Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Milyen használt gépet vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) capulet75


capulet75
addikt

Ebben a topicban megpróbálunk segitséget nyújtani használt alkatrészekből történő PC vásárlásához. A PH! hardveraprója jóval olcsób alternatíván kínál még a nagykereknél is, azonban mindenképp figyelj néhány dologra vásárlás elött.

Lehetőség szerint személyes átvételd részesitsd előnyben.
Ha van rá mód próbáld ki a kiszemelt hardvert.
A garancia fontos! Ha nincs papiros gari, legalább egy pár napot kérj!
NÉZD MEG AZ ELADÓ MEGBÍZHATÓSÁGÁT!!!!!!

Ird meg mire szeretnéd használni a gépet és mekkora összeget szánsz rá.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2) #65675776 válasza capulet75 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugye nem aprókat akarsz linkelgetni?

(#3) capulet75 válasza #65675776 (#2) üzenetére


capulet75
addikt

Természetesen nem. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Talán én nem látom lényegét ennek a topicnak? :)

Ha használt vga/ram/hdd/stb vásárlásban akarsz segíteni, akkor ott vannak ugye a Milyen ramot, milyen hdd-t, milyen vga-t vegyek topicok, amik nem csak új HW-kkel foglalkoznak.

Ha meg komplett gépek vételéről lesz szó, akkor meg megint apróhirdetéses linkelgetés lesz, illetve szerintem ebbe is bőven belefér a milyen gépet vegyek topik :)

De ha meg tudsz győzni, miről akarod, hogy szóljon ez a topic, maradjon :)

(#5) capulet75 válasza KrAt (#4) üzenetére


capulet75
addikt

Az elmult 2 évben jó pár gépet összeépítettem innen a PH-ról.Pár barátom és azóta még több ismerősöm megkért hogy építsek nekik gépet, és sokat spóroltam a használt cuccokkal nekik.Két év alatt ez kb 8-10 komplett gép és sok cserealkatrész. Gondoltam segítek másoknak is ha igénylik. Semiféle linkelgetést nem akarok,én nem tartom a hátam senki használt cuccaiért. :N Mivel a milyen gépet vegyek topic nagy és kiskerár alapon működik és használtat még nem láttam,igy nyitottam egyet,Lehet h nem is kell senkinek vagy ha szerintetek nem jogos a léte akkor töröljétek.Üdv

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6) capulet75


capulet75
addikt

Az utolsó konfignál ami elkészült a szempont a 4 mag, az olcsóság és hogy vigye a GTA4-et valamint adatkonvertálásra is alkalmas legyen : itt az LGA775ös platformot céloztuk meg,ez még egy darabig időtálló és később minimális ráfordítással fejleszthető.

Lap : Giga EP45T-ud3lr - erős deszka olcsón,tuningot birja - 17k
Proci : Intel Q8200 - legalább 4 mag,ennyiért sztem jobb mint az E széria és eldöcög 3200mhzen - 20k
CPU Cooler - EKL - 2,5k
VGA : Sapphire 4850 Vapor X 1gb - egy pötty tuningal hozza a 4870 órajeleit és a hűtés halk - 17k
RAM 2x1gb 1800mhz - később bővithető - 9k
Táp : sarkallatos pont,nem érdemes nonémet venni : egy chieftech 500w-os tápot sikerült 6k-ért beszerezni.
HDD: WD 500as 100%-os vinyó - 6k

Ez összesen 75000 huf, ház, stb volt.
Combos kis gép lett, vidáman elviszi a mai játékokat is némi kompromisszummal.Késöbb bele kell dobni még 2 gb ramot és annyi.A Q8200 helyett szerttem volna 8300-at beleraki mert abban több az L2 cache de annyival többe került hogy nem érte meg.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem lehetne egy kalap alá venni a "milyen használt alkatrészt vegyek"-kel?

Nem tudok olyan topikról ami ilyesmivel foglalkozna.

(#8) capulet75 válasza D1Rect (#7) üzenetére


capulet75
addikt

De sztem lehetne. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9) D1Rect válasza capulet75 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Folyamatosan hullanak be a kiöregedett konfiggal érkező egyének a milyen VGA-t vegyek topikba.
Itt lehetne nekik ajánlani az ezt add el/ezt vegyél helyette dolgot.
Vagy van ilyen topik? :F

(#10) capulet75 válasza D1Rect (#9) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudok róla, holnap átnyálazom a totyikokat. Ha nincs rámegyek a kérdésre. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#11) capulet75 válasza capulet75 (#10) üzenetére


capulet75
addikt

Ismét épül egy "új" gép, nemsokára kiirom a véglegest. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#12) capulet75


capulet75
addikt

Hát akkor ennyi,akár törölni is lehet.Üdv

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Milyen használt gépet vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.