Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Bogyó bá' válasza Malanrion (#11800) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pont ezt a kettőt. 15 éven keresztül szinte kizárólag Kingstonokat használtam, minden gond nélkül, tegnap óta meg Patriotot, a fórumokban olvasott jó tapasztalatok alapján.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11802) Malanrion válasza Bogyó bá' (#11801) üzenetére


Malanrion
tag

Nekem is kingstron van az otthoni gépemben, de úgy gondoltam most ezt veszek, remélem nem lesz gond, ha igen akkor patriot lesz vagy kingstron:) meglátjuk, majd megírom a topikba, hogy mi a helyzet:)

(#11803) szeva000 válasza Henker2 (#11776) üzenetére


szeva000
addikt

Én először biost frissítenék mindenféleképpen.Ezek az intel extreme-ek nem egy régi kiadású ramok.Ivy prociknál bizta jól szaladnak,esetlegesen a 2500 memvezérlője nem szeretheti,de kétlem.

(#11804) peu407 válasza Bogyó bá' (#11799) üzenetére


peu407
senior tag

Azért az érdekes amit írsz,mert ha visszaolvasol pár havi hozzászólást a Corsair van a leggyakrabban,legtöbbet ajálva... :))

(#11805) andrasko válasza Bogyó bá' (#11799) üzenetére


andrasko
senior tag

Nálam jól teljesítettek a GeiL RAM-ok, az ASRock Z77 Pro4-M & 3570 kombival:
- 2szett 2*4GB Geil Black Dragon dc-kit 1600/C9/16GB/DC
- 2*4GB Geil Evo Corsa dc-kit 1866/C11/8GB/DC
- 2db 8GB Geil Evo Veloce Hot-Rod Red single modul 1333/C9/16GB/DC

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#11806) Bogyó bá' válasza andrasko (#11805) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem azt állítottam, hogy nem jók, hanem hogy viszonylag sok kompatibilitási gond van/volt velük. Nem minden alaplap szereti őket, stb. De ennek Te is utána olvashatsz itt a fórumon...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11807) andrasko válasza Bogyó bá' (#11806) üzenetére


andrasko
senior tag

Persze, de vannak fars infók is, értelmezési hibák.
Akár itt a fórumon a GeiL Black Dragon-ról elterjedt, hogy nagyon rosszul tuningolható.
Nálam 1600@2000 alapfeszen, 4db modullal.
(OC hatékonysága a kevesebb modulszámmal javul)

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#11808) Henker2 válasza Bogyó bá' (#11801) üzenetére


Henker2
addikt

Pont ezért vettem én is Patriot-ot , de nálam eddig szívás van vele :W

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#11809) paralla


paralla
csendes tag

Üdv mivel az eladó elállt az üzlettől így újra itt vok!
Erről mi a véleményetek?
AMD

Árban tipusban stb .Mennyi az esélye hogy nem fog működni a lapomban(ASUS M5A88V-EVO)? :F

Ha van ami érdekel dobj egy PÜ-t!És ne felejtsd el odaírni melyik hirdetésre írsz!

(#11810) Turbolada II válasza paralla (#11809) üzenetére


Turbolada II
őstag

Bolti garancia van rá?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#11811) paralla válasza Turbolada II (#11810) üzenetére


paralla
csendes tag

nem tudom még nem írt vissza,amúgy jo ramok ?
valahol olvastam hogy Patriot ramok AMD köntösben..lehet??
És honnan tudom meg hogy jo e a gépembe..:( mert a listán marha kevés 2X4gb modul van.:( )

Ha van ami érdekel dobj egy PÜ-t!És ne felejtsd el odaírni melyik hirdetésre írsz!

(#11812) Sonja válasza paralla (#11811) üzenetére


Sonja
veterán

Bizony, Patriot memóriák! :K ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11813) andrasko válasza paralla (#11809) üzenetére


andrasko
senior tag

(#11809) paralla & (#11812) Sonja:

Az AMD ram honlapja: VisionTek

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#11814) Sonja válasza andrasko (#11813) üzenetére


Sonja
veterán

Ez csak az egyik partner, a másik a Patriot. Nem véletlenül linkeltem az AMD honlapját.

Szerk.: Itt vannak a Patriot AMD modulok.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11815) andrasko válasza Sonja (#11814) üzenetére


andrasko
senior tag

OK, ez rendben is van...
a Patriot oldalán nincs róla infó... én meg azért linkeltem. :K

mod: van... :K

érdekes, hogy miért nincs a palettán 1866-os modul? :F

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#11816) paralla válasza andrasko (#11815) üzenetére


paralla
csendes tag

van 1866os..:) a radeon seria:Amd Radeon Edition ha ez lett volna szó nélkül megveszem.

És elfelejtettem 6 hó gari van.

[ Szerkesztve ]

Ha van ami érdekel dobj egy PÜ-t!És ne felejtsd el odaírni melyik hirdetésre írsz!

(#11817) Sonja válasza paralla (#11816) üzenetére


Sonja
veterán

Nézd meg az említett két gyártó honlapját. Ott bizony nincs 1866MHz-es modul. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11818) andrasko válasza paralla (#11816) üzenetére


andrasko
senior tag

Elméletileg létezik... a Radeon Edition és a Value Editoin is.
De a Patriot és a Visiontek oldalán is csak az Entertainment Edition és a Performance Edition található.

2 dolog: >link<
- Patriotnál: élettartam garancia. :K
- Kompatibilis Intel és AMD rendszerekkel. :D

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#11819) paralla válasza andrasko (#11818) üzenetére


paralla
csendes tag

az árból nem enged kicsit sem.:( és ennél azért olcsobban is lehet venni ilyen tudású ramot.-3-4ezerrel. :R

Ha van ami érdekel dobj egy PÜ-t!És ne felejtsd el odaírni melyik hirdetésre írsz!

(#11820) Bogyó bá' válasza andrasko (#11818) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor engem a Patriot rammal átvágtak: csak 120 hónap (10év) garanciát kaptam hozzá! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11821) Sonja válasza Bogyó bá' (#11820) üzenetére


Sonja
veterán

Az az élettartam, mármint a 10 év. :K Én meg csak 3 évet kaptam a sajátjaimra. :(

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11822) Qru válasza Sonja (#11821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól még a gyártói 10 év gari él nálad is. Csak a gyártónak kell visszaküldened közvetlenül ha meghal, nem a kiskernek (aki am ugyanúgy visszaküldi a gyártónak).

#nincsbennetarcsi

(#11823) Sonja válasza Qru (#11822) üzenetére


Sonja
veterán

Persze, csak külföldre nem olcsó elküldeni. :K Meg persze még soha nem is csináltam ilyet. De nem is akarom megtudni! :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11824) Qru válasza Sonja (#11823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer küldtem, egy DFI lapot így hollandiába. Soha nem érkezett meg a gyártóhoz. Nem tudom ki az hülye postás aki ellop egy garizásra menő halott lapot. :( :D

#nincsbennetarcsi

(#11825) gyulaglonczi


gyulaglonczi
csendes tag

Helló!

Samsung RV508-as laptopomat szeretném bővíteni egy ilyen Kit-tel: http://www.pcdiszkont.hu/4451/kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-sodimm-kit-of-2-plug-n-play

Jelenleg ilyen specifikáció van benne:

http://kepfeltoltes.hu/view/130208/alaplap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130208/spd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt mondták nekem, hogy ha 1600 MHz-t rakok bele akkor nem fog elindulni a gép, viszont én úgy tudom, hogy ha nem is 1600-on fog futni de annyira leveszi magának az alaplap amennyi számára optimális. Szerintetek mennyit támogat az alaplapom, hány MHz-t? Mert én nem nagyon tudok elmenni ezen az Everesten. Ha nekem gond nélkül elfutna olyan 1060 MHz-n akkor tökéletes.

Várom a véleményeket, előre is köszönöm!

(#11826) #24650752 válasza gyulaglonczi (#11825) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ha nem indul el a gép a memóriákkal, akkor az a modul vagy az inkompatibilitás hibája, nem a megahertzeké. Vehetsz bele 1600-ast, csak fölöslegesen nagy. Mondjuk csupán egy ezressel drágább például ennél, s gyárilag párba is van válogatva, tehát ebből a szempontból jobb választás.

A laptopodban lévő GL40 chipset ezen és ezen oldalak (plusz a mellékelt képek) szerint maximum 800 MHz-et kezel le DDR3-ból. Ilyen kaliberű notebookba bőven elég ez a sebesség is.

(#11827) gyulaglonczi válasza #24650752 (#11826) üzenetére


gyulaglonczi
csendes tag

Tehát ha belerakom ezt a két darab 1600 MHz-st és mondjuk csak 800 MHz-n működne akkor hosszútávon sem okoz semmiféle károsodást? Egyébként köszönöm a válaszodat!

(#11828) #24650752 válasza gyulaglonczi (#11827) üzenetére


#24650752
törölt tag

Egyáltalán nem okoz semmiféle károsodást se rövid-, se hosszútávon.

(#11829) Atimester válasza gyulaglonczi (#11827) üzenetére


Atimester
aktív tag

A RAM (gyártója által megadott) sebessége, késleltetése és feszültsége azok az értékek, amelyeken garantáltam képes stabilan működni. Ennél lassabban vagy lazább késleltetéssel pedig minden további nélkül üzemeltethető.
Ez olyan, mint pl: ha a Trabira jó drága Michelin gumikat rakunk. Gyorsabb nem lesz, max. stabilabban jár.

Attila

(#11830) gyulaglonczi válasza Atimester (#11829) üzenetére


gyulaglonczi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Egyébként érezhető gyorsulást várhatok a jelenlegi sebességhez képest?

(#11831) Qru válasza gyulaglonczi (#11830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagyobb ram méret miatt gyorsabb lesz, ki is kapcsolhatod a virtuális memóriát simán 4GB ramnál.

Gyorsabb nem lesz sebességre, mert maximum ddr3 800-as sebességet támogat a memvezérlő, időzítést meg nem tudsz állítani a notik bios-a nagyon le van butítva.

#nincsbennetarcsi

(#11832) Bogyó bá' válasza Qru (#11831) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondjuk azért 4 GB esetén még nem annyira javasolt, több program esetén bele lehet futni memóriahiányba. 8 GB-nál már nemigen szokott ilyen gond lenni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11833) anytime válasza Qru (#11831) üzenetére


anytime
őstag

A virtuális memóriát hol tudom kikapcsolni?

(#11834) Qru válasza Bogyó bá' (#11832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ööö, egy olyan notin ami csak netezésre alkamas meg passzinászozásra kb? Háááát sztem nyugodtan kockáztathat. ;)

anytime: Sajátgépen jobb gomb, speciális rendszerbeállítások, specális fülön tudod kilőni. Vmem méretnek 0-át adj meg és akkor nem a hdd/ről ssd-ről swappel, hanme a sokkal-sokkal gyorsabb ram-ot használja. Gyorsabb boot, meg az egész os gyorsul tőle (ez inkább csak hdd esetén lényeges).

Viszont van egy két program, hiányolhatja. Ugyan én még nem futottam bele ilyen progiba.

#nincsbennetarcsi

(#11835) Bogyó bá' válasza Qru (#11834) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Ööö, egy olyan notin ami csak netezésre alkamas meg passzinászozásra kb? Háááát sztem nyugodtan kockáztathat. ;) ..."
Mondjuk ez igaz: azon a vason sohasem fog egyszerre futni a Photoshop és az AutoCad.. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11836) Qru válasza Bogyó bá' (#11835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy ha igen az régen rossz. :D

mod:

Viszont asztali gép esetében az újabb játékok ram éhsége miatt már nem biztos, hogy megéri, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11837) anytime válasza Qru (#11834) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm, ezt nem tudtam. Kipróbálom, bár az OS SSD-ről megy, de azért kipróbálom, köszi!

(#11838) JoinR


JoinR
senior tag

Hello!
Van egy AsRock Z77 Pro3 alaplapom, mellé egy Corsair 8GB 1600MHz CL9 LP KITem (CML8GX3M2A1600C9). Direkt odafigyeltem, hogy a Intel mellé 1.5V-os RAMot vegyek, azt hittem ennyi elég is, de mégse :( Nem megy a dual-channel, csakis az slot1 és slot2-ben hajlandó elindulni a gép, egyéb variáció esetén 3 bios beep, és leállás. Single-ben megy jól, hiba nélkül. Mivel tegnap vettem a RAMot kereskedésben (hardverker), szeretném visszavinni illetve helyette egy másikat elhozni. Milyet vegyek? Most elkezdtem nézni az AsRock support listáját, alig van olyan, amit árulnak, de ami van pl. Kingston, az meg 1,65V-os.
Nem fontos a low profile, csak egyszerűen csúnyának tartom a magas parasztvakítós RAMokat :)) Lehet más órajelű is (1866+), de árban 15 felé nem mennék.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11839) szeva000 válasza JoinR (#11838) üzenetére


szeva000
addikt

Éssss milyen proci mellé raktad?Nekem volt ilyen LP corsair 1866-ban és ment símán dualban ivy mellett.(itt van az a probléma,hogy minden sz*r chipet felraknak corsair-nál,éppen ami van occsón).Igaz most már én is single módban hajtom a ramokat mert a proci memvezérlője nem megy a kupaktalanítás óta.Sokat nem fogsz nyerni a dual chanel-el sem.Én sok beállítást kipróbálgattam,igazán jelentős eltérés nem lett.Így megálltam 2000MHz-nél single chanelben.

[ Szerkesztve ]

(#11840) Qru válasza JoinR (#11838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetleg gari előtt egy bios frissítést megnézhetsz, hátha segít. Szokták javítani a ram kezelést bennük.

Ha még is cserélik, akkor: Crucial Ballistix Sport, G.Skill Sniper... hiretelen ezek jutnak eszembe amik lp-sek és jók is.

#nincsbennetarcsi

(#11841) JoinR válasza Qru (#11840) üzenetére


JoinR
senior tag

BIOS frissítés megvolt, sajna nem segített. i5-3570k mellé lett amúgy. Bár máshol azt olvasom, hogy más hiba miatt is lehet, nemcsak kompatibilitás...pl. RAM-hiba, slothiba, IMC hiba...azt hiszem kipróbálom egy kölcsönkittel, ha hozzájutok...

(#11842) Strix Aluco válasza JoinR (#11841) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Sziasztok!

AMD A8-5500-zal kapcsolatos memória választással kapcsolatban kérdeznék. A leendő gépet netezésre, néha egy-egy kisebb gépigényű játékra használnám. Ugye az APU-nak fontos a frekvencia is: melyik márka az, amivel bevállalhatok egy minimális feszültségemelést is, és stabilan fog menni? (1333>1600, esetleg 1866 MHz)

Illetve, 2*2 GB elég lehet, vagy inkább vállaljam be a 2*4-et? (nagyon felmentek a RAM-árak november óta, máskülönben nem vacillálnék).

Köszönöm!

(#11843) Qru válasza Strix Aluco (#11842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok a játékok amiket az apu tud futtatni önmagában azokhoz elég a 4GB is.

Kingston-t keress pl, azok jók AMD-hez.

#nincsbennetarcsi

(#11844) maflame


maflame
aktív tag

Sziasztok!

Corsair Vengeance 2x8MB
Geil EVO TWO 2x8MB
Kingstone HyperX 2x8MB

Mind három 1600 CL9-es és nagyjából egy árban van. Tudnátok segíteni a választásban?
Nagyon rég nem frissítettem a gépemet, most kezdek újra tájékozódgatni, mik mennek manapság..
A lap Asus P8Z77-V PRO lesz valószínűleg.

Köszi!

(#11845) Sonja válasza maflame (#11844) üzenetére


Sonja
veterán

Az elsőt, azaz a 2x8GB-os Corsair-t felejtsd is el! Nagyon sok a probléma velük a Z77-es ASUS lapokban. :K Ezek közül szerintem a Kingston. Mondjuk én pl. ezt a Patriot-ot választanám. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11846) Strix Aluco válasza Qru (#11843) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Rendben, akkor egyelőre 4, és ha jön majd dVGA, akkor beújítok 8-ra. Köszi!

(#11847) Atimester válasza maflame (#11844) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nekem Asus P8P67-es alaplapom van. (LGA-1155)
Volt Corsair Vengeance 2x8GB RAM-om is, de nem jött be. Elég nehézkes volt a beállítása. AMD-s lapokban hibátlanul fut, de nálam időnként fagyogatott. Most Kingstone HyperX 2x8GB van, és az most hibátlanul fut, akár a gyári paramétereknél gyorsabban is…
Én ezek közül a Kingston-ra szavazok!

Attila

(#11848) Bogyó bá' válasza maflame (#11844) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

+1 a Kingstonra! Az mindig, mindennel kompatibilis és problémamentes.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11849) JoinR válasza JoinR (#11841) üzenetére


JoinR
senior tag

Sikerült megoldani a problémát...ne kérdezzétek hogy hogy, de fel tudtam úgy rakni a CM Hyper 212+ hűtőt úgy, hogy ne működjenek a B-csatornák a RAMnál :DDD Miután próbaként leszedtem, hiba nélkül indult, úgyhogy most sikerült úgy felrakni (ugyanúgy, csak az alaplap mögül egy távtartót lehagytam először), hogy menjen.. :))

(#11850) Qru válasza maflame (#11844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Geil-el sem jársz rosszul ha nem baj, hogy magas a bordája és az picit alacsonyabb feszen is megy.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.