Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? help me! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) easy...rider


easy...rider
őstag

Hi all

DVD írót vennék, de fogalmam sincs, hogy milyet lenne érdemes.

1. Nem tudom hogy + vagy - vagy +/- ost vegyek
2. fogalmam sincs hogy melyik ír 9,4 GB-os DVD-t
3. sulineten belül venném
4. Ithoni használatra venném DVD copy-ra, és adatmentésre.

Ha valaki tud olyat ajánlani, ami ennek megfelel és nem túl drága, annak megköszönöm.

(#2) Adrian Mole válasza easy...rider (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

LG-ből van olyan, ami mindegyik szabványt (+,-,RAM) ismeri. Igaz, bruttó 60 fölött van még. Azzal el lehet lenni egy darabig.

42

(#3) HSNet válasza Adrian Mole (#2) üzenetére


HSNet
aktív tag

4040b-nek hívják. Vigyázz, mert sok helyen még a 4020b van, de az csak -R/RW-t ír (meg DVD-RAM-ot, de azt a 4040b-is tudja). Egyébbként 9,4GB-os DVD-t jelenleg semmilyen íróval nem fogsz írni, mert az két réteg, vagy két oldal lenne sima DVD-re, DVD-RAM meg DVD másolásra drága is, meg elvétve van olyan lejátszó ami el tudja olvasni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#4) erdoke válasza easy...rider (#1) üzenetére


erdoke
titán

Én a helyedben megvárnám, amíg a SEX-be is eljutnak az új írók, mint a Plextor v. NEC 8x írói.
Egyébként mindenképpen +- írót vegyél, az a biztos.:)

A legjobb aláírás a héten

(#5) Fefefe


Fefefe
csendes tag

A Plextor az adatrögzítés királya, ezt minden szoftverkalóz tudja.

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#6) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Most néztem, a plextor.com-on megjelent +- -os írójukat, (PX-708A) de úgy tűnik még nagyon friss, legalábbis a depo-n még nem láttam.

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#7) erdoke válasza Fefefe (#6) üzenetére


erdoke
titán

Erről gagyarászok lentebb/fentebb, volt már itt hír is. 300 € most kint.

A legjobb aláírás a héten

(#8) HSNet válasza Fefefe (#5) üzenetére


HSNet
aktív tag

A Plex előnyei a minőségben, és nem a mennyiségben rejlenek. Ha igazán jó minőségű Audio CD-t akarok írni, akkor az 1000 éves 4/2/12-es SCSI Plexemmel tesztem, 1x-es sebességgel. De azért, hogy valami adatot 52x-esen kivéssek, felesleges a Plex minőségéhez kapcsolódó másfélszeres árat megfizetnem... Úgyhogy amennyiben valaki DVD-t akar másolni, akkor talán inkább hanyagoljuk a majd 200e-be kerülő csúcs írókat, amikor az igazából 1 2x-es Toshibával ugyanannyira kompatibilis lemezeket tud kiirni, max kicsit lasabban, meg csak -R/RW-re. Az LG 4040b pont azért jó, mert kvázi olcsó, tud -/+-t és mellesleg DVD-RAM-ot is, bár azt ugysem hiszem, hogy tul sokan hasznalnak. Egyébbként a kijelentésed max az optikai adattárolókra igaz, én legalábbis még nem láttam se szallagos, se magnetooptikai Plex meghajtót.
Félreértés ne essék, szerintem is a Plextor gyártja a legjobb minőségű CD írókat (1-2 elbaszott szériáját kivéve), de pont nem azoknak van szüksége erre a premium minőségre, akik nagy tételben soxorosítanak házilag akámitis.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#9) hungeek


hungeek
senior tag

ha nem kell annyira a gyorsaság, de fontos a megbízható hibamentes írás: Toshiba SD-R5002

nekem már 1 hónapja ez van kb 25 dvd-t írtam eddig vele, mindegyik tökéletes!!
nincsenek lemez-inkompatibilitási gondjai.
Kékhalban vettem 2 év garival (azé 2 év gari az 2 év gari.... :) )

(#10) hungeek válasza hungeek (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

jah... és olcsó :)

(#11) easy...rider


easy...rider
őstag

Köszönöm a segítséget. :)
RE: HSNet
Az egyik barátom mesélte hogy a sógora simán írja Asus DVD írójával a 9,4 GB-os DVD-t.

Egyébként akkor az LG írója jó? Mert sulinetben most ő szerintem a legjobb. :F

(#12) Viktor77 válasza easy...rider (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor az a sógor hazudik!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) HSNet válasza easy...rider (#11) üzenetére


HSNet
aktív tag

Akkor az a sógor valszinűleg nem tudja, hogy mit mond, mert a gyári lemezek 9,4 GB 1 oldal 2 réteg elrendezésüek, az írhatók meg mindig 1 rétegűek.
Elvétve létezik 2 oldalas 1 rétegű írható lemez, horrorisztikus áron, és ugyanúgy szét kell hozzá a filmet darabolni, mintha két lemezre írnád meg.
2 rétegű lemezt kezelő író egyébbként jó darabig még nem is lesz, pont azért, hogy nehezebb legyen másolni a gyárit.
Láttam már olyan progit, amit azzal hirdettek, hogy a 9,4-es lemezt is lemásolja, de vagy csak feldarabolta 2-be (baszhatod a menüt), vagy kicsontozta + igény szerint átkódolta a filmet, hogy 4,7-es lemezre elférjen, de ezt egyébb progikkal sokkal jobb minőségben meg tudod tenni kézzel, és általában kis gyakorlattal gyorsabban is.

Az LG író jó (4040b ha multiform kell) (no offense nem azt mondom, hogy a legjobb, csak annyit, hogy olcsó, és teljesen jól működik). Ha csak -R/RW is elég, akkor nagyon jó a feljebb említett Toshiba (idunno, talán 5002???), ha a DVD-RAM-ot is akarsz, de +R/RW nem kell akkor meg a 4020b-s LG.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#14) csudri


csudri
őstag

A Teac írókról tudtok valamit? Mert elég olcsó, ahhoz képest, hogy +/-! 45bruttó! Ha valaki tud ezekről valamit, az nyomassa ide az infókat. THX

(#15) HSNet válasza csudri (#14) üzenetére


HSNet
aktív tag

Konkrétan rosszat még nem hallottam róla, de CD-ben eléggé ott volt a szeren, nem hiszem, hogy a DVD-jük szar lenne. Én arra tippelnnék, hogy azért olcsó, mert csak alacsonyabb sebességeket tud, maybe. Ha tud 4x-eset is, akkor nagyon gyanus.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#16) csudri válasza HSNet (#15) üzenetére


csudri
őstag

TEAC DV-W50D

• Records to DVD+R Media at 4X
• Records to DVD+RW Media at 2.4X
• Records to DVD-R Media at 4X
• Records to DVD-RW Media at 2X
• Records to CD-R Media at 16X
• Rewrites to CD-RW Media at 10X
• 32X Max. CD-ROM Performance
• 12X Max. DVD Playback Performance
• Supports Quick Format Feature
• Supports Buffer Underrun Prevention
• Supports Leading Recording Software

Ezért jó ár a 45bruttó nem?

(#17) Chapell


Chapell
aktív tag

A mínuszos DVD-khez ajánlom a Pioneer A05-t is, eddig még a legsilányabb írható DVD-t is simán megírta kompatibilitási problemek nélkül.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#18) csudri válasza Chapell (#17) üzenetére


csudri
őstag

Inkább A06! Csak 8ruppóval kerül többe és +/-!

(#19) zsola111


zsola111
csendes tag

Sziasztok!

Én is kb egy hónapja vettem Toshiba SD-R5002-t. Kérdésem az lenne a tapasztaltakhoz, hogy normális az, hogy pl. Média Markt-os ''Galaxy'' nevű ''csoda'' DVD-R abszplút nem müxik, illetve akad olyan Imation-RW, ami csak teljes törlés után?! (Verbatim-RW és TDK-R eddig jól ment, bár az egyik TDK kb 1 héttel későbi visszaolvasása mintha kissé nehézkes lett volna.)
El lehet érni valahol egy kiterjedt ''kompatibilitási'' teszt táblázatot erre a kütyüre és a kapható DVD-R/-RW-kre vonatkozóan, hogy ne kelljen minden egyes típussal kísérletezni?
Köszi!

(#20) zsola111


zsola111
csendes tag

... ja és a vásárláskor hozzá tesztelési célból vett - eladó szerint tuti biztos - ''Optodisk-RW'' rögtön az elején ''gyorsformázás közben leáll; szintén használhatatlan.
Ha már itt tartunk, Nero-t használok és igazából tanácstalan vagyok a DVD írásakor használható ISO/UDF/... formátum választásakor. adna valaki 1-2 támpontot, hogy mikor melyiket érdemes...

Mégegyszer köszi!

(#21) purci


purci
tag

Az 5002 gyári firmware hibás. A Toshiba oldaláról le tudod húzni az új firmware-t. Ezért rontja el a lemezeket.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#22) csudri válasza csudri (#16) üzenetére


csudri
őstag

Mondana valaki valamit a Teac márkáról? Mert olcsó és érdekel, hogy finom-e! :D

(#23) Flashcash válasza zsola111 (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csak nem a Mistralban vetted a tuti Optodisket?

Minden dvd vásárlóra rásóznak pár darabot utánna meg jókat röhögnek rajtuk, hogy mekkorát szívnak majd az 1800Ft-os 1X*esen 1X írható lemezzel. :)

A kékhalban érdemes venni 1300FT körül van 2X-esen írható Primedisc-RW.

(#24) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Sziasztok!

Engem is a plextor 708A írója érdekelne. Ramirisnél még nem láttam. De a plextor lapján van egy másik magyar hivatalos forgalmazó akinél már láttam ezt a tipust csak árat nem találtam hozzá. Gondolom azért 1-2 hónapon belül ennek is esik az ára.

Off

Annak ideján a yamaha cdrw-m sem volt valami olcsó nettó 60 ropi.

On

Szerintem egy ilyen plextor is megéri az árát

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#25) hungeek válasza purci (#21) üzenetére


hungeek
senior tag

nekem hál istennek ezzel a gyári hibás firmware-vel is eddig megírt mindent.... :)

(#26) joey7 válasza Flashcash (#23) üzenetére


joey7
őstag

Én a minap vettem 1500 HUF-ért TDK RW 4X-t a kékhalban. Szerintem jó vétel lehet bárkinek.

(#27) zsola111


zsola111
csendes tag

...ja, mistral! ezek szerint nem vagyok egyedül a ''klubban''...
Szomorú, hogy mások tájkozatlanságával visszaélve probálnak érvényesűlni.

Már a vásárlás napján kerestem az SD-R5002 frissítést ss azóta 1033 firmware-vel megy. Nagyon remélem, hogy inkább a nívótlan lemezek gondja ez és nem az írómé. Ehhez kapcsolódva: mi lehet egy költsékímélő, egyszerű és jó teszt egy(pl. ennek az) írónak (leszámítva, hogy: ''az idő, és a megíirt lemezek hibátlansága''), amivel a biztonságos működéséről megbizonyosodhat az ember?!

Még valami: ugye DVD-k esetében is a maximális írási sebességet jelenti a nyersanyagra megadott pl. 4X jellemző, tehát nem okoz minőségromlást, ha lassabban(=hosszabb megvilágítási idővel) írja is az ember?

Üdv.

(#28) Flashcash válasza zsola111 (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A legegyszerűbben úgy tudsz biztosra menni hogy bekapcsolod a felírt adat visszaellenőrzését. Ezzel már kiszűrheted az esetleges írási hibákat, amit lehet hogy csak később vennél észre.
Ha azt teszteled hogy kompatibilis-e a lemezzel a drive, akkor a szimuációnál lehet hogy kijön a hiba, és akkor spóroltál egy lemezt.

A 4X-es jellemző a maximális írási sebességet jelenti. Ha lassabban írsz az okozhat minőségromlást. Egy 4X-es lemez jobb minőségű lesz 4X-esen megírva mint 2X-esen, mert a 2X-es írás nem szabványos.

Tehát a 4X-es lemezeket 4X-esen érdemes írni.
1X&2X-es lemezeket pedig 1X-es sebességgel.

(#29) Flashcash válasza joey7 (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

4X-es DVD+RW lemezt vettél akkor.

(#30) Sanya válasza easy...rider (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: Mindenképp +/- os legyen az író
2.: egyis sem fog soha megírni 9.4Gb-os lemezt, csak 4.3-at. talán a dvd-ram, az lehet 9 gigás szabvány.
3.: okés
4.:film copy, akkor konvertálnod kell (6-7GB-->4.3)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha minden áron 9,4GB-t szeretne kiírni egy lemezre akkor vegyen ilyen lemezt.
:)
[L]http://www.multimedia.hu/termek.php3?tabla=adathordl&sor=143&a=6[/L]

(#32) Auslander válasza HSNet (#8) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

...mellesleg DVD-RAM-ot is, bár azt ugysem hiszem, hogy tul sokan hasznalnak...
Nekem ez is fontos szempont volt amikor vettem. Es egyre tobben nyomulnak DVD-RAM ügyben. Abban egyetérünk, hogy nem DVD-RAM-ra kell filmeket archivalni. Ez egy kicsit ágyú-veréb effektus. De adatmentésre, kíválóan alkalmas. Azonfelül egyre több asztali ''videomagno'' van, ami DVD-RAM-ra dolgozik, plusz a kamkorderek.

DVD-RAM meg DVD másolásra drága is...
Igen, drágább, mint a DVD-R-re. Mondjuk a Panasonic 2x-es DVD-RAM az 8€ alatt van már, mig a kétoldalas 14 körül.

...meg elvétve van olyan lejátszó ami el tudja olvasni...
Az új Panasonic lejátszók olvassák, ugyanúgy mint a DVD-R/-RW -t. Mondjuk ezen túl sok meglepõ nincs. Érdekes, hogy a DVD+ -t nem :-)

Szóval a DVD-RAM nem egy lefutott kör. Egyre több eszköz kezeli, és paramétereiben, felhasználási módokban egyértelmûen jobb mint a többi.
(No persze ez mind csak szerintem). Hogy még nincs annyira elterjedve? No és?

Üdv

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#33) Flashcash válasza Auslander (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A DVD-RAM-ot most akarják felfuttatni picit. Növelik az írási sebességet és csökkentik a lemezek árait is.
Otthoni felhasználásra annak éri meg aki gyakran archivál adatokat, a DVD-RAM lemezek sokkal többször újrairhatóak és megbízhatóbbak mint egy DVD -/+RW lemez.

De egy átlag otthoni felhasználónak nem biztos hogy szüksége van DVD-RAM meghajtóra.

Magyarországon szerintem a legfontosabb szempont az ár. Ebből a szempontból pedig a DVD-R lemezek a legolcsóbbak és a legnagyobb választékban elérhetők.

(#34) erdoke válasza agrarfiatal (#24) üzenetére


erdoke
titán

Már kapható, pl. az e-connect ''Adathordozók'' ->DVD-írók között, nettó 65800 Ft.

A legjobb aláírás a héten

(#35) zsola111


zsola111
csendes tag

Sziazstok!

Megpróbálnám újra, hátha tudna valaki segíteni:
Nero-t használok. Próbáltam a CDr/DVDr gyik-ban keresni a választ, de az tenger-info. Szóval: lenne valakinek pár szava arról, hogy mikor melyik formátumot érdemes használni DVD-R/-RW irásakor?! ISO/UDF/..., vagy keverve? Egyáltalán: ezeket úgy képzelje el az ember, mint a vinyók esetében a fájlrendszert, azaz tkp. a felhasználás szempontjából érdekes, hogy melyiket használja az ember?!

Köszi.

(#36) tigga válasza hungeek (#9) üzenetére


tigga
tag

szia milyen lemezekkel megy az 5002 -es? /mondjuk nem látom már sehol csak az utódját/ ----->5112

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#37) zsola111 válasza tigga (#36) üzenetére


zsola111
csendes tag

Nekem TDK, Verbatim ok., Imation-rw egy kicsit bizonytalan, de végül ok.

(#38) kraftxld válasza csudri (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A teacnak Pioneer belseje van :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39) erdoke válasza Flashcash (#31) üzenetére


erdoke
titán

Már kijavították.:D

A legjobb aláírás a héten

(#40) HSNet válasza Auslander (#32) üzenetére


HSNet
aktív tag

Figyu, nekem is van itthon DVD-RAM-om (Thx Keopsz, nagyon bevált a kicsike), úgyhogy nagyon remélem, hogy nem lefutott a dolog:)
Ennek ellenére mondtam, hogy annak aki filmeket akar kivésni, meg cd-helyett dvd-re adatot archiválni, annak halál fölösleges plusz pénzt kiadnia érte.
Persze ha valaki tudja mire való, és arra tudja értelmesen használni is, akkor nagyon jó dolog (én például ZIP lemezeket és kisebb DAT-okat váltottam le vele, erre baromi jó volt).
Pana lajátszót meg majdnem vettem (pont a RAM miatt), de aztán kicsit jobb vételt ajánlottak Samsungból, úgyhogy nem lett sajna RAM kompatibilis lejátszóm:(

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#41) Chip


Chip
aktív tag

Vélaményeket, tapasztalatokat szeretnék hallani a TEAC DV-W50D írójáról esetleg a TOSHIBA SD-R5112 íróról.
Mindkettő elég jó árban van szerintem, a M*S*R*L-t néztem.

(#42) Als


Als
tag

Üdv!

Eladnám 2003. májusában vásárolt Pioneer 105 dvd írómat.
Még garis, számla van róla. kb 50 lemezt írtam vele, nem volt túlhajtva.
Kizárólag írtam vele, grabbelésre mást használtam.

32ezerért eladó.

Jelentkezni mailben.

Als

(#43) gere


gere
tag

Hali!
Az MSI DR4-A nevű eszköz 4-szeres sebességgel égeti a DVD-R és a DVD+R lemezeket, 2,4-szeressel a DVD+RW-ket és 2-szeressel a DVD-RW-ket.

Eddig ok...

Van azonban egy extra funkciója, méghozzá a High-Density-Burn technológia. Ennek segítségével egy 700 MB-os, 80 perces CD-re elvileg 1400 MB adatot is tudunk rögzíteni. A termék ezen kívül támogatja a 870 MB-os, 99 perces CD-k írását is.

Ha ez is igaz, akkor 870x2=1740MB is igaz-e? Mert 1/3-d DVD-RAM lenne /cd-n...

Sokszor a drága olcsóbb...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen dvd írót vegyek? help me! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.