Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberslider


Cyberslider
őstag

iP1000
iP1500
iP2000
iP3000

Kinek milyen tapasztalatai vannak? Vennem kell egy nyomtatót, csak Canon lehet beszerzési okok miatt. A 3000 úgy láttam tud 2 odlalon is nyomtatni. Meg általában a nagyobb gyorsabb. Igazán még mi a különbség? Ill. ár-érték arányban mi éri meg legjobban? Az 1000,1500 igen olcsó...... Jól nyomtatja az a szines képeket is? Elsősorban nem fényképekre gondolok,hanem sima papírra szines kép.. Lehet nekem elég lenne az 1000 is? :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2) morzsol válasza Cyberslider (#1) üzenetére


morzsol
aktív tag

Nem olyan régen találtam, hátha segít valamit...
(És legalább nem olasz! - bár az legalább szép nyelv!)

Bővebben: link

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#3) Old Death válasza Cyberslider (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

Hell!

Nekem 1500-om van, sztem nagyon süti...
Szépen nyomtat, és vár a száradásra is... más nyomtatónál ilyet nem láttam, de biztos van, no de az is ilyen olcsó?
hameg 2 oldali nyomtatás kell, akkor újra bedugod a papírt :))
Egyetlen hátránya, h nincsen tálcája :( igy a kijövő papírt nem tartja meg :( ez nálam gond mert nem az asztalon tárolom, de inkább bosszantó, mint zavaró.
Remélem segítettem!

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#4) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Old Death, kösz, nincs tálca? Ajjajj... Az elég gáz.

Morzsol,akkor te a 2000-est ajánlod? Hát ja végülis,ha nem kell a drágább 30000,akkor a 2000 nyilván :)
Milyen patronokat kell ebbe rakni? Szineknént? Vagy hogy? Mi a különbség pl. egy HP -hez képest? Melyik takarékosabb a tintával? Ill. melyiknél olcsóbb? Vagy kb. ugyanaz. Tölteni lehet a canonét is?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#5) Old Death válasza Cyberslider (#4) üzenetére


Old Death
senior tag

a helye megvan... vlehet, h nem néztem át az egész csomagot :D v külön lehet kapni?
mert usb-s kábel se volt hozzá...
megvettem hazavittem, na jó akkor nyomtatok.. és nem volt kábel, no meg már este is lett... én meg kisírtam magam :DDD aztán másnap vettem

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#6) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

IP1000, 1500-t nem ajánlom, csak max második nyomtatónak (gyereknek játszani).
IP2000 meggondolandó annak, aki keveset nyomtat és nem bánja, hogy NEM színenként cseréli a patronokat.

Az IP3000-t 4000-t melegen ajánlom, rendkívüli szolgáltatás csomag nagyon jó áron, színenként cserélhető patronok, kíváló mínőség.

SENKI nem ad interfész kábelt a nyomtató mellé (multifunkciósok mellé néha még igen), úgyhogy ezen kár mélázgatni.

Pushy

(#7) DonLeo


DonLeo
senior tag

Nekem PIXMA iP4000-es van, csak ajánlani tudom és kb. 3-4 ezerrel drágább a 3000-esnél.
Ajánlanám figyelmedbe ezt a topikot:
Bővebben: link

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#8) Cyberslider válasza DonLeo (#7) üzenetére


Cyberslider
őstag

á thx.. nem talátam meg :(

Hát igen. Ez a 3000-4000 az igazi. És annyira nem vészes az ára. Főleg sulinet -50% . :)

Nemtudom, a 4000 igazán megéri-e a + fekete patron miatt...

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#9) DonLeo válasza Cyberslider (#8) üzenetére


DonLeo
senior tag

Szvsz jobban is néz ki. Fényképet én sem nyomtatok sokat, de azért néha jó ha tudja. Azt az 1 patront nem cseréltem még. :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#10) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Nekem Canon i 560-asom van. Baromira meg vagyok vele elégedve. Főleg a patronok miatt. Eddig a szines, eredeti gyári patront vettem 2600-2800 ért. Most ráakadtam egy helyre ahol utángyártottat lehet venni. Legutóbb pirosat vettem 1100 ért. Az a jó, hogy szinenként lehet cserélni az üreseket.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#11) DonLeo válasza Tomcyboy (#10) üzenetére


DonLeo
senior tag

A pixma 3000 ill 4000-esnek is színenként cserélhetők a patronai.

Egyébként lehett itt venni egy srácnál olcsóbban Qink típusú utángyártott patront olyan 800 ft-ért, asszem garnitúrában 700/db. ;)
A topik címe ''Eredeti és utángyártott tintapatronok olcsón ...''

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#12) nimfas


nimfas
addikt

Nekem eddig Canon nyomtatóm volt.... de most kipróbálok egy Hp-t...

MEg is mondom miért, majdnem egyszerre szart be a Canon nyomi fekete és színes feje...
kb 20-25 eFt-t lenne a két fej cseréje....

Az 1000 és 2000-est felejtsd el nyugodtan, a Canon pont abban jobb a Hp-nál, hogy a színesek külön vannak. Tehát marad a 3 és 4000- széria. Az utóbbi annyival tud többet, hogy pár lap/perc-el gyorsabb és tud CD-DVD nyomtatást!!! Ha ilyet csinálsz akkor erre ideális.

Én egyébként azért váltok HP-re, mert igaz, hogy a 3 szín egyben van.... de ha cseréled a színt, akkor egyben a fejet is cseréled, mivel egybe van építve... ezért lehet drágább a patron, mint a Canon-nál... viszont.... 3x lehet tölteni :)

Ha meg szarakodik... kicseréled a patront és egyben fejet is cseréltél, tehát ha új parton egyben új fejed is van ergo.... mindig ugyanolyan minőségben nyomtat :)

(#13) DonLeo válasza nimfas (#12) üzenetére


DonLeo
senior tag

Plusz annyival is többet tud a 4000-es, hogy nem 4 hanem 5 patron van benne, az utóbbi egy fotó-feket patron ami a fotónyomtatásnál eredményez szebb képet.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#14) Pushy válasza DonLeo (#13) üzenetére


Pushy
tag

Sőt, igazából csak annyi a különbség a 3000 és 4000 között, hogy 5 patronos (más fej), minden másban megegyezik (duplex, CD-RE NYOMTATÁS, alsótálca stb...).

Pushy

(#15) DonLeo válasza Pushy (#14) üzenetére


DonLeo
senior tag

Miért, és én nem ezt írtam? Az 5. patron a fotónyomtatáshoz való fekete tintát tartalmaz.
Na meg valamivel gyorsabb a 4000-es, amit említett is nimfas, erre írtam, hogy nem csak a gyorsaságban különbözik...

Mellesleg jobban is néz ki a 4000-es. :DDD


[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#16) keszeg83


keszeg83
tag

(#17) Imy


Imy
veterán

Nekem MP360 SmartBase-m van, jo fotot nyomtatni, gyors, scanner is egyben, ugyhogy sztem ilyet, meg az ara is 35 korul van!
A Canon király!:)

(#18) keszeg83 válasza Imy (#17) üzenetére


keszeg83
tag

És a patron is olcsó bele(BCI-24B:400Ft; BCI-24C:500Ft)

(#19) pintyesz


pintyesz
senior tag

Canon MP370esem van és istenkirály!:C
3 hete vettem kb.
Pozitívumok:
1. ''gyors'' (egy Epson C60ashoz képest ami igencsak nem alapmodell)
2. csendes
3. olcsó a patron bele
4. nyomtat,szkennel,fénymásol (számítógép nélkül is ha kell)
5. beépített memoriakártyaolvasó
6. szép
7 biztos kihagytam vmit :)

Negatívum:
hát azt nem tudok hirtelen

Itt egy link:Bővebben: link

Jellemzők:Bővebben: link

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#20) Imy


Imy
veterán

Az a negativuma, hogy nincs Negativuma..:)
MP 360-asom is majdnem ugyanaz, csak nincs memokartyaolvaso, sebaj..:)
Tényleg semmi rosszat nem lehet rá mondani, habár egy aproság, a kilyelzö nincs megvilágitva:(((, s az zavaro sötétben, de semmi más!

(#21) Imy


Imy
veterán

Kaszeg83, hol olcso annyira a patron, Engem is erdekelne!:D

(#22) DonLeo válasza Imy (#21) üzenetére


DonLeo
senior tag

Nála, Keszegnél. Kaszegnél nem tudom mennyi. :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#23) Imy


Imy
veterán

Valakinek van 360 vagy 370MP-je?
Nem zavar valakit, hogy nincs megvilagitva a kijelzo?

(#24) sycorax182 válasza DonLeo (#13) üzenetére


sycorax182
tag

Szia!
Jól beszélsz, most vacakolok 2 napja egy BJC 6500-all, és soha többett Canon nyomtatót!!!

(#25) DonLeo válasza sycorax182 (#24) üzenetére


DonLeo
senior tag

:F
Amiről beszéltem, a PIXMA iP4000-es is Canon és teljesen frankó. ;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#26) keszeg83 válasza sycorax182 (#24) üzenetére


keszeg83
tag

Te miről is beszélsz?

(#27) sycorax182


sycorax182
tag

SEMMILYET!

(#28) keszeg83 válasza sycorax182 (#27) üzenetére


keszeg83
tag

?????

(#29) sycorax182


sycorax182
tag

Arról vakerolok, h az összes canon nyomtató egy trágya, inkább a HP-t ajánlom, NYOMTATÓKBÓL. másból nem....

(#30) sycorax182


sycorax182
tag

Arról vakerolok, h az összes canon nyomtató egy trágya, inkább a HP-t ajánlom, NYOMTATÓKBÓL. másból nem....

(#31) keszeg83 válasza sycorax182 (#29) üzenetére


keszeg83
tag

de mi a bajod a Canon-okkal, és miért olyan ''csúcsszuperek'' a HP-k?

(#32) DonLeo válasza sycorax182 (#29) üzenetére


DonLeo
senior tag

Aha, aztán ha majd valami bekrepál a HP nyomatódon a garancia lejárta után, akkor cserélheted az egészet, mert a szervízben nem cserélnek alkatrészt, ahogy hallottam. :DDD Legalábbis a szakszervízben. Nemrég krepált be a jó öreg HP Laserjet 6L-ünk, bár már évek óta csak 1-esével lehetett adagolni a lapokat bele, mert különben becumizta mindet... Egy 50 oldalas házidolgozatnál, vagy szakdolgozat nyomtatásánál nem kis meló volt kinyomtatni, mindamellett, hogy csiga lassú volt. Tudom, hogy ez egy elég régi nyomtató, de akkoris. Az eredeti tonerkazetta meg vagy 15-16ezer bele és a vége felé fel kell rázogatni azt akkor száll a tinta, mindig a csap fölött csináltam, elég kevés nyomot hagyva utána, hagy nem mondjam... :O

Amúgy te vmi HP dealer lehetsz. :D

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#33) keszeg83 válasza sycorax182 (#30) üzenetére


keszeg83
tag

Syno, DE MI A BAJOD A CANONOKKAL?

(#34) morzsol


morzsol
aktív tag

Én epsonozok, úgyhogy kívül állok a vitán, de persze érdekel.
Képre (foto) az epson a király, ez vitán felül áll, ne is kezdjetek vele kötözködni, mert úgy sem válaszolok rá! :))
De tervezem egy HP vételét, mert a ritkán használt epson csúnyán leszopja a patronjait... csupán ez a nagy fájdalmam vele.
Viszont a legtöbb canonos nyomi története, amit itt korábban láttam, az azzal végződött, hogy SÓS! SÓS! - hol kapok új fejet a canonomba, mert be*-t!
(Amúgy nagy canon rajongó vagyok! - ezzel se vádolhattok meg. :D Viszont nincs kedvem valóban venni is egy canont, hogy közelről ismerkedjek vele. HP-val (epsonnal) már éltem együtt, nekem bejött. A lézerek - az sztem egész más tészta...)
A photo-i-n van most egy 5000-es canon test (1 pikoliter), ami szerint megveri az epson R800-at. El ne higgyétek! Inkább a fentebb beszúrt link képeit nézegessétek.
Csók mindenkinek!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#35) keszeg83 válasza morzsol (#34) üzenetére


keszeg83
tag

Szép-szép képet csinál az epson, de ahhoz már egy drágább nyomi kell.. Nekem volt egy Epson C64-esem, és azért a mostani nyomtatóm -Canon i455- is készít úgyan olyan minőségű képeket.

(#36) keszeg83 válasza morzsol (#34) üzenetére


keszeg83
tag

de miért sza*tak be a canonok? azt tudja vki?

(#37) morzsol


morzsol
aktív tag

Beszárad a fej, és az I. se mossa ki többet. Persze lehet, hogy ez csak idegen patronokkal megy.
Én a foto epsonokról beszélek, a 6 tentásak... nekem még sikerült 40 körül venni T008-as patronos 5000 akárhány dpi-set. Nem tom, az új 6 tentásakat újabban nem figyeltem, de ezek még az R800-ra is rávernek világos árnyalatoknál. A mély részek részletgazdagsága viszont az R800-nál sokkal jobb. A Canonok a mély részeket meg... ledarálják! :D (Fentebbi link) - Bár ebben a tekintetben az 5000-es bíztató!
Bocs, én ilyen hülye képbuzi vagyok, és minden gyártónak szurkolok, mert még mindíg nem elég jók ezek a nyomingerek, úgyhogy szivassák csak nyugodtan egymást tovább!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#38) Pushy válasza sycorax182 (#30) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Van összefüggés a másik topikban szereplő BJC-6500-sal, vagy másról van szó?

Ha nem ugyanaz, akkor tudok segíteni valamit, hátha egy meghibásodott példány miatt mégsem fogod lehúzni az egész márkát :).

Mi a hiba?

Pushy

(#39) Pushy válasza DonLeo (#32) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Minden HP lézer valójában Canon nyomtató (www.printerworks.com). Csakhogy a HP lesz...ja a javítást. Ellenben, aki jól tud Canont javítani, az HP-t (lézert!) is.

A 6L az Canon LBP-660, tehát annak az alkatrészeivel javítható.

Próbáld meg a Canon márkaszervizben (14 ker, Egressy út 12.), hátha beválalják. Ott legalább rendesen megcsinálják, mindent kicserélnek ami kell, és nem fizetetd ki inged gatyád komplett egység cserék miatt (lsd. HP).

Utántöltött kazettából folyni fog a festékpor, mert csak feltöltik, de a lehúzó pengét nem cserélik ki (nem lehet), és ha elkopott, már nem tudja visszatartani a tonert.

Pushy

(#40) DonLeo válasza Pushy (#39) üzenetére


DonLeo
senior tag

Lehet, megnézem azt a szervízt, bár nem tudom megéri-e...
A patron amit porolt asszem nem utántöltött volt, de mindegy, mondtam faternak, nehogy mégegyszer vegyen eredeti tonert 14 ezerért, mert az a mostani Canonc ip4000-esnek majdnem a fele ára. :Y
Amihez van 1 garnitúra patron is, na meg fényévekkel jobb annál a HP-nél. :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#41) Pushy válasza keszeg83 (#36) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

A Canon tintásokban (S, i sorozattól) élettartam fej van (nem összetévesztendő az örökélet szóval :DD).
A kedves Userek megfeletkeznek róla, hogy egy szerkezet akkor tudja teljesíteni a tervezett paramétereket, ha betartják a használati utasításban foglaltakat.
Pl. a tinta kérdése sarkallatos: EREDETI (vegyiösszetételű) tinta elengedhetetlen, és a tinta szavatossága (felbontástól fél év) - merthogy az egy hetes (felbontott) tej már a kutyának sem kell ugye.
Nos ezek meg nem tartása károsodáshoz vezet. Ami pedig arra volt szánva, hogy nem kell cserélni (lsd első mondat), azt drága cserélni (pl autó karosszériája karambol után :U). Ami persze fáj, főleg ha elfelejtjük, hogy lényegében a mi hibánkból történt.
Persze a gyártót szídni egyszerűbb.

Ha elhiszed nekem, jól használva egy Canon nyomtató hihetetlen, mit kibír!

Pushy

(#42) Pushy válasza DonLeo (#40) üzenetére


Pushy
tag

Azt azért ne felejtsd el, hogy azzal a tonerral kb 2500 oldalt tudsz nyomtatni, míg egy tintással (pl 4000-es) egy 3000ft-os patronnal kb 300-at. Nem mindegy!

Azért még mindig a lézernek kissebb a fajlagos költsége (és nem szárad be!!!).

Pushy

(#43) DonLeo válasza Pushy (#42) üzenetére


DonLeo
senior tag

Az eredeti patron (Canon) 2500 bruttó körül van, de én utángyártottat használok, ami Keszegnél 500-550 most, nemrég még 7-800 ft volt.
Boltban kb. 1200 ft.
Lehet, hogy ez kicsit károsítja a fejet, bár én ebben nem hiszek, de ki lehet számolni, hogy már 1 garnicserénél mennyit spórol az ember... :)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#44) Pushy válasza DonLeo (#43) üzenetére


Pushy
tag

A ''kicsit károsítja'' véleményeddel én vitatkoznék, de majd később meglátod...:(

Ígérem nem fogom azt mondani, hogy: ugye megmondtam (lsd. #41. hozzászólás).

Pushy

[Szerkesztve]

(#45) Imy


Imy
veterán

A Canon nem tragya, en tudom milyen a HP, tobbet lattam mint Te, ja es jo parat javitottam, a HP egy tntazabalo vacak, majd amikor lekop tintaval, vagy omlik belole akkor beszelj! :)

(#46) DonLeo válasza Pushy (#44) üzenetére


DonLeo
senior tag

Ez a ''vegyél bele eredeti Canon patront'' duma szvsz egy jó PR szöveg a canon-tól...
Még ha károsítaná is akkor is megspórolom a fejet úgy 2 garnitúra csere után. :DDD De max 3 után, de akkor már bőven... ;]

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#47) Pushy válasza DonLeo (#46) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

No akkor számoljunk egy kicsikét:

Pl i320 kategória (i450, i250, i350, iP1000, iP1500 stb.)

Kerül kb. 15000-25000 Ft-ba.
Eredeti patron bele: 2000(fekete)+4000(színes) ~6000Ft
Utántöltött patron: 500-800(fekete)+1200-1500(színes)~1700-2300Ft
Megtakarítás garnitúra cserénként: 4300-3700Ft

Fejcsere: kb. 25000-28000Ft

Megéri(?) a vételárhoz viszonyítva (15000):legjobb esetben kb. 3,5 patrongarnitúra csere után.
Megéri a javítási költséghez viszonyitva (15000+25000): kb. 10 patrongarnitúra csere után.

No most általában feketét szoktunk cserélni (mivel az fogy jobban), ekkor legjobb esetben 10 fekete patron csere után éri meg utántöltöttet használni.

Tapasztalataim szerint az első v. második patroncsere (csak fekete) után az esetek nagy hányadában megtörténik a baj.

Másképpen fogalmazva, aki esetleg azzal tud dicsekedni, hogy milyen sokszor tett már bele ilyet, az nem a legolcsóbb utántöltöttel dolgozik, azaz a megéri szám növekszik.

Számításaim szerint eredeti tintával kb. 35 patroncserét bír ki a nyomtató ala kompletto.

Mindenki dötse el mi éri meg neki jobban.

Pushy

(#48) DonLeo válasza Pushy (#47) üzenetére


DonLeo
senior tag

Na most akkor én is számolok:

PIXMA iP4000-esem van, még 35-ért vettem, igaz most 31-32-ért hozzá lehet jutni.

Ebbe 5 patron megy bele, 3 féle színes és 2 féle feket (az egyik amelyik a fotónyomtatáshoz kell az még nem fogyott ki egyszer sem).
Elég sok színeset nyomtatok, tehát az is majdnem úgy fogy mint a fekete.

Eddig 700-ért vettem a Qink utángyártottat színtől függetlenül, de most 550 a fekete és 500 a színes (keszeg-től reklám rulez :) )
Tehát egy garnitúra 2600 Ft.
Eredeti patronnal számoljunk mondjuk 2500-3000 átlagárral, mondjuk legyen ''csak'' 2700*5= 13.500 egy garnitúra.

Tehát egy garnitúrán (vagy 5 db patronon, mind1) spórolok: 10.900-at.

Fejcsere legyen mondjuk 20-25 ezer, bár annyiból mondjuk fél év múlva, vagy 1 év múlva veszek egy új nyomtatót inkább, talán egy jobbat is mondjuk iP5000-est, mondjuk úgy 35-40-ért.
De lehet, hogy olcsóbban is meg lehet úszni a fejcserét és akkor már megéri kicseréltetni.

Tehát 3 garnitúra, vagy 15 db patron cseréjénél spórolok úgy 32.700 ft-ot, amennyiért vehetek még egy ilyen nyomtatót... (5 db eredeti patronnal :DDD)

Ha az eredeti árakat rosszul írtam, javítsd ki nyugodtan.

Azt még nem is kalkuláltam hozzá, hogy nyomtatok sok színes oldalt, nem ingyen ami biztos, hogy visszahozza a nyomtató és a patronok árát mielőtt bekrepálna. ;] ;)


[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#49) keszeg83 válasza Pushy (#47) üzenetére


keszeg83
tag

Erre csak azt mondanám, hogy nálam a BCI-24B 400, míg BCI-24C 500Ft, vagyis 1 utángyártott garnitúra utángyártott 900Ft (!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Míg ez eredetibe kerülne kb 6000Ft-ba.

Számoljunk 10 garnitúrával:

Eredetibe: 60.000,-
Utángyártottba: 9.000,-

Mennyit takarítottál meg? 51e-t??

Azt mondod majdnem 2 nyomtató árát 10 garnitúrán? Hmm erősen meggondolom mit használjak ezentúl.... :)

És hogy milyen nyomtatót tudnál ebből az árból venni?
Hát itt van 1-2 példa a Depo-ról:
Canon Bubble Jet i455 : 19e
Canon Bubble Jet i865 : 31,5e
Canon PIXMA iP2000 : 20e
Canon PIXMA iP3000 31e (báre láttam már bruttó 27e-t is)
Canon PIXMA iP4000 : 34,5e
Canon Pixma IP5000 :53e

Igen, 10 garnitúrán ''megspórolsz'' egy Canon Pixma IP5000-t.

Ennyi....no comment
Mindenki döntsön saját belátása felől.

Attila

(#50) morzsol válasza Imy (#45) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ha leköp, akkor kezetmosol, de tudtommal a fejtisztítással ez megúszható... legrosszabb esetben patront cserélsz. Igazán hiteles akkor lenne, ha canont javítanál és akkor ajánlanád, hogy... soha semmi dolgod!

De ezt inkább így ne folytassuk...

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.