Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Mivel nekem is ilyen lapom van, és tudtommal nincs topic-ja, ezért bátorkodtam megnyitni! :B

Gyártó:

MSI

Processzortokozás:

Socket AM2

Formátum

ATX

Specifikáció

EATX

Fizikai méret

305x210mm

PCI-Express x16 csatoló

1db

PCI-Express x1 csatoló

2db

PCI csatoló

3db

Memória foglalat

4db

Memória típusa

DDR2

Memória sebessége

533/667/800MHz

Maximális memória

8Gb

IDE csatoló

1db

IDE csatoló típusa

66/100/133

SATA-300 csatoló

4db

Firewire csatoló

1db

FDD csatoló

1db

Belső USB 2.0 port

6db

Külső USB 2.0 port

4db

Integrált VGA

X1250

Chip készlet gyártója

AMD

Chip készlet

690G

Hangkártya codec

AC'97 7.1

Beépitett hangkártya

Realtek ALC888

Beépitett hálózati vezérlő

Realtek 8111B

Beépitett hálózati vezérlő sebessége

10/100/1000Mb/s

Egyéb

DVI-D, HDMI

A lap aktuális ára: 15000-16000HUF

Nekem egy x2 4400+-os proci van benne, 1,3V-on 2,6Ghz-en jár!

Ha valami kérdésetek lenne a lappal kapcsolatban írjatok!

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2) mocsanisi válasza mocsanisi (#1) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Kicsit elcsúszott, de remélem ki tudjátok hámozni a lényeget! :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#3) TomBoy1986 válasza mocsanisi (#1) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Egyik ismerősömnek is ilyen lapja van. Sajnos őt nem tudtam rábírni, hogy a tuningot próbálja ki. Ha esetleg te tuningolsz, akkor szívesen várnám, hogy milyen eredményeket produkál.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4) mocsanisi válasza TomBoy1986 (#3) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Szia!

Még ismerkedek a lappal. Valamiért 2,6Ghz fölé nem tudok menni, hiába emelem 1,4V-ra a feszültséget. Nem tudom mi lehet az oka, de ennél többet nem akarok a procinak adni. Everest CPU Queen eredmények:
2300Mhz (alapórajel) 1,3V = 8030 pont
2400Mhz 1,3V = 8395 pont
2600Mhz 1,3V = 9090 pont

Processzor: AMD X2 4400+ birsalma magos :C

Ha bármi más kérdésed van megpróbálok válaszolni rá: mocsanisi

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#5) TomBoy1986 válasza mocsanisi (#4) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Próbáld meg esetleg a memória visszaosztásával, hogy megy-e tovább.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#6) mocsanisi válasza TomBoy1986 (#5) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Próbáltam. Sajnos nem megy tovább :( . Van egy olyan érzésem hogy a lap vagy a proci eddig bírja. Én inkább a procira tippelnék!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7) TomBoy1986 válasza mocsanisi (#6) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nézd meg 1.5V-vel (én sokat használtam annyin) megy-e többet.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#8) mocsanisi válasza TomBoy1986 (#7) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Oké megpróbálom majd! Videókártyának az alaplapit használtam, de szerintem ez nem tesz hozzá és nem vesz el semmit a tuningból :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#9) Chaser


Chaser
titán

Alulfeszezési lehetőség van cpunál, ha igen mi a legkisebb érték és mik a lépésközök?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) mocsanisi válasza Chaser (#9) üzenetére


mocsanisi
senior tag

0,8V-tól 1,55V-ig lehet állítani a feszültséget, 0,025V-os léptekben!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#11) Chaser válasza mocsanisi (#10) üzenetére


Chaser
titán

Na az nem is rossz:) Thx :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) TomBoy1986 válasza mocsanisi (#8) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem nézted még meg?

Amúgy én azt sejtem gondnak, hogy - nekem legalábbis - nem sikerült a HT szorzóját állítanom. Lehetséges egyáltalán?

Másik dolog, hogy milyen BIOS verziót használsz? Mert a srácnál még a legalapabb 1.0-s verzió van, s egyelőre nem is tettem fel neki másikat.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13) mocsanisi válasza TomBoy1986 (#12) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Megnéztem de 1,5V-al se megy feljebb. HT-t nem tudok állítani. BIOS verziót majd megnézem neked!

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#14) hferenc


hferenc
csendes tag

sziasztok!

nekem is ilyen lapom van és az a gondom vele, hogy kikapcsoláskor nem állítja le a tápot hanem a power gomb megnyomása után áll csak le. Miután kilépett a windowsból azt írja ki, hogy "most már kikapcsolhatja a számítógépet" mint anno az at tápok idejében :))

mi lehet a megoldás?

(#15) mocsanisi válasza hferenc (#14) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én nem találkoztam ilyen gondal az alaplapnál. Talán egy win újrarakás megoldaná... :F

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#16) hferenc


hferenc
csendes tag

még az is feltűnt, hogy nem jelenik meg a készenlét gomb a számítógép kikapcsolásakor, csak a leállítás és az újraindítás. :(

(#17) hferenc


hferenc
csendes tag

csinálhat ilyen dolgot az ha az alaplap 24 tűs atx tápcsatit vár bár csak 20 tűs csatival lett telepítve a rendszer?
egyébként azért is furcsa ez a jelenség mert két vinyóra is telepítve lett a win és mindkettőn ez a helyzet, bár később bejött a rendszerbe egy 20/24 tűs átalakító és azzal is kézzel kell kikapcsolni, bár telepítve nem lett vele.

(#18) mocsanisi válasza hferenc (#17) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én is 20-as tápcsatival használom de semmi ilyet nem produkál. A hibernálás menü is megvan. Nem tudom hogy nálad mi lehet a baj...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#19) hferenc válasza mocsanisi (#18) üzenetére


hferenc
csendes tag

állítólag azért csinálja, mert win telepítésnél ki volt kapcsolva a bios-ban az ACPI és tényleg ki volt kapcsolva és ezen csak egy komplett reinstall segít :)) :W

(#20) mocsanisi válasza hferenc (#19) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nade legalább megvan a probléma oka. Mostmár csak orvosolni kell :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#21) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Nagyon nem pörög a topic. Nade az én lapom még mindíg tökéletesen működik (kopp-kopp). Az amd-s borda nagyon felmelegszik ha kikapcsolom a CPU ventillátorát. Ez szerintem egy kis hátrány de nem vészes. A lap everest-ben memó írás-olvasásnál jóval kevesebbet mér mint az nvidia chipsetes lapok. Erről olvastam hogy a 690-es chipset hibája. Az integrált VGA köszöni jól van Counter Strike megy rajta :C Még mindíg tartom a véleményem hogy ez egy nagyon jó lap az áráért!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#22) Klide


Klide
csendes tag

Én nemrég vettem ilyen lapot és teljességgel elégedett vagyok vele. :)

(#23) mocsanisi válasza Klide (#22) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mégegy elégedett laptulaj! Ennek örülök! :K Igazából nekem az a bajom vele hogy a HT szorzót nem lehet állítani, de nagyon stabil lap :C

Ui.: Nagyon megkésve de nekem a legújabb BIOS van rajta, ami aszem az 1.6-os!

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#24) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na sikerült megoldani a problémámat. Ez úgy nézett ki hogy Msi k9ag neo2-digital alaplapon nem tudtam VGA-t berakni mert hiányzott egy menüpont. A megoldás: BIOS-t frissíteni 1.7-es verzióra, integrált VGA-t kell elsődlegesnek tenni, és így fog csak működni a külső PCIe-es vidkari! Üdv: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#25) mocsanisi válasza mocsanisi (#24) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Még se sikerült megoldani. Elegem van. Holnap hívom is fel a boltot viszem gariztatni ha ez garis probléma!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26) mocsanisi válasza mocsanisi (#25) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Boltba tök jól megy, csak nálam nem. Na mind1. Eladó lett mert ugye nem hibás, csak én vagyok a béna. Úgyis akartam már egy komolyabbat!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#27) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Megvan a probléma oka. A monitor rakoncátlankodott! A lappal semmi gond. Nekem most is itt muzsikál. Szóval a lényeg hogy a lap jó!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#28) eb18


eb18
csendes tag

Nekem is ilyen lapom lesz, szeretném kérdezni milyen vga megy bele? ATI, Nvidia? Mindegy? Bocs csak kezdő vok még e téren. Köszi a válaszokat!

(#29) ellroli válasza mocsanisi (#1) üzenetére


ellroli
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem szerintetek elbira eggy:
Amd athlon 64 X2 7850 blade edition!
:( :( :(

(#30) ellroli válasza eb18 (#28) üzenetére


ellroli
csendes tag

Aza léyeg hogy,pciexpress vga leggye!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.