Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi van vinyómmal? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kígyó


Kígyó
senior tag

Furcsa dolgokat csinál mostanába a 2megás 7200-as 20gigás Quantumom! Néhány hete egyszer csak eltűnt az egyik partícióm, természetesen az, amin a fontosabb dolgok voltak! Újra lett partícionálva. Aztán matatok az intézőben, egyszer csak nagy kattanás (gondolom a vinyóból), és lefagy a rsz, semmit nem tudok csinálni, újraindítok, és eltűnt a profilom, betőltött egy ideigleneset, eltűnt minden file a profilom ''Dokumentumok'' könyvtárából. Utána (kb 20 perc múlva) wordben matatok, megint kattanás, rendszer fagy hátteret látom. Reset. Nem látja a vinyót. Átdugom a kábel másik részére, reset, már látja a vinyót, de ahogy meglátja leáll, nem bootol tovább. Vissza kábél másik részére (hátha megjavult), reset, látja a vinyót, elkezdi tölteni az xp-t. Aztán nézhetem az üdvözöljük képernyőt resetig.
Indulhatok a boltba új vinyóért? Mit tudok csinálni? Megint partícionálás-rendszerreinst-kattanás-meghalás? Ezt várhatom csak innentől? Mi lehet az ok?

(#2) Kígyó válasza Kígyó (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

De yo, hogy a címet se tudom leírni rendesen! :O

(#3) HEBI válasza Kígyó (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

Sz@r ügy a kattanás az elég rossz jel...
Tudsz S.m.a.r.t.-ot nézni?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#4) Rival válasza Kígyó (#1) üzenetére


Rival
aktív tag

Én is szoptam egy ilyen jelenséggel, és nem egy vinyóval. Kiderült, hogy a tápegység nem bírta. Annak idején még csak egy 250W-os ''Vargáné és Tsa.'' tápom volt, majd egy 300W-os Acorp csoda. Kicseréltem egy Codegen 400W-osra, és azóta tökéletesen muzsikál minden. Hozzá kell tegyem, eléggé meg van tömve a masinám. Főleg akkor jelentkezett a dolog, ha elkezdtem CD-t írni (azért az írónak is van áramfelvétele rendesen). Leállt a vinyó, dobhattam ki a CD-t...

(#5) Kígyó válasza HEBI (#3) üzenetére


Kígyó
senior tag

Lehet, hogy tudok, ha elmondod, hogy kell!

(#6) Kígyó válasza Rival (#4) üzenetére


Kígyó
senior tag

Mivel a chieftec tápom Pesten van (nem indult vele a gépem, másik táppal megy a gépem, másik gép megy a tápommal), most egy 300W-os gaba van benne, de nem húzom, kivettem az írót, a tvkártyát, az egyik ramot, csak el kéne bírnia! (a chieftec is 300-as)

(#7) Rival válasza Kígyó (#6) üzenetére


Rival
aktív tag

Esetleg annyit próbálj még meg, hogy egy másik tápkábel szálra kötöd.

(#8) Kígyó válasza Rival (#7) üzenetére


Kígyó
senior tag

Gondolod hibás a szál? Nem hiszem, az első elszállás a saját tápomnál volt!

(#9) Rival válasza Kígyó (#8) üzenetére


Rival
aktív tag

Ja, hogy a másikkal is szórakozik? Akkor nagy eséllyel nem táphiba...
csak az én esetem kísértetiesen hasonlított erre...

(#10) vernyul


vernyul
tag

Hello nekem is volt ijen problémám a megoldás a tápcsatlakozóban az érintkezőhüvelyek összeszorítása ugyanis ha nem elég szoros akkor nem mindig érintkezik a vinyón lévő tüskékkel és ebben az esetben csinálja ezt.

What kind of Csatahajo?

(#11) vicces


vicces
addikt

jaja! én is most izzitottam be a régi 20-as vinyomat, és néha a kis gecc. kattant 1x a gép is lefagyott. szerintem használhatod bármelyik tápkábelt, csak az a lényeg, hogy a 4 kis hengeres csatit/ a műanyag csatiban/ valami célszerszámmal/ pl. csipesszel/ nyomd össze. a lényeg, hogy szorosan menyen bele a vinyo seggébe.
és ha ez meg van, lehetőleg minél kevesebbet piszkáéld a ketyerét. nálam ez bevált.
üdv!

:)

(#12) vicces válasza vernyul (#10) üzenetére


vicces
addikt

na! majdnem egyszerre!

:)

(#13) Kígyó válasza vernyul (#10) üzenetére


Kígyó
senior tag

Kösz, megpróbálom!

(#14) Kígyó válasza vicces (#11) üzenetére


Kígyó
senior tag

Kösz, remélem igazatok van!

(#15) Rival válasza vernyul (#10) üzenetére


Rival
aktív tag

Igen, ez is előfordult, csak a mobil rack-ben. Sokat használtam, szegényke meg csak egy hiperbrutálextra Gagyitron Fusitech volt... :)

(#16) Norbertpower


Norbertpower
tag

Szia kígyó nekem is elég gyanus ez a táp csati....:DD

BMW + a ménes :DDD

(#17) Kígyó válasza Norbertpower (#16) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na hali! Nem tegnapra mondtad a teszteredményeket? Vagy még nincs egyben a géped?

(#18) Norbertpower válasza Kígyó (#17) üzenetére


Norbertpower
tag

Megyeget a kicsike.... :)):)):)):)):))
190-es Fsb még megy stabilan...:)
alpfeszen: 2000Mhz
1.75v on 2180Mhz
Eddig itt tartok csak az a baj hogy ,még nincs kész a vízhűtés!!!!!
Nem tudtam még blokkot csinálni mert nem tudok rezet szerezni...:)
Ha tud valaki rezet szóljon...

Üdv: Norbert

BMW + a ménes :DDD

(#19) vernyul válasza Kígyó (#17) üzenetére


vernyul
tag

feszülten várjuk az eredmény sikeres volt-e a beavatkozás?

What kind of Csatahajo?

(#20) Norbertpower


Norbertpower
tag

Ja 2180-on olyan 56 fok alapból....
Sajna időm se volt sok a hétvégén, most meg meló... :DD

BMW + a ménes :DDD

(#21) Kígyó válasza Norbertpower (#18) üzenetére


Kígyó
senior tag

Az yo! És milyen lapot vettél végül?

(#22) Kígyó válasza vernyul (#19) üzenetére


Kígyó
senior tag

Csak egy óra múlva leszek otthon, újra kell raknom a rsz-t, csak akkor tudom megírni, feltéve, ha működik, ha nem akkor csak holnap!

(#23) Norbertpower válasza Kígyó (#21) üzenetére


Norbertpower
tag

Mivel mindent elvittek az orrom elől amit akartam :)
Csak úgy felidegesített hogy mindent elvittek előlem....:DD

BMW + a ménes :DDD

(#24) Norbertpower


Norbertpower
tag

Boccs nem 190-en a max FSB csak a csipszet miatt nem ment feljebb szerintem de ez is szép ..... :)
Egyébként 250-ig állítható...

BMW + a ménes :DDD

(#25) mixyboy válasza Kígyó (#1) üzenetére


mixyboy
tag

Csao!

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem pár éve volt egy Seagate 20 GB-s vinyóm!
Me voltam vele elégedve, ám egyszercsak olyanokat csinált, hogy kattanás, megállt pörögni! Ám eleinte felpörgött ujra, és folytatta a dolgot ahol abbahagyta! Ksőbb ha megállt úgymaradt!
Mivel ezt egy író beszerelése után kezdte el, elkezdtem gyanakodni, hogy az ATA kábel tört meg! Mert azt figyeltem meg, hogy megmozdítva megint működött. (de ez később megszűnt, és vagy felpörgött, vagy nem).
Hát irány szerviz!
Ott a srac megtudta menteni mp3-akat (mert azok relative kicsik, és csak percekig ment - mondta a srac), a filmeket már nem.

Szóval mikor átadta a garanciában cserélt WD vinyót, elmondta, hogy felnyitottak, s olyan, minha leesett volna, vagy sokat hurcolták. Szóval mechanikai sérülések voltak rajt.

Ezt csak ezé mondtam el, ha nem a tápcsati, akkor vkivel cseréld ki kis időre a vinyó kábelét, ha azzal nem csinálja, akkor a vezeték a rossz, ha azzal is, akkor próbálj minden lényegset menteni. Aztán ha van még gari, akkor próbáld meg kicseréltetni, egyébként új vinyó! Nem tudok mást mondani! Sorry!

(#26) Kígyó válasza mixyboy (#25) üzenetére


Kígyó
senior tag

Gari már nincs. Kösz a tanácsot!

(#27) Kígyó válasza Kígyó (#22) üzenetére


Kígyó
senior tag

Na hi! Hazamentem, kihúztam a vinyóból a tápcsatlakozót, tényleg elég tágak voltak azok a fémek! Bedugtam egy másikat és bebootolt a rsz! Sajna haverom elvitte a tápját, szval ennyire jutottam, de legalább tudom, hogy valamennyire működik, tehát van esély, hogy teljesen yo! Most várom a tápom, vagy a cseretápot Pestről, ha minden igaz, még a héten megjön! Kösz a segítséget mindenkinek! :))

(#28) ehh válasza Kígyó (#27) üzenetére


ehh
csendes tag

szívesen

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi van vinyómmal? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.