Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csendes, de mégis elfogadható teljesítményű asztali gép összeállításakor gondolom már másnak is eszébe jutott, hogy ha az embernek nincs szüksége 4-5 merevlemzre és több optikai meghajtóra, úgysem használ high-end VGA-t, és a processzora is energiatakarékos, miért tartson egy szép nagy dobozt az asztal alatt.

A HTPC és a barebone számítógépek elég speciális terület, ezek és a normál asztali gépek között lehet kellemes kompromisszum egy mATX számítógépház.

Személy szerint kérdéssel szeretném nyitni a topikot, eddig két házat találtam, ami az igényeimnek megfelelne.

Az egyik a Chieftec BS-01 ([link]), ami 270W-os táppal kapható 16e forint körüli áron.

A másik példány a Modecom BluSky ([link]), ezt egyelőre 'érkezik' státuszban találtam csak meg egy hazai keerskedőnél, viszont roppant kedvező 6e forint alatti bruttó áron.

Az elsőt szívesen megvenném táp nélkül, viszont így nem találkoztam vele, a benne lévő táppal kapcsolatban viszont az egy darab 8 cm-es venti miatt fenntartásaim vannak, szívesebben vennék egy 360W-os 12cm-es ventijű Chieftec tápegységet, mert ilyenem már volt, ezt ismerem, számomra minden szempontból megfelelne.

Ami követelményt én személy szerint támasztanék a házzal kapcsolatban: a táp vízszintes helyzetben helyezkedjen el az alaplap fölött (mint a nagyobb midi tornyokban), azaz ne lógjon be az alaplap elé, illetve legyen mód elöl-hátul, esetleg oldalt is egy nagyobb (legalább 9cm-es) házhűtő venti beszerelésére.

Szívesen várom a beszámolókat, tapasztalatokat, javaslatokat mindenkitől, a tervem az, hogy jelen hozzászólásban összefoglalom azokat a jelölteket (név, link egy bemutató oldalra), amiket ajánlatok, és ami jó vétel lehet mATX alapon.

Előre is köszönöm mindenki segítségét,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) Ganger válasza parandroid (#1) üzenetére


Ganger
aktív tag

Hali!

De ez a modecom táp nélküli nem? Amugy en chieftecet favorizalom. De igazabol milyen alaphoz kellene?

[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#3) parandroid válasza Ganger (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha visszakapom gariból, akkor egy Asus P4P800-VM megy bele egy CT-479-es átalakítóval és egy Pentium M 760-nal.

A modecom táp nélküli, de ez nem gond, sztenderd ATX táp megy bele, gondolom. Kap egy 36W-os 12cm-es Chieftecet, és kész - még mindig olcsóbb, mint a Chieftec ház a hozzáadott 270w-os 8cm-es ventis táppal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) Rover623 válasza parandroid (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Egy csomó ilyen topic van a hardverpiacon...;)

primus inter pares

(#5) parandroid válasza Rover623 (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, láttam, de szeretném a tapasztalatokat összegyűjteni. És jellemzően itt most nem a használt megoldások érdekelnének. Illetve vásárlás szempontjából azok is (sőt, lehet, hogy találtam is egy megfelelőt), de most arra lennék kíváncsi, hogy az új házakkal kapcsolatban mi a piaci helyzet. Már csak azért is, mert hátha nem csak én járok ebben a cipőben.

Úgy gondolom, a téma megér annyit, hogy kilépjen a hardver piacról, és van potenciál az új termékekben is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) ftc


ftc
nagyúr

Nem rossz elképzelés ez a topik mivel az én házam is egy Chieftec LBX02-s talán s miota megvettem a házat azóta csak microATX-es lapok vannak benne s igy fölössen foglalja a helyet.
Amiket így nézegettem házak közül:
Nem gyártói oldalak szal előrre bocs

MicroTower STEP 203 Black
[link]

YEONG YANG:
[link]


Így egyenlőre ennyit találtam elfogadható árban...

(#7) parandroid válasza ftc (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Yeong Yangot csak más cikkszámmal találtam meg a gyártó weboldalán, de ugyanannak tűnik: [link].

A másodikat viszont gyakorlatilag csak cseh, szlovák és lengyel weboldalakon találom meg... :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) ftc válasza parandroid (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

Lehet made in Közép EU :D...

Bár amógíis a Yeng Yang jobban bejön külsőre...

(#9) Bohus


Bohus
aktív tag

Valóban van igény microATX méretű házakra, a kínálat azonban nálunk elég szűkös. Ez már csak azért is fura, mert ebben a méretben szinte bármely gyártó, bármely alaplapja hozzáférhető itthon is, ám mivel ezeket kényelmesen be lehet szerelni egy normál MIDI házba, az importőrök nem kényeztetnek minket hozzájuk passzoló házakkal.
Kb. egy évvel ezelőtt azért álltam rá erre a platformra, mert otthoni számítógépasztalom PC fogadó része 42cm magas, a MIDI ház nem fért bele. Választanom kellett: asztalosmunka v. microATX ház. Bepillantva gépem belsejébe úgy láttam, hogy ez a hardware-kupac elfér egy kisebb helyen is, ezért az utóbbi mellett döntöttem.
A már említett Chieftec házat vásároltam meg, fekete-ezüst színben. Pofás darab, a floppy-t és az alatta levő takarólapot szintén ezüstre fújtam, 5.1/4-es részben a DVD író ill. egy Vipowerer keret. A gyári fekete szín inkább sötét antracitszürke, bár színtévesztő vagyok, ám a barátom szerint is az. Amire vigyázzatok: a ház rövid, 355mm hosszú! Ez akkor lehet probléma, ha valami nagyobb optikai egységetek van, v. hozzám hasonlóan mobile rack keretet is szeretnétek beépíteni. Ezek után a tápegységig mindössze 3-4cm hely marad, itt kell levezetni a tápköteget, bekötni az IDE kábelt, ill. a molex csatikat. Mindezt annak ellenére, hogy a tápegység rövidített (10cm) hosszú változat! Kemény dió, de ha nem vagy hardverbolond, akkor szerencsére csak egyszer kell eljátszani. Szerintem a ház méreténél kár volt spórolni a hosszúságon, a 3.1/4-es fémboxot sem egyszerű a helyére rakni, az ATX csati vezetkkötegét élesen meg kell törni, hogy aláférjen (laptól függ). Új ház vásárlásánál ([link] ) feltétlenül járjatok utána a méreteknek! A tápegységre egyébként csak jót tudok mondani, kis terhelésen szinte hangtalan (1200 rpm), nagyobb terhelésnél ezt megduplázza (nincs lineáris átmenet), de még így is halk. Mióta alaplapi VGA-t használok, állandóan a kisebb fordulaton megy, vagyis egy irodai konfignak még a szerény 270W-os tápteljesítmény is bőven elegendő.
A ház egyébként átalakítás alatt áll, egy FSP passzív táp kerül bele (mögé), így fogom megszüntetni a táp és az 5.1/4-es meghajtók közötti kábeldzsungelt, az eredményről küldök fotót is.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#10) parandroid válasza Bohus (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönjük a tapasztalatokat, örülök, hogy végre akadt valaki, aki használ ilyet.

Mint írtam, a processzor nem fog sokat fogyasztani, a Pentium M-nél energia-takarékosabbat nemigen lehet elképzelni. A már meglévő komponensek még egy Pioneer DVR111, ami szerencsére egy elég rövid darab, és egy 250G-os Samsung HDD. Viszont VGA-ból tervezek egy 6600GT szintűt, hiszen jórészt lightos játékra is rakom össze a gépet. Fontos ugyanakkor, hogy csendes is legyen, hiszen amolyan háziszerverként is üzemelni fog - alkalmanként 24/7-ben. A processzor hűtése szerencsére nem téma, és VGA-ból is valami passzív hűtésűt szeretnék, ez pedig jó házhűtést igényel. Erről valami tapasztalat? Végső esetben marad az oldalkivágás, és egy 12cm-es hűtő nyílásba applikálása.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) okiDoki


okiDoki
tag

Gabát még véletlenül se! :))

0,0

(#12) dany27


dany27
őstag

hy
szerintem vegyél aspire x-Qpackot[link]

tesztelték itt a PHn is[link]

üdv: Dany

(#13) parandroid válasza dany27 (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szép nagyon, de az ára a többhez képest meglehetősen borsos. A kialakítását viszont tanítani lehetne, elsőrangú ötleteket tartalmaz. Viszont egy teljes méretű táppal ahogy elnézem ez sem boldogulni - más kérdés, hogy egy márkás 420W-os bőven sok is egy átlagos mATX konfighoz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, végre sikerült szereznem egy mATX Chieftec BK-01B-SL-B házat, estére bele is költöztem. Mit mondjak róla? Egy szóval: pazar.

Beszéljenek helyettem a képek: [link].

Én csak annyit szeretnék elmondani, hogy minőségi, kicsi, de mérete ellenére jól szerelhető, minden a helyén, minden kézreáll, minden jó minőségű, szép az élet, csuhajja.

A 300W-os Delta táp halk, bár egy 8cm-es venti pörög benne. A házon 3 db 9cm-es ventihely van, egy elöl, egy a processzor felett, egy pedig a táp és a HDD-keret között az oldallapon.

Sok minden mást nemigen tudok elmondani róla, határozottan jó választásnak tűnik, ajánlom bárkinek, aki mATX alapon gondolkozik. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) Stafni


Stafni
aktív tag

Engem is érdekelnének mATX-es házak. Itt megy a gép deszkamodelként majd 2 hete. :D
Nézelődtem, de nem sikerült szépet találnom eddig.
Gondolkodtam, a fekvőben is, de jobb lenne az álló a YY tetszik amit az egyik forumtárs linkelt. Ki forgalmazza a YY?

(#16) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ilyen lap kőré építenék gépet egy kávézónak.
Milyen házat ajánlanátok? legyen olcsó, mivel maga a gép is 30körül áll meg, leírom mi lesz benne:

P4M80-M7+35W-ot evő LGA775 Celeron
WD6400AAKS vagy legalább 320Gb
Integrált VGA, de később jön bele valami+, csak hogy projectort is tudjanak rákötni.
ha a házban nincs táp, vagy olyan, akkor 300-as FSP .
Pio DVD pörkölő.
szépen szóló hangkártya(majd ha meglessz a hangcucc kiderül mit tud élesben az alaplapi)

Az se baj ha csúnya szinü a ház, majd átfestik a tulajék:)

Köszi!

(#17) mr_ricsi válasza kem (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Foxconn házakat nézd meg. Általában FSP táp van bennük, és nem vészes az áruk sem.
És ehhez a géphez egy 250-es táp is bőven sok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) 2rok


2rok
csendes tag

Aktuálissá vált nálam is a téma. Kellene valami kis mérető (lehetőleg fekvő) ház amibe normális méretű tápegység fér bele és olcsó. (táp nélkül 6k max) Egyelőre egy megfelelő méretű műszerdoboz van kinézva a célra csak ahhoz sokat kellene farigcsálni. CD/DVD/Floppy nem lesz a gépben. Ha valaki tud ilyet akkor szívesen veszem a segítséget ;)

(#19) Dealer


Dealer
tag

Üdv! A véleményetekre lennék kiváncsi pár m-atx tipusú házzal kapcsolatban. Szeretnék 1 új gépet épiteni 1 ilyen pici dobozban, már csak a tapasztalatokra lennék kiváncsi hogy ilyen méretekkel mekkora kompomisszumokat kéne kötnöm, pl VGA terén... a cél az hogy egy HD4830, vagy 4770 beférjen. A proci egy E5200 lenne alap hűtéssel.

A jelöltek a következők:
HKC 450w táppal
[link]
Ez a legkisebb, öszvissz 13.5 cm széles, és félek hogy nem fér bele a VGA, meg nem is lehet mit kezdeni vele szereléskor.

CODEGEN 1017-CA 400W táp
[link]
Ez valamivel nagyobb, nehezebb lenne hurcolászni is meg ilyesmi:)

Aerocube, vagy SharkoonRush?
[link]
[link]
Ez utóbbiak a tágasabb, és szerintem a legjobb elrendezésű matx-ház kategória. De sajna árukban is kétszer annnnyiba kerülnek :F .

Szóval a számomra legszimpatikusabb a HKC lenne de az igencsak picike. Kérdés hogy elfogadható VGA-t is lehet bele pakolni vagy alternatíva után kellene néznem.

(#20) Dealer


Dealer
tag

Szóval a kérdés még adott 13,5 cm széles házba befér egy radeon 4830? :DDD

(#21) xabolcs


xabolcs
őstag

itt van egz foxconn haz: dh-154.
jo kis haz, tetszene, csak eppen van benne 2db 4cm-es legkavaro ... azoktol szeretnek valamilyen modon megszabadulni.

google adott egy jo otletet, [itt].

szerintetek erdemes takolni egy hasonlot s beletenni a fenti hazba? a linken szereplo kepeket nezve, meg akar el is ferhetne egy 8 cm-es. :B

ize, mert akkor az emlitett hazat veszem meg. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#22) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nálam most vált aktuálissá :) Kellene egy olcsóbb (10k alatti), akár álló, akár fekvő, de mATX ház. Férjen bele viszont a normál ATX táp (tehát nem kell tápos), de ne legyen olyan mély, mint a midi tornyok... köszi :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) Gorneck válasza Dark Archon (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Ezek már nagyok?
[link]
[link]
Utóbbi van nekem is...
Esetleg GMC R2 Toast?

Gorneck#1239

(#24) Dark Archon válasza Gorneck (#23) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem, az Elite 341 pont jó lesz, ahogy nézem, de a GMC R2 se rossz. Lemérem, mennyi helyem van pontosan és e kettő közt döntök. Köszi szépen, sok időt spóroltál nekem :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#25) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
itthon van normál midi méretes gépem, de most szeretnék építeni egyet
kifejezetten hurcolászásra, projektoros vetítéshez.
A keret nem nagy, tehát valami olcsó és könnyű ház kéne :)
Ha jól olvasom, akkor normál tápok nem férnek ezekbe a házakba,
tehát beépített tápost néznék, olyan 300W sztem elég.
Nem lesz benne optikai cucc, vinyóból is csak egy ssd-re gondoltam.
Valamilyen C2D proci lenne tuning nélkül, és vagy dual
dvi/hdmi kimenetes integrált lapot néznék (ha van ilyen),
vagy egy 7600 körüli pcix-es kártya lenne benne.

köszönöm a tippet! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) oneiros


oneiros
tag

Üdv!

Találtam két közeljövőben megjelenő mATX házat. Akit eselteg érdekel...
NZXT Vulcan
Inwin Dragon Slayer
Az NZXT már kapható kb. 60 eruróért. Elvileg nálunk is kaphatóak lesznek.
Nekem az Inwin jobban bejön.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#27) cocus007


cocus007
tag

Engem pont az ellenkezője érdekelne, hogyha azt irják neten hogy microATX-es a ház, belefér-e az ATX-es alaplap?
Bár van oldal ahol irja az ATX-et is hozzá, meg hát ez vékonyabb de hosszukásabb változat mint 1 microATX-es alaplap amit még néztem.
ház [link]
alaplap [link]

(#28) z00li válasza cocus007 (#27) üzenetére


z00li
senior tag

Micro ATX-es házba nem fér bele az atx-es alaplap. :N

(#29) vegyszer válasza Gorneck (#23) üzenetére


vegyszer
addikt

nagy kár, hogy az egyiket nem is forgalmazzák itthon, a másik meg csak szimplán kifutott termék.
:W

én az Elite 34-et kergetem, de eddig nem sok jót tudok a találatokról mondani.

sajnos a 342 itthon nincs forgalomban.

pedig ezen kívűl nem tudok olyan mATX házakat, amiben elől-hátúl 12-es ventik lennének.
nagy kár értük...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#30) oneiros válasza vegyszer (#29) üzenetére


oneiros
tag

Talán ez megfelel az igényeidnek.[qs200]
[árgép]
Úgy látom ugyanaz a felépítése, mint a cm-nek.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#31) vegyszer válasza oneiros (#30) üzenetére


vegyszer
addikt

nagyon jó kis ajánlat ez, köszi a tippet.
matx-es házban 340 mm-es vga is elférjen, na ez meglepő. :Y
:R

és az az 5 db 12-es hely is meggyőző tud lenni :C
nekem bejött... :DDD

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32) fero02


fero02
veterán

(#33) oneiros


oneiros
tag

Megérkeztek az első tesztek a gamer házakról.
[NZXT Vulcan]
[Inwin Dragon Slayer]
Az Inwin már USB 3.0-át is tudja. :K

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#34) mrbig25 válasza oneiros (#33) üzenetére


mrbig25
őstag

Miért van az, hogy a számomra szinte tökéletes belső felépítéssel rendelkező mATX-es kuckók (pontosabban az általad linkelt két házra gondolok) ilyen elbaltázott külsővel rendelkeznek? :W Legalábbis nekem egyik sem tetszik külsőre...pontosabban az előlapja. Bár élőben lehet, hogy pozitívabb lenne a véleményem róluk.

Egyébként van már valami infó, hogy nálunk mikor jelennek meg?

[ Szerkesztve ]

...

(#35) oneiros válasza mrbig25 (#34) üzenetére


oneiros
tag

Üdv!

Az NZXT május 20-tól lesz elérhető. Mo.-ra kb. nyár elejére várható. Ár:60€
Az Inwin-ről nincs információ, valószinűleg ugyanolyan árban lesz, mint a Vulcan.
Egyébként szvsz az Inwin előlapja a HAF 922-re hasonlít. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#36) mrbig25 válasza oneiros (#35) üzenetére


mrbig25
őstag

Belső felépítés tekintetében az In Win talán szimpatikusabb, de ezek az előlapok, ejj.
Egyébként HAF 922-esem van és tetszik :) de az In Win nem...(sajnos) nagyon minimális a hasonlóság.
Egyébként lehet, hogy egy NZXT lesz (majd) belőle, mert annál könnyebben át lehetne alakítani az előlapot a saját ízlésemre, amíg az In Win-nél erre nem sok lehetőséget látok...

...

(#37) Ryck


Ryck
csendes tag

Hello mindenkinek!

Egy halk, alacsony fogyasztású Core i3-as home server-hez keresnék egy jó mATX házat.

A követelmények:
- 12 cm-es hátsó hűtőventi (800rpm-es Scythe S-Flex + a táp ventije tökéletesen elég lenne a gép hűtésére)
- hely 3-4db normál 3,5” HDD-nek
- elég masszív legyen (az olcsó, konzervdoboz anyagból készült házak még 1 wincsivel is borzalmasan rezonálnak)
- egyszerű megjelenés, elfogadható árfekvés, mivel úgyis csak az asztal alatt fog heverészni, teljesen mindegy, hogy néz ki, semmi szükség plexi oldallapra és kék LED-es ventikre :)

Sokat keresgéltem, nézegettem tesztetek hazai és külföldi oldalakon egyaránt, de még nem találtam meg az igazit. Úgy tűnik, hogy a sok ATX-es gamer/tuning házikó és az egyre divatosabb HTPC mini-ITX házak mellett a hagyományos mATX-et egyre inkább hanyagolják a gyártók.

Eddig 4 jelölt van:

CM Elite 341 [link]

Egyetlen előnye, hogy olcsó. :)
Sajnos a 4 wincsi épphogy elfér benne, ráadásul ezeknél az alap CM házaknál nagyon vékony lemezeket használnak, ami miatt rettenetesen tud rezonálni. Tisztára olyan, mint a régi Codegen házak voltak (6000 Ft táppal, khm…) Emlékeim szerint pár évvel ezelőtt az Elite 3xx széria olcsó és az árához jó minőségű háznak számított, úgy látszik az „olcsósítás” ide vezetett.

CM Elite 342 [link]

Ez jobb lenne a 341-nél, van benne rendes wincsi keret, de Mo.-on még nem találtam. A konzervdoboz anyag valószínűleg erre is vonatkozik…

Antec NSK3480 [link]

Ez már teljesen más liga :)
Emiatt az árát is megkérik, és sajnos csak táppal kapható, amire nekem nincs szükség. A winyókat itt is csak trükközve lehet beépíteni: 1 a floppy helyére, 1 a ház aljára, itt legalább a szokásos Antec szilikongumi alátétek vannak, és 2 db az 5,25” helyre 3,5”-os adapterrel.
Mindazonáltal egy kicsit, de minőségi ház, szerintem inkább halk irodai gépnek való és nem szervernek. A SPRC fórumán láttam pár moddoltat, amiket sikerült teletömni wincsivel, de ha lehetséges én inkább nem fúrnék és fűrészelnék szét egy vadi új drága házat :)

Antec Mini P180 [link]
Az abszolút csúcskategória, ebbe az árán kívül nem tudok belekötni. :D
Viszont nekem „total overkill” semmi szükség nincs ilyen drága, mindent tudó házra.

Hú ebből jó hosszú hsz. kerekedett, remélem azért lesz aki elolvassa :)
Bármi ötletet és tanácsot szívesen fogadok :R

(#38) vegyszer


vegyszer
addikt

a QS-200 is izgalmas alternetíva nem?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#39) Ryck válasza vegyszer (#38) üzenetére


Ryck
csendes tag

Végülis nem rossz ötlet, bár alapból a wincsi rögzítés nem tökéletes, és kicsit nyitottabb a kelleténél, mivel inkább tuning gépekhez, mint halk működésre tervezték.

A 4 wincsi csak úgy férne el, hogy 2 az oldalsó wincsi panelre, 1 a külső 3,5" helyre és 1 beépítőkerettel az 5,25" helyre (vagy mindkét winyó két kerettel ugyanide). Sajna ez utóbbiaknál a rezgésmentes rögzítés nem lehetséges.

(#40) eladohardver


eladohardver
őstag

Hi!

Keresek matx házat, lehetőleg legolcóbb kivitel legyen illetve minél zártabb legyen... poros helyen lenne a cucc.... pls help danke!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#41) eladohardver válasza eladohardver (#40) üzenetére


eladohardver
őstag

tárgytalan%

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#42) vegyszer válasza eladohardver (#41) üzenetére


vegyszer
addikt

esetleg azóta újabb ötlet:
elől hátul 12-es ventivel megtámogatott mATX házra???

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#43) oneiros válasza vegyszer (#42) üzenetére


oneiros
tag

Üdv!

Az Aerocool QS-200-on kívül:

Cm Elite 341
[link]
[link]
Thermaltake Strike MX
[link]
Pixmania-t nem ajánlom,Francia cég, onnan szállít, garancia problémás.
Drágábban Antec P180 Mini
[link]
Még drágábban Silverstone TJ08
[link]
Ezek elől-hátul 12-esek.

+1: NZXT Vulcan: elől 12-es, hátul 9,2-es:
[link]

Remélem segített!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#44) vegyszer válasza oneiros (#43) üzenetére


vegyszer
addikt

köszi

a 341-et ismerem, beszerezhetetlen majdem

a P180-tetszetős.

de a QS-200 valahogy megfogott, és még talán beszerezhető is...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, kocka alaku hazat keresek. igazibol az aerocool m40 az etalon, csak tappal egyutt mar nagyon draga :(

hüllő

(#46) oneiros válasza gyiku (#45) üzenetére


oneiros
tag

Hi!

Kb. a hazai kínálat:
Aerocool M40
Aerocool QX-2000
Sharkoon Rush
Sharkoon Temptation
TT Lanbox
Aopen G325
Ezek olyan 15-25k között vannak az Árgépen.
Ha ezek nem férnek bele a keretbe, a napokban láttam a hardveraprón 10k-ért egy sharkoon Rush-t.[link]
Talán még megvan.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#47) gyiku válasza oneiros (#46) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :R

hüllő

(#48) Mag__ válasza Ryck (#37) üzenetére


Mag__
tag

Hi!

Antec NS-hez irják a leirásban hogy:
Compatible Motherboards: Mini-ITX, microATX, Standard ATX

Szoval ez a méret: - 35cm (H) x 20cm (W) x 36cm (D) , ez nem igazán microATX.
Nekem olyan kéne,amelyikbe nem megy bele a sima ATX,és értelem szerüen ennél is kisebb.
Tud vki ilyet?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#49) z00li válasza Mag__ (#48) üzenetére


z00li
senior tag

Üdv!

Szerintem ettől kisebb microATX-es házat nem nagyon fogsz találni. :N Esetleg CM Elite 100 komoly kompromisszumokkal.

Z

(#50) oneiros válasza Mag__ (#48) üzenetére


oneiros
tag

Hi!

Van ettől kisebb microATX ház , de tényleg nagyon kell keresni. :)
Amiket külföldi olalon találtam:
3Rsystem R330[link]
[link]
Antec NSK 1300 vagy 1380[link]
Hardveraprón van is egy.[link]
Kb. ennyi.
Igazából, ami még alternatíva lehet, azok a fentebb írt cube-ok/kockák, de itt a kisebb alapterületnek nagyobb magasság az ára.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.