Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolee21


Rolee21
csendes tag

Szitu:

abit bh7-II, cel 1.7 ghz, 2*256mb 400as ram, integrált hang meg lan, samtron 76e, gef2mx. Srác most vett bele gef2 helyett gef4ti4200 inno3d 128mb. Gép elindul megy minden, driver fel majd kikapcs. Utánna be tölt minden, majd mikor bejönne az Üdvözöljük képernyő, váltaná a felbontást, monitor fekete és kész. Megáll. Nem megy tovább. Csökkentettbe be, kártya eltávolit, utánna normálba elindul, uj driver felrak, ujraindit megint. Érdekes viszont, hogyha alap 8bitesröl felváltok 32bitesre asztalon akkoris elszáll, meg alapból 59Hz-en megy a monitor osd menü szerint, ha ezt a tulajdonságoknál felrakom 60ra, vagy 75, 85-re elszáll. Egyszer elindult, gyorsan megnyitottam a war3-at, ment egy 5percig max, majd a kép becsikozodott különbözö színű vékony csikra és vége. Már letiltottam az integrált szarokat, mindent és semmi. Xp reinstall is volt és semmi. Valakinek vmi ötlet? köszi.

(#2) tiv83us válasza Rolee21 (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

En a vga memoriara tippelek a kepernyo csikozodasbol...
Vissza ahonnan vette /ha van ra gari.../!!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) parandroid válasza Rolee21 (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

vagy monitor, vagy vga.
miután a monitor már jó ideje működik, valszeg hibás a vga.
régi kártyával nem csinálja, ha jól értettem. innét meg elég egyértelmű.
sajnos ez hardveres gond lesz szerintem, sok mindent nemigen lehet vele kezdeni, de talán valaki megmondja, hogy pontosan mi okozza.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) L3zl13 válasza Rolee21 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amikor ''elszáll'' csak a monitor kapcsol ki, vagy maga a gép sem reagál tovább? (Vakon le tudod állítani pl?)

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Rolee21


Rolee21
csendes tag

A vga nem lehet szar, mert elötte müködött egy gépbe! Utánna ki lett véve és belerakva abba, ott is müködik, csak ezta hibát produkálja:DDD
A monitor száll el csak, vakon sztem nem lehet kikapccsolni, a vinyo még töltöget, de...reset kell neki.
Ha csökkentettbe eltávolitom, akkor alapbeállitásokkal beindul.. Már 2 detonatort probáltam és semmi...

(#6) yerico válasza L3zl13 (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Nekem ezt egy szar NVidia driver csinálta, valamelyik Detonátor. Amikor az XP-n a rendszervisszaállítást megcsináltam, akkor minden működött újra. Meg kellene nézni másik driverrel is.

(#7) parandroid válasza Rolee21 (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

akkor szokott ilyen elsötétítést csinálni a monitor, amikor akkora frekit ad neki a vga, amit már nem tud megjeleníteni. jellemzően az új nvidia-driverek pl 800*600-on asszem 85 vagy 100 herzet állítanak be alapnak, amit pl a régebbi 15'' moncsik utálnak... ilyenkor csökkentett módban elindítva és egyszerűen a frissítési frekvenciát lejjebb állítva menni szokott. de az az igazság, hogy nekem volt 76e-m és az 1024*768-ban 85hz-et ment...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Rolee21 válasza yerico (#6) üzenetére


Rolee21
csendes tag

Lehet megprobálok ma egy winxp reinstallt

(#9) Rolee21 válasza parandroid (#7) üzenetére


Rolee21
csendes tag

Én is erre tippelek, de csökkentettbe vhogy nem tudom levenni, mert csak alapértelmezett csatolo van megjelenitve, viszont egyszer sikerült belépnem normálisan, akkor mondtam neki, hogy 1024*768 60 hz, és ahogy rányomtam kifingott:DDD

[Szerkesztve]

(#10) L3zl13 válasza Rolee21 (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudod vakon kikapcsolni, vagy nem áll le mert kiakad?
Vakon kikapcs: win+R utánna shutdown -s -f enter

Aki hülye, haljon meg!

(#11) L3zl13 válasza Rolee21 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

760Hz-nél nem csoda. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Rolee21 válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Rolee21
csendes tag

60Hz, már javitottam:DD
Megprobálom.

(#13) Rolee21


Rolee21
csendes tag

De aza gáz, hogy elötte a gép is ment tökéletesen, meg a kártya is 2 külön gépbe, most hogy ebbe a gépbe ki lett cserélve a vid.kari egyszerűn nem akar menni... :O

(#14) parandroid válasza Rolee21 (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

hardverinkompatibilitás. szép szó, igaz? gyakoroljuk! :P

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) Rolee21 válasza parandroid (#14) üzenetére


Rolee21
csendes tag

hátja, volt már szerncsém hozzá, mikor a kd7-a-m beszart és adtak helyette addig egy kd7-e-t, ami rendes gesztus, csak a gef4-ek nem mentek benne:D

(#16) PWR válasza parandroid (#14) üzenetére


PWR
aktív tag

ja, tuti nem szereti a lap a vga-t, ha minden müxik külön-külön, akkor nagyonnagy valoszinüseggel ez lesz a gaz. Ilyen szvsz mar mindenkinek volt, nekem memokkal, vga-val...

Üdv

(#17) Sanya válasza Rolee21 (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen márka? leadtech-nek külön driver szokott kelleni

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Rolee21 válasza Sanya (#17) üzenetére


Rolee21
csendes tag

inno3d a vga

(#19) PWR


PWR
aktív tag

most en hüjülök vagy ez mar a harmadik totyikcim :DDD

Üdv

(#20) parandroid válasza PWR (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

a második biztos. hiba a matrixban... :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) Rolee21 válasza PWR (#19) üzenetére


Rolee21
csendes tag

Sztem a 3. Valamelyik moderátor viccelödik:DDD

[Szerkesztve]

(#22) anaqer válasza Rolee21 (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Isten ments!
Full komolyak vagyunk, de felületesek is, így aztán elsőre téves / hiányos problémamegjelölést használtunk (most meg királyi többest).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Rolee21 válasza anaqer (#22) üzenetére


Rolee21
csendes tag

Ezzel a problémával aza gáz, hogy még lehet tovább is fokozni:DDD

Fokozás megtörtént, de most már ne offoljunk. :)
anaqer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.