Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Milyen tintasugaras nyomtatót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nrgxxx


nrgxxx
tag

Sziasztok!
A topic címéből minden kiderül...
Szeretnék irodai használatra egy színes tintasugaras nyomtatót venni, olyan nettó 40-körül ....ha valakinek van ötlete/tapasztalata, az légyszi ossza meg. Canon vagy hp körül nézelődjek?

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#2) nrgxxx


nrgxxx
tag

na? senkinek sincs semmilyen tapasztalata? az egyik fő szempont, hogy normális minőségben nyomja a fotókat, és átlagba a napi 20-40 oldalt tudja...

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#3) htibor válasza nrgxxx (#2) üzenetére


htibor
tag

Én a helyedben valami olcsóbb színes lézernyomtatót vennék...
Napi 20-40 fotónyomatot kinyomod, hetente veheted a patronokat bele...
1 hónap alatt kiadod a nyomtató árának a kétszeresét...
70 ezerért már kaphatóak színes lézernyomtatók...

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#4) HERR Z


HERR Z
veterán

Canon IP -3000/4000
sok tintás felépítés, cd nyomtatás csendes, és legfóképp ócsó tinta....Handsome tintából egy szettet megúszol 2-3k-ból és mellesleg szinhűségben is eléggé fain..

(#5) badamoa válasza nrgxxx (#1) üzenetére


badamoa
tag

Ha szines akkor HP 7760, mert a képe kiváló és fényképet nyomtat összekötheted camerával direkt, meg kártyaolvasó is van benne, meg min display - szerintem OK. Direkt szerkesztési funkciók PC nélkül is megy. Ha fekete fehér elegendő lenne, akkor kis lézer is kapható ennyiért, ami sokkal takarékosabb, igaz fekete-fehér. Mellesleg az optimélis mindkettő lenne, merthogy mind a kettő másban a csúcs.... És akkor a sima szöveg takarékosan nyomtatható, a szines meg ugye adott... Ja a a patron meg innen ---> www.itmedia.sk

[Szerkesztve]

Nincs más hátra - mint előre

(#6) sbazsi


sbazsi
veterán

Én is le akarom cserélni az otthoni nyomtatót.
Nagyon keveset nyomtatunk vele, de azt viszont kinyomtatjuk, szoval nyomtató kell. :D
Most egy régről maradt hp 1100 L (asszem) nyomesz van.
Két okból akarom lecserléni:
egyrészt ha 1-nél több papírt teszek bele, akkor megeszi mindet egyszerre. és elég uncsi egyesével adagolni a papírt.
a másik, hogy megvettem a notimat, amin nincs LPT port, és az asztali gépem át akarom helyezni máshova(másik lakás)

szal vmi usb fajta kell ,többnyire ff nyomtatás, fotó nem lényeg, az megy máshol is.
a lényeg hogy ocsó legyen, de nem teszkó gazdaságos.

néztem valamelyik HP-t amihez azt írták, hogy egy patronnal kb 200 oldalt tud nyomeszolni.nekem ez baromi kevésnek tűnik.

(#7) sbazsi


sbazsi
veterán

az olcsó lézerekkel is a toner a baj.
van itt bent egy konica minolta pagepro 1300
kb 30 körül láttam a MM-ban.
a nagykapacitásu toner hozzá szintén 30 körül van.
;]:O

(#8) dabadab válasza nrgxxx (#2) üzenetére


dabadab
titán

Canonokhoz a legolcsobb a festek, es ilyen mennyisegnel nagyjabol ez a legfontosabb tenyezo.
Szines lezer nem lenne jobb? (Bar nem tudom, hogy azok milyen kepeket produkalnak, de hosszu tavon biztos olcsobb lenne)

DRM is theft

(#9) TéKrys válasza sbazsi (#6) üzenetére


TéKrys
senior tag

Én otthonra Canon IP1500 vettem. 17e-ből simán kijön. Nagyon szép képe van mind színes mind fekete nyomtatásnál. Tinta-takarékos, és olcsó bele a patron is.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#10) dabadab válasza sbazsi (#7) üzenetére


dabadab
titán

Nem az a lenyeg, hogy mennyibe kerul a toner, hanem az, hogy hany Ft/oldal.

DRM is theft

(#11) sbazsi válasza dabadab (#10) üzenetére


sbazsi
veterán

tudom.

iylen összehasonlító táblázat van valahol a neten?

(#12) badamoa válasza sbazsi (#7) üzenetére


badamoa
tag

MIért vettetek Konika-t? En üzemeltető vagyok. Itt csak HP laserek vannak. Igaz az ára nem a legolcsóbb, de legalább jó... A toner az egyszerre húzosabb árú, de a lapköltség elég baráti.. Számolgatni kell. A szines lézer üzemeltetése meg egy vagyon... (magánembernek ugye :(( ) Tehát jól nézz körül. Szerintem márkára meg HP vagy CANNON tintás és/vagy/plusz HP Laser (FF). Ennyi fér 40e-be.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nincs más hátra - mint előre

(#13) Zofren válasza sbazsi (#6) üzenetére


Zofren
aktív tag

Ha érdekel egy pesti cég, aki megoldja a nyomtatod problémáját irj emilt. Nem dolgozok ott, csak oda szoktuk vinni a nem garis nyomtatokat, mert olcsobban dolgoznak mint a szakszerviz.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

Bővebben: link
Már van erről szóló topic, így ezt zártam.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Milyen tintasugaras nyomtatót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.