Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi gf fx 5900 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) nokamiki


nokamiki
senior tag

Én úgy tudom hogy 200-as az órajele de mivel DDR ezért a duplája vagyis 400

Poénkodtam! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#102) Phantom Lord válasza Gekko (#4) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Vicces vagy, leszolod az MSI-t é ajánlod az Inno-t :D

(#103) nokamiki válasza Phantom Lord (#102) üzenetére


nokamiki
senior tag

Csináljunk Inno topicot....


Nekem speciel nagyon tetszik az Inno doboza!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#104) Power


Power
senior tag

Most volt nálam 2 napig egy ilyen kártya.
Hát mit ne mondjak én nem vennék ilyet ennyiért.

Power

(#105) nokamiki válasza Power (#104) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mármint milyet és mennyiért?
És milyen volt?
:))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#106) Phantom Lord válasza nokamiki (#103) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

És azzal sokra mész, ha a kártya gagyi :)

(#107) nokamiki


nokamiki
senior tag

Én azért nem hinném hogy az MSI FX5900 rossz lenne!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#108) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

MSI az nVidia referenciagyártoja, ö gyártjy a legjobb nV-s kártyákat, és a hütési megoldás is az ö kártyájukon a legjobb.

(#109) fzr1000


fzr1000
tag

nokamikinek:

most neztem egy holland arlistan Asus FX5900 arakat, es meglepoen kb. 100 eurot estek (valoszinuleg) a mult heti arakhoz kepest, a legolcsobb helyen 362 euro ~ 97eFt brutto volt... ugy tunik erdemes varni egy kicsit, hatha itthon is lejjebb megy...

(#110) Atlantis válasza fzr1000 (#109) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért, kapható már itthon valahol?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#111) Phantom Lord válasza Atlantis (#110) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Van már itthon MSI meg Leadtek is.

(#112) Atlantis válasza Phantom Lord (#111) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt tudom. Én az ASUS-ra gondoltam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#113) Phantom Lord válasza Atlantis (#112) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Az is van

(#114) Taky


Taky
senior tag

Mi az, hogy az MSI gagyi??????????????? Nekem MSI van, sok tesztet olvastam mindenhol, az MSI gyártja a leggyorsabb kártyákat a NVidia vonalon és a minősége is tökéletes és elég jól húzható. Mi kell még?????????????
Jobban tudom húzni, mint a Leadteket húzták, pedig az tényleg tuning cucc!!!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#115) Alvin_ti4200 válasza Phantom Lord (#113) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És hol? HOL?

(#116) Phantom Lord válasza Alvin_ti4200 (#115) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

[L]http://www.e-connect.hu[/L]

Csak nem Alvin_fx5900 lesz belöled? :))

(#117) Alvin_ti4200 válasza Phantom Lord (#116) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az is megeshet. De én egyelőre kitartok a Ti4200 mellett, minden idők legjobb nVidia kártyája szvsz. A következő karim is nV lesz, ha lesz zsé, akkor egy Asus FX5900 (Ultra?).

(#118) Alvin_ti4200 válasza Phantom Lord (#116) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajna rosszul láttad, mert a V9900 az FX5800-ra, a V9950 FX5900-ra épül, és utóbbi 117k bruttó:O

(#119) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Van ott V9950ULTRA igaz az 160000 brutto feletti ára semmikép nem nevezhetö barátinak.

(#120) Atlantis


Atlantis
veterán

De mi az a V9560Ultra? Semmi nyoma nincs az ASUS honlapján. 5600Ultra-ra épülhet?(ezt jól kitaláltam, mi?)
Amúgy valóban nem olcsó az FX5900, de szerintem megéri.2 évig nem valószínű, hogy kevés lesz a teljesítménye. Asszem, mégsem veszek Radeon-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#121) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sajna még nem tapasztaltam áresést a kártánál!
:(

V2 rider - Yamaha MT-01

(#122) nokamiki


nokamiki
senior tag

kártánál= kártyánál

V2 rider - Yamaha MT-01

(#123) Phantom Lord válasza Atlantis (#120) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Radeon 9800-at sem, az még gyorsabb is.

(#124) Atlantis válasza Phantom Lord (#123) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezen azért vitatkozhatnánik, de inkább ne tegyük. Tiszta szívből örülök az ASUS hazai megjelenésének.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#125) Phantom Lord válasza Atlantis (#124) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Tölem vitatkozhatunk :) De ez az FX sorozat kész bukás.

(#126) LordX válasza Phantom Lord (#125) üzenetére


LordX
veterán

Az FX5800 bukás, a többi meg csak az onnan jövő rossz hír miatt.. Azok jó kártyák!

(#127) s.0liver válasza nokamiki (#1) üzenetére


s.0liver
csendes tag

Az MSI fx 5900-as kártyája kiváló ! Nincs semmi baj vele. A hűtés fenomenális, alig melegszik! csak ronda rajta a hűtés :) -Nekem nem tetszik. Az ASUS kék kártyája viszont igen. Az MSI megéri a pénzét ! Tudása top.

(#128) Phantom Lord válasza LordX (#126) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Egyetlen értékelhetö kártya az 5900. Az 5200 rettenetesen lassu, már 2 éve se lett volna tul nagy szám. Az 5600 sem tul nagy elörelépés egy Ti4200-hoz képest. Az 5700 lehetséges hogy jo lesz de arrol még tul sokat nem tudni.

(#129) LordX válasza Phantom Lord (#128) üzenetére


LordX
veterán

Az 5200 gyorsabb, mint a kategóriában előző Gf4MX.
Az 5600 gyorsabb, mint a kategóriájában előző Gf4Ti(4200).

Ezek a kártyák nem FPS-re mennek, hanem jobb képre (Anizo, AA). Kapcsold csak ezeket be, és a ''nem sokkal roszabb'' Ti4200 egy FX5200 szintjén van máris. (azaz sokkal roszabb)

Más kérdés, hogy a Radeonok közt egy picivel jobb kártyák is vannak - de azok is csak annyival, amennyivel Anizo-AA nélkül a Gf4-eknél a GfFX-ek...

(#130) goshawk válasza nokamiki (#1) üzenetére


goshawk
tag

Haver ilyet vett.
Nagyon megörült neki mert dobozos volt
tele gamez meg miegymás most meg szívja a fogát mert
a felét se hozza a kártya mint amit kellene.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#131) nokamiki válasza goshawk (#130) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mit értesz ez alatt?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#132) Phantom Lord válasza LordX (#129) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Nem sok ember van aki 5200 meg 5600 alatt Anisot kapcsolgat, ezek a kártyák attol meghalnak. Najo az 5600-al még el lehet játszogatni a régebbi játékokkal AF meg AA mellet de az ujjab játékok alatt kizárt.

(#133) Phantom Lord válasza nokamiki (#131) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Gondolom azt hogy a kártya lassu :)

(#134) Atlantis válasza goshawk (#130) üzenetére


Atlantis
veterán

Megint jön, hogy a haver ilyet vett, meg a sógor szomszédjának a fia is ilyet használ. Akkor jelentsd ki, hogy sz@r, ha te magad láttad és van viszonyítási alapod.
Én pl.:nem állítom, hogy az ATi nem jó, egyszerűen csak nem venném meg, ha van az Nvidiának abban a kategóriájában terméke. Ez szimpátia és eddigi tapasztalatok kérdése. Én a különböző fórumokon leírtak és saját tapasztalatok alapján alkotok véleményt. Esélyes nálam a Radeon 9800Pro is,de ha már itt a V9950, akkor inkább az. Az ASUS-ban eddig nemigen csalódtam, akkor meg miért kockáztassak?

Szóval szvsz nem olyan rossz az FX.

De, mint mondtam, ez szimpátia kérdése és nem akarom azt a hibát elkövetni, hogy flame-t robbantok ki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#135) Alvin_ti4200 válasza LordX (#129) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

csak tudatni akarom veled, hogy még az 5600 Ultra sem éri el a Ti4200 szintjét alapból (AA és AN nélkül)...

(#136) Power válasza LordX (#129) üzenetére


Power
senior tag

''Ezek a kártyák nem FPS-re mennek, hanem jobb képre (Anizo, AA). Kapcsold csak ezeket be, és a ''nem sokkal roszabb'' Ti4200 egy FX5200 szintjén van máris. (azaz sokkal roszabb)''

Egy FX5200 AA+AF mellett sem éri el a Ti4200-at.
A másik, hogy ha bekapcsolod, akkor az amúgy sem óriási teljesítmény tovább esik, szóval egy mai játéknál úgyse fogja bekapcsolni.

Power

(#137) nokamiki


nokamiki
senior tag

Azt hiszem ezzel még várnom kéne!
Mármint a kártyavásárlással!
:U

V2 rider - Yamaha MT-01

(#138) nokamiki


nokamiki
senior tag

Most néztem a [L]http://www.tinungnet.hu[/L]-n hogy Ordasi Gábor is tesztelte mind a Leadteket mind az MSI-t (nem valami meggyőzőek a tesztjei)
500-ig lehet húzni a karit (MSI) a Memóriát pedig 950-ig de lesz abból 1000 is! ;]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#139) nokamiki


nokamiki
senior tag

Még valami:
Szerintetek kellhet nekem az Ultrás változat?
végülis csak abban tér el hogy több a GPU órajele és 256mb ram van rajta sztem az nem nagy különbség ilyen szintre húzni is lehet nem?!
Az a baj hogy árban viszont óriási a különbség!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#140) Atlantis válasza nokamiki (#139) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nekem is eszembe jutott. Szerintem ma még felesleges.
Bár úgy gondolom, a sima 5900 is felesleges, alatta meg nincs használható NVidia alapú kártya.
Most akarok gépet fejleszteni, de úgy gondolom, egyenlőre átmentem bele az Ti4200-emet. Egy fél évig várok, aztán majd meglátom, mik lesznek az újdonságok.
A szívbem szakad meg egy ASUS V9950 után, de ennyi pénzt még a sima sem ér meg nekem. A Ti4200 bőven kiszolgálja az embert még egy darabig, aki kibírja hogy 1024x768-ban, extrák nélkül játsszon.
De ez cak az én véleményem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#141) nokamiki


nokamiki
senior tag

Ez teljesen korrekt a részedről!
Viszont én már nem várhatok a GF2 MX 400-ammal tovább......

V2 rider - Yamaha MT-01

(#142) Atlantis válasza nokamiki (#141) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát, azzal nem igen érdemes. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#143) nokamiki


nokamiki
senior tag

Miért?
Egy csomó játék még most is elfogadható sebességel megy vele!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#144) Bogyó bá' válasza Alvin_ti4200 (#135) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért nem egészen igy van......Itt a PH-n teszteltek 3 db Fx5600-at, egy Radeon 9600Pro-val, és egy 128 megás 8x AGP-s Ti4200-zal, és csak Q3-ban, alacsony felbontás mellett, minden képjavitó eljárás kikapcsolásával (kvázi lebutitott grafikával) volt jobb a 4200-as az 5600-asoknál. És azok még csak nem is PRO-k voltak.....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#145) Atlantis válasza Bogyó bá' (#144) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem olyan rossz a Ti4200. Amíg ki nem jönnek a Dx9-es játékok, nincs igazán szükség nagyobbra. (Persze, csak képjavítás nélküli játéknál)
Aki meg nem játszik, vagy nem a legfrissebb játékokkla, annak meg,ár/teljesítmény arányt nézve, az egyik legjobb választás.
Kár, hogy én annak idején nem Deluxe modelt vettem belőle.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#146) Bogyó bá' válasza Atlantis (#145) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze, hogy nem rossz kártya a Ti4200, én is erősen fontolgatom a megvételét.
(Szeretném az öregecske Gef3Ti200-amat felváltani valamivel, de sajnos max 30-35 ezer forintos kártyák jöhetnek számitásba csúf anyagi okok miatt)
Csak túlzásnak találtam, amit állitottál az 5600-asokhoz való hasonlitásodban.
A Ti 4200-zal az egyetlen bajom, hogy AA, Aniso túlzottan visszafogja a teljesitményét, mondjuk nálam a DX9 nem szempont.
Ha több pénzem volna, mondjuk akkor sem kacsingatnék az 5600-asok felé, mert szvsz túl drágák, és annyiért (40-55e bruttó), már Radeon 9600PRO-t is lehet venni, azok pedig lényegesen jobban teljesitenek.
Persze lehet, hogy egyenlőre nem veszek semmit, hátha esnek egy kicsit az árak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#147) nokamiki


nokamiki
senior tag

UP! UP!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#148) Atlantis válasza Bogyó bá' (#146) üzenetére


Atlantis
veterán

Én soha nem állítottam, hogy AA és Aniso esetén elveri az 5600-t. De azok nélkül, 1024x768-ban(és szvsz így is élvezetes a játék) bizony megveri az 5600Ultrát is.
Szerintem ne vegyél se 5600-ot, se 9600Pro-t. Inkább gyűts még egy keveset egy komolyabb kártyára és azzal húzd ki 1-1,5 évig. Én legalábbis ezt teszem(hacsak jövő héten meg nem nyerem a lottó főnyereményt, de akkor kapsz tőlem egy olyan kártyát, amilyet akarsz:) )

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#149) KZT


KZT
tag

Hali!
Mellékesen megjegyzem,hogy az FX5900/ultra nem egyértelműen nevezhető gyorsabbnak a Radeon 9800Pro-hoz képest.Az ilyen komoly kártyáknál az ember használja a képjavító beállításokat.Azonos beállítások(AA,aniso) mellett az fx gyorsabb,DE.Észre kéne venni,hogy elvben azonos beállítások mellett az Ati minősége sokkal jobb.Ha pedíg beállítjuk az FX-et úgy,hogy kb. azonos minőséget produkáljon(1-2 fokozattal feljebb kell kapcsolni) akkor bizony már lassabb mint az Ati.
Arról meg ne is beszéljünk,hogy az Ati-ra elég egy vicik-vacak hűtő és úgy hozza ezt a teljesítményt,az FX-re meg elég durvákat pakolnak a gyártók.Nemsokára az nVidia referencia ajánlása egy vízhűtés lesz az új kártyáihoz?


Ui.:Nem vagyok Ati fanatikus,nem gyűlölöm az nVidiát,csak szerintem ennyi pénzért illett volna jobb,probléma mentesebb terméket kihozni.

(#150) Atlantis válasza KZT (#149) üzenetére


Atlantis
veterán

Teljesen reális, amit mondasz. Egyetértünk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Msi gf fx 5900 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.