Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan esedékes lenne az irodai gépeinket cserélni, ebből kifolyólag szeretnék ajánlásokat kérni. A jelenlegi gépek i5-3320M + 8GB RAM + SSD-vel vannak ellátva, HD kijelző valamint egy mellék monitorral, és néha már döcögősnek tűnik a helyzet.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-3 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
85-90.000 Ft / db
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Microsoft Office; OpenOffice; Google Chrome-n belül Driveon tárolt megosztott fájlok szerkesztése
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", a felbontás, panel típus nem számít.
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Évente 1-2x lenne hordozva.
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
128 GB SSD, 16GB RAM
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nagy enter; NUM Pad;VGA csatlakozó;min. 2 USB port, és ami nagyon extra, de el tudok tőle tekinteni az a dedikált számológép gomb :B

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2202) ivana válasza Lordi88 (#2201) üzenetére


ivana
Ármester

VGA csatlakozó az minek így 2023-ban? Akkor már inkább a projektorra rakjatok egy átalakítót HDMI-re ha olyan régi.

Ennyiért 7 gen intel fér bele 15 colban, viszont az nem sokkal gyorsabb mint a régi ivy bridge M-es proci.

(#2203) Dr. Akula válasza Lordi88 (#2201) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Irodába használt gépet gondoltatok, vagy ennyi pénzből még újnak is kéne lennie, számlával? Az aprót elnézve ennyi pénzből 5-6. generációs Intelig lehet eljutni, jellemzően 2 mag + HT (nagy ritkán egy 4 magos is befigyel), szinte kizárólag 8 GB rammal, SSD-ből viszont akár 240 GB is belefér.

Mitől döcög a gép? 100%-on megy a proci / memória? Egy Windows reinstall lehet olcsóbb lenne, vagy ha kell, még egy kis ramot bele, sokkal előrébb szerintem másik géppel se juttok. Persze ha már csak a szigszalag tartja össze, akkor oké. :)

(#2204) wsanyi válasza Lordi88 (#2201) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Dell Latitude E6540

Amúgy 16 GB RAM, és nagyobb SSD kell, illetve i7 CPU is segíthet vmit, de kérdés, mi az, ami döcög. Notebookban átlalában 2 mag 4 szál van, az nem lesz nagyon gyors soha. Egy upgrade is jó lehet, ha bírja a gép hűtése a 4 magos Q betűs i7-eket, és 16 GB RAM. Plusz szoftveresen meg tudom javítani, hogy felgyorsuljon.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2205) Tim82 válasza Lordi88 (#2201) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az előttem írókhoz csatlakozva:

Az általatok használt gépekhez képest ezért a keretösszegért per gép nem fogtok érdemi teljesítménynövekedést kapni: 6.-7. generációs Core i-s notikat lehet általában korrekt állapotban jelenleg ennyiért kifogni a Hardveraprón. Ezek teljesítményben nem igazán nőttek, az Intel oldaláról a fogyasztáscsökkenés és az IGP fejlesztése volt ekkor fontos.

8. generációnál (ami kb. 2017-2018-ban jelent meg) már van 4 mag/8 szál elterjedőben (kb. minden, ami nem i3 és 8. gen vagy újabb, már ilyen). A megelőző generációkban ez viszonylag ritka, a H, HQ, QM jelölésű procik a valós négymagosok ott, amik viszont jellemzően többet "esznek", néhány kivétellel. Ha Windows 11-re váltáson gondolkodtok, akkor hivatalos a 8. gen prociktól van támogatás, az alatt nem (ezt át lehet hidalni pl. Rufus segítségével pendrive írt telepítővel, de nem tudom, cégnél ilyen dolgok mennyire jöhetnek szóba).

AMD vonal Ryzen előtt notebook-fronton felejtős, általában a kortárs Intel procikhoz képest kisebb teljesítmény, rosszabb fogyasztás, az integrált videóvezérlőjük sem mindig jobb a kortárs Intel IGP-hez képest. A Ryzen megjelenése itt is nagy ugrás lesz, de megint csak az árkeretben nem nagyon fogsz találni akár első mobil Ryzen generációs CPU-s notit sem.

A jelenlegi gépeitek - ha két RAM foglalatos notik - biztosan kezelnek 2x8 GB DDR3 vagy DDR3L RAM-ot, valamint ha cserélhető és nem forrasztott CPU-s notik, akkor valóban mehet beléjük négy mag/nyolc szálas i7. Ivy Bridge vonalon már van egy-két olyan négymagos mobil i7, amivel a fogyasztás sem feltétlenül ugrana meg: i7 3612QM és 3632QM.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2206) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Örülnék ha 80k-be beleférne, de ha nem akkor rápótolok.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthonra kellene: Ms office, google meet, böngészés.
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem tudom, gondolom a 15.6 inch és a full hd az ma már alap.
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset. Nem lesz használva utazás közben.
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Utólag lesz rá telepítve Windows.
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD és gondolom a 8gb RAM az ma már alap.
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2207) Dr. Akula válasza Csaby25 (#2206) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"gondolom a 15.6 inch és a full hd az ma már alap"

Az otthoni szegmensben ez terjedt el kváziszabványként, gondolom ugyanonnan vásárolják a kijelzőpanelt. Üzleti szegmensben viszont 14" az alapértelmezett, a hordozható meg 12" (ami most már inkább 13.3").

"Otthonra kellene: Ms office, google meet, böngészés."

Erre gyakorlatilag bármi jó, a legrégebbi Intel IGP-t is beleértve.

Itt az aprón Thinkpad T470 szintig férsz bele ebbe a keretbe, 7. gen Intellel.

(#2208) scott_free


scott_free
senior tag

Hoppá, most látom, hogy van használt notis topik, akkor itt is megkérdem:

a jelenlegi Dell Latitude E6230 (i5-3320M, 4GB ram, 128GB ssd) gépemet szeretném erősebbre cserélni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most, max. 1-2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150e (ha érdemes, mehet feljebb)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
iroda, heavy excel, multitasking
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
max. 14", de inkább kisebb, csakis ips, matt, min. full hd
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
ssd
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
hdmi
erős proci (legalább 8. generációs intel vagy jobb)
esetleg fémház (?)
magyar v. magyarított billentyűzet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt kellene, lehetőleg számlával és garival

Találtam itt a hardveraprón ilyeneket:
Dell Latitude 7390 - 110 ezer
Dell Latitude 5300 - 125 ezer
Hp Elitebook 830 G5 - 144 ezer
HP EliteBook 840 G6 - 150 ezer
Lenovo Thinkpad X280 - 150 ezer
ASUS VivoBook S433IA - 150 ezer
Asus Zenbook UX433F - 155 ezer
Dell Latitude 5410 - 185 ezer (ha tényleg annyival jobb, hogy megéri a plusz pénzt)

Elitebook-ból többet is láttam (830/840 G5-ös szériát), kívülről tetszene is, de talán itt is olvastam, hogy nem annyira jó a kijelzőjük ill. az akksijuk.

Milyen típusokat ajánlanátok? A lényeg, hogy érezhető előrelépés legyen teljesítményben a mostani E6230-hoz képest.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2209) Dr. Akula válasza scott_free (#2208) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Thinkpad (T és X sorozat), Latitude, Elitebook: ezek jók. Használtan se kell aggódnod hogy szétesik-e, mert nem (kivéve ha aktívan dolgozott rajta a tulaj, kalapácsként, frizbiként kevésbé tartós).

A Latitude 5410-ben 10. gen Intel van, ez még az ezeréves (U)HD Graphics 5/600 IGP-t használja, ami már a Skylakeben (6. gen) is benne volt. Maguk a CPU-k generációnként úgy kb. a kötelező +5% teljesítményt hozták, tehát nagy eltérés a 6. és 10. gen között sincs, esetleg több a magja és azért. Tehát ez alapján kb. mindegy melyiket veszed. Nálam a sorrend: 1. Thinkpad, 2. Latitude, 3. Elitebook lenne.

(#2210) ivana válasza scott_free (#2208) üzenetére


ivana
Ármester

Az elitebook kijelző tényleg nem a legjobb, de ha nem képszerkesztés/videó a cél akkor teljesen elmegy. Bármi másra bőven jó (természtesen a fullHD IPS, de ezekből remélem már nem nagyon van HD TN). A G5-ös HP szériát kerüld, egy pusztulat. Szerintem leginkább T480-akat nézz.

(#2211) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

Budapesten keresnék valami refurbished business class gépet 50-70k között, 12 vagy 13" méretben általános (net, youtube) használatra. Van valami olyan store ahová érdemes benézni? (gondolok itt hardveraprós oldalra, vagy fizikai szaküzletre)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2212) Dr. Akula válasza FireKeeper (#2211) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az aprón ennyiből X260-ig el tudsz jutni, ha találsz valami turkálót ahol számlával árulnak ilyesmit, ott elve az ár is magasabb, meg +áfa, szóval feleilyen konfig nem jön ki belőle.

(#2213) FireKeeper válasza Dr. Akula (#2212) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ebben az ár és méretkategóriában a HP elitebookok mennyire ajánlottak? 820 illetve 725 családot nézegettem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2214) wsanyi válasza FireKeeper (#2213) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Dell Latitude E7240 vagy 7250.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2215) wsanyi válasza scott_free (#2208) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A a10. genes procikból 2 féle van, nézz utána, hogy icelake, vagy a másik, ami még 14 nm-es. De ott már alap i5 4 mag 8 szál. Emiatt jóval erősebb.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2216) ivana válasza FireKeeper (#2213) üzenetére


ivana
Ármester

Szvsz elég ritkák így kevés vele a tapasztalat. Kis méretben inkább a thinkpadek mennek, abból sok van.

(#2217) scott_free


scott_free
senior tag

Köszi mindenkinek a hasznos infókat! :R

Újabb kérdés: a 11.gen Intel vagy a Ryzen (4xxx) teljesítményben komolyabb előrelépés lenne? Megéri a plusz árat?

Ezeket lenne jó tudnia:
- 13-14", IPS, jó színekkel, nem kell touch, nem kell áthajtható
- lehetőleg vékony és könnyű legyen
- fémházas
- min. 2 db usb3
- magyar(ítható) billentyűzet ("í"-vel a helyén)
- lehetőleg legyen bővíthető (ram slot)

Milyen típusok ajánlottak árban egy kategóriával feljebb? (200-250e körül) Ugyanazok, csak újabb procival? :F
(Thinkpad X13 vagy X390/395 mennyire ajánlott?)

[ Szerkesztve ]

(#2218) wsanyi válasza scott_free (#2217) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Én Dell párti vagyok, latitude E 7000 sorozat, mert 6000 már nincs. Viszont nekik nem nagyon van Ryzenes gépük. Talán a G sorozat? Szóval nézz körül. Nyiván, ryzennel jobb lesz az akkuidő, főleg a 4000-nél újabbakkal. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2219) ivana válasza scott_free (#2217) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem egy ideig volt 11-gen intel céges gépem az előző helyemen, nem voltam vele elégedett. Kevés az akksi idő és hangos mint a fene. Ezzel ellentétben a mostani ryzen sokkal halkabb és tovább bírja. Teljesítménye pedig bőven elegendő. Mindkettő elitebook. Szóval szvsz egyértelműen AMD, ha lehet választani.

Arról nem is beszélve, hogy az intel GPU még mindig sehol nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2220) scott_free válasza ivana (#2219) üzenetére


scott_free
senior tag

Melyik sorozatod van, milyen procival? (G7? G8? 3x00u vagy újabb?)

(#2221) ivana válasza scott_free (#2220) üzenetére


ivana
Ármester

G8 és 5850U van benne.

(#2222) LK


LK
addikt

Sziasztok!
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónap
2. A gépre szánt összeg forintban? - 70-90k
3. Felhasználás? - film, online TV, YT, 1-2 Mahjong, képkeresgélős ősjáték, akadásmentes netezés
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 14" jó lenne / ami ebből kijön
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - nem lesz hordozva
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - win10 minimum
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? - ssd 240-mindegy, ram 4-8
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - 1 HDMI jó lenne minimum, hogy akár TV-re is lehessen csatlakoztatni
Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2223) Dr. Akula válasza ivana (#2219) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem olyan szar az Intel. És tekintve hogy az AMD bc notikban ritka mint a fehér holló, szinte csak Intelek vannak, ez azért megnyugtató. Nem mintha IGP-n terveznék játszani, akár AMD, akár Intel.

#2217scott_free: "Thinkpad X13 vagy X390/395 mennyire ajánlott?"

Amennyire egy notebook csak ajánlható. :)

(#2224) Mikulásbá válasza Dr. Akula (#2223) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ráadásul az i5-ös verziókban a 80EUs Irish XE van, az i7-ben 96 EUs-na az már erősebb a GTX960M-nél is!
Ezt sokan nem tudják, pedig van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2225) Dr. Akula válasza Mikulásbá (#2224) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Irish az a pub, Iris a GPU. :)

[ Szerkesztve ]

(#2226) Mikulásbá válasza Dr. Akula (#2225) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké. :K

[ Szerkesztve ]

(#2227) FireKeeper válasza ivana (#2216) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

bevállaltam egy Elitebook 820 G3-at, eddig majdnem minden király, viszont belefutottam két furcsaságba USB portok terén, nem tudom találkozott-e már valaki ilyesmivel:

az egyik USB3-as pendrive-omat nem ismeri fel a type A portok egyikén sem. másik usb 3 drive-al megy. ami fura, hogy egy usb 2-es hosszabbítóval már megy, illetve type C-ről OTG kábellel is. usb 3 hosszabbítóm sajnos nincs.

a mobilomat (Xperia 10 IV) nem tölti normálisan type C- type C kábellel. elvileg 100W töltésre alkalmas baseus kábelem van (adatátvitel csak 2.0). felismeri, de fel le dobálja az eszközt. type A - type C kábellel nincs gond, és ami külön vicces hogy type C OTG kábel + type A type C kábellel is működik.

gyanakodjak hardveres problémára vagy csak valami szoftveres b.szkódás?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2228) I02S3F válasza FireKeeper (#2227) üzenetére


I02S3F
őstag

Az uefi beállítások között szét néztél?

[ Szerkesztve ]

(#2229) FireKeeper válasza I02S3F (#2228) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, elvileg minden be van kapcsolva aminek be kell. BIOS is legfrissebb, azzal kezdtem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2230) I02S3F válasza FireKeeper (#2229) üzenetére


I02S3F
őstag

Nyugodta szúrjatok le képletesen, ha hülyeséget írok, de a portok nem lehetnek belül porosak és az okoz ilyet?

Gyári driverekkel próbálkoztál?

Nézd meg egy Ubuntu alatt is produkálja-e ezt!

(#2231) FireKeeper válasza I02S3F (#2230) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért nem hiszem hogy por/kontakthiba, mert más eszközzel hibátlanok a portok.

igen, gyári driver, friss win10 install.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2232) Pyttawrx válasza I02S3F (#2230) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Előfordulhat, de akkor durván annak kéne lennie.

(#2233) Pyttawrx válasza FireKeeper (#2231) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A pendrive az milyen pontosan?
illetve ez type-c gen 1.

(#2234) FireKeeper válasza Pyttawrx (#2233) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a pendrive kingston DTSE9 G2 (elvileg 3.0 pen)

igen, type-C gen1. én a töltő kábelemre gyanakszom, ami ilyen elvileg 100W-ig használható PD kábel, lehet hogy nagyobb naftát próbál meg felvenni a portból mint amit az ki tud adni?
de amúgy a kábel az asztali PC-men működik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2235) Tim82 válasza FireKeeper (#2234) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én nem lennék meglepve, ha a 820 G3 még nem tudna a type C portján leadni töltést.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2236) ivana válasza FireKeeper (#2227) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon korai usb-c gép, szerintem még nem tud rendes PD-t.

(#2237) FireKeeper válasza ivana (#2236) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt amúgy megértem és rendben is van, de ilyenkor azért elvárnám hogy akkor vegye vissza magát 5W-ra, meg legalább az adatátvitel működjön.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2238) ivana válasza FireKeeper (#2237) üzenetére


ivana
Ármester

A HP híresen nem tud BIOS-t csinálni :(

(#2239) FireKeeper válasza ivana (#2238) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valami a kábelen nem tetszhet neki mert rádugtam egy ipohone SE-t ami szintén power deliverys, és azzal működik. nem csak az adatátvitel, még a töltés is, úgy hogy a laptop ki van kapcsolva!

fura, pedig a baseus nem szar minőség általában :F

esetleg majd megpróbálkozok egy olyan type C- type C kábellel aminek az adatátviteli része 3.1-es, hátha az a baja (igaz, maga a telefon meg csak 2.0 sebességet tud).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2240) Pyttawrx válasza FireKeeper (#2234) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A pendrivnak menne kellene, de igen szerntem a töltést nem tudja, vagyis a PD-t tuti nem, ahhoz korai, ahogy írták már

(#2241) FireKeeper válasza Pyttawrx (#2240) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem is várom el hogy PD sebességeken töltsön, de azért az (szerintem) elvárható lenne hogy legalább alap sebességen (5V 1A) működjön. adatátvitelről nem is beszélve.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2242) Pyttawrx válasza FireKeeper (#2241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Adatátvitelnek mennie kell, azt amikor rádugod a telefont azt annak az usb menüjében be kell állítani 1x. addig nem ofg menni. Az 5V 1A meg semmit nem fog tölteni, hiszen a telónak az kevés, használat közben még merülhet is.

(#2243) FireKeeper válasza Pyttawrx (#2242) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a problémám hogy ha a PDs type C kábelemmel dugom a portra, fel-le dobálja az eszközt, nem marad stabil a kapcsolat, olyan mintha kontakthibás lenne (de sem a port, sem a kábel nem az). ezért gondolom hogy valami szinkronizációs/kommunikációs probléma van ezzel a kábellel.

btw bocs hogy ezzel az off topikkal terhelem a topikot már egy jó ideje :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2244) Pyttawrx válasza FireKeeper (#2243) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld nem pd-s type-c kábellel.

(#2245) wsanyi válasza LK (#2222) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Dell Latitude E6440

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2246) LK válasza wsanyi (#2245) üzenetére


LK
addikt

Köszi.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#2247) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

Sziasztok!

Elnézegetve az új notik piacát, inkább a használt vonalon indulnék el, és cserélgetem 2 évenként, mintsem dupla áron egy belépő géppel szívjak. Ebben kérném a segítségeteket.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Igazából bármikor, csak legyen egy jó deal.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-150k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános otthoni böngészés, illetve eleinte a notebook saját kijelzőjén, később külső monitoron fotó szerkesztés Lightroomban, és PS-ben.
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15.6", FHD, matt
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Szinte semennyit nem lenne hordozva.
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy.
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, minél nagyobb ami belefér a keretbe. 16-32GB RAM
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, legalább 3 USB port.

Előre is köszönöm! :R

(#2248) Csaby2021


Csaby2021
tag

sziasztok ezek közül szerintetek melyik a jobb választás az egyik a dell m4800 eDP alaplapos igy bele mennek újabb nvidia quadrós kártyák is vagy a másik lenovo thinkbook 14 gen 2 ryzen 4500u? leginkább kisebb játékokra használnám

(#2249) Dr. Akula válasza PRDZsolesz (#2247) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Thinkpad P50 + RAM, akár innen az apróról.

(#2250) PRDZsolesz válasza Dr. Akula (#2249) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Köszi a választ! :R Egy ilyet találtam időközben, gondolom a P50-ek kijelzőben jobbak ennél, viszont ahogy láttam elég nagy a szórás köztük árban. A linkelt gép, -azon kívül, hogy nincs rajta hdmi-, ajánlott típus?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.