Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ps2k


ps2k
tag

Sziasztok, kellene egy kis Help.
Tehát van egy alapom:
Asus P4C800 Deluxe lap,
Intel P4 3.0GHz-es proci mely most lazán viszi a 3.6 GHz-et.
Samsung 400/512 DDR,
És egy gyatra Radeon 9200 SE vidkari.
Most szeretném a karit lecserélni de nem tudom hogy milyet volna érdemes belerakni..
Amira kell NBA2005 és NFSU2.
És lehetőleg valahol 20-25 eFt legyen maximum az ára, sajnos most ennél több nincs..
Ja és nem árt ha jól húzható a kari.( és könnyen mert ilyet nem csináltam még..)
Ha ebben is tudtok segíteni hogy hogyan lehet tuningolni egy vidkarit azt megköszönném..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#2) ps2k


ps2k
tag

Helyesbítek, 2 kari van ami beleférne és ki is jönne árából, melyik lenne a jobb?
1. pályázó: SAPPHIRE ATI RADEON 9550 128 TV/DVI
2. pályázó: SAPPHIRE ATI R9600 ATLANTIS 128MB DVI TV

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#3) Narancs válasza ps2k (#2) üzenetére


Narancs
őstag

Szerinted? A 9550 egy butított 9600...
Amúgy itt a Hardverpiacon 25K ért már 9600PRO vagy esetleg XT is van, ami mindjárt jobb választás...

[Szerkesztve]

Beauty is pain

(#4) -Jackson- válasza Narancs (#3) üzenetére


-Jackson-
őstag

emlékeim szerint mintha az atlantis is butított lenne, de ez nemtuti

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#5) Narancs válasza -Jackson- (#4) üzenetére


Narancs
őstag

az az Advantage sztem...

Beauty is pain

(#6) -Jackson- válasza Narancs (#5) üzenetére


-Jackson-
őstag

aham, valszínű nekedvan igazad, valami ''a'' betűsre emlékeztem :B

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#7) csizs


csizs
aktív tag

Inkább gondolkodj egy jobb 9550-ben újonnan, mint egy utánvételes szar 9600PRO-n.Én a helyedben azt vennék. Azért a 128 bites verzió már nem rossz egyáltalán.

1x éve a prohardveren!

(#8) Toness


Toness
őstag

Moddolható 9500-on még nem gondolkodtál, vagy 9500pro-n? Ennyiből kb kijön és sokkal jobb a 9600pro-nál.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#9) Peter13 válasza ps2k (#1) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem vegyél Te is Gecube 9550 XT-t. Bruttó 20k, alapon 445/580, az XT órajeleit (500/600) simán viszi, és halk...mi kell még? Ja, BIOS mod nélkül is minden 9600-nak látja, ami ezen belül is differenciál, az 9600XT-nek. Nekem bejött...:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) ps2k válasza Toness (#8) üzenetére


ps2k
tag

Sokmindenen gondolkodtam, és nem jutottam dűlőre..
Zeért is dobtam itt fel a témát, mert több szem töbebt lát elven nagyon valszínű hogy kijön valami okos dolog a végére.
Az amit te javasoltál mennyi lenElég gyakran járok Pestre, úgyhogy mondhatsz egy boltot is ahol elég jó garral adják..( tehát nem szarakodnak ha bármi baja van..)

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#11) ps2k válasza Peter13 (#9) üzenetére


ps2k
tag

Asszem amit mondtál meggyőző..
A 3D Mark 03 eredményei mennyire reálisak, tehát mennyire lehet rájuk hagyatkozni?
Most próbáltam ki a 9200 SE-n és kaptam rá valami 400 Ponytot..:O

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#12) ps2k válasza Toness (#8) üzenetére


ps2k
tag

De igen, csak nem tudom hogyan, miképp lehetne moddolni egy vidaűkarit..
Gondolom mint egy procit..:
Megfelelő hűtés -- ez ok.
Feszemelés: lehet, de mennyire szabad? Ha túlhúzom, megsül vagy csak lelövi a gépet mint a proci?
FSB: na erről gőzöm sincs hogyan lehetne megoldani..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#13) Toness válasza ps2k (#10) üzenetére


Toness
őstag

9500-as kártyákat már nem gyártanak, tehát nem kaphatóak boltban sem így gari sincs már rájuk, viszont használtan tudsz venni egyet annyiba kerül kb, mint egy 9600pro és sokkal jobb a teljesítménye, mert a moddolt vagy pro változatnak 8pipe-ja van. Ha kell rá gari és újonnan kell akkor Gecube 9550XT. Ezt a karit asszem csak a mistarl árulja és az se biztos hogy mindig van nekik. A 9600pro-k is kezdenek kimenni a forgalomból és ezekből is már szinte csak az advantage változatok vannak 4ns-es ramokkal amik alapból 200-on mennek (ddr400).
A kari órajelét szoftveresen tudod állítani az erre való progikkal: atitool, rivatuner, powerstrip... nagyon egyszerű megemeled a kari órajelét a csúszkán, de csak mértékkel, megnézel pár topikot, hogy az olyan kártyák mint a tiéd kb mennyit szoktak menni és hasonló értékekkel próbálkozhatsz vagy atitool meg tudja határozni a max frekvenciákat.

[Szerkesztve]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#14) ps2k válasza Toness (#13) üzenetére


ps2k
tag

thx..
Hállám örökké üldöz, de úgysem ér utol :D

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#15) ps2k


ps2k
tag

Még egy kérdés..
Mennyire számít 2 teljesen egyforma kártyánál az hogy 128 vagy 256 MB-os?
Sebességben sokat nyom?
Vagy csak minimális a különbség..?

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#16) Peter13 válasza ps2k (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

Amennyire én tudom annyira nem, hogy emiatt ne vedd meg kisebbet. Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha azt olvastam volna valahol, hogy a 256 MB-os memóriának csak ugyanennyi bites memóriabusznál van igazán értelme, egyébként meg nem sokat oszt-szoroz...a jelenlegi textúraméreteknél szerintem tökmindegy, a jövőre nézvést jobb a 256MB, de akkor csak akkor, ha a kártya 256 bites....szerintem...:))

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) ps2k


ps2k
tag

kösz az infót-:D

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#18) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Sziasztok,nekem lenne egy eladó Club3D Radeon 9500 modolható(8pipe) 128MB-os kártyám.Játékra tökéletes,nfsu2 teljes grafikán (1024/768-as felbontáson)hibanélkül fut,Far Cry szintén.Csak modolva használom,órajelet nem húztam.
Ami a gondom,hogy filmlejátszáskor valamiért zöldes árnyalatú a kép,de csak a filmeknél,ezt nem tudom miért van.
A kártya nálam kipróbálható.
Kinek mit ér meg? Ár megegyezés szerint....

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#19) ps2k válasza Radeon.Z (#18) üzenetére


ps2k
tag

8000?:DD

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#20) Radeon.Z válasza ps2k (#19) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Szórakozol?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#21) ps2k válasza Radeon.Z (#20) üzenetére


ps2k
tag

Akkor most te jössz..:)
9550-es új: 19000 Bruttó
Használt és valszínűleg hibás is mint mondod a kép miatt..
Akkor mennyi legyen?

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#22) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Először is: mivel modolható,Everest is 9700 nak ismeri fel,tehát veri a 9550-est,sőt 9600xt-t is.
Amúgy nem biztos hogy a kártya a hibás,mivel csak a filmeknél van a jelenség.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#23) Nyuf válasza Radeon.Z (#18) üzenetére


Nyuf
senior tag

Ha csak filmek alatt csinálja akkor az inkább szoftveres hiba...

Debian amd64 sarge

(#24) Radeon.Z válasza Nyuf (#23) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Mlyen megoldást javasolsz?Senkit nem akarok átkúrni,viszont erősebb kártyát vennék,ezt pedig eladnám...

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#25) ps2k válasza Radeon.Z (#24) üzenetére


ps2k
tag

mennyi lenne az ára?
Én mondtam neked egy nagy f**-ot, most akkor légy jó és mondj egy mindkettőnk számára reálisat

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#26) ps2k


ps2k
tag

És miért nem próbálod meg hogy minden szemetet letakarítasz a gépről ami a vidkártyához való, majd egyenként felrakod-megnézed őket?
De az is lehet hogy kodekhiba - bár kicsi az esélye.

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#27) Santses válasza -Jackson- (#4) üzenetére


Santses
aktív tag

Atlantis nem butított, mármint ami a vga-t illeti, csak nem jár hozzá annyi cd + bizbasz mint az Ultimate verzióhoz. Ált. ezért olcsóbb!
Max annyiban különbözik hogy az Altantis ált 128mb rammal rendelkezik, gondolok itta 9800pro -ra! Ha jól emléxem akkor az Ultimate 9800pro 256ddr ramos! De erre nem adnám a fejem :)

Szerk.: Hozzászolva a memória mérethez: Igaza van, aki fentebb írt róla, pusztán annyit fűzök hozzá, hogy soxor a 256mb rammal szerelt karikon lassabak a memóriák, mint a 128 -on. Ilyen esetben nem éri meg a 256, tehát erre majd figyelj oda!

[Szerkesztve]

(#28) Santses válasza Radeon.Z (#24) üzenetére


Santses
aktív tag

Az a zöldes árnyalatú kép codex hiba! Nekem is volt filmem ami zöld volt! Tedd fel a Windows Media Player 10 et + egy olyan Xvid kodeket ami tutira müködik! (akár kérd el valakitől akinél tökéletes)
Vagy nézd meg milyen codex kell a lejátszásához és azt frissítsd!

(#29) Radeon.Z válasza ps2k (#25) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Na látod ,másnál is volt zöldes kép.
Amúgy a kártyán Infineon ramok vannak, az Everest 9700-nak,és 256bitesnek írja.
Nem tudom hol laksz,de ki is próbálhatnád...
Mit szólnál 20ezerhez?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#30) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Eladás egyenlőre felfüggesztve,mivel nem derült ki mi az oka a ''zöldségnek''.
Kaptam tippeket,de egy sem vált be,elképzelhető,hogy rossz a kártya.
Bocsi.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#31) uzsz válasza Radeon.Z (#30) üzenetére


uzsz
senior tag

Ha a kártya rossz adok érte egy 5öst

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.