisten

Valami/valaki két bors ökröcske valszeg kiirtotta a PH! proxy-n...vagy a forrásnál nem tetszett vmi rendszergizdának a sok hozzáférés innen kishazánkból...:U
Bővebben: link


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#48) Jégkokó válasza B-L-A-C-K (#44) üzenetére


Jégkokó
veterán

Furcsa mert kevesebb 256 bites kártyát lehet látni és kapni mint 128 ast.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#49) B-L-A-C-K válasza Jégkokó (#48) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez egyértelmű mivel az drágább!:)

(#50) Jégkokó válasza B-L-A-C-K (#49) üzenetére


Jégkokó
veterán

Akkor azért kerül annyiba egy ati radeon 9800 as kártya,mert 256 bites ?
Pedig a 6600 simán tud annyit sőt némely esetben még többet is, akkor meg nem is olyan fontos az a plusz 128 bit:D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy GeForce 6600 non-GT topic Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.