Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Üdv!

Hozzátok fordulnék tanácsért, mert olysmi dologba ütköztem, aminek nem tudom a megoldását...
Adott egy MSI MS-6340-es alaplap, benne egy 900-as Athlon. Gondoltam eladom, nincs rá szükségem. Meg is vették izibe.
Az új gazdája másnp hozza vissza, hogy nem megy. Mondom OK, hozzad, megnézem. A hibajelenség a következő:
Bekapcsolom a gépet, megy néhány másodpercig, utána leáll, se kép se hang, proci, VGA lekapcs (onnan gondolom, hogy lekapcsol, mert a felére esik vissza a fogyasztása az egész gépnek). Na mondom ez érdekes, nekem nem volt vele soha problémám. Utána áramtalanítás, újra bekapcs, ismét megy néhány másodpercig, majd ismét leáll. Éppen szellőztettünk, így egy kicsit hidegebb levegőt kapott, és utána egyre tovább bírta, egyre nagyobb lett a bekapcs -> leáll között eltelt idő. Láttam az alaplapon néhány púpos kondit, azokat kicseréltem (nem csak a púposakat, mindet). Ezek után semmi gondja, CPU burn teszteltem, izzasztottam, minden rendben. Na mondom, megvan a ludas.
Ma adtam vissza a gazdájának, de fél óra múlva hozta is vissza; ismét lekapcsol. Megnéztem, tényleg ugyan az a probléma, mint előbb volt. Na mondom a kurv@ annyát! Kapcsolgatom ki-be, míg egyszercsak ismét szellőztetésre került a sor. És láss csodát, ismét megy! És most ott tartok, hogy semmi baja, de nem értem, hogy miért.
Gondoltam a túlmelegedésre, de szerintem az nem nagyon lehet, mert:
-Miután megunta a kikapcsolást, izzaszthattam orrba szájba, nem kapcsolt le.
-Mikor visszahozta a srác, útközben lehült volna annyira, hogy nálam ne jöjjön elő a hiba.
Nagy valószínűséggel alaplap a hibás, mert minden más megpróbáltam másik alkatrésszel is (kivéve a procit, de szerintem az nem produkál ilyen hibákat).
Arra gondoltam, hogy talán az alaplapi hőleoldó kergülhetett meg.
AMI BIOS volt rajta, elég régi, de találtam újabbat, de az már Award BIOS (hivatalos BIOS, a gyártó oldaláról töltöttem le). Azt tűnt fel az Award-ban, hogy az AMI-ssal ellentétben, ebben nincs Hardware monitor. Lehet talán azért nincs, mert tipushibája ennek a lapnak, és inkább letiltották az egészet, csak hogy ne legyenek ilyen hibák, amik nálam előjöttek?

Ötleteket várnék a hiba mibenlétére és esetleges megoldására.

Bocsi, hogy hosszú lett, remélem lesz aki végigolvassa!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

na most egy ritka hüje kérdés: nem lehet, h a srácnál van a hiba?!
(értsd otthon ingadozik a fesz, nemtom, ilyenek) Mert furcsa módon NÁLA keződtek a hubák...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Hequila válasza bolondember (#2) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, erre én is gondoltam, ennek még utaná járok. Bár ez még mindig nem magyarázat arra, hogy miért van az, hogy egy darabig nálam sem megy, utána igen.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) Hequila


Hequila
őstag

Fogós dolog, igaz?
Tanácsolni fogom ma a kisöregnek, hogy mérje ki a hálózati feszültséget.

Azonban még mindig várom a javaslatokat!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5) Hequila válasza Hequila (#4) üzenetére


Hequila
őstag

Senkinek semmi ötlete? :Y

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Hequila


Hequila
őstag

:U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.