Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Linem

    senior tag

    válasz Albigator #36153 üzenetére

    Csak szólok, hogy a DDR4-es géped is 6 éves technológia. Nem kell ősréginek lennie egy DDR3-as gépnek sem, hiszen még most is mindenhol árulják a DDR3 memóriákat, de még a DDR2-ből is vannak készletek. Akik nem akarnak sokat költeni gépre, hanem csak egy átlagos otthoni gépet (böngészés, film, zene, közepes játék)szeretnének olcsón összepakolni, annak simán megfelel még mindig a DDR3 is. 3 héttel ezelőttig én is tökéletesen elvoltam a Dual 16 GB/2133 MHz CL11 DDR3-as gépemmel. Megoldott mindent ezzel a memóriával is, 4k videovágás, legújabb játékok közül is sokat elvitt ULTRA beállítással. Persze több ideig végzi a műveleteket pár perccel, vagy játékoknál nem 200 fps, hanem csak 50-70, de az eddigi elvárásaimnak megfelelt. Azon gondolkodtam, hogy a családban, vagy rokonoknál, ismerősöknél sincs olyan, akinek már DDR4-es gépe lenne. Csak régi gépek vannak mindenhol, mert egyszerűen nincs újabbra szükségük. Mi értelme lenne átlagos felhasználásra gamer gépet venni.
    Ha az én esetemet vesszük, most ráköltöttem erre az új gépemre majdnem félmilliót, és elég nagyot csalódtam teljesítményben. Őszintén szólva ezt a szintet az előző gépem is hozta abban, amire én használom. Elméletben jobb a DDR4, de gyakorlatban azon kívül, hogy az AIDA-ban látom, hogy új a hardver, eddig a technológiához képest túlzott előrelépést nem tapasztaltam. Tehát egy komoly DDR3-as gép is hozza egy DDR4-es gép teljesítményét az átlagfelhasználásban. Nem kell leírni még a régi gépeket... ;) [link]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés