Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29651) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, tudnátok nekem segíteni ebben? Hátha itt előbb választ kapok, ugyanis ezen múlik, hogy megveszek egy használt, de garis 5750-et, vagy várok még, és veszek mást..

(#29652) lizRRR válasza Jim-Y (#29651) üzenetére


lizRRR
őstag

Szia !

Nem tudom egész pontosan az utóbbi hűtő mennyibe fájna , de én akkor már inkább vennék olyan kártyát ami eleve passzív vagy még a gigabyte-nek van nagyon halk ventijei a WINDFORCE cuccos még az MSI-nek is halk a TF2-je.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29653) Jim-Y válasza lizRRR (#29652) üzenetére


Jim-Y
veterán

Alapból passzív kártyát nem szeretnék, vagy HD5750/6750 és ha tudtok, akkor rá egy passzív cooler, amire majd én teszek egy halk ventit, vagy GTS450/HD6770 + Accelero S1. Utóbbit azért szeretném elkerülni, mert árban és teljesítményben is sok lenne. üdv

(#29654) lizRRR válasza Jim-Y (#29653) üzenetére


lizRRR
őstag

Értelek

Kérdés az , hogy mennyire vagy játékos , mert ha nem akkor maradhat ez a kártya és 1 hűtőt rá , viszont ha az a hűtő többe fáj mintha vennél egy jobb tudású kártyát ami eleve halk + hűvös akkor nyílván új kártya. :K

Ami szép nagy felületű mint amit mutattál az nem 2 fillért értem azon h legalább 5-7 k egy normális hűtő

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29655) Jim-Y válasza lizRRR (#29654) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, hogy válaszolsz egyébként;)

Na akkor: olyan 20-22K-ből szeretném kihozni, esetleg picit több. Egy játékkal játszom -> Quake Live 1280x1024-ben, most ment tönkre egy HD485 512mb-om ami erősségre több, mint elég volt, de mivel nem volt már garis, meg eleve használtan vettem, ezért most vagy garis használtat, vagy újat szeretnék. Mellette egy i3-2100 van, amire majd jönne egy ThermalRight HR-02, vagy HR-01 Plus, vagy Prolimatech Armageddon, és vagy passzívban hűtené az i3-at, vagy egy 6-700 rpm-es ventivel. A tápom elég halk, a cpu ugye passzív, tehát nem akarnám ezt elrontani egy vga-val. Úgy tervezem hogy egy diszkrét hűtőt vennék, és arra rátenném az egyik Swif2-1200-am. Csak ilyen ventit szeretnék a rendszerbe, meg a tápom. De azt is le akarom cserélni egy Be Quite Straigh Power E8/E9-re. Na ezért a huzabona nálam :)

Ja igen, és 5-7K még belefér csak a hűtőre.

[ Szerkesztve ]

(#29656) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

helló
a két kártya közül melyiket javasoljátok jobban? (miért?)

- GAINWARD GTX570 1280Mb Phantom
- Gigabyte GTX570 GV-N570D5-13I-B

A Gigabyte a referencia hűtője miatt nagyon szimpatikus, a gainward pedig a halk hűtés és maga a megtervezése miatt. Csak az nem tudom, mennyire fújja ki a házból a meleg levegőt( nzxt 210 elite )

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#29657) lizRRR válasza Jim-Y (#29655) üzenetére


lizRRR
őstag

Nézelődtem pár boltban de csak olyanok voltak amik 10 k felettik.
Viszont találtam 1-et PC GEAR-nál egy ilyet.
Azt viszont nem írja hogy kompatibilis lenne vele-e.
Külsőre viszont szerintem egész jól néz ki és erre is rá tudnál rakni 1 ventilátort.

(#29656) Dexter-2000 : GAINWARD-ot venném mert halkabb , és szerintem jobban néz ki + ami a legfontosabb hűvösebb igaz a levegőt nem viszi ki a házból , de gondolom van a házba 2-3 rendszerhűtő ventilátort ami ki visz a hőt.
Szóval ami a GAINWARD mellet szól : Halk , Hűvös , Jól néz ki
Ami a GIGABYTE mellet szól az : Hát igazából annyi h ki viszi a meleget egyből a házból , viszont ezt hangosan teszi PHANTOM-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29658) Jim-Y válasza lizRRR (#29657) üzenetére


Jim-Y
veterán

Több gond is van vele, pici, és nem kompatibilis. :(

(#29659) lizRRR válasza Jim-Y (#29658) üzenetére


lizRRR
őstag

Igen , én is utána néztem tényleg nem kompatibilis vele.
Viszont találtam másikat helyette !

Lesd meg ! igaz nem tudom mennyibe fáj 1 ilyen

UI : itt elvileg lehet kapni

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29660) Jim-Y válasza lizRRR (#29659) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, ezzel is csak az a baj, hogy kicsi, jár hozzá venti, amit én úgyis cserélnék, és kicsi a hőleadó felülete:/

Másrészt már néztem, és 10K+...

Szerintem az lesz, hogy most befizetek egy 6750-re, amire most ajánlatot kérek, hogy milyen márkát keressek, igazából Sapphire párti vagyok, de ha más gyártónak van olyan modellje, aminek 2 dedikált DVI csatolója van, akkor lehet azt venném ez ellenében.

És amikor végre már lehet kapni magyarországon is, akkor veszek hozzá egy ilyet: [link]

Egyébként az 5750-nek és a 6750-nek nem ugyanaz a nyákja? Mert az S1 plus-t fel lehet tenni 6750-re, de 575-re nem a hivatalos oldal szerint :U

(#29661) lizRRR válasza Jim-Y (#29660) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát elvileg ugyan az , csak át lett címkézve.

igen , szép kis pofás hűtő ! jó nagy a hő leadó felület.

Én nekem egy THERMALRIGHT SHAMAN-om volt egy GTX 480-ra és nagyon szép halk le volt hűtve , pedig annak kisebb volt a hűtő bordája.
Mindenesetre én azt tanácsolom , hogy inkább vegyél másik VGA-t.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29662) Jim-Y válasza lizRRR (#29661) üzenetére


Jim-Y
veterán

Milyet? Egy 6750-nél nem kell erősebb :(

(#29663) lizRRR válasza Jim-Y (#29662) üzenetére


lizRRR
őstag

HD 6670 ?

Vagy az már nagyon kevés lenne ?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#29664) Recon666 válasza Jim-Y (#29660) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó márkák: Saphhire, Gigabyte, Msi, Asus, XFX , ezeket nyugodtan veheted.

Jim-Y: gyengébb a HD6670.

[ Szerkesztve ]

(#29665) Jim-Y válasza lizRRR (#29663) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teljesítményre szerintem nem, de árban pont ott van mint a 6750 sajnos :/

(#29666) AxBattler válasza Jim-Y (#29662) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha csak quake live-ot tolsz, akkor szerintem bőven elég egy 6570-es is - hűs, halk, és keveset fogyaszt extra hűtő nélkül is. Csak arra figyelj, hogy a ddr5-ös változatot vedd.
LINK

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29667) Jim-Y válasza AxBattler (#29666) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi az ötletet, azt mindig elfelejtem, mert természetesnek veszem, de ez is elbírna 2 monitort ugye? :)

(#29668) AxBattler válasza Jim-Y (#29667) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem biztos.
Ha nem is két dvi, de dvi+dsub menni fog. Persze kérdés, hogy mekkora képpontmennyiséggel, és milyen alkalmazás.

De ha biztosra akarsz menni, akkor kérdezz ITT!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29669) bluemirage válasza Izzé (#29592) üzenetére


bluemirage
őstag

"GT430-akkal szemezgess, teljesítménye sokkal jobb mint a 9400gt-dnek és a fogyasztása is jó."

Megnéztem, köszi a tippet!
A GT430 tényleg csak 50W-ot fogyaszt és nagyobb a teljesítménye, mint a 9400 GT-nek. Találtam közben CUDA-s teszteket is róla. A CUDA magok száma is több. Tehát jó választásnak tűnik az X4-955 mellé (internet, office, videóvágás, transzkódolás)
Olvasgattam közben a fórumot, az ajánlott gyártók Saphire, Gigabyte, Asus stb...
De az IPON-os lista alapján, a kérdésem:
- melyik lehet halkabb és időtállóbb hűtésű?
- A teljesen passzív (számomra ismeretlen) ZOTAC nem fog felforrni? (a ház nem alsótápos)
- a Gigabyte lapomba vegyek Giga-s kártyát vagy tökmindegy?
- az ár miért szór 40-50%-ot 14K-tól 21K-ig? pedig mindegyik 1GB DDR3... :F

Meliora sunt bono inimica

(#29670) RetepNyaraB válasza bluemirage (#29669) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én a Zotacot nem erőltetném, az 512 Mb ram semmire se jó manapság már, cserébe masszív ára van :P
A dupla ventis MSI, avagy Giga jól néz ki, keress róluk teszteket! Így alapból ezek tűnnek érdekesnek.

Giga lapba Giga kártyát! ;] (ez persze marhaság :P )
Az ár márka, kiszerelés és rablóbanda függő. Spec. van ott két 2Gb-os is (pointOfView, Zotac), de ebben a teljesítménykategóriában ennek nem sok értelme van...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29671) Izzé válasza bluemirage (#29669) üzenetére


Izzé
őstag

Az mondegy ki gyártja a vga-t, menni fog a lapodban, ;) Jó lehet a zotac, de nem tudom mennyire számít a vram a CUDA programoknál. 17k-ért van gigabyte 1GB vrammal, annak a hűtése is szimpatikus, én azt venném, de várd meg mit mond róla más, esetleg kérdezd meg a kari topikjában, hátha van giga tulaj.

Hopp látom beelőztek, még egy + a giga mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#29672) miresz válasza RetepNyaraB (#29670) üzenetére


miresz
veterán

A zotac az egyik (ha nem a legjobb) gyártó az n vida kártyák terén. Általában mindíg prémium memória van rajtuk. Mellesleg hiába is lenne rajt több memória a gpu kevés lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29673) RetepNyaraB válasza miresz (#29672) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem a Zotacot, mint céget szidtam, hanem ezt a konkrét termékét: minek venne ma az ember gyermeke gt430-at 512 memóriával passzívban egy vagyonért, hacsak nem mazochista?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29674) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

6970 kártyák közül melyik gyártót ajánlanátok?

(no meg mekkora tápegységet?)

Köszi
toto

(#29675) Jim-Y válasza toto76 (#29674) üzenetére


Jim-Y
veterán

Tápegységnek egy 500/550 W-at. Én pl ezt ajánlanám: XFX Pro Series 550W. üdv

(#29676) miresz válasza RetepNyaraB (#29673) üzenetére


miresz
veterán

Jó kártya,felesleges az 1gb memória rá,mert gyenge a gpu hozzá. A 2gb meg parasztvakítás,még a most megjelent AMD 6850 2gb on is kevés a gpu a 2gb-hoz

( #29674 ) toto76: Az Asus DCu elég jó,és én egy 600- 650es corsairt azér tennék alá.

[ Szerkesztve ]

(#29677) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

sziasztok!

szeretnék venni egy hd4850-et de a tápomon nincs olyan csati az a 6 lukú ami kéne neki. létezik e valamilyen átalakító? vagy mindenképpen kéne vennem egy tápot?

(#29678) RetepNyaraB válasza miresz (#29676) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó, nagy tapasztalatom nincs, de a régi Asus gt9600 TOP kártyám eldöcögtette valahogy a Witcher2-t, meg a Crysist is, csak érezhetően elfért volna benne még 512 Mb. Nem fps-ben, annak sajna mindegy, hanem szimplán textúrában.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29679) taccotacco


taccotacco
csendes tag

Hali!

Lehet rossz topic-ba írok de a segítségeteket kérem.
Van egy radeon HD 3650 kártyám aminek elszállt a hűtése
Tudnátok valami nem túl drága új vga hűtőt ajánlani mert a számtechboltan 5-6ezerért mutogattam nekem hűtőket de annyit maga a kártya sem ér.

Köszi!

(#29680) bluyoo válasza Mustadjoci (#29677) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen van.

Bazinga!

(#29681) RetepNyaraB válasza Mustadjoci (#29677) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Van molex-6pin átalakító. Milyen táp?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29682) Izzé válasza miresz (#29676) üzenetére


Izzé
őstag

Azt ne felejtsd el, hogy nem játékra veszi a karit.

(#29683) Jim-Y válasza Mustadjoci (#29677) üzenetére


Jim-Y
veterán

Létezik olyan kábel, ami egy molexből csinál egy 6pines PCI-E csatit. De lehet, hogy le kell cserélni a tápod, most milyen van? üdv

(#29684) miresz válasza Izzé (#29682) üzenetére


miresz
veterán

Az modjuk igaz.

(#29685) AxBattler válasza bluemirage (#29669) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó az a Zotac, a 512MB is elég hozzá.
Viszont szerintem érdemes lenne utánanézned a GT440-nek is! Kb. 20%-kal tudd többet a 430-nál, és ugyanennyivel fogyaszt többet (max. 60W). Ha még belefér, akkor megfontolandó...
TESZT ÁR

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29686) toto76 válasza miresz (#29676) üzenetére


toto76
tag

Oké, köszönöm.

Mi a vélemény egy MSI lighning-ról? Itt a prohadveres tesztben jókat mondtak róla.

toto

(#29687) miresz válasza toto76 (#29686) üzenetére


miresz
veterán

Az is nagyon jó kártya,csak szerintem hangosabb mint pl az Asus. Vagy a Shappire ami még jó.

(#29688) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok! erről az amd 6670 1gb gddr5ös kártyáról mi a véleményetek?2 magos proci mellé 17es monitorhoz? :R

(#29689) bluyoo válasza taccotacco (#29679) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl.:ARCTIC COOLING Accelero L2 Plus ~4e
De szerintem inkább próbálkozz használt dolgokkal.
Mondjuk egy rossz 3650-el.

Bazinga!

(#29690) MZsoltee válasza Matthisa (#29688) üzenetére


MZsoltee
veterán

Inkább vennék használtan garis 5750-et az árából, akár 512MB-set is mert a monitorod felbontásához 512mb vram is elég.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#29691) bluemirage


bluemirage
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Még mindig akkor GT430 és még mindig (office, net, és még mindig Cuda-s videós munkák)

A márkás daraboknál és a 3 év garinál maradva... 2 kérdés:
- Hol tudom megnézni, hogy melyik halkabb megoldás?
- és úgy általában melyiket?
ASUS ENGT430/DI/1GD3(LP) PCIE
GIGABYTE GV-N430-1GI GT430 1GB GDDR3 PCIE
ZOTAC ZT-40603-10L GT430 1GB GDDR3 PCIE (egy kicsit nekem még mindig exotikus és csak 2 év a gari)

A két ventis MSI, és a szintén két ventis OC Gigabyte nekem már ijjesztően hangosnak látszik...
Néhány év múlva pedig az 512MB valahol már szűk lesz. A Sony Vegasnál más most min. 512MB szerepel. Ezért a passzív ZOTAC kiesik...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#29692) RetepNyaraB válasza bluemirage (#29691) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából nem tudom, ezek a kártyák egyáltalán
gyorsabbak-e, mint egy fejlett processzor (video munkára). Nézz utána, ha még nem tetted meg.
A két ventis kártya valószínűleg halkabb, mint az egy ventis (nagyobb hűtőfelület, jobb hűtés -> alacsonyabb fordulatszám; kivéve, ha valami nagyon elb*szott termék)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29693) miresz válasza RetepNyaraB (#29692) üzenetére


miresz
veterán

A gigabyte kifekezetten hangos belőle.

(#29694) Izzé válasza bluemirage (#29691) üzenetére


Izzé
őstag

Azokat a kávédaráló apró ventiket inkább kerüld, a gigabyte hűtése jónak tűnik, én azt venném.

(#29695) bluemirage válasza RetepNyaraB (#29692) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen, gyorsabb! Ezt tudom. Ott ahol az Intel Quick Sync, vagy OPEN CL, vagy CUDA megoldást támogató alkalmazás van ott a proci már csak mellékszereplő.
A 3 kártyából, akkor melyik a nyerő? Mások szerint is 2 kicsi venti halkabb, mint 1 nagy? :F

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#29696) miresz válasza miresz (#29693) üzenetére


miresz
veterán

Mármint a dupla apó ventillátorosra gondoltam.

(#29697) AxBattler válasza bluemirage (#29695) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem azok a kis kávédarálók hangosabbak egy nagynál, de whoknows...
Ha fontos a zajszint, akkor vegyél passzívat inkább, és ha kell, a ház hűtését tedd rendbe.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29698) Mustadjoci válasza RetepNyaraB (#29681) üzenetére


Mustadjoci
tag

q-tech táp 400w- 12 volton 16 Ampert ír

(#29699) RetepNyaraB válasza Mustadjoci (#29698) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Háát...

a 4850-es alap hangon 450 wattos tápot ajánl. Ettől még elmehet a Tieden, de ha gondok vannak, ne csodálkozz. A q tech az magyar cég, nem? Nem ismerem a leírását, így nem fikázom, de alaposan nézd meg, mit tud egy márkás táphoz képest...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29700) Mustadjoci válasza RetepNyaraB (#29699) üzenetére


Mustadjoci
tag

hááát.. köszönöm.. mennyi egy táp és milyet érdemes?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.