Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) janati


janati
őstag

Hi! HDD vásárlás előtt állok, és nemtom hogy max.32 pénzért (bruttó) mi lenne a legjobb. Minimum 60-as, de inkább 80-as vincsi kellene. Eddig ezekre gondoltam: Seagate Barr.60G 7200 (26,5) , IBM 60G 7200 (26,5) , IBM 80G 7200 (31) , Maxtor 80G 7200 (32). Milyenek ezek? Amiket eddig itt olvastam az alapján a Seagate tűnik jónak, de a másik két márkát is dícsérik. Rendszervinyó lesz,kettépartizva,WinXP rendszerrel,Tualatin 1400 + 256Mb alá. Kérem segítsetek, mert rátok fogok hagyatkozni, ha a héten megveszem a cuccost.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#2) McJames válasza janati (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Sztem Seagate Barracuda ATA IV vagy WD Caviar 800BB. Mindkettő 80Gb és kb. 30e HUF.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) The_Tom válasza janati (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

nekem az IBM bejött.

Üdv.

Szerintem.

(#4) janati


janati
őstag

Egyre több jót olvasok erről a kis barracudáról... Még valami: El fogják egymást viselni az eszközeim?: Az új nemtommilyenvinyó lesz a Pri.Master, van még egy Maxtor 40G 5400-asom, egy LG16x cd-íróm, meg egy LG DVD olvasóm. A Maxtor megy a rackbe. Hogyan kössem a cuccokat,hogy az új hdd teljes sebességgel menjen?? Az alaplapom:Asus TUSL2-C.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#5) zrubi válasza janati (#4) üzenetére


zrubi
senior tag

Ez attól függ, melyik ezközt mire használod.

Ami biztos:
PM: az új winyód
SM: a CD író

Ha a racket keveset használod akkor az legyen a SS, a DVD pedíg a PS
Ha főleg a racról (v. CD-ről) írsz CD-t akkor a rack: PS a DVD: SS


zrubi.hu

(#6) janati


janati
őstag

Na. Szűkítettem a kört. 60G-s lesz és 7200-es, ez tuti. Seagate Barracuda IV. vagy pediglen Maxtor. A Maxtorból melyik a jobb: amelyik tiszta Quantum (D740X -?) vagy amelyiken fehér matrica van?? Szóval ha Maxtor, akkor melyik?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#7) Tompo válasza janati (#6) üzenetére


Tompo
aktív tag

Seagate, ha van még akkor a 3év garisat!

(#8) janati válasza Tompo (#7) üzenetére


janati
őstag

Nem melegedik jobban a Seagate mint a Maxtor?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#9) Den válasza janati (#8) üzenetére


Den
veterán

Nem tök mindegy? Adattárolásra kell vagy rezsónak? Seagate szerint 60 fokig nyugodtan használható.

www.simson4t.hu

(#10) janati válasza Den (#9) üzenetére


janati
őstag

De mindegy,úgyis teszek rá még hdd-hűtőt is. A Maxtoros kérdésemre légyszi írj már valamit!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#11) Pala


Pala
veterán

Seagate-m van , Barracuda IV 80Gb. Nagyon jóóó, megbízható, nem melegszik annyira(pedig nincs rajta hűtő)!!

(#12) Den válasza janati (#10) üzenetére


Den
veterán

Nem ismerem a maxtort személyesen, de szerintem már csak maxtor maxtort tudsz venni, quantumos szériák már kifutottak.

www.simson4t.hu

(#13) Den válasza Pala (#11) üzenetére


Den
veterán

Ja nekem is az van, és észre sem veszem, szép csendben teszi a dolgát.

www.simson4t.hu

(#14) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali
Nekemis Maxtrom van 40 , 80 middeggyik 7200 és már lassan egy éve meg vannak jól működnek és nem hangosak és nem is melegszenek ...

(#15) janati


janati
őstag

Úgy érzem Seagate lesz a dologból. Nem fog szenvedni a 40-es 5400-es Maxtorommal?? Mekkorra az árkülönbség a 60-as és a 80-as Seagate között? Melyik éri meg jobban?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#16) sebaj válasza janati (#15) üzenetére


sebaj
tag

pl. nezz meg egy arlistat:)

(#17) janati válasza sebaj (#16) üzenetére


janati
őstag

Nahát,ez eszembe sem jutott....................Ahonnan én vásárolok perpillanat csak a 60-as van feltüntetve. Úgy nagy általánosságban kérdeztem!!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#18) Manta


Manta
tag

Valahonnan úgy rémlik, hogy nem minden márkára szűnt meg a 3 év gari, úgy emlékszem Samsungon még mindig van. Igaz ez?

(#19) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Maxtor-t ne vegyél, az enyimnek olyan hangja van mint egy körfűrész és melegszik mint a disznó. Haveromnak 'Cuda IV-e van, szinte felüdülés hallgatni a Maxtor után...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20) Jym válasza janati (#17) üzenetére


Jym
tag

Samsungot is nézd meg, új fejlesztésű, valami folyadékcsapágy, vagy mi a hátam, szóval állítólag halálosan csendesek, és az ára is elég korrekt. Mindenképpen vedd számításba.

Jym

(#21) janati


janati
őstag

Köszi mindenkinek! A Seagate Barracuda IV 60Gb-os mellett döntöttem, már itt dorombol a gépemben. Vettem rá hűtőt is és szinte még csak nem is langyos!! Hihetetlen. Hangja pedig NINCSEN!! A sebesség pedig állati. Szóval nem bántam meg, nagyon KIRÁLY kis vinyó. Ez már nem a régi Seagate... Köszi még 1x!!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#22) MELKOR


MELKOR
tag

Általánosságban melyik a jobb márka ?
WD vagy Maxtor ?

Power of the Might

(#23) Flashcash válasza MELKOR (#22) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az IBM 120-180GXP. :)

(#24) Den válasza MELKOR (#22) üzenetére


Den
veterán

Általánosságban nincs szignifikáns különbség különböző gyártók hasonló kategóriájú vinyói közt.

www.simson4t.hu

(#25) Satan-Claus válasza Den (#24) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ez igaz, árban viszont van. Pl.: Egy 80g-s WD, nettó cca. 3000Ft-tal olcsóbb mint egy ugyanolyan Barracuda IV. Hangja egyiknek sincs, gyorsak, de a Seagate belassul Raid alatt :( Ergo sztem a WD jobb választás.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#26) Barton válasza Flashcash (#23) üzenetére


Barton
senior tag

Az IBM a leghalkabb az tuti !!!


IBM rulez !!!

(#27) Satan-Claus válasza Barton (#26) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nálam csak a ventik hangját hallani, vinyózajt egy dekát se. Ha rárakod a füled a házra akkor talán lehet hallani a differenciát mondjuk Maxtor, Seagate és WD között, de egyébként nem hiszem.(Új szériás 80G+ -okra gondolok)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#28) Den válasza Satan-Claus (#25) üzenetére


Den
veterán

Ne terjesszünk rémhíreket. Az első barracudáknak volt ilyen problemájuk, de az új firmvare orvosolta a hibát, amit most veszel már nem problémázik raid-del

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza Satan-Claus (#27) üzenetére


Den
veterán

az új szériás vinyók már mind sikló csapágyasak (fdb, hdb), ezért eleve nagyon halkak, a seagate erre még rátesz egy lapáttal a seashell nevű rezgéscsillpító burkolattal, és a gyárilag maxra állított akusztikus menedzsmentel.

www.simson4t.hu

(#30) Satan-Claus válasza Den (#28) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ok. Bár én úgy tudtam, hogy a Seagate nem ad ki ilyen firmware-t, és csak a Barracuda V-ben lesz orvosolva ez a dolog. Örülök, hogy másként döntöttek.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#31) Satan-Claus válasza Den (#29) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Vagyis igazam van, vagy igazam van? :DDD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#32) napos2600


napos2600
tag

igazad van!
ez a negyvenes seagate b.IV halk es jo es minden szep. rememelm igy is marad!

(#33) Den válasza Satan-Claus (#31) üzenetére


Den
veterán

Igazad van, annak alátámasztására szóltam hozzá. :)

www.simson4t.hu

(#34) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Egon helyett : ''Csakis Intelt!'' :D (bocsi)
Egyébként ez az ami tökmindegy. Mindegyik tutijó, szuperhalk és állatgyors.

....What's up!....

(#35) Hacked_3960


Hacked_3960
csendes tag

hello
a Samsung vinyókrol mit tudtok ?
Nem tudom hogy Samsungot vagy WD-t vagy Seagate-t vegyek-e.
Továbbá 60 vagy 80 GB-ost, bár a jövQbe nézve a 80-as jobb választás,
vagy valami más vélemény ?

dragon ball forever

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#36) Den válasza Hacked_3960 (#35) üzenetére


Den
veterán

hogy 60 vagy 80 az a pénztárcádtól függ. a samsungokról egy szót nem tudok, lehet nagyon jó is, de ajánlani csak a seagatet vagy wd-t merem. Ez utóbbi kettő küzül mindegy melyiket veszed, illetve ha szánsz egy kis extra pénzt egy kis extra sebességre akkor a 8mb kessel készülő wd-t vedd

www.simson4t.hu

(#37) BoGár


BoGár
tag

Sajnos későn találtam rá a topicra, a vinyót már megvettem. Matrox Dimondmax 80 GB 5400-as forulatszámmal, hogy halk legyen. Jót vettem?

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#38) zozi


zozi
tag

Ugyan olyan körülmények között, a sisoft benchmark-ban a WD 7200rpm 80GB-os gyorsabb mint a Seagate Barracuda IV 80GB-os. Ezt csak érdekesség képp. Egyébként az árak közt most 250Ft van. -ezt Sátánnak

(#39) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Nekem olyan vincsi kénne ami gyors, mert gépek közötti adathordozásra használnám!!! Milyen vinyot ajánlotok?

"Later Nerd!"

(#40) Den válasza Dr.Burn (#39) üzenetére


Den
veterán

Rack-ben lesz vagy külső vinyóként? Ha külső usb2 vagy firewire csatolóval akkor bármilyen 7200-as jó, mert az interfész a szűk keresztmetszet, ha rack, akkor is bármilyen 7200-es :) , mert ha nagy mennyiségű adatot mozgatsz akkor a wd 8 mega puffere nem sokat számít.

Mondjuk a seagate barracuda annyival jobb cipelésre, hogy elég jól viseli az ütést.

www.simson4t.hu

(#41) Dr.Burn válasza Den (#40) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Mennyibe kerül egy olyan külsős megoldás? firewire csatlakozásal nem tudom megoldani de visszont USB-sel igen! Seagatere gondoltam én is! Egy 80GBsra!

"Later Nerd!"

(#42) Den válasza Dr.Burn (#41) üzenetére


Den
veterán

Na itt vannak ilyen házak :

[L]http://www.ebolt.hu/ProductTree.php?CategoryID=1294&PPP=[/L]

www.simson4t.hu

(#43) Dr.Burn válasza Den (#42) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szerintem még elégé drága!!! Amugy most miben jobb egy külsö mint egy belső?
Én inkább belsőt akarok venni. Jobban megéri nem?

"Later Nerd!"

(#44) janati


janati
őstag

Hi!
Én nyitottam ezt a topicot és a vélemények alapján vettem egy 60-as Seagate Barracuda-t. Ilyet vagyél te is,mert nagyon KIRÁLY. Max. megyagyok vele elégedve. Csöndes, állatgyors, nem melegszik. Mi kell még? Ja és az ár/érték aránya is ennek a legjobb sz.tem.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#45) Den válasza Dr.Burn (#43) üzenetére


Den
veterán

Nem jobb a külső, hanem más. Az az előnye hogy minden gépre tudod csatlakoztatni, amin az adott interfész van, Míg belsőhöz vagy szétszeded a gépet, vagy rack. A külső, csatoló típusától függően lassabb mint egy belső, rack-ben. Ha ahova viszed a vinyót, van rack akkor fölösleges külső házat venni, mert valóbban nem olcsók.

www.simson4t.hu

(#46) TommyGun


TommyGun
őstag

Az új Maxtorok naggyon szupik...DiamondMax Plus 9 -ek az újjak a Quantumos sorozat kifutott eddig is csak azért nyomta a maxtor szerintem mert előre levolt gyártva egy csomó doboz meg elektronika meg ilyesmi szal most már csak echte Maxik lesznek nekem van egy ilyen DiamondMax Plus 9-es 80-asom megy egy 60-asom és halál stöcik halkak és elég megbízhatóak persze Winfosnak a Seagate Barracuda 80-as ficeg a gépbe az a legkirályabb....most már minden winya folyadékcsapágyas vagy ha jobban teccik siklócsapágyas ami nem egy nagy újdonság mivel a komolyabb SCSI winyáknál már régóta alkalmazzzák csak gondolom most ért el odáig a gyártástechnológia hogy olcsóbb és biztonságosabb ilyet belerakni mint a régi csapágyakat meg nem is döglik meg olyan könnyen....nagykerezek de a legkevésbé hibásodó winyó az eladásokhoz képest a Seagate persze a legtöbbet Maxtort vesznek de az eladásokhoz képest a Seagate-ből hozzák a legkevesebbet vissza úgy 7200-esből mint 5400-esből......számszerüsítve az eladások fényében ----> KB
Seagate 100-ból 7 rossz abból 3-4-et simán javítunk mert a láma mondjuk a 80-ast 32 GB-osnak Jumperolta :) meg nemtudja particionálni meg bénáznak....Maxtor egy kicsivel szarabb 100-ból úgy tiz de abból is aadunk vissza bőven itt is bénáznak....IBM meg egy kalap fos...bár nekem volt 60-asom és megvolta vele elégedve de a legszarabb statisztikával rendelkezik....a WD-vel nagyon nem foglalkozunk de szokott lenni az is hoznak is vissza csak a WD qrva sok winyót javít és azt nem szeretem benne....PL vwttünk 180 DB WD800-asokat 7200-es volt mind vadi újkén gyárilag javitottak voltak de tök zsír nem karcos bontatlan zacsi de rajta nagy betüvel hogy refurbished tehát felújított.....mind 80-as mint az újjak eggyet kikaptam prósza úgyis kellett szervizbe....megformázom PQmagiccal restart kattog detectnél mint llat mint egy kraz aggregátor...KUKa a 180-ból visszahoztka eddig olyan 25-öt :DD

Szal WD ért nem vagyok oda a 200 Gigás 8 MB bufferes biztos csinci de kinek van rá pénze ???

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#47) Hacked_3991


Hacked_3991
csendes tag

Szóval mondjátok meg nekem ha csak a megbízhatóság és a kicsi zaj érdekel, a sebesség, a hömérséklet, a fogyasztás nem akkor melyik a legjobb választás azok közül amelyik kapható?
:(

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#48) Den válasza Hacked_3991 (#47) üzenetére


Den
veterán

seagate barracuda

www.simson4t.hu

(#49) Prozac


Prozac
aktív tag

Többször láttam emlegetni a Seagate BArracuda V-öt.
Létezik vagy terv?

Látott-e valamelyikőtök STA Seagate Barracuda-t? Nem képen! :)

Látott-e valaki a Seagate honlapján kívűl 120-as Seagate BArracuda-t ?

''Fussatok bolondok...''

(#50) Flashcash válasza Den (#24) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem minden vinyó márkának megvannak a maga előnyei és hátrányai.
A vinyót a saját igényeid szerint kell kiválasztani.
pl:
IBM 120/180GXP - nagyon jó elérési idő a lemez elején (5-10GB) a leggyorsabb vinyó a piacon, halk, megbízható, jól működik raid rendszerekben, a lemez végére visszaesik a sebessége.

Seagate Barracuda IV/V - A leghalkabb, nagyon kiegyensúlyozott gyors szekvenciális olvasási/írási sebességek még a lemez végén is. Lassú elérési idő, nagyon megbízható.

Maxtor - Gyors elérés, az újabbak halkak de néhány régebbi tipus elég hangos.
Átlagos/jó megbízhatóság , magas írási olvasási sebességek.

WD - Magas olvasási sebességek, átlagos elérési idő, halk, megbízható.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen vinyót vegyek?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.